بازسازی

هزینه بازسازی منزل

هزینه بازسازی منزل در تهران

حتما شما هم در آخرین ماه تابستان یا شدیدا در حال تعمیرات برای کار بازسازی منزل خود هستید و یا به این فکر می کنید که هر چه سریع تر برای این کار دست به کار شوید و تا هوا گرم است دستی به سر و روی خانه خود بکشید و تا هنوز فرصت همچنان باقی است اگر می بینیم خانه ما نیاز به تعمیرات هر چند جزئی هم دارد هم اکنون برای رفع آن نقایض اقدام کنیم.

اما اکثر افراد با توجه به شرایط اقتصادی فعلی ایران به قیمت و هزینه بازسازی منزل بسیار فکر می کنند و نمی دانید چگونه می توانید با کمترین هزینه و با آسان ترین روش منزلی زیبا برای خود بسازیم و حتی با کوچکترین کاری خانه خود را خیلی متفاوت تر نشان دهیم.

اگر شما چند سالی از عمر خانه تان می گذرد و یا اگر شما خانه ای را به تازگی خریداری کرده اید از همان روز اول در فکر بازسازی سال های آینده ملک خود باشید و هر سال برای بررسی و چک کردن وضعیت لوله کشی آب و همین طور لوله های گاز و سایر قسمت های منزل تان اقدام نمائید.

اغلب افراد برای انجام کار بازسازی اول سراغ لوله های آب می روند تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند و اگر خرابی و نشتی در قسمتی از لوله آب وجود دارد سریع جلوی پیش روی آن را بگیرند و یکی از عواملی که به افرایش قیمت و هزینه بازسازی منزل می شود جدی نگرفتن همین مطلب می باشد چون وقتی در بازه زمانی یک ساله ما همه قسمت های خانه خود را توسط یک شخص متخصص چک و بررسی می کنیم می توانیم این گونه از نقایص و عیوب اولیه ایجاد شده مطلع شویم و با کمترین هزینه بازسازی منزل را انجام دهیم.

با همه این حرف های در حال حاضر دغدغه اصلی اکثر مردم افزایش هزینه بازسازی منزل بوده و نوسانات قیمت دلار در خرید یکسری مصالح برای کار بازسازی منزل می باشد و در اغلب موارد مشتریان ما تا به امروز در مورد قیمت و هزینه بازسازی منزل در هفت ماه باقی مانده سال 98 دارند و سوالات مختلفی در مورد قیمت کاغذ دیواری، پارکت لمینت، قرنیز، دیوارپوش و همچینین در مورد قیمت انواع کفپوش دارند تا بدانند باید چقدر برای شروع بازسازی در نظر بگیرند و هزینه بازسازی منزل خود را در آخر برآورد کنند و همین موضوع دلیلی بر این شد تا ما تصمیم بگیریم در مورد هزینه بازسازی منزل برای تان توضیح دهیم.

هزینه بازسازی ساختمان در سال جدید

دقیقا از سال 97 با شروع قیمت ارز و افزایش قیمت همه اجناس نمی توانیم قیمتی ثابت برای هزینه بازسازی ساختمان  در سال 98 ارائه داد و تقریبا بیشتر مصالح لازم برای کار نوسازی براساس قیمت ارز برآورد می گردد؛ اما همچنان ما می توانیم از مصالحی برای بازسازی منزل خود استفاده کنیم که هزینه زیادی برای ما به همراه نداشته باشد.

امروزه با توجه به حمایت هایی که از تولید کنندگان داخلی می شود می توانیم با بهترین و مناسب ترین قیمت از مصالح ایرانی برای کار نوسازی ساختمان خود را انجام دهیم و هزینه نوسازی منزل مان بدین طریق کاهش دهیم.

تنها راه کنترل هزینه بازسازی منزل این است که به محض دیدن کوچکترین عیب یا نقضی در اولین فرصت آن را تعمیر کنیم. بعضی از افراد برای کنترل هزینه بازسازی منزل هر سال یک قسمت خاص از منزل خود را تعمیر می کنند تا به یک دفعه هزینه زیادی را متحمل نگردند و البته گاهی هم افراد ترجیح می دهند همه قسمت ها خانه خود را تعمیر کنند تا برای چند سال راحت باشند و دغدغه فکر کردن به هزینه بازسازی منزل را نداشته باشند.

هزینه بازسازی و تعمیر سرویس بهداشتی

یکی از مهمترین قسمت های خانه که باید پیوسته مراقب سالم بودن آن باشیم سرویس های بهداشتی هستند. علت تاکید ما بر نگهداری سرویس های بهداشتی بدان جهت است که با عدم نگهداری و توجه به این قسمت، می تواند باعث ایجاد و سرایت رطوبت از این بخش (سرویس های بهداشتی) به سایر قسمت های دیگر شود و به سالم بودن و وضعیت ظاهری دیوارها و کاغذ دیواری روی آن لطمه جدی وارد نمائید و هزینه بازسازی و تعمیرات را تا حدی زیادتر کند.

حتما بخوانید: ایده برای بازسازی

حتما برای شما هم پیش آمده است که در منزل تان همه دیوارها سالم و بدون رطوبت بودند ولی دیوار پشت سرویس های بهداشتی را روطبت زده می بینید و این باعث می شود تا اگر دیوارها را نقاشی کرده اید رنگ آن قسمت بریزد و بد شکل شود و یا اگر از کاغذ دیواری استفاده کرده اید، خواهید دید که کاغذ دیواری روی دیوار کنار حمام یا توالت باد کرده و حتی برگشته است و کاملا از دیوار جدا شده است.

در اکثر مواقع بخاطر استفاده از مصالح بد و بی کیفیت ساختمانی است که در آینده ای نه چندان دور افراد را وادار به پرداخت هنگفت هزینه بازسازی منزل می کند.

هزینه بازسازی و تعمیر آشپزخانه چقدر است؟

اگر شما از وضعیف کف آشپزخانه خود خسته شده اید و نوع کفپوش آشپزخانه شما پارکت لمینت است و به علت خیس شدن مکرر خراب شده است بهترین کار این است که از یک کفپوش مناسب و سازگار با آب استفاده کنید.

مسلما هزینه پارکت لمینت برای کف آشپزخانه بسیار پر هزینه تر سایر روش های دیگر است ولی اگر همچنان دوست دارید از این نوع کفپوش استفاده نمائید و آشپزخانه تان مثل سابق زیبا به چشم بیاید می توانید از کفپوش های پی وی سی PVC که شباهت زیادی به پارکت لمینت دارد استفاده نمائید و با این کار فقط یک بار هزینه بازسازی و تعمیر کف آشپزخانه را می پردازید و اما اگر در فکر تعویض کابینت های خود هستید توصیه می کنیم از کابیت های با روکش ملامینه ارزان قیمت استفاده نمایید و اگر به دنبال کیفیت هستید می توانید از کابینت هایگلاس حتما استفاده کنید.

هزینه بازسازی حال و پذیرایی و اتاق خواب چقدر است؟

برای کار بازسازی حال و پذیرایی و تمامی اتاق خواب های منزل تان می توانید از کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ از آلبوم کاغذ دیواری PUTIN استفاده نمائید و با این کار علاوه بر این که می توانید منزلی زیبا داشته باشید با هزینه خیلی کمتری دیواری های حال و پذیرایی و اتاق خواب های خانه تان را نوسازی کنید.

برای وضعیت کف حال و پذیرایی و اتاق خواب ها هم می توانید با توجه به موقعیتی که دارید و شرایط سنی فرزندان تان نوع کفپوش خانه تان را انتخاب نمائید و چنانچه لازم است به طور مکرر کف منزل نظافت شود و پایه های مبلمان و سایر وسایل تیز می باشد و مستقیما روی آن قرار می گیرد از کفپوش های پی وی سی استفاده کنیم تا در مقابل آب و هر گونه خط و خشی در امان باشد.

لیست هزینه بازسازی ساختمان در سال جاری

ردیف    شرح خدمات واحد قیمت به ریال
۱ اجرت سقف کاذب کناف تایل۶۰*۶۰ با مصالح متر مربع ۱.۰۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۲ اجرت سقف کاذب دکوراتیو کناف با مصالح متر مربع ۱.۵۰۰.۰۰۰ –۱.۱۰۰.۰۰۰
۳ چوب ترموود فنلاند با اجرت نصب و رنگ متر مربع ۸.۵۰۰.۰۰۰ –۵.۳۰۰.۰۰۰
۴ اجرت گچ کاری بدون مصالح متر مربع  ۱۸۰.۰۰۰ –۱۲۰.۰۰۰
۵ اجرت رابیتس کاری بدون مصالح متر مربع ۸۰۰.۰۰۰ –۶۰۰.۰۰۰
۶ پارکت لمینت خارجی با اجرت نصب و فوم متر مربع ۲.۵۰۰.۰۰۰ –۹۵۰.۰۰۰
۷ سرامیک ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع  ۲.۲۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۸  کاشی ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع  ۲.۲۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۹ سنگ کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع  ۳.۰۰۰.۰۰۰ –۱.۱۰۰.۰۰۰
۱۰ آجر کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع ۱.۶۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۱۱ تیغه چینی با مصالح و اجرت استاد کار متر مربع ۷۵۰.۰۰۰ –۵۵۰.۰۰۰
۱۲ کاغذ دیواری خارجی قابل شستشو با اجرت نصب رول 5 متری ۳.۵۰۰.۰۰۰ –۱.۳۰۰.۰۰۰
۱۳ کابینت آشپزخانه با اجرت نصب و مصالح متر مربع ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ –۱۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۴ کمد دیواری ام دی اف عمق۶۰ با اجرت نصب و مصالح متر مربع ۲۶.۰۰۰.۰۰۰ –۸.۵۰۰.۰۰۰
۱۵ اجرت برق کاری بدون مصالح متر مربع ۲۵۰.۰۰۰ –۱۵۰.۰۰۰
۱۶ اجرت لوله کشی سرد و گرم و فاضلاب بدون مصالح متر مربع  ۳۰۰.۰۰۰ –۲۰۰.۰۰۰
۱۷ رادیاتور برند ایرانی یک پره ۶۵۰.۰۰۰ –۳۵۰.۰۰۰
۱۸ پکیج ایرانی جنس مرغوب یک دستگاه ۷۸.۰۰۰.۰۰۰ –۴۸.۰۰۰.۰۰۰
۱۹ شومینه برقی با اجرت نصب یک عدد ۴۸.۰۰۰.۰۰۰ –۳۳.۰۰۰.۰۰۰
۲۰ اجرت نقاشی روغنی یا پلاستیک با مصالح متر مربع ۱۶۰.۰۰۰ –۱۰۰.۰۰۰
۲۱ پنجره UPVCبا اجرت نصب  متر مربع  ۸.۵۰۰.۰۰۰ –۵.۵۰۰.۰۰۰
۲۲ شیرآلات ایرانی حنس مرغوب با اجرت نصب یک عدد ۷.۸۰۰.۰۰۰ –۱.۸۰۰.۰۰۰
۲۳ روشویی کابین دار  P.V.C یک عدد ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ –۶.۵۰۰.۰۰۰
۲۴ سرویس فرنگی با اجرت نصب یک عدد ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ –۸.۵۰۰.۰۰۰
۲۵ اجرت ساخت درب آهنی یا چهار چوب فلزی با مصالح هر کیلوگرم ۳۸۰.۰۰۰ –۲۰۰.۰۰۰
۲۶ درب ضد سرقت با قفل و یراق آلات و اجرت نصب یک لنگه ۴۵.۰۰۰.۰۰۰ –۳۰.۰۰۰.۰۰۰
۲۷ درب داخلی HDFبا اجرت نصب یک لنگه ۴.۸۰۰.۰۰۰ –۱.۵۰۰.۰۰۰
۲۸ دستگیره درب جنس مرغوب با قفل و اجرت نصب یک دست ۴.۳۰۰.۰۰۰ –۱.۰۰۰.۰۰۰
۲۹ تخلیه نخاله با کارگر (ماشین خاور) هر سرویس ۱.۷۰۰.۰۰۰ –۱.۳۰۰.۰۰۰
۳۰ کارگر ساختمانی روزمزد یک روز ۸۰۰.۰۰۰ –۰۷۰۰.۰۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا