پوستر

نصب پوستر به چه صورت است و چه نکات ضروری در مورد پوستر دیواری باید بدانیم؟

نصب پوستر

در مقالات قبلی در مورد پوستر توضیحات دادیم ولی بعد از خرید باید به نصب اصولی آن توجه ویژه نماییم ، چرا که نصب غیر اصولی می تواند پوستر ارزشمند شما را نابود کند . برای این منظور طریقه نصب صحیح را در زیز به اختصار توضیح می دهیم :

ابتدا دیوار مورد نظر را بررسی کنید و اگر نیاز به زیر سازی ، بتونه و یا سمباده زنی دارد ، سطح آن را آماده و نهایت کاملا صاف و یکنواخت کنید . ابتدا سطح زیر کار ، بسته به نوع آن باید با پرایمر پوشش داده شود . دیوار های گچی و یا کناف باید دو تا سه دست پرایمر زده شوند . عرض قسمت اول را اندازه گیری کرده و به اندازه یک سانتی متر کوچکتر از آن تراز لیزری خود را بر روی دیوار از ابعاد دیوار قرار داده ، البته پوستر کمی بزرگتر در عرض و ارتفاع تولید میگردد که نا ترازی ها و نا شاقولی های دیوار را بپوشاند .

پس از تراز کردن به ترتیب لت ها ( رول ها ) را بر روی زمین بچینید و آنها را قبل از نصب از هر جهت بررسی کنید چرا که بعد از نصب مرجوعی پذیرفته نمی شود چون کالایی اختصاصی بوده . و سپس آنها را به پشت برگردانید که بتوان به ترتیب پشت آنها را چسب زده و در جای مشخص شده با دقت نصب شود . دقت شود که هر رول پس از آغشته شدن به  چسب بلافاصله به دیوار چسبانده شود .

نکات ضروری در نصب پوستر

توجه شود برای نصب پوستر لازم بوده هم از چسب پودری و هم از چسب خمیری استفاده گردد . چسب خمیری در محل درز ها مورد استفاده قرار می گیرد و چسب پودری برای کل کار در پوستر در ابتدا و انتهای هر رول خطی است که باید با تراز لیزری هماهنگ باشد که کل کار به صورت تراز نصب گردد . این خط دقیقا باید بر خط تراز لیزری که روی دیوار آمده است منطبق باشد . برای دقت بالاتر ، این عمل می بایست در لت های دیگر نیز تکرار گردد . توجه شود این خط جهت تراز کردن است و خط همپوشانی (overlap) نیست و محل همپوشانی در حاشیه دو طرف هر رول سفید باقی گذاشته شده است.

لبه مخصوص همپوشانی در هر رول باید بر روی لبه همپوشانی رول بعدی چسبانده شود و به این ترتیب جلو رفته تا کار تکمیل شود این قسمت همپوشانی با لبه کاغذ حدود 2 سانتی متر فاصله دارد یعنی در قسمت همپوشانی یا همان overlap ، کاغذ سمت راست حدود 2 سانتی متر بر روی کاغذ سمت چپ قرار می گیرد و به همین ترتیب برای لت های این عمل تکرار می شود .

دقت شود:

بعد از نصب هر رول می بایست درست از وسط همپوشانی یعنی وسط آن 2 سانتی متر توسط یک تیغ بسیار تیز با خط کش فلزی برش داده شود . بعد از برش ، لایه بریده شده رویی را برداشته و برای در آوردن لایه بریده شده زیرین ، لبه کاغذ را بلند کرده و لایه زیرین را خارج کنید . سپس با قلم مو محل درز را بر روی دیوار به چسب خمیری آغشته کنید و لبه ها را با دست در کنار هم تنظیم کنید .

چند تذکر مهم:

1 ) برش همپوشانی هر لت باید موقع نصب همان رول انجام شود ، در صورتی که برش های همپوشانی را به انتهای کار موکول کنید باعث ایجاد مشکل در کاغذ خواهد شد .

2 ) کاردک پلاستیکی که برای نصب استفاده می گردد ، حتما باید بدون هیچگونه در آمدگی ، صاف و یکدست باشد که باعث خط و خش بر روی کاغذ نگردد. همچین کادرک را نباید خیلی محکم بر روی کاغذ و به خصوص درزها بکشید .

3) اگر قبل از بریدن همپوشانی بر روی این قسمت که کمی برجسته هم می باشد کاردک بکشید ، باعث ایجاد رنگ رفتگی در محل برآمدگی خواهیدشد. کاردک کشیدن را به بعد از برش قسمت همپوشانی موکول کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا