قرنیز

قرنیز و نقش آن در زیبایی دکوراسیون

نقش قرنیز در دکوراسیون منزل و اداره

خرید قرنیز و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی منزل و اداره و دفتر کار موضوع این مقاله از مجله دکورچوب میباشد، همه افراد دوست دارند منزل شان کاملا خاص و زیبا باشد تا بدین طریق کاملا متفاوت جلوه کنند. بعضی از افراد برای اینکه هرازگاهی تغییر در دکوراسیون خانه خود ایجاد کرده باشند فقط با خرید کاغذ دیواری منزل شان را تغییر می دهند و از یکی از انواع کاغذ دیواری در طرح و شکل های مختلف مثل کاغذ دیواری ساده و تک رنگ و یا کاغذ دیواری با طرح کلاسیک همچون کاغذ دیواری طرح داماسک استفاده می کنند.

البته برخی از اشخاص هم کاغذ دیواری با طرح گل را بیشتر می پسندند و به سراغ انواع کاغذ دیواری گلدار مثل کاغذ دیواری آبرنگی گلدار، کاغذ دیواری گل گلی و سایر انواع آن می روند تا با استفاده از هر کدام از طرح و رنگ های آن یکی از قسمت های خانه شان را طراحی کنند.

انواع کفپوش و مزایای آن

اگر چه در این بین برخی از افراد نسبت به کفپوش منزل خود بسیار حساس هستند و برای کار تغییر دکوراسیون منزل شان ترجیح می دهند پارکت لمینت منزل شان در تعویض کنند تا با این کار منزل شان تازه تر و زیباتر به چشم بیاید.

خوب در این بین ممکن است برخی از افراد به علت سر و صداهای ناشی از پارکت لمینت بسیار شاکی و ناراحت باشند و تصمیم به تعویض پارکت لمینت منزل شان را گرفته باشند که در این حالت ما استفاده از فوم سایلنت و یا متال سایلنت ها را به عنوان یک زیر سازی مناسب جهت پیشگیری از سر و صداهای تولید شده از پارکت لمینت  را می دهیم.

با توجه به اینکه افراد بسته به نظر و سلیقه شخصی خود برای تغییرات جزئی و یا کلی در منزل شان اقدام به تغییر دکوراسیون منزل خود می نمایند در مقابل هم گروهی از افراد باشند که با اینکه نیازی به تغییر کاغذ دیواری و پارکت لمینت منزل شان را حس نمی کنند اما همچنان دوست دارند کمی تغییرات جزئی در دکوراسیون منزل شان ایجاد کرده باشند تا کمی متفاوت تر به نظر بیایند. مسلما در چنین شرایطی ما استفاده از قرنیز را پیشنهاد خواهیم داد. اگر فقط تنها دوست دارید تغییرات کمی در خانه خود ایجاد کنید تغییر قرنیز می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند.

حتما بخوانید: قرنیز سرامیکی چیست؟ این نوع قرنیز برای چه مکان هایی مناسب است؟

بعضا افرادی هم بوده اند که به محض تغییر قرنیز های منزل شان با آنکه انتظار تغییر زیادی را نداشتند با تغییرات خوب و تاثیر گذاری بر منزل شان را شاهد بوده اند. همین عوامل، عاملی بر این شد تا در این مقاله تصمیم بگیریم در مورد نقش قرنیز در دکوراسیون منزل برای تان به طور کامل توضیح دهیم.

نقش قرنیز در دکوراسیون منزل

با توجه به نقش قرنیز در دکوراسیون منزل و آنچه که تا کنون گفته شد می توان به راحتی متوجه شد که از جزئی ترین عناصر و عوامل در طراحی دکوراسیون نمی توان هرگز غافل بود و گاهی استفاده از قرنیز آنقدر که می توان خانه مان در متحول سازیم با چیز دیگری با آن میزان اثر نتوان چنین کرد.

گاهی بعضی از افراد برای ست کردن اقلام مختلف با یکدیگر تصور می کنند باید سراغ رنگ و طرح کاغذ دیواری و پارکت لمینت و سایر اقلام موجود بروند؛ در صورتی که ما می توانیم بخش های جزئی خانه مان را یا کم ترین کار ممکن به خوبی در نظرها جلوه دهیم.

خانه مدرن با مبلمان مدرن

ما می توانیم با ست کردن رنگ قاب عکس های منزل مان به رنگ و طرح قرنیزهای منزل مان به راحتی انجام دهیم. شاید در تصور ما اینگونه نباشد اما به محض اینکه در محیط پا می گذاریم نظر ما به کلی عوض می شود و به همین دلیل ما هیچگاه نباید نسبت به اهمیت و نقش قرنیز در دکوراسیون منزل مان غافل بمانیم. دقیقا نقش قرنیز در دکوراسیون منزل به قدری مهم است که خود به تنهایی می تواند تاثیرات فوق العاده چشمگیری در فضای منزل مان ایجاد نمائید.

با توجه به نقش قرنیز در دکوراسیون منزل چگونه مناسب ترین طرح را انتخاب نمائیم؟

جهت انتخاب مناسب ترین و بهترین طرح قرنیز لازم است که ما به رنگ پارکت لمینت منزل مان، سرویس مبلمان، قاب عکس ها و بوفه و همچنین طرح و رنگ کمد و درهای حال و پذیرایی و اتاق خواب ها هم دقت و توجه  کافی را داشته باشیم.

با توجه به نقش قرنیز در دکوراسیون منزل لازم و ضروری است که به موارد ذکر شده توجه داشته باشیم و تا بتوانیم حداقل یک یا دو مورد از این موارد را با رنگ قرنیز و یا حتی طرح  آن ست کنیم.

نقش قرنیز در دکوراسیون دفتر وکالت

ما با استفاده از سبک های طراحی در دکوراسیون داخلی به خوبی هر مکانی را متناسب با موقعیت و شرایطی که دارد را طراحی و تزئین کنیم. سبک های طراحی دکوراسیون داخلی تنها منحصر برای منازل نبوده و ما در هر شغل و حرفه ای که باشیم به وجود طراحی دکوراسیون نیاز مبرم داریم. در حقیقت هدف اصلی ما از دکوراسیون و اقلام مرتبط به آن برای ایجاد نظم و هماهنگی بیشتر در بین وسایل موجود در محیط می باشد تا فضایی که در آن به سر می بریم هر چقدر بزرگ یا کوچک باشد بتوانیم نهایت استفاده را ببریم. دقیقا با چیدمان صحیح است که نظم خاصی در فضا حاکم می گردد.

ما می توانیم از اقلامی چون کاغذ دیواری، پارکت لمینت، انواع کفپوش، قرنیز و بسیاری از اقلام دیگر که می تواند برای طراحی دکوراسیون منزل مان مفید باشد استفاده کنیم.

چیدمان دفتر وکالت

بسیاری از افراد برای طراحی دکوراسیون محل کارشان به دنبال طرح های خاص و مناسب کاغذ دیواری با نوع کارشان هستند تا دفتر کاری زیبا و شکیل تری نیز داشته باشند و برای زیباتر شدن دفتر کارشان از پارکت لمینت هم استفاده می کنند و بیشتر سعی بر این دارند که از طرح و رنگ خاصی از پارکت لمینت استفاده کنند تا به راحتی با مبلمان دفتر کارشان قابل ست شده هم باشد.

البته در کنار آن هم سعی بر این دارند که بین رنگ قرنیز و پارکت لمینت هم از نظر رنگ و جنس هماهنگی لازم را در نظر داشته باشند.

همان طور که خانم های خانه دار بسته به سلیقه شخصی شان منزل خود را طراحی و تزیین می کنند دقیقا مدیران و صاحبان هر کسب و کاری هم بسته به موقعیت شغلی که دارند و روحیه ای که به واسطه شغلش بر آنان حاکم کرده است سبک و طرح کاغذ دیواری و پارکت لمینت و حتی قرنیز خود را در نظر بگیرند و برخی از مدیران هم به سبب نوع شغل خود ساده زیستی را رویه اصلی کارشان قرار داده اند تا بدین طریق حس راحتی را برای همه ایجاد کرده باشند.

معمولا وکلا از جمله افرادی به شما می روند که در اغلب موارد ترجیح می دهند که دفتر کار خود را در نهایت سادگی و به دور از هر تکلفی به خوبی آراسته کنند تا علاوه بر زیبایی، فضایی گرم و صمیمی و کاملا راحت را برای موکلین خود فراهم ساخته باشند.

اکثرا وکلای ایرانی از کاغذ دیواری های تک رنگ برای دیوارهای دفتر کارشان استفاده می کنند و یا از کاغذ دیواری با طرح های ساده برای این موضوع کمک می گیرند و در کنار آن از انواع کفپوش و پارکت لمینت و یا حتی سنگ و سرامیک هم برای کف دفتر کارشان بهره می برند و اما قرنیز که یکی از اقلام غیر قابل انکار در دکوراسیون داخلی هر فضایی به شمار می رود هم کاملا در طرح های ساده برای دفاتر وکلا کاربرد دارد.

غالبا افراد برای طراحی دکوراسیون منزل شان از قرنیزهای طرح دار، قرنیز سرامیکی شیک و لاکچری برای منازل خود بهره می برند اما در اکثر مواقع از طرح های ساده قرنیز برای دکوراسیون دفاتر کار استفاده می گردد و همین موضوع عاملی بر این شد تا تصمیم بگیریم تا در مورد نقش قرنیز در دکوراسیون دفتر وکالت بیشتر توضیح دهیم.

نقش قرنیز در دکوراسیون دفتر وکالت چیست؟

نقش قرنیز در دکوراسیون دفتر وکالت بر این است تا نظم و زیبایی محیط را برای مان بیشتر کند. هدف اصلی ما از نشان دادن اهمیت و نقش قرنیز در دکوراسیون دفتر وکالت بر این است که در وحله اول با توجه به سادگی محیط دفتر کار یک وکیل بهترین کار این است که از قرنیزهایی با طرح های ساده و حتی بدون هیچ طرحی برای این منظور استفاده کنیم و قبل از آن باید به رنگ یا رنگ های غالب بر فضا هم دقت و توجه کافی را داشته باشیم.

قرنیز چوبی در دفتر کار

بهترین کار این است که رنگ قرنیز را متناسب با رنگ پارکت لمینت و کفپوشی که داریم از ان استفاده می کنیم در نظر بگیریم و یا اگر چنین چیزی برای مان میسر نبود رنگ قرنیز را به گونه ای انتخاب کنیم تا به رنگ پارکت لمینت نزدیک باشد.

انتخاب قرنیز برای طراحی دکوراسیون دفتر وکالت به چه شکل است؟

برای اینکه زیبایی دفتر کارمان را بیشتر کنیم می توانیم رنگ قرنیز را متناسب با رنگ مبلمان دفتر کارمان انتخاب نمائیم اگرچه در مقابل افرادی سعی می کنند رنگ کفپوش را با مبلمان خود هماهنگ و ست کنند.

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می کنید در این دفتر کار کف محیط را با موکت پوشش داده اند و از قرنیز قهوه ای تیره استفاده کرده اند. دقیقا رنگ قرنیز و دسته های مبلمان ها و همین طور قاب عکسی که بر روی دیوار نصب شده است هم رنگ بوده و با رنگ آبی مبل های به خوبی ست شده است و سالن انتظار مراجعان را به بهترین شکل و در نهایت سادگی طراحی کرده اند. البته می توان رنگ قرنیز را با میز کار مدیر هم ست کرد که نمونه ای از آن را می توانید در تصویر پایین ملاحظه بفرمایید.

قیمت قرنیز  شیک و لاکچری چقدر است؟

در اغلب موارد تصور ما از قرنیزهای شیک و زیبا بر این بوده است که باید قیمت بسیار بالایی داشته باشند در صورتی که به هیچ وجه چنین نبوده است و قیمت قرنیزهای شیک و لاکچر با توجه به نقش قرنیز در دکوراسیون منزل به عوامل مهمی چون جنس و کیفیت قرنیز کاملا بستگی پیدا می کند.

کاربردهای قرنیز در دکوراسیون داخلی

از آنجایی که برخی از افراد در ضمن مراجعه حضوری به شرکت دکورچوب در مورد انواع قرنیز و کیفیت و کارایی و میزان عمر مفید آن سوال می پرسند، همزمان با دریافت جواب سوالات خود از خدمات مشاوره رایگان طراحی دکوراسیون داخلی منزل هم بهره مند می گردند.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا