پارکت لمینت

پارکت لمینت در مناطق شرجی و مرطوب (شمال)

پارکت لمینت در مناطق شرجی

در ابتدای مقاله توضیح دهیم که منظور از شمال استان های شمالی کشور همچون گلستان مازندران و گیلان می باشد. به شکل کلی استان های شمالی به علت رطوبت بسیاری از متریال هایی که در ان جا استفاده می شوند باید به صورتی باشند که در برابر رطوبت مقاومت مناسب و کافی داشته باشند. در این جا چند موضوع از اهمیت مهم و بسزایی برخوردار می شوند که باید در نظر داشت.

استفاده از پارکت لمینت در مناطق مرطوب

اولین موضوع برند پارکت لمینت و دومین موضوع بحث نصب هست.در صورتی که برند پارکت لمینت ازبرندهای بی کیفیت باشد قطعا در محیط های رطوبتی و شرجی دچار اسیب می گردد. همین طور در صورتی که نصب پارکت لمینت در شمال با اصول درستش صورت نگیرد پارکت لمینت دچار کرنش می شود و یا بین کلیک های ان درز می افتد. پس حتما قبل از خرید پارکت لمینت سعی کنید اطلاعات درباره کیفیت پارکت لمینت های موجود در بازار کسب کنید.

چه برند هایی از پارکت لمینت در شمال قابلیت استفاده دارندبرنب؟

همان طور که در بالا هم گفته شد برند هایی بایستی استفاده گردند که دارای مشخصات فنی بالا و مغزی با کیفیت باشند . برندهایی چون زنیت هیرو ایشیک وایزوفام و فلورپن از جمله برندهایی هستند که در شمال کشور به خوبی قابل استفاده اند. نکته مهمی که در این جا بایستی ذکر گردد این است که بحث AC (استحکام روکش سطحی) ارتباطی با ضد رطوبت بودن لمینت ندارد.

نصب پارکت لمینت در شمال

برای نصب پارکت لمینت در شمال بایستی که یا از فوم های متال سایلنت الومینیومی استفاده نمود و یا این که زیر فوم سایلنت از نایلون استفاده نمود. همین طور درز انبساط حداقل بایستی 20 میلی متر در نظر گرفته شود. این دو نکته از مهم ترین موضوعات در بحث نصب پارکت لمینت به حساب می ایند.

کاغذ دیواری در شمال کشور به چه صورت است؟

کاغذ دیواری ها به شکل کلی به دونوع پی وی سی و نان وون تقسیم می گردند. کاغذ دیواری های پی وی سی قابلیت شست و شوی کامل و همین طور استفاده در محیط های شرجی و مرطوب را دارند . کاغذ دیواری های نان وون همانند پی وی سی ها شست وشو پذیر نیستند ولی این قابلیت را دارند مورد نظافت با دستمال مرطوب قرار بگیرند . در صورتی که رطوبت در محل نصب زیاد باشد توصیه ما در دکورچوب این است که از کاغذ های نان وون استفاده نکنید. حتی در برخی موارد که رطوبت زیاد است ناچار هستیم از دیوار پوش های پی وی سی استفاده کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاغذ دیواری ها به دسته بندی کاغذ دیواری مجله دکورچوب مراجعه کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا