پوستر

پوستر دیواری چه تفاوتی با کاغذ دیواری دارد و جنس کاغذ آن چند نوع است؟

فرق پوستر و کاغذ دیواری

پوستر دیواری و خرید کاغذ دیواری به لحاظ نصب و نوع جنس به هم شباهت هایی دارند اما تفاوت های آن بیشتر بوده و باید به آن دقت شود در پوستر دیواری گرند دیزاین چاپ به صورت کاملا سفارشی و شخصی سازی شده با ابعاد دیوار مورد نظر و طرح انتخابی شما و برای محیط با کابری خاص شما تولید می گردد . همچنین انتخاب نوع کاغذ و رنگ و کیفیت چاپ آن نیز به انتخاب شما انجام می شود .

در صورتی که کاغذ دیواری در تیراژ بسیار بالا با رول هایی با طول یکسان و طرح های تکرار شونده تولید می گردند . در پوستر دیواری بعد از عملیات چاپ هیچگونه لایه محافظی بر روی کار وجود ندارد و فقط خود کاغذ و طرح چاپ شده است که مقاومت می کند در صورتی که در تولید کاغذ دیواری بعد از چاپ لایه های محافظ بر روی آن قرار می گیرد .

این لایه از کاغذ دیواری محافظت بیشتری می کند به همین علت است که نبایدبا کاردک های زبر بر روی پوستر دیواری کشید . در نصب پورستر دیواری باید مهارت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری به خرج داد . به این علت که درز ها و عدم تطابق آنها در کاغذ دیواری در حد یکی دو میلی متر اهمیت ندارد ولی در پوستر کاملا مشخص است . همچنین در کاغذ دیواری به خصوص در نوع pvc آن طرح های برجسته نیز دیده می شود ولی کاغذ پوستر صاف است .

انواع کاغذ در چاپ پوستر

اغلب پوستر ها در چهار جنس کاغذ با توجه به سلیقه مشتری چاپ و تولید می شوند که این چهار جنس شامل موارد زیر می شود کاغذ شنی با گرماژ 180 گرم و عرض 108 سانتی متر ، کاغذی بافت دار شبیه شن های ریز دارد که طرح را به صورت طبیعی تر به نمایش می گذارد کاغذ چرمی با گرماژ 180 گرم و عرض 108 سانتی متر ، کاغذی بافت دار شبیه چرم است که طرح را به صورت براق و زنده به نمایش می گذارد .

کاغذ فیبر دار با گرماژ 240 گرم و عرض 108 سانتی متر ، کاغذ بافت دار و نیمه مات است که در بعضی از طرح ها از آن کاغذ استفاده می کند و نصب آن آسان تر است . کاغذ non woven با گرماژ 140 و 270 گرم و عرض 108 سانتی متر ، کاملا صاف و بدون بافت می باشد . کاغذ non woven از نسل جدید کاغذ ها و به صورت صاف و براق می باشد که نصب بسیار راحتی دارد ، همچنین به دلیل جنس آن قیمت بالاتری نیز دارا می باشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا