والپیپر

پرایمر کاغذ دیواری چیست؟

پرایمر زیرسازی کاغذ دیواری و ویژگی های آن

پرایمر کاغذ دیواری و انجام فرآیند زیرسازی موضوع این مقاله از مجله شرکت دکورچوب میباشد؛ پس از مرحله خرید کاغذ دیواری نوبت به مرحله مهم نصب کاغذ دیواری می شود، زیر سازی کاغذ دیواری از موضوعاتی است که اگر به درستی صورت گیرد موجب می شود که کاغذ دیواری شما به خوبی جلوه نماید و در غیر این صورت با حباب زیر کاغذ دیواری و یا بر آمدن کاغذ دیواری و…  مواجه می گردیم. در این مقاله سعی می کنیم یکی از مهم ترین اجزا زیر سازی یعنی پرایمر کاغذ دیواری را توضیح دهیم؟

پرایمر کاغذ دیواری چه کاربردی دارد؟

شاید سوالی که برای بسیاری پیش بیاید این است که پرایمر کاغذ دیواری چه کاربردی دارد؟ پرایمر چه فرقی با چسب کاغذ دیواری دارد؟ در سایت های مرجع خارجی  پاسخ داده که پرایمر کاغذ دیواری موجب می گردد که کاغذ دیواری ساده تر به دیوار بچسبد.

پرایمر را قبل از نصب کاغذ دیواری به دیوارها به خصوص دیوارهای گچی می زنند تا چسب پذیری بهتری داشته باشد و کاغذ دیواری بهتر به سطح دیوار بچسبد. نصابان کاغذ دیواری قبل از این که کاغذ را روی سطح بچسبانند می بایست که سطح دیوار را بتراشند، بتونه کاری کنند ، گچ کاری کنند و در انتها پرایمر را روی دیوار بزنند تا آماده برای نصب گردد .

پرایمر موجب می گردد که تا کاغذ دیواری راحت تر کنده شود و همین طور پشت کاغذ دیواری اگر رنگی و یا خط و خشی باشد با پرایمر زدن از بین می رود.

زیر سازی نصب کاغذ دیواری به چه شکلی صورت می گیرد؟

ویژگی های پرایمر مناسب

سوالی که شاید برای بسیاری از مشتریان پیش بیاید این است که ویژگی های یک پرایمر خوب برای کاغذ دیواری چیست؟ یک پرایمر خوب می بایست که چسبندگی مناسبی داشته باشد و در برابر خط و خش مقاوم باشد.

حتما بخوانید: چسب کاغذ دیواری 

قیمت پرایمر دیوارپوش ها

با توجه به نوسانات بالای قیمتی و همین طور تنوع پرایمر ها ، قیمت می بایست که به روز گرفته شود.

نحوه استفاده از پرایمر کاغذ دیواری

به شکل کلی نحوه استفاده از پرایمر برای کاغذ دیواری به نوع سطح ( گچی ، بتنی ، رنگ و … ) و همین طور  به میزان ناهمواری دیواری رابطه مستقیم دارد. قبل از نصب کاغذ دیواری می بایست سطح مورد نظر به طور کامل از هرگونه آلودگی پاک گردد. سپس بنا به نوع سطح میزان مورد نظر پرایمر را با آب رقیق می کنیم. ( واضح است که هر چقدر سطح ناصاف تر باشد میزان پرایمر به آب باید بیشتر باشد ). سپس با قلمو یا غلطک پرایمر را به روی دیوار پخش می کنیم.

چنانچه در نصب و پیاده سازی کاغذ دیواری خود نیاز به کمک و یا مشاوره دارید، میتوانید با پشتیبانی شرکت دکورچوب تماس گرفته و ضمن استفاده از خدمات مشاوره رایگان از خدمات نصب کاغذ دیواری نیز استفاده کنید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا