پارکت لمینت

پارکت لمینت مناسب برای آشپزخانه

پارکت لمینت آشپزخانه

انتخاب و خرید پارکت لمینت برای آشپزخانه به چه صورت است؟ چگونه رنگ مناسب برای پارکت لمینت را انتخاب کنیم؟ کفپوش انتخاب کنیم و یا پارکت لمینت؟ ذز آشپزخانه پارکت لمینت استفاده کنیم یا خیر؟ از چه طرحی برای پارکت لمینت آشپزخانه استفاده کنیم؟

انتخاب بهترین پارکت لمینت برای آشپزخانه

 بسیاری از سوالات دیگر که بسیاری از مشتریانی که به دکورچوب مراجعه می کنند سوال می کنند، در این مقاله می خواهیم تجربیاتی که در شرکت دکورچوب برای انتخاب پارکت لمینت برای آشپزخانه کسب کرده ایم را در اختیار خوانندگان محترم قرار دهیم.

قیمت پارکت مناسب آشپزخانه

رنگ مناسب برای انتخاب پارکت لمینت برای آشپزخانه چیست؟

قبلا در مورد انتخاب رنگ برای پارکت لمینت به شکل ویژه ای توضیح داده ایم؛ حال می خواهیم این موضوع را به صورت تخصصی تر و صرفا برای آشپزخانه مورد بررسی قرار دهیم؛ برای انتخاب رنگ برای پارکت لمینت آشپزخانه دو را ه وجود دارد:

  1. هم رنگی با پارکت لمینتی که برای حال و پذیرایی استفاده کردیم
  2. تناسب با دکوراسیون آشپزخانه

در مورد موضوع اول ما کارپیچیده ای نداریم و همان رنگی که در قسمت های دیگر منزل استفاده کرده ایم برای دیگر قسمت های منزل را نیز استفاده می کنیم. فقط بایستی از یک جدا کننده بین پارکت لمینت آشپزخانه و همین طور پارکت لمینت پذیرایی استفاده کنیم. حال اگر هال و یا پذیرایی ما پارکت لمینت نبود و می خواستیم که جدا از این موضوع و صرفا برای آشپزخانه از پارکت لمینت استفاده نماییم. بهترین کار تناسب با برخی ویژگی های آشپزخانه از قبیل انداره آشپزخانه و تناسب با اکسسورهای آشپزخانه می باشد؛ که به تفضیل هر یک را توضیح می دهیم.

اندازه آشپزخانه و انتخاب پارکت لمینت

در صورتی که آشپزخانه کوچک باشد بهتر است از پارکت لمینت هایی با تم رنگی روشن (پارکت لمینت روشن برای چه مکانهایی مناسب است؟) استفاده کنیم تا آشپزخانه بزرگ و زنده نمایش داده شود. همین طور در صورتی که آشپزخانه بزرگ است بهتر است که از پارکت لمینت هایی با تم تیره تر استفاده کنیم تا آشپزخانه به شکل کلاسیک تر نمایش داده شود و البته نظر ما به شکل کلی در آشپزخانه ها استفاده از رنگ های تیره تر می باشد. در آشپزخانه به دلیل لک های ظاهری و همین طور غذا و… رنگ روشن کثیفی را به سرعت نشان می دهد به همین دلیل توصیه ما استفاده از رنگ های نسبتا تیره تر می باشد تا این موضوع تا حدودی رفع گردد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله پارکت لمینت تیره بهتر است یا پارکت لمینت روشن را مطالعه کنید.

تناسب پارکت لمینت با اکسسوری های آشپزخانه

راه دیگر این است که برای آشپزخانه منزلمان از تناسب با وسایلی همچون کابینت ها و دیوار ها و … استفاده کنیم.

به عنوان مثال اگر رنگ کابینت شما سفید است از رنگ سفید و یا دیگر رنگ های روشن به شکلی متناسب استفاده کنیم و یا این که از یک رنگ کاملا متضاد برای این موضوع استفاده کنیم.

از چه پارکت لمینتی برای اشپزخانه استفاده کنیم؟

در گذشته رسم بر این بود که برای آشپزخانه منازل به دلیل آنکه شست و شو زیاد است از کف پوش های PVC استفاده گردد. هنوز هم بسیاری بر این رسم و عقیده هستند اما امروزه با گذشت زمان و بهبو کیفیت های پارکت لمینت و مقاومت نسبی آن ها این موضوع کمرنگ تر از قبل شده است.

درصورتی که شما از پارکت لمینت هایی با برند های پارکت لمینت ایشیک، پارکت لمینت هیرو، پارکت لمینت زنیت، پارکت لمینت فلورپن استفاده نمایید و همین طور مراقب باشید آب از حد تی کشیدن فراتر نگردد دیگر هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد. امیدواریم از مطالعه این مقاله از سری مقالات مجله دکورچوب لذت برده باشید.

پارکت لمینت برای آشپزخانه بهتر است یا کفپوش؟

انتخاب پارکت لمینت برای آشپزخانه از جمله موضوعاتی است که شاید کمتر به آن پرداخته شده است. زیرا معمولا رسم بر آن بوده است که برای آشپزخانه از سرامیک و یا کف پوش های PVC استفاده گردد. اما ما در شرکت دکورچوب هر روزه با این موضوع مواجه می شویم کسانی که قصد خرید پارکت لمینت برای آشپزخانه خود دارند و در این مقاله به صورت مفصل به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

امکان آشپزخانه از جمله قسمت های حیاتی و مهم هر منزلی می باشد. در آشپزخانه ها به علت پخت و پز و همین طور میل کردن غذا در این مکان نیاز به شست و شو و همین طور نظافت در این مکان ها به مقدار زیادی حس می گردد. بانوان ایرانی هم که در سلیقه و همین طور نظافت همیشه زبانزد بوده اند به همین دلیل موضوع کف پوش و مقاوت و حساسیت در برابر آب همیشه موضوع حساسی بوده است.

به دلیل موضوع حساسیت در برابر آب در کف آشپزخانه رسم بر این بود که حتی اگر قسمت های هال و پذیرایی نیز از پارکت لمینت استفاده می گردید اما در آشپزخانه از کف پوش های PVC ویا سنگ و سرامیک استفاده می گردید.

اما با بهبود کیفیت پارکت لمینت ها و همین طور تنوع طرح و رنگ آن ها استفاده از پارکت لمینت ها در آشپزخانه به مرور در حال افزایش می باشد. برای حمایت از تولید ملی شما حتی میتوانید از پارکت لمینت ایرانی با کیفیت استفاده کنید چرا که رشد این حوزه باعث شده تا متریال های ایرانی نیز با کیفیت تر شوند.

بهترین رنگ پارکت لمینت برای آشپزخانه

قبلا در مورد انتخاب رنگ پارکت لمینت توضیح دادیم که معمولا برای انتخاب رنگ برای فضاهای کوچک از رنگ های روشن و محیط های بزرگ از رنگ های تیره تر استفاده می کنیم.  در آشپزخانه اما رنگ کابینت ها هم تاثیر زیادی در این موضوع دارد و هماهنگی و یا تضاد در این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده ز رنگ های تیره و روشن هرکدام جذابیت و ویژگیهای خود را در آشپزخانه دارد، رنگ های تیره موجب می گردد تا چرک دیرتر بازتاب داده شود و مدام نیاز به نظافت نباشد. اما رنگ های روشن موجب می گردند که آشپزخانه دلباز ترو زنده تر به نظر برسد.

مزایای استفاده از پارکت لمینت برای آشپزخانه

  • تنوع زیاد رنگ و طرح های پارکت لمینت و تطبیق آن ها با دکوراسیون آشپزخانه
  • امکان باز کردن دوباره نصب کردن پس از نصب اولیه
  • یکنواختی و هم سطح شدن با دیگر قسمت های منزل (یکی از موضوعاتی که در نصب کف پوش و یا سرامیک در آشپزخانه وجود دارد این است که محل تقاطع آشپزخانه با بیرون به دلیل عدم تطابق ضخامت کف پوش آشپزخانه با آن قسمت دچار اختلاف می گردید که نصاب با تمام کننده این اختلاف را می پوشاند.که صد البته زیبایی یکنواختی و هم سطحی را ندارد.)

معایب استفاده از پارکت لمینت برای آشپزخانه

به شکل کلی استفاده از پارکت لمینت برای آشپزخانه در ایران به تازگی در حال رایج شدن است و معایب خاصی هنوز برای آن دیده نشده است اما چیزی که در این موضوع بدیهی می باشد این است که اگر پارکت لمینت مورد استفاده دارای کیفیت پایین باشد و از روکش و مغزی خوبی برخوردار نباشد به علت رطوبت هایی که در آشپزخانه موجود است پارکت لمینت ها دچار مشکل و آسیب می گردند. به همین دلیل می بایست از پارکت لمینت های با کیفیتی چون هیرو، ایشیک و ایزوفام در این مکان ها استفاده کرد. پارکت لمینت شیاردار نیز از گزینه های مناسب برای استفاده در آشپزخانه می باشند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت و استفاده کافی را برده باشید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. می خواستم بدونم برای آشپزخانه از کف پوش های پی وی سی استفاده کنیم و یا از پارکت لمینت؟

    1. بسته به سلیقه و نحوه استفاده شما از هر جفتش می توانید استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا