پوستر

پوستر کاغذ دیواری چگونه می تواند محیطی زیبا و جذاب را به نمایش بگذارد

پوستر

شاید برای شما هم پیش بیاید که در منزل بر روی مبل راحتی نشسته اید و به دیوار خیره شده اید و ناگهان با خودتان بگویید که اگر بر روی این دیوار طرحی از یک گل رز و یا طرحی از یک اثر هنری زیبا و… بود چقدر زیبا می شد. جواب شما فقط یک کلمه است پوستر کاغذ دیواری. امروزه با پیشرفت دستگاه های چاپ دیجیتال و همین طور کامپیوتر های طراحی به سادگی می توان هر طرحی که تصور کنید بر روی پوستر خلق نمایید.

همین طور با خرید از سایت هایی که عکس می فروشند،به خوبی و با شفافیت و تنوع،بهترین عکس ها را خریداری کرد.حال سوالی که پیش می آید این است که چگونه بهترین پوستر کاغذ دیواری را انتخاب کنیم و چگونه می توان آن را خریداری و نصب نمود. شاید اگر سری به سایت های فروش عکس بزنید و یا به یک مغازه دکوراسیون بروید و آلبوم های پوستر را نگاه کنید از حجم بالای عکس ها گیج شوید اما نترسید . راه هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توان انتخاب صحیح تر و دقیق تری برای پوستر کاغذ دیواری داشت . در ادامه با توضیحات کامل پاسخ تمام پرسش های شما را می دهیم .

پوستر کاغذ دیواری چیست؟

بسیاری از مشتریانی که به دکورچوب مراجعه می کنند سوالشان این است که پوستر کاغذ دیواری چیست ؟ آیا همان کاغذ دیواری است ؟ چه تفاوت هایی با کاغذ دیواری دارد ؟ و سوالاتی از این قبیل.ابتدا بایستی بگوییم که پوستر کاغذ دیواری کاملا با کاغذ دیواری متفاوت است.در مقالاتی که در مورد کاغذ دیواری نوشته ایم به طور کامل شرح داده ایم که کاغذ دیواری چیست و چگونه نصب می گردد.

پوستر کاغذ دیواری از یک طرح انتخابی و گاهی طراحی شده می باشد که با یک دستگاه چاپ دیجیتال چاپ می گردد . این دستگاه ها اکوسالونت بوده و فرایند تولیدی کاملا متفاوت با کاغذ دیواری دارد . کاغذ دیواری ها عمدتا طرح های تکرار شونده هستند که در کنار هم چاپ می شوند اما پوستر ها طرح هایی انتخابی و عمدتا بدون تکرار هستند که با کاغذهایی با جنس متفاوت از کاغذ دیواری بر روی دیوار نصب می گردند.

چرا پوستر کاغذ دیواری؟

شاید برای بسیاری سوال پیش بیاید که اصلا چرا دیوارمان را کاغذ دیواری نکنیم ؟ ویا این که نقاشی دیواری زیباتر نیست ؟ در جواب باید بگوییم که طرح ها و نقش ها و همین طور دقتی که بر روی پوستر می توان ایجاد کرد با نقاشی و یا کاغذ دیواری امکان پذیری نیست . کاغذ دیواری به منزل جلوه ای بسیار زیبا و دوست داشتنی می دهد اما شما با کاغذ دیواری هرگز نمی توانید طرح کودک دلبندتان را بر روی دیوار منزلش ایجاد نمایید و یا این که طرح رویایی تان را با کاغذ دیواری ایجاد نمایید .

پوستر کاغذ دیواری با قیمت مناسب ، سرعت بالا و انعطاف پذری بسیار بالا در انتخاب طرح این امکان را می دهد که هر طرحی که خواهان آن هستید چاپ نمایید . طرح هایی در قالب های طبیعت ، اسپرت ، اتاق کودک ، سنتی ، وکتور ، هندسی و هنری ، سه بعدی ، نقاشی و… همه از قالب هایی هستند که می توان طرح های پوستر دلخواهتان را انتخاب نمایید .

بسیاری از شرکت های معتبر همچون شرکت گرند دیزاین با آرشیو بالای عکس ها و همین طور طراح های حرفه ای هر گونه طرحی را برای شما به سادگی تهیه می کنند .فقط کافی است که عکس مورد دلخواهتان را برای طراحان ما  بفرستید تا با سرعت طرح دلخواهتان را برای شما تهیه کنند.

چگونه بهترین پوستر کاغذ دیواری را برای دیوارمان انتخاب کنیم؟

گفتیم که به دلیل تنوع بسیار زیاد عکس های پوستر کاغذ دیواری انتخاب عکس به یک موضوع سخت و گاها پیچیده تبدیل می گردد اما ما بنا به تجربه ای که در این کار پیدا کرده ایم را در این جا اعلام می کنیم تا کمکی برای مشتریان باشد .

 • ابتدا مشخص کنیدکه پوستر را برای کجای منزلتان می خواهید.طبیعتا برای هر کجای منزل از یک سری تم های خاص استفاده می شود. پوستری که برای پشت تلویزیون و یا اتاق کودک و یا یک باشگاه ورزشی استفاده می شود طبیعتا با پوستری که در اتاق خواب استفاده می گردد متفاوت است.
 • سلیقه شخصی تان را اعمال کنید . بیشتر طرح های هنری می پسندید یا طرح های کلاسیک . طرح های متن دار (TEXTURE) چطور
 • پس از انتخاب طرح نهایی تان از فروشنده بخواهید که طرح دلخواهتان اگر در یک مکان استفاده نشده است در یک مکان استفاده گردد تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.
 • هنگام انتخاب طرح دقت نمایید برخی از طرح ها افقی و برخی دیگر عمودی هستند.طرح های افقی نبایست روی دیوار های عمودی و طرح های عمودی نباید روی دیواری افقی قرار بگیرد.

از کجا پوستر کاغذ دیواری را تهیه نماییم؟

احتمالا سوال می کنید که تصمیم گرفتیم که یک دیوار و یا چند دیوار و یا سقفمان را پوستر بزنیم از کجا تهیه کنیم ؟ بهترین راه و با صرفه ترین راه برای تهیه پوستر کاغذ دیواری چیست ؟ دو راه وجود دارد. می توانید به یک مغازه دکوراسیون تشریف ببرید و با دیدن آلبوم های متفاوت طرح مورد نظرتان را انتخاب نمایید و یا می توانید که با مراجعه با سایت های فروش اینترنتی همانند دکورچوب طرح مورد دلخواهتان را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که شرکت دکورچوب از تولید کنندگان اصلی پوستر می باشد و با داشتن دستگاه های ژاپنی،طرح ها و عکس های شما را باکیفیت بسیار بالا چاپ می نماید.

قیمت پوستر کاغذ دیواری

مبحث قیمت از جمله موضوعاتی است که در همه جا اهمیت دارد. پوستر هم از این موضوع مستثنا نیست.در پوستر دو موضوع خیلی اهمیت دارد:

 • جنس کاغذی که پوستر برروی آن چاپ می شود.
 • نوع دستگاه و همین طور جوهری که کار چاپ بر روی آن قرار می گیرد.

جنس پوستری که کاغذ دیواری بر روی آن چاپ می شود اهمیت زیادی در شست و شو پذیری و همین طور شفافیت و وضوح تصویر دارد. کاغذ هایی که پوستر برروی آن چاپ می گردند عمدتا از جنس های شنی ، چرمی و گلاسه ای هستند . هنگام خرید پوستر از خریدار بخواهید که نوع جنس کاغذ های مختلف را به شما نشان دهد تا تفاوت بین جنس کاغذ های مختلف را به شما نشان دهد تا بتوانید تصمیم گیری کنید که کدام نوع کاغذ مناسب شماست. در مورد دست گاه های چاپ پوستر هم بهترین دستگاه ها متعلق به شرکت میماکی ژاپن می باشد که دستگاه های شرکت دکورچوب هم متعلق به این شرکت می باشد .

نصب پوستر کاغذ دیواری

نصب پوستر کاغذ دیواری شباهت زیادی به نصب کاغذ دیواری دارد.همان طور که در مقاله نصب کاغذ دیواری هم گفتیم این کار حتما بایستی که توسط نصابان حرفه ای انجام گیرد.در این جا به طور خلاصه چند نکته مربوط به این موضوع را مطرح می کنیم:

 • اولین و مهم ترین موضوع زیر سازی کار است. دیواری که قرار است پوستر بر روی آن نصب گردد باید کاملا صاف و مسطح و بدون هرگونه برآمدگی باشد.
 • پوستر ها معمولا یک خط قرمزی دارند که می بایست با خط تراز لیزری هماهنگ گردد.
 • استفاده از پرایمر زیر پوستر کاغذ دیواری به نصب آسان تر و چسباندن بهتر کمک زیادی می کند.
 • هر قسمت از پوستر که چسب خورد می بایست در همان لحظه مورد نصب قرار گیرد.
 • استفاده از چسب های برند و معتبر در کیفیت کار تاثیر بسزایی دارد.
 • از نصاب تان هنگام نصب بخواهید برای دقت و بالا بردن کیفیت نصب پوستر از تراز لیزری برای نصب پوستر های کاغذ دیواری استفاده نماید.

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

  1. سلام. عکس دلخواهتون یا از آرشیو ما انتخاب می کنین و یا خودتون برای کارشناس ها ما ارسال می کنید.در صورت نیاز به ویرایش هم طراحان گرند دیزاین این کار رو انجام میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا