بازسازی

هزینه بازسازی آپارتمان در سال 99 و روش های پیشنهادی برای کاهش هزینه نوسازی

بسیاری از افراد به این منظور به دنبال دکوراتور هستند که تغییراتی در وضعیت دکوراسیون داخلی منزل‌شان ایجاد نمایند، تا فضایی تازه و جدیدی را تجربه کنند، در حقیقت منظور و هدف اصلی بسیاری از افراد از طراحی دکوراسیون داخلی منزل این است، تا تغییرات و بازسازی داخلی منزل‌شان را به شکلی انجام دهند، تا بدون ساخت مجدد ساختمان و بدون نیاز به هر هزینه اضافه‌ای بتوانند نمای داخلی خانه خود را به کلی تغییر دهند. به همین دلیل با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور برآورد هزینه بازسازی آپارتمان و ساختمان‌های مسکونی به شدت حائز اهمیت است. ما در این مقاله قصد داریم، تا در مورد این موضوع بیشتر صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

بعضی از خانواده‌ها برای بازسازی خانه خود لازم می‌دانند همه قسمت‌های منزل‌شان را تعمیر کنند و برخی دیگر بسته به شرایطی که در آن هستند تنها قسمتی که نیاز به تعمیر دارد را بازسازی می‌کنند. اغلب موارد افراد سراغ دیوارها و کف منزل می‌روند چون این دو نسبت به سایر قسمت‌های دگیر بیشتر به چشم می‌آیند و تاثیر زیادی را در منزل ایجاد می‌کنند.

نوسازی اتاق خواب

به همین دلیل افراد برای دیوارهای خانه خود از انواع کاغذ دیواری مثل کاغذ دیواری ساده و تک رنگ مثل کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری سرمه ای، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری قهوه ای، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری طلایی و کاغذ دیواری زرد و کاغذ دیواری زرشکی استفاده می‌کنند و یا ترجیح می‌دهند، از کاغذ دیواری طرحدار مثل کاغذ دیواری با طرح گل مثل کاغذ دیواری گلدار و کاغذ دیواری آبرنگی گلدار که با عنوان کاغذ دیواری گل گلی شناخته می‌شوند، استفاده کنند.

البته بعضی از طرح‌های خاص و کلاسیک مثل کاغذ دیواری طرح داماسک همچنان بین مردم طرفداران خاص خود را دارد، حتی در زمان بازسازی خانه‌شان از آن استفاده می‌کنند. اگرچه استفاده از کاغذ دیواری با نقوش گیاهی هم به هر خانه‌ای زیبایی ویژه‌ای می‌بخشد. اکثر اوقات افراد در کنار نصب کاغذ دیواری در فکر نصب پارکت لمینت و یا نصب یکی از انواع کفپوش برای کف اتاق ها و یا آشپزخانه هم هستند. بیشتر خانم‌ها دوست دارند، در زمان بازسازی آپارتمان‌شان رنگ مبلمان‌های خود را با رنگ پارکت لمینت ست کنند، در چنین شرایطی افراد می‌توانند از پارکت لمینت نسکافه ای، پارکت لمینت سفید، پارکت لمینت رنگ روشن، پارکت لمینت طوسی و از پارکت لمینت طلایی برای کار ست کردن استفاده کنند.

البته برخی از افراد هم پارکت لمینت مدرن و یا پارکت لمینت سه بعدی را بیشتر می‌پسندند، چون این نوع لمینت به منزل نما و جلوه خاصی را می‌بخشد. خوب در امر بازسازی ما تنها به دیوارها و کف اتاق فکر نمی‌کنیم. به طور حتم دوست داریم، سایر قسمت‌های منزل خود مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه و حتی تراس آپارتمان خود را بازسازی کنیم. با توجه به شرایط و موقعیت فعلی که در آن به سر می‌بریم، افراد دیگر به جای فکر کردن در مورد هزینه خرید آپارتمان جدید به هزینه بازسازی آپارتمان خود می‌اندیشند، تا با کمترین هزینه و به بهترین شکل ممکن آپارتمان خود را نوسازی کنند.

از آنجایی که بسیاری از مشتریان ما مستقیما به شرکت مراجعه می‌کنند و برای کار بازسازی آپارتمان خود به دنبال کاغذ دیواری، پارکت لمینت، کابینت، انواع پرده و… هستند، در کنار خدمات مشاوره طراحی بازسازی داخلی منزل سعی بر برآورد کردن هزینه بازسازی آپارتمان شان را دارند، ما را بر این داشت، تا در این مقاله در مورد قیمت و هزینه بازسازی آپارتمان و روش‌های آن نیز توضیحاتی را بدهیم.

هزینه بازسازی آپارتمان در سال 99

با توجه به افزایش قیمت‌های مصالح ساختمانی افراد بیشتر به جای خرید خانه جدید در فکر تعمیر و بازسازی آپارتمان‌های خود افتاده‌اند و تعمیرات دوره‌ای خانه را ترجیح می‌دهند. ما سعی داریم، تا ساده‌ترین و راحت‌ترین روش‌های ممکن را برای کاهش هزینه بازسازی آپارتمان‌تان را ارائه دهیم. در اکثر مواقع قیمت و هزینه‌های بازسازی هر خانه‌ای بیشتر از حد تصور ممکن برآورد می‌شود که این می‌تواند به خاطر زحمت زیاد کار در گچ کاری و یا تخریب و نصب سرامیک جدید در کف منزل و در سایر قسمت‌های منزل بوده باشد. در صورتی که ما می‌توانیم، در صورت سالم بودن دیوارها با نصب کاغذ دیواری پی وی سی که قابلیت شست و شو و نظافت را دارند، برای‌تان بهتر از هزینه زیاد نقاشی رنگ روغن خواهد بود. علاوه بر آن هزینه نقاشی راه روهای ساختمان هم به آن اضافه می‌گردد.

تغییر دکوراسیون نشیمن

همچنین ما می‌توانیم به جای کندن سرامیک کف آپارتمان با استفاده از نصب فوم سایلنت و سپس نصب پارکت لمینت بر روی آن با اطمینان خاطر از آن استفاده کنیم. علاوه بر آن با نصب این دو در کنار هم می‌توانیم با اطمینان بیشتری از کودکان و افراد سالمند خود نگهداری کنیم. دلیل آن این است که در صورت زمین خوردن افراد بر روی پارکت لمینت احتمال آسیب دیدگی به حداقل می‌رسد.

طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی آپارتمان

در صورتی که تصمیم جدی دارید؛ تا در شش ماهه دوم سال تعمیرات جزئی و یا حتی اساسی در واحد آپارتمان خود ایجاد کنید، بهترین راه کار برای شما این خواهد بود که با توجه به شرایط و موقعیت ملک‌تان هر کدام از قسمت‌های آپارتمان خود را بازسازی نمائید. یکی از بهترین راه کارهای ممکن این است که حداقل با یک یا دو دکوراتور برای کار بازسازی خانه خود صحبت کنید. در صورت امکان از او بخواهید تا از نزدیک از منزل شما بازدید کند، یا اگر شرایط بازدید میسر نشد، حداقل از قسمت‌های اصلی منزل تان چند عکس تهیه کنید و برای او بفرستید. این گونه بهتر بتوانید برای بازسازی منزل‌تان تصمیم قاطعانه بگیرید.

نکات دکوراسیون منزل کوچک

حتی پیشنهادی که ما برای شما داریم، این است، در کنار مشورت با یک دکوراتور خوب و حرفه‌ای نمونه کارهای انجام شده برای بازسازی منازل مختلف را به دقت بررسی کنید، تا با این کار هم از آنها ایده گرفته باشید و با مطالعه تجربیات دیگران بهتر بتوانید هزینه بازسازی آپارتمان خود را برآورد کنید.

بازسازی کف آپارتمان

اصولا اولین قدم برای کار بازسازی با تعمیر کف منزل شروع می‌شود، در صورتی که از وضعیت کف منزل آپارتمان خود راضی نیستید، می‌توانید نسبت به بودجه خود از یکی از انواع سرامیک، سنگ، پارکت لمینت و یا کفپوش استفاده نمائید. چیزی که در این بین اهمیت زیادی پیدا می‌کند، این است که اول تعداد اعضا خانواده و سن آنها را در نظر بگیرید و سپس نوع کفپوش منزل‌تان را انتخاب و تهیه نمائید. در صورت امکان در ضمن خرید با شخص فروشنده در انتخاب نوع و جنس پارکت لمینت و یا کفپوش مشورت کنید.

بهترین کار برای انتخاب رنگ زمینه لمینت این است که با توجه به در نظر گرفتن رنگ مبلمان‌تان تعیین شده باشد. اگر در آشپزخانه خود از کفپوش خاصی استفاده می‌کنید، می توانید رنگ لمینت را با توجه به رنگ آن انتخاب کنید، تا بین قسمت‌های مختلف خانه تناقض ایجاد نشود و زیبایی محیط به خوبی حفظ گردد.

بازسازی آشپزخانه آپارتمان

آشپزخانه مهمترین قسمت هر خانه‌ای است و همه پخت و پز هم دقیقا در همین جا انجام می‌گیرد، به همین دلیل میزان رطوبت در این محل کم نیست و لازم است، در بازه زمانی مشخصی وضعیت لوله کشی‌های آشپزخانه و کاشی و کف آشپزخانه مرتب بررسی گردد، تا در صورت مشاهده کوچکترین عیب یا نقصی در اولین فرصت برای تعمیر آن اقدام کنیم. البته یکی از قسمت‌های بسیار مهم هر آشپزخانه‌ای کابینت های آن می‌باشد. همه خانم‌ها دوست دارند، بهترین و زیباترین کابیت‌ها را در آشپزخانه‌شان داشته باشند.

بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه

ما می‌توانیم بسته به موقعیتی که داریم و مخصوصا شرایط محیطی که در آن به سر می‌بریم، نوع و جنس کابینت آشپزخانه را تعیین کنیم. می‌توانیم از یکی از انواع کابینت‌های ممبران، کلاسیک و یا هایگلاس برای منزل‌مان استفاده کنیم که دارای دربهای کاملا پوشیده هستند. در صورتی که دوست داشته باشیم، می‌توانیم از کابینت ساز در خواست کنیم، تا تعدادی از درب‌های کابینت شیشه‌ای یا قفسه‌ای باشند، تا با چیدن ظروف در کابینت آشپزخانه نما و جلوه خاصی پیدا کند. اگرچه بعضی از افراد بسته به نظر و سلیقه شخصی‌شان از کابینت‌های لوور استفاده می‌کنند. این نوع کابینت در حقیقت درب‌های کره کره‌ای دارد که برای طراحی آشپزخانه‌های مدرن به کار می‌رود. در واقع درهای کابینت لوور از تخته چوب‌های بلند که به صورت افقی نصب شده تولید شده است.

بازسازی سرویس های بهداشتی

در سرویس‌های بهداشتی و مخصوصا حمام که برای استحمام افراد استفاده می‌گردد، بیشترین میزان رطوبت ممکن را دارا است و لازم است پس از استفاده از حمام پنجره آن را کاملا باز بگذاریم، تا هوای داخل حمام تهویه شود و در بازه زمانی مشخص به طور مرتب کف آن را با ماده شوینده و ضد عفونی کرده و بشوییم، تا از بروز هر گونه قارچ یا کپک پیشگیری کرده باشیم. منظور از این حرف در این مقاله این است که با نظافت مداوم و مرتب می‌توانیم از فرسایش پیشگیری کنیم. دقیقا همین کار برای توالت هم صدق می‌کند.

البته این مورد را در نظر داشته باشید از مواد شوینده‌ای که دارای مواد شیمیایی فوق العاده قوی هستند، مداوم استفاده نکنید. چون مواد قیر گونی زیر سرامیک سرویس‌ها را تخریب کرده و باعث دردسرهای متعددی می‌شود و می‌تواند هزینه بازسازی سرویس‌های بهداشتی را هم افزایش دهد.

بازسازی دیوارها و پنجره های آپارتمان

چنانچه منزل شما کوچک است و پنجره‌های کوچکی دارد، برای این که دلبازتر به چشم بیاید، تنها کافی است، یکی ازر قسمت‌های خانه‌تان که بیشتر در معرض نور خورشید است را انتخاب کنید و ترتیب ساخت پنجره‌های بزرگ را بدهید. البته برای این کار باید با یک معمار کار بلد مشورت کنید، تا خانه تان دچار آسیب نگردد. در حقیقت پنجره‌های بزرگ باعث دلبازتر شدن خانه هستند و به ورود نور بیشتر کمک می‌کنند. با روشن تر شدن منزل افراد احساس نشاط و شادابی بیشتری را تجربه می‌کنند.

بازسازی دیوارها و پنجره آپارتمان-دکورچوب

البته ممکن است ملک شما یا آپارتمان‌تان قدیمی باشد. اما از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار باشد و به خاطر قدیمی بودن درب و پنجره‌های آن فقط بخواهید، همین بخش‌ها بازسازی کنید، تا منزل‌تان تغییر کند. برای این منظور کافی است، از پنجره‌های دو جداره استفاده کنید، تا کمتر در معرض آلودگی‌های صوتی قرار بگیرید و روزها و شب‌های آرام‌تری را بگذارنید.

جمع بندی: اگر در فکر بازسازی منزل و ساختمان مسکونی خود هستید، قبل از هر چیز همه جوانب کار را بسنجید و سپس اقدام کنید. منظور ما از این حرف این است که قبل از شروع به تعمیرات هزینه‌ها را بررسی کنید. هر کاری که می‌خواهید انجام دهید را لیست کنید. قیمت مصالح را به خوبی بررسی کنید. فقط از یک فروشگاه قیمت مصالح و متریال‌های مرتبط به طراحی دکوراسیون داخلی را نخواهید. حتما با چند فروشگاه عرضه کننده مصالح ساختمانی صحبت کنید.

این را همیشه در نظر داشته باشید، با توجه به کیفیت مصالحی که در بازسازی استفاده می‌کنید، قیمت آن هم می‌تواند بالاتر برود. هزینه‌ای را متحمل نشوید، مگر اینکه تا سال‌ها از هزینه‌های زیاد و تعمیرات مجدد شما را رها کند. برای این کار از یک معمار و یک بنا حرفه‌ای بخواهید تا همه قسمت‌های منزل‌تان را بررسی کند، تا هر قسمتی که نیاز به بازسازی دارد را شناسایی کنید. اگر در تعمیرات به شکل سطحی کار شود، در حدی که تنها ظاهری زیبا پیدا کند، ولی در عمق کار خرابی‌های زیادی وجود داشته باشد، بدون شک برای‌تان دردسرها و هزینه‌های خیلی بیشتری را به بار می‌آورد و این از نظر اقتصادی به نفع شما نخواهد بود.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. می خواستم بدونم برای بازسازی منزل شما متریالش رو هم خودتون تهیه می کنید و یا فقط کار اجرا انجام میدید؟

    1. برای بازسازی ما صرفا متریال رو تامین می کنیم اما برای تمامی قسمت های بازسازی افراد مناسب داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا