پارکت لمینت

هزینه نصب پارکت لمینت چقدر است؟

هزینه نصب پارکت لمینت

در مقالات قبلی به شکل کاملی در مورد نحوه انتخاب و خرید پارکت لمینت و همین طور انتخاب رنگ مناسب پارکت لمینت صحبت کردیم. در این جا می خواهیم که در مورد یکی از مهم ترین مراحل خرید پارکت لمینت که قبلا کمتر به آن پرداخت شده است یعنی پروسه نصب بپردازیم. این روزها با افزایش قیمت بیش از اندازه تمامی محصولات،هزینه نصب بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده است.

قیمت نصب پارکت لمینت و کفپوش

پس از اینکه مرحله خرید پارکت لمینت و یا هر نوع از کفپوش را با موفقیت سپری کردید نوبت به مرحله نصب پارکت لمینت می رسد. این مرحله نیز حساسیت های خاص خود را دارد و در صورتیکه بدرستی انجام نشود به جای اینکه منزلی زیبا و دلنشین تر داشته باشید با کفپوشی پر از برجستگی های ریز و درشت روبرو خواهید شد. پس بهتر است ریسک نکنید و نصب کفپوش و پارکت لمینت خود را به افراد باتجربه بسپارید. البته این تنها یک طرف ماجراست. مبحث قیمت نصب پارکت لمینت و کفپوش نیز می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. درواقع این روزها نصابان مختلف در انواع شبکه های اجتماعی و طرق مختلف اقدام به تبلیغ کار خود می کنند. در این بین اما نصابان حرفه ای از تازه کارها کار راحتی نیست. در این راهنما سعی داریم نکاتی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم البته قبل از آنکه به مقوله قیمت نصب پارکت بپردازیم اندکی با روند نصب پارکت آشنا خواهیم شد.

نصب پارکت و کفپوش

نصب کفپوش لمینت می تواند بسیار ساده تر و سریعتر از آنچه که فکرش را بکنید جلو رود. شاید جالب باشد بدانید که یک نصاب حرفه ای قادر است 100 متر مربع پارکت لمینت را در عرض فقط چند ساعت نصب کند. البته این درحالیست که کف کاملاً آماده نصب باشد و نیازی به زیرسازی نداشته باشد. به همین دلیل است که برخی از افرادیکه به نوعی دستی در کارهای فنی دارند ترجیح می دهند خودشان به شخصه این کار را انجام دهند.نحوه نصب پارکت لمینت

نحوه نصب پارکت لمینت

در نصب پارکت لمینت نیازی به استفاده از چسب نیست. درحقیقت کار نصب پارکت از طریق زبانه هایی که به آن کلیک گفته می شود صورت می گیرد. به همین دلیل نصب پارکت و لمینت و به طور کلی کفپوش هایی که دارای زبانه هستند ریخت و پاش های نصب پارکت که با کمک چسب صورت می گیرد را ندارند.

نحوه نصب پارکت

البته نصب بدون استفاده از چسب مزیت دیگری را به پارکت لمینت ها داده و آن قابلیت نصب چندباره است. یعنی می توان در صورت نیاز پارکت لمینت ها را از هم جدا کرد و در فضای دلخواه نصب کرد.

پیشنیازهای نصب پارکت لمینت

درست است که نصب کفپوش و پارکت لمینت خیلی زمانبر نیست اما این در صورتیست که کف منزل کاملاً هموار باشد. وگرنه باید پیش از نصب پارکت لمینت و نصب کفپوش زیرسازی های مربوط به هموار سازی کف صورت بگیرد. این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به نحوی که اگر کف منزل هموار نباشد و نصب کفپوش به همان صورت انجام شود ضمن کوتاه شدن عمر کفپوش امکان شکستن و صدمه به پارکت لمینت وجود دارد. این مشکل در صورتیکه ضخامت کفپوش کم باشد شدت می یابد. بنابراین اگر بیم آن را دارید که مرحله زیرسازی به صورت کامل و بدون نقص صورت نگرفته باشد توصیه می شود از پارکت لمینت ضخیم تر استفاده کنید.

استفاده از فوم سایلنتپس از این مرحله از فوم مخصوص در زیر کفپوش و پارکت لمینت استفاده می شود. استفاده از فوم در زیر کفپوش چند مزیت عمده دارد. اول آنکه این فوم مثل یک بالشتک عمل کرده و فشار وارده بر پارکت لمینت و کفپوش را توزیع می کند و از این طریق مانع آسیب به کفپوش در صورت قرار گرفتن اجسام سنگین روی آن می شود. از طرفی دیگر فوم ها عایق خوب برودت هستند بنابراین امکان هدررفت انرژی را کاهش می دهند. علاوه بر آن استفاده از فوم در هنگام نصب پارکت لمینت باعث می شود هنگام راه رفتن روی پارکت صدای آزاردهنده به حداقل برسد.

نصاب پارکت در تهران

برای نصب و تعمیرات پارکت باید از استاد مربوط به این کار کمک گرفت. این را گفتم که بدانید برخی از افرادیکه خود را به عنوان نصاب پارکت لمینت معرفی می کنند به طور تخصصی در این حوزه فعال نیستند و بنابراین ممکن است خیلی در این کار خبره نباشند. در این بین ریزه کاری هایی وجود دارد که اگر نصاب حرفه ای نباشد ممکن است کار شما زیبایی خود را از دست بدهد. مثلاً اگر قرار است پارکت لمینت در شرایط شرجی استان های شمالی انجام شود باید یک سری نکات رعایت شود و اگر نصاب حرفه ای نباشد این موارد نادیده گرفته خواهد شد.

قیمت نصب پارکت لمینت و کفپوش

قیمت نصب پارکت لمینت و کفپوش صرف نظر از جنس آن محاسبه می شود. قیمت نصب کفپوش را متراژ فضا و همچنین میزان زیرسازی مورد نیاز تعیین می کند. در حال حاضر قیمت نصب پارکت لمینت از 4000 تومان تا 8000 تومان در هر متر مربع متغیر است. البته این قیمت شامل هزینه زیرسازی نمی شود. هزینه زیرسازی باتوجه به وضعیت کف محاسبه خواهد شد. همچنین، برخی از نصابان حرفه ای ممکن است قیمتی به مراتب بیشتر از آنچه که رنج نرمال این کار از شما تقاضا کنند. البته قیمت بالا لزوماً نشانه کیفیت بالا نیست اما به هر ترتیب ممکن است این موارد را در بین نصابان حرفه ای مشاهده کنید. بگذریم از اینکه گاهی نصابان غیرحرفه ای نیز ممکن است قیمت بالایی برای نصب پارکت از شما درخواست کنند. در این موارد می توانید از کمک تیم مشاوره ای شرکت دکورچوب بهره ببرید تا در این مسیر انتخاب بهتری داشته باشید.

خدمات فروشگاه شرکت دکورچوب در نصب پارکت لمینت در تهران

در دکورچوب بسیاری از مشتریان را دیده ایم که پارکت لمینت های با کیفیتی همچون ایشیک، هیرو، ایزوفام، هانتر، فلورپن را خریداری کرده اند ولی در مرحله نصب چون که موضوعات فنی را رعایت نکرده اند دچار مشکل گردیده اند و نصب پارکت لمینت شان دچار مشکل گردیده است. پس نتیجه گیری که می کنیم اینجا است که نصب پارکت لمینت به اندازه خرید خود پارکت لمینت از اهمیت بسزایی برخوردار است و بایستی که در آن دقت گردد. سوالی که بسیاری از مشتریان ما می پرسند، این می باشد که هزینه نصب پارکت لمینت چقدر است؟

با نصاب چگونه قیمت را توافق کنیم؟ هزینه نصب قرنیز و ابزار آلات چقدر است؟ هزینه نصب کف پوش های پی وی سی چقدر است؟ در این مقاله سعی می کنیم که به این سوالات با دقت کامل پاسخ دهیم.

هزینه نصب پارکت لمینت به چه عواملی بستگی دارد؟

نصب پارکت لمینت به عوامل زیر بستگی دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

متراژ فضایی که پارکت لمینت در آن نصب می گردد چقدر است؟

به شکل کلی نصاب های پارکت لمینت برای متراژ های زیر 50 متر یک حداقل هزینه می گیرند و برای متراژ های بالاتر از این متراژ بر اساس فضای حساب شده صورت می گیرد.

موقعیت مکانی که پارکت لمینت در آن نصب می گردد به چه صورت است؟

برای مکان های خارج از شهر و یا نصابانی که از تهران عازم شهرستان ها می گردند، همچنین هزینه ایاب و ذهاب به هزینه نصب اضافه می گردد.

زیر سازی مربوط به پارکت لمینت

در صورتی که سطحی که پارکت لمینت بر روی آن نصب می گردد دارای ناهمواری و همین طور ناصافی باشد حتما می بایست که زیر سازی درست و اساسی صورت گیرد. این زیر سازی ها در بسیاری از موارد بایستی که توسط یک بنای مجرب صورت گیرد، اما در برخی موارد که توسط نصاب صورت می گیرد هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

نصب قرنیز و ابزار آلات

هزینه نصب قرنیز هم براساس متر طول حساب می گردد و با نصب پارکت لمینت یکی حساب نمی گردد.

ضخامت پارکت لمینت

ضخامت پارکت لمینت بر هزینه نصب پارکت لمینت اثر گذار است. پارکت های 12 میل به علت سختی نصب معمولا هزینه بیشتری برای نصب دارند.

وجود سیستم گرمایش از کف

سیستم های گرمایش از کف بر هزینه نصب پارکت لمینت تاثیری ندارند، اما نیاز به نصابان آشنا به نصب بر روی سیستم های گرمایش از کف داریم.

نصب پارکت لمینت بر روی پله

در صورتی که بر روی پله بخواهید که پارکت لمینت نصب کنید نیاز به هزینه بیشتری دارید و مخصوصا اگر که پله آنجا و پیچ داشته باشد.

هزینه نصب کف پوش پی وی سی

کف پوش های پی وی سی پشتشان چسب می خورد و بعد نصب می گردد در صورتی که نصاب چسب کف پوش را خودش بیاورد به هزینه نصب اضافه می گردد.امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا