پارکت لمینت

پارکت چیست؟ معرفی پارکت چوبی

پارکت چوبی

پارکت ها کفپوش هایی از جنس چوب هستند که نمای زیبایی دارند و در تمامی محیط ها مانند ادارات مراکز خرید و قسمت های مختلف خانه مانند اتاق نشیمن، سالن پذیرایی، اتاق خواب ها، آشپزخانه و حتی در بعضی سرویس های بهداشتی نیز کار می شوند. در زمان های گذشته پارکتها به صورت ساده و الوار های بلند کار می شدند ولی با پیشرفت تکنولوژی و همچنین محبوبیتی که پارکتها بین مردم پیدا کردند، آن ها را در شکل ها و طرح های متنوع و جذابی تولید کردند.

مشخصات دقیق پارکت چوبی

ویژگی جالبی که پارکت ها دارند آن است که می توانید از آن ها در تمامی سبک های منازل استفاده کنید، پارکتها به خوبی با تمامی سبک ها و دکوراسیون ها سازگار هستند و می توانید از رنگ های مختلف آن ها در دکوراسیون کلاسیک، دکوراسیون مدرن، دکوراسیون مینیمال و دیگر سبک دکوراسیون ها استفاده کنید. برای مطالعه مقالات دکوراسیون داخلی میتوانید به بخش دکوراسیون داخلی محله دکورچوب مراجعه کنید.

ویژگی های پارکت چوبی

ظهور اولین پارکت ها به کدام زمان و مکان بر می گردد؟

با این که پارکت ها امروزه محبوبیت چشم گیری میان مردم دارند و از آن ها در خانه های مدرن و جدید بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، پیشینه و  تاریخچه ای کهن و قدیمی دارند. اولین بار که از چوب به عنوان کفپوش برای پوشاندن کف خانه ها استفاده شد 326 سال می گذرد!

هر چه پارکت ها محبوبیت بیشتری بین مردم پیدا کردند، ظاهری مجلل و شیک تری پیدا کردند. خیلی زود پس از آغاز به کار این کفپوش های چوبی، طرح های پیچیده تری از آن ها به وجود آمد و نصب پارکت ها به کاری تبدیل شد که فقط متخصصان ماهر می توانستند آن را انجام دهند، همین امر باعث شد که این کفپوش های چوبی به یکی از مجلل ترین و زیبا ترین کفپوش هایی تبدیل شوند که در خانه ها و عمارت های گران قیمت و کاخ های افراد ثروتمند مورد استفاده قرار بگیرند.

تاریخ به کار گیری چوب به عنوان کفپوش به زمان 1693 میلادی و در کشور فرانسه بر می گردد، تا قبل از آن از سنگ ها برای ساخت کف خانه ها استفاده می کردند ولی برای اولین بار در این تاریخ چوب به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار گرفت. کاخ ورسای فرانسه اولین مکانی بود که پارکت ها به صورت حرفه ای و زیبا در آن استفاده شدند.

نمونه های پارکت چوبی

تاثیر تولید فرش بر روند استفاده از پارکت ها

فرش ها در سال 1930 روند تولید خوبی پیدا کردند و به عنوان کفپوش های ارزان قیمت و به صرفه وارد بازار شدند. بسیاری از مورخان ورود فرش ها را به دنیای دکوراسیون قاتل بزرگی برای پارکتها دانستند زیرا پس از ورود فرش ها که قیمت ارزان تری داشتند مردم به خرید آن ها روی آوردند و استفاده از پارکت های چوبی به طور چشم گیری کاهش پیدا کرد.

تا 50 سال بعد پارکتها نقش کمرنگی در دکوراسیون داخلی منازل داشتند و در اکثر خانه ها فرش ها و موکت ها به عنوان کفپوش ها خود نمایی می کردند، تا این که طراحان دکوراسیون داخلی در سال 1980 نگاهی دوباره به گزینه های سنتی انداختند و پارکتها دوباره نظرها را به خود جلب کرد. با پیشرفت تکنولوژی و با استفاده از نرم افزار های رایانه ای طرح های پیچیده و ظریف جدیدی برای پارکت ها طراحی و ساخته شد.

امروزه می بینیم که از هر دوی این کفپوش ها در منازل استفاده می شود و قرار دادن فرش های کوچک و بزرگ بر روی پارکت ها امری عادی تلقی می شود که باعث می شود تا هردو کفپوش در کنار یک دیگر نمایی خاص و زیبا پیدا کنند.

ویژگی پارکت های مدرن

پارکت های سنتی و قدیمی را معمولا با چسب های مخصوصی به کف اتاق می چسباندند. این روش ممکن بود بعدا که قصد داشتند پارکت ها را بردارند به کف خانه آسیب بزند و حتی در هنگام تعمیر نیز مشکلاتی به وجود می آورد اما امروزه روشی جدیدی برای نصب پارکت ها وجود دارد که دیگر نیازی به چسب ندارد. که برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله نحوه نصب پارکت مراجعه کنید.

کفپوش های چوبی مدرن معمولاً با استفاده از زبانه ها و شیار هایی که در لبه های آن ها قرار دارند و یا سیستم قفل نر و مادگی که به آن کلیک گفته می شوند نصب می گردند. این طرح های نوین کفپوش به هر صاحب خانه اجازه می دهد کفپوش های خود را بدون نیاز به چسب یا متخصصان حرفه ای به راحتی نصب کنند.

ویژگی های پارکت چوبی

مزیت کفپوش های چوبی مدرن

مزیت نصب پارکتهای چوبی مدرن که به صورت کلیک می باشند، استفاده ی مجدد از پارکتها است. به صورتی که اگر قصد برداشتن کفپوش های چوبی تان را داشتید می توانید به راحتی آن را را از یک دیگر جدا کنید و در قسمت دیگری از خانه مورد استفاده قرار بدهید. می توانید این کفپوش های چوبی را دو تا سه بار پس از اولین نصب باز کرده و در مکانی دیگر قرار بدهید.

از دیگر مزیت های پارکتهای مدرن سرعت نصب آن ها می باشد، نصب پارکتهای قدیمی زمان زیادی را می گرفت و پس از نصب باید ساب و پولیش می شدند. این فرایند در کفپوش های چوبی جدید تسهیل شده است و بلافاصله پس از نصب می توانید از فضای خانه استفاده کنید و لوازم و اثباب تان را بچینید.

هرچند که ویژگی های منحصر به فرد کفپوش های چوبی مدرن باعث شده هر شخصی بتواند به تنهایی آن هارا نصب بکند، ولی برای آنکه نمایی شیک و تمیز داشته باشید حتما سعی کنید از نصاب ماهر و باتجربه استفاده کنید.

انواع پارکت های چوبی

در گذشته استفاده از چوب برای ساخت خانه یکی از مهمترین مصالح برای ساخت و ساز به شمار می رفت به طوری که در اروپا افرادی خانه ای را که با قطعات چوب می ساختند به شکل بود که مثل یک پازل قابل مونتاژ بود و حتی در صورت مهاجرت می توانستند خانه خود را با خود به سر زمین دیگری ببرند و از مونتاژ آن در آن زندگی خود را ادامه دهند؛ اما اکنون دیگر شاهد آن نیستیم مگر برای خانه های زیبای جنگلی که در دل جنگل های انبوه شاهد آن هستیم.

اما به خاطر زیبایی خاص و جذابی که چوب های طبیعی دارند و می توانند به عنوان یک مصالحه ساختمانی که به زیبایی منزل ما کمک می کنند از آن به شکل چوب ترمووود و یا پارکت چوبی برا کف ساختمان استفاده نمائیم.

چوب های ترمو را می توانیم هم برای نمای ساختمان استفاده کرد و هم از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و یا دفتر کارمان به کار بگیریم و بیشترین جذابیت چوب در انواع پارکت چوبی برای ما شناخته شده است.

با اینکه در ایام قدیم افراد علاقه چندانی به کلبه ها و خانه های چوبی نشان نمی دادند و بیشتر تمایل به خانه های لوکس و لاکچری نشان می دادن اکنون بعکس گذشته با پیشرفت و توسعه فناوری و کلبه های چوبی را به شکلی می سازند که هر کسی را با هر نوع سلیقه ای که باشد به خوبی مجذوب خود می کند، اما از آنجا که نمی توانیم در کلان شهرهای ایران مثل مناطق روستایی خانه چوبی داشته باشیم.

انواع پارکت های چوبی

دکوراتورهای ایرانی هم به همین دلیل با استفاده از یکی از انواع پارکت چوبی در کنار سبک های خاصی که داخل منزل را تا حد زیادی شبیه به یک خانه چوبی نشان می دهد طراحی کنند.

معمولا زمانی که ما از یکی از انواع پارکت چوبی به عنوان کفپوش منزل خود استفاده می کنیم منزل مان خاص تر به نظر می آید و اگر در دکوراسیون منزل مان از سرویش چوب قهوه ای تیره استفاده کنیم و علاوه بر آن طرح و رنگ مبلمان مان تا حد زیادی به طرح و رنگ پارکت چوبی نزدیک باشد ما را لاکچری تر نشان می هد.

در اغلب اوقات افراد به دنبال بهترین پارکت چوبی برای منزل خود هستند تا در دراز مدت حس رضایت خود را نسبت به آن همچنان داشته باشند و به همین دلیل تصمیم داریم تا در این مقاله به معرفی انواع پارکت چوبی بپردازیم.

معرفی انواع پارکت چوبی

انواع پارکت چوبی در حال حاضر در مدل های مختلفی ارایه می شود که متناسب با موقعیت کاربری و مکانی که قصد نصب پارکت چوبی را دارید می توانید مناسب ترین نوع آن را انتخاب و تهیه نمائید. انواع پارکت چوبی معمولا شامل پارکت چوبی متراکم Solid، پارکت چوبی دولایه و سه لایه است که هر یک از چوب درخت خاصی تولید می شوند که در ادامه در مورد هر کدام به تفضیل توضیح می دهیم. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پارکت سه لایه به مقاله تقاوت پارکت های چوبی سه لایه با پارکت های قدیمی مراجعه کنید.

پارکت چوبی متراکم solid

یکی از انواع پارکت چوبی که نام پارکت چوبی متراکم Solid معروف است از چوب درختانی چوب راش و ون ساخته و تولید می گردد. این نوع پارکت قدیمی ترین نوع پارکت می باشد که معمولا در ضخامت های 8 تا 20 میلیمتری و با عرض و طول های مختلفی عرضه می گردد. این نوع پارکت با چسب های مخصوص نصب می گردد و پس از آن عملیات ساب و لاک روی آن انجام می گیرد و با پیشرفت تکنولوژی این امکان برای سازندگان پارکت فراهم شده است که پارکت های چند لایه تولید کنند. پارکت های چند لایه با استقامتی بیشتر و تنوع انواع چوب در لایه رویی علاوه بر کیفیت بهتر باعث اقتصادی شدن این محصول برای مصرف کنندگان می باشد.

پارکت چوبی متراکم

پارکت چوبی دو لایه

این پارکت ها از دو لایه چوب تشکیل شده که معمولا لایه زیرین از چوب سوزنی برگ می باشد و لایه بالایی چوب انتخابی می باشد که معمولا این نوع از پارکت ها ضخامت 10 تا 12 میلیمتری دارند و با پولیش نهایی و پوشش کامل لاک که در کارخانه روی آن انجام می شود آماده نصب می باشند و با چسب مخصوص نصب می گردند.

پارکت چوبی سه لایه

این پارکت ها از سه لایه چوب تشکیل شده است که دو لایه زیرین از چوب سوزنی برگ تشکیل شده و لایه رویی چوب انتخابی می باشد. ضخامت این نوع پارکت ها بین 14 تا 16 میلیمتر می باشد عرض ها بین 15 تا 21 سانتی متر و طول ها بین  1/80 تا 2/50 متر می باشد که با پوشش کامل لاک و پولیش های نهایی در کارخانه تولید می گردد.

این مدل از پارکت ها که تنوع مختلفی دارد در حال حاضر از رایج ترین مدل های استفاده شده می باشد، به این صورت که در لایه رویی با چوب انتخابی از 2 یا 3 قطعه چوب هم عرض و با طول های متفاوت استفاده می شود که تنوع بی نظیری را ایجاد می کند. همچنین در گونه دیگری از این مدل جهت لایه اصلی رویی چوب انتخابی ، از یک قطعه چوب استفاده می شود.

از کجا بدانیم کدام یک از انواع پارکت چوبی برای ما مناسب تر است؟

مهمترین معیار انتخاب هر یک از انواع پارکت چوبی با توجه به سختی و مقاومت آن می باشد و البته هر کدام از انواع پارکت چوبی از نظر درجه سختی با یکدیگر متفاوت هستند و این به محل محل رشد، نوع و جنس خاک دارد که بر میزان سختی چوب درخت و حتی طرح و رنگ آن هم اثرگذار است بستگی پیدا می کند.

اگر قصد استفاده از پارکت چوبی برای مکان های پر رفت و آمد را دارید باید از یکی از انواع پارکت چوبی که مقاومت و سختی زیادی در مقابل هر گونه ضربه را دارد انتخاب کنید و کارشناسان مربوطه برای این منظور از آزمون برینل Brinell برای تعیین میزان سختی چوب درخت برای تولید انواع پارکت چوبی استفاده می کنند. اگر قصد نصب پارکت چوبی در حال و پذیرایی منزل تان را دارید از پارکت چوبی که از تنه درختانی چون بلوط، آکاسیا و ونگه ساخته شده باشد برای تان مناسب خواهد بود.

قیمت هر یک از انواع پارکت چوبی چقدر است؟

مسلما قیمت هر کدام از انواع پارکت چوبی متراکم Solid، پارکت چوبی دو لایه و سه لایه با توجه به نوع چوب درختی که تولید شده اند و درجه سختی و مقاومتی که در برابر هر ضربه ای دارند و مدت طول عمر که دارند تعیین می گردد. اگر شما قصد استفاده از پارکت چوبی برای منزل و یا محل کارتان را دارید می توانید با در نظر گرفتن میزان رفت و آمدی که در محل تان صورت می گیرد از یکی از انواع پارکت چوبی با درجه سختی مناسب به عنوان کفپوش استفاده نمائید. امیدواریم از مطالعه این مقاله از سری مقالات مجله دکورچوب لذت برده باشید.

قیمت پارکت چوبی

حتما بخوانید: پارکت لمینت دسته دوم

انتخاب رنگ پارکت

پارکت ها بیشتر در رنگ های طبیعی چوب مورد استفاده قرار می گیرند، اما گر دوست دارید از رنگ های متفاوتی را به کار ببرید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از پارکت لمینت های روشنی مانند پارکت ‌سفید و پارکت‌ طوسی استفاده کنید. رنگ روشن این پارکت ها باعث می شود که محیط اتاق دلباز و بزرگ تر از اندازه ی واقعی خود به نظر برسد.

پارکت ‌لمینت طلایی نیز برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک و حتی منیمال مناسب است و رنگی گرم و صمیمی ایجاد می کند. در دکوراسیون مینیمال وجود کمی رنگ در خانه خوب است و پارکت های طلایی این گرمای زیبا و ملایم را می توانند با خود به ارمغان بیاورند.

رنگ انتخابی شما برای این محصول می تواند یک اتاق را کوچک تر، بزرگ تر، باریک تر، پهن تر، تاریک تر، روشن تر و یا گرم تر نشان دهد پارکت با رنگ کرم و بژ متمایل به زرد مکان های کم نور را روشن تر و شاد تر می کند که آرام بخش است.

این محصول با رنگ فندقی جزو رنگ های گرم است و فضایی دوستانه و صمیمی ایجاد می کند. پارکت با رنگ قهوه ای حس ارتباط با طبیعت را ایجاد کرده و با مبلمان و دکوراسیون روشن زیباتر خواهد بود. این محصول با رنگ بژ متمایل به سفید حس جدید بودن، نو آوری و پاکیزگی را به وجود آورده و فضا را روشن می کند. پارکت با رنگ خاکستری تیره خنثی، شیک، مدرن و آرامش بخش است.

جتما بخوانید: پارکت لمینت ارزان

پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است؟

اکنون که در فصل تابستان هستیم اکثریت افراد در حال بازسازی منزل خود هستند و همه قسمت های مهم خانه شان را زودتر و سریع تر از قسمت دیگری می خواهند بازسازی و تعمیر کنند.

در گذشته افراد به جای بازسازی منزل قدیمی بیشتر در فکر ساخت مجدد ملک خود بودند تا در یک خانه نو ساز به زندگی خود ادامه دهند اما امروزه با افزایش جمعیت کلان شهرها و مخصوصا شهر تهران شاهد گسترش هر چه بیشتر ساخت و سازها هستیم اما ساخته شدن واحد های آپارتمانی کوچک و نقلی با به جای خانه های مستقل و حیاط دار را می بینیم.

عموما افراد با توجه به این که ملک فعلی شان قدیمی شده است و ممکن است نتوانند آن را از نو بسازنند سعی می کنند با استفاده از روش هایی از نمای داخلی و خارجی خانه خود را شبیه ساختمان های امروزی طراحی کنند تا با این کار به جای پرداخت هزینه های هنگفت ساخت و ساز با حداقل هزینه با کمی تعمیرات دستی به سر روی ملک خود بکشند و نمای داخلی و خارجی آن را مثل خانه های امروزی درست کنند.

اولین کاری که طراحان دکوراسیون داخلی برای این کار انجام می دهند این است که از سالم بودن و محکم بودن پی ساختمان و همچنین عدم رطوبت اطمینان حاصل کنند و سپس با توجه یه بزرگی و یا کوچکی خانه و سبک معماری که داشته است و همین طور با در نظر گرفته سلیقه صاحب خانه به تغییر دکوراسیون بپردازند.

نحوه نگهداری و تمیز کردن پارکت چوبی به چه شکل است؟

برای نمای خارجی ساختمان می توانیم از انواع سنگ های ساختمانی و تزینی و یا چوب ترمووود استفاده کنیم. البته بیشترین حساسیت افراد مربوط به دکوراسیون داخلی منزل می باشد و دوست دارند از هر نظر به بهترین شکل ممکن خانه خود را تزیین کنند و همان طور که می دانید امروزه دیگر افراد مثل گذشته به دنبال نقاشی رنگ روغن برای دیوارهای منزل خود نیستند و استفاده از کاغذ دیواری و یکی از انواع دیوارپوش را بیشتر می پسندند.

اگرچه ممکن است بعضی از افراد ترجیح دهند از نقاشی رنگ روغن و کاغذ دیواری به طوری همزمان در کنار هم استفاده کنند تا منزلی خاص و متفاوت از سایرین داشته باشند. معمولا رنگ و طرح کاغذ دیواری را پرده های خانه ست می کنند و رنگ کفپوش را با طرح و رنگ مبلمان تا بدین طریق هم نظم خاصی را در خانه ایجاد کرده باشند و هم اینکه زیباتر به نظر بیاید. علاوه بر نوع دیوارپوش منزل یکی از اقلام مهم که غیر قابل چشم پوشی است نوع کفپوش خانه می باشد.

امروزه یکی از پرطرف دارترین انواع کفپوش در بین مردم استفاده از یکی از انواع پارکت لمینت می باشد که با طرح و رنگ های متنوعی در بازار موجود بوده و با توجه به طرح و رنگ مبلمان منزل مان می توانیم رنگ پارکت لمینت را انتخاب کنیم. در بین طرح و رنگ های مختلف پارکت لمینت نظیر پارکت لمینت نسکافه ای، پارکت سفید، پارکت لمینت روشن و پارکت لمینت تیره، مردم همچنان به پارکت چوبی علاقه مند هستند.

خرید پارکت لمینت چوبی هم با گذشت سال های متمادی و طولانی همچون کاغذ دیواری طرح داماسک و کاغذ دیواری با طرح های کلاسیک، محبوبیت خود را به خوبی حفظ کرده است و کسی نیست که این نوع کفپوش را دوست نداشته باشد تا در منزل خود داشته باشد.

افراد زیادی سوالات مختلفی در مورد استفاده از پارکت چوبی به عنوان یک کفپوش از ما می پرسند و می خواهند بدانند با توجه به موقعیت کاربری ملک شان می توانند از این پارکت چوبی استفاده کنند و همین طور این نوع کفپوش را به چه صورت باید نگهداری کنند تا مدت های طولانی سالم و تمیز بماند. به خاطر همین در این مقاله قصد داریم تا در مورد پارکت چوبی برای تان به طور کامل توضیح دهیم.

پارکت چوبی چیست؟

پارکت ها ی چوبی در سال ۱۶۸۴ در فرانسه تولید گردیدند. این پارکت ها به صورت بلوک های آجری چوبی در طرح های مثلث، مربع و مستطیل به بازار عرضه گردیدند. این پارکت ها به دلیل آنکه پوسیده نمی شدند و به سادگی رطوبت را جذب نمی کنند در بین قشر ثروتمند ومرفه رایج گردید. این پارکت ها با چوب های راش، افرا و بلوط و زبان گنجشک در بازار موجود است. پارکت های چوبی با طرح های هندسی متنوع و زیبا جلوه گری بسیار زیبایی به منازل می دهند.

پارکت های چوبی دارای ضخامتی بین ۱۰ تا ۲۰ میلی متر هستند. این پارکت ها با هر بار ساب زدن مقداری از سطح آنها برداشته می شود که موجب می شود پس از هر بار ساب و لاک زدن پارکت جلوه ای تازه پیدا کرده و همانند روز اول می شود. پارکت های چوبی در مناطقی که تردد بالایی دارند استقامت فوق العاده ای دارند همین طور این پارکت ها به دلیل طبیعی بودن حس زیبای طبیعت رو به خوبی به مصرف کنندگان منتقل می کند.

پارکت چوبی - دکورچوب

پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب تر خواهد بود؟

تقریبا در بسیاری از اماکن می توانیم از پارکت چوبی استفاده کنیم و شرط اول آن این است که آن محیط عاری از هر گونه نم و رطوبت باشد. ما می توانیم از پارکت چوبی در کف همه منازل استفاده کنیم. جدا از اینکه پارکت چوبی یک سبک کلاسیک در دکوراسیون به شمار می آید استفاده از آن ما را بسیار خاص و لاکچری نشان می دهد و اغلب افرادی به سراغ پارکت چوبی می روند که در رفاه کامل هستند.

البته می توانیم از  این نوع پارکت در هر منزلی با هر سبک دکوراسیونی که داشته باشد با خیال راحت استفاده کنیم. ما می توانیم از یکی از انواع پارکت چوبی که قبلا به طور کامل در مورد آن توضیح داده بودیم جنس پارکت چوبی خود را با توجه به موقعیت کاربری تان تعیین نمائید تا اینگونه با خیالی راحت تر و آسوده تر از آن استفاده کنید.

اگر واقعا در فکر استفاده از پارکت چوبی هستید به جنس چوب آن دقت داشته باشید و اگر برای مکان های پر رفت و آمد می خواهید از آن استفاده کنید سعی کنید از پارکت چوبی استفاده کنید که از چوب درختی تهیه شده باشد که مقاومت خوبی در برابر هر گونه ضربه ای را داشته باشد.

چگونه از پارکت چوبی نگهداری کنیم و تمیز کردن آن به چه صورتی است؟

مسلما وقتی که تازه شروع به نصب پارکت چوبی می کنیم تا یک بازه زمانی کوتاه به خوبی زیبایی خود را حفظ می کند و جلوه به خصوصی به منزل ما می بخشد و به نوعی ما را اعیانی نشان می هد اما با گذشت یک زمان نسبتا طولانی پارکت چوبی زیبایی خود را تا حدی از دست می دهد و این می تواند به خاطر نگهداری اشتباه و یا عدم توجه کافی به این نوع کفپوش بوده باشد.

با توجه به این که این نوع پارکت از چوب طبیعی درختان مختلفی ممکن است تولید شده باشد ما هرگز اجازه تمیز کردن آن را به آب نداریم و همان طور که باید مانع از رسیدن آب به سطح آن شویم از ریختن مواد شوینده شیمیایی هم باید جدا خودداری کنیم تا از پوسیدگی آن جلوگیری کرده باشیم.

بعضی از افراد تصور می کنند که اگر نمی توان با آب و مواد شوینده سطح پارکت چوبی را تمیز کرد می توانند از بخارشوی برای نظافت آن استفاده کنند و از انجایی که بخار عامل قطرات آب می باشد استفاده از آن هم می تواند باعث خراب شدن پارکت چوبی شود و سریع دچار پوسیدگی شود.

بعد از نصب پارکت چوبی چه مسائلی ممکن است پیش بیاید؟

البته برخی از افراد پس مدتی که از نصب پارکت چوبی منزل شان گذشته است از وجود خط و خش هایی که بر روی آن می بینند بسیار گله دارند و باعث ناراحتی آنان شده است. علت اصلی این خط و خش ها می تواند مربوط به پایه مبل و صندلی و یا حتی میز باشد و یا حتی صندل هایی که خانم برای داخل منزل استفاده می کنند باشد.

برای جلوگیری از هر گونه خط و خش بر روی پارکت چوبی از صندل های مناسب استفاده نمائید و برای پایه های مبل و سایر وسایل منزل که احتمال دارد به سطح پارکت چوبی آسیب بزنند از زیر پایه مبل و محافظ پایه مبل استفاده کنند تا از این اتفاق پیشگیری کرده باشند.

نگهداری از پارکت چوبی

پارکت های چوبی از قدیم الایام جزو ثابت بسیاری از منازل مسکونی بوده اند . این پارکت ها ، با دوام ، زیبایی و ظرافتی که داشته اند توانسته اند جای خود را از سال های دور در محیط های کار و مسکونی باز کنند . پارکت های چوبی با حسی که از طبیعت به محیط القا می کنند طراوت و شادابی را در ما ایجاد می کنند . پارکت های چوبی از جنس های بلوط ، کاج ، راش و زبان گنجشک در بازار موجود هستند . این پارکت های زیبا برای آنکه همیشه زیبا و با طراوت باشند نیاز به نگهداری و تعمیر دارند . بنا به تجربیاتی که در دکورچوب کسب کرده ایم سعی می کنیم این تجربیات را به شما انتقال دهیم .

از ابتدا روحیه آدمی طوری بوده که توجه خاصی به تمیزی محیط زندگی خود داشته و همیشه برای بهتر شدن آن تلاش کرده است. مخصوصا در روزهایی که داریم به عید نزدیک می شویم عموما افراد ، بیشتر در فکر نظافت و تمیز کردن کاغذ دیواری، آشپزخانه و کابینت ها هستند و همیشه یکی از افراد منزل پیش قدم برای طی کشیدن و  نظافت کردن کف منزل است. اگر کف منزل تان پارکت چوبی باشد حتما می دانید که طی زدن شیوه درستی برای تمیز کردن آن نیست چون رطوبت دشمن پارکت چوبی است.

نگهداری از پارکت چوبی و نکات مرتبط با آن

یکی از عواملی که باعث می شود ما از خراب شدن وسایل منزل مان خیلی شاکی و ناراحت باشیم این است که یا نکات مراقبت از آنها را نمی دانیم و یا اگر می دانیم آن موارد را رعایت نکرده ایم که حالا آن وسیله یا قسمتی از خانه که همیشه در حال استفاده از آن بوده ایم خراب شده است و حالا نیاز به تعمیر دارد.

اگر از کفپوش های پارکت چوبی دارید استفاده می کنید و در حال حاضر مثل سابق از آن دیگر راضی نیستید بخاطر این است که معیوب شده و از شکل افتاده است. توصیه می کنیم بعد از تعویض پارکت  چوبی ، در صورتی که مواردی که گفته می شود را رعایت کنید ، یا نسبت به ترمیم آن اقدام نمایید تا سال های طولانی عمر می کند ، البته بنظر می رسد پارکت لمینت هم می تواند انتخاب فوق العاده ای باشد.

روش های مراقبت از پارکت چوبی چیست؟

ما در دکورچوب همیشه به مشتریانمان نکات نگهداری از پارکت چوبی را آموزش می دهیم. اگر واقعا از خراب شدن پارکت چوبی منزل تان خسته اید و دیگر نمی خواهید پارکت های جدیدتان خراب شود حتما به این نکات عمل کنید :

  • از مواد شیمیایی برای نظافت پارکت چوبی استفاده نکنید .
  • استفاده از اسپری مخصوص برای تمیز کردن پارکت چوبی گزینه خوبی است .
  •  بخارشوی اصلا انتخاب خوبی برای نگهداری از پارکت چوبی نیست .
  • از قرار دادن مستقیم اجسام سنگین بدون محافظ و پایه چرخ دار بر روی هر نوع پارکتی جدا خودداری کنید.
  • از کفش های راحتی و سبک بر روی پارکت چوبی استفاده کنید تا از خراشیدگی آن پیشگیری شود.
  • در صورتی که مایعات یا مواد غذایی بر روی پارکت چوبی ریخت بلافاصله آن را با دستمال تمیز کنید.
  • از ایجاد هر گونه رطوبت در پارکت چوبی ممانعت کنید در صورت وجود رطوبت طولانی مدت در این نوع پارکت باعث ایجاد کپک شده و در نهایت پارکت دچار پوسیدگی می گردد .
  • در صورت وجود گرد و غبار هرگز برای تمیز کردن آن از دستمال مرطوب استفاده نکنید ، جارو برقی کفایت می کند.

نگهداری از پارکت چوبی

قیمت پارکت چوبی چقدر است؟

قیمت پارکت چوبی در بازار کاملا متفاوت و مختلف بوده و اصولا قیمت این نوع پارکت که از چوب درخت تهیه می شود با در نظر گرفتن نوع و جنس و کیفیت چوب و میزان مقاومتی که در برابر هر ضربه ای دارد برآورد می شود.

بعضی از مشتریان ما مستقیما به شرکت دکورچوب مراجعه می کنند و با بررسی استندهای مختلف پارکت چوبی یکی از انواع آن را که با سایر قسمت های منزل و مخصوصا مبلمان ها قابل ست شدن است را انتخاب و تهیه می کنند.

در صورتی که شما هم به دنبال پارکت چوبی هستید و نمی دانید کدام یک از انواع پارکت چوبی برای تان مناسب تر است می توانید مثل سایر مشتریان ما به صورت تلفنی و یا حضوری از خدمات مشاوره رایگان طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهره مند گردید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا