چمن مصنوعی

چمن مصنوعی استخر

برای پوشش اطراف استخر چمن مصنوعی بهتر است یا چمن طبیعی؟

در طول تابستان استخر های حیاط های ویلایی و استخر های رو باز جزو تفریحاتی هستند که بسیار محبوبند و خواهان دارند و بسیاری از بچه ها از استخر ها در طول تابستان به میزان زیادی استفاده می کنند زیرا تعطیلات تابستانی شان شروع شده است و از فضای درس و مدرسه دور شده اند و دوست دارن به همراه هم سن و سالانشان تفریح کنند. و در هوای گرم تابستان چه تفریحی مفرح تر از شنا کردن در استخر ها می باشد؟

گذراندن وقت در کنار استخر با دوستان و خانواده یکی از شادی های بسیار زیادی برای زندگی در مناطق گرم و استوایی است. به همین دلیل ، صاحبان خانه ها معمولاً هنگام طراحی خانه ها و ویلا های خود به طراحی فضایی برای ساخت استخر توجه می کنند.

یکی از دغدغه هایی که برای افرادی که می خواهند برای زیبا سازی اطراف استخر خود چمن داشته باشند این است که آیا آنها باید چمن طبیعی را در اطراف استخر خود نصب کنند یا چمن مصنوعی؟ در ویدئو ی زیر می توانید نمونه هایی از چمن مصنوعی استخر ها را مشاهده کنید.

برای کمک به شما در تعیین اینکه گزینه مناسب برای فضای اطراف استخر شما کدام نوع چمن می باشد اجازه دهید نگاهی به تفاوت های اصلی میان چمن های مصنوعی و طبیعی بیندازیم. بسیاری از افراد به طور خودکار به سمت استفاده از چمن های طبیعی کشیده می شوند زیرا چمن طبیعی چیزی است که بیشتر با آن آشنایی دارند و در بیشتر سال های زندگی خود آن هارا در طبیعت و پارک ها دیده اند. زمانی که از چمن طبیعی به خوبی مراقب و نگه داری شود می تواند نمای زیبایی را در اطراف استخر ها و سایر مناطق اطراف خانه ی شما را به وجود بیاورد.

نکات انتخاب چمن مصنوعی

ولی چمن های طبیعی نیاز مستمر و مداوم به کاشت بذر، وجین کردن، کود دهی، هوادهی و آبیاری دارند. این کار وقت و تلاش زیادی را می طلبد و در نهایت نیز تضمینی ندارند که چمنی که در اطراف محیط استخر و خانه ی خود کاشته اید سالم بماند و رنگ سبز و زیبای خود را حفظ کند.

از آن جایی که می توانید زمانی را که برای رسیدگی و مراقبت از چمن طبیعی صرف کنید را به استراحت کردن و لذت بردن از استخر خود اختصاص دهید خود دلیلی محکم برای استفاده از چمن مصنوعی استخر می باشد. زیرا چمن مصنوعی استخر هیچ کدام از رسیدگی های ویژه ای که باید از چمن طبیعی می کردید را ندارد.

چمن مصنوعی استخر

چمن مصنوعی استخر به شما امکان می دهد تا بدون نگهداری در سطح بالا و ظاهر همیشه سبز از ظاهر و احساس چمن طبیعی آن لذت ببرید. زمانی که از چمن مصنوعی استخر استفاده می کنید شاید لازم باشد که گاهی آن هارا بشویی و اسپری آنتی باکتریال بر روی آن ها بزنید. و ماهانه گرد و غبار و آشغال های روی آن را از بین ببرید. ولی در هر صورت استفاده از چمن مصنوعی در اطراف استخر گزینه ای کم خرج و کم هزینه می باشد که نیازی بهزحمت زیادی نیز ندارد.

استخر به سبک مدرن

حتما بخوانید: کاربرد چمن مصنوعی 

میزان تردد و رفت و آمد بر روی چمن مصنوعی استخر ها

مورد دیگری که باید در نصب چمن مصنوعی استخر ها در نظر بگیرید میزان رفت و آمد در منطقه است. در ماه های گرم سال معمولا استفاده از استخر ها زیاد می شود و تعداد افرادی که بر روی چمن راه می روند نیز افزایش پیدا می کند. این به آن معنی است که شما به چمن مصنوعیه با دوامی نیاز دارید که در اثر رفت و آمد و تردد زیاد افراد بر روی آن مقاوم باشد و بتواند ظاهر خود را حفظ کند. رفت و آمد های زیاد می تواند در مسیر چمن طبیعی ایجاد فرسودگی کند و بافت را از بین ببرد. ولی چمن مصنوعی برای رفت و آمد های بالا طوری طراحی و ساخته شده است که خراب نشوند و دچار کمبود و خالی شدن الیاف در محوطه نشوند.

تاثیر آب بر چمن طبیعی و چمن مصنوعی استخر ها

یکی از مواردی که نصب چمن مصنوعی استخر را به همتای طبیعی خود ارجح تر می کند میزان آبی است که بر اثر پریدن در استخر، بازی در آب، ورود و خروج به آب استخر بر روی چمن ها ریخته می شود. چمن های طبیعی نباید مدام در تماس با آب باشند آب زیاد می تواند باعث ایجاد فساد و ایجاد جلبک و لجن میان سبزه ها شود.در حالی که جنس چمن مصنوعی استخر که از نوعی پلاستیک است ( پروپیلن ) آب را درون خود نگه نمی دارد و آبی که بر روی آن ریخته می شود توسط سیستم زه کش که در زیر آن ها تعبیه می شود.

استخر دنج

از بستر چمن مصنوعی استخر خارج می شود.ذهمچنین چمن مصنوعی هنگام خیس شدن کمتر دچار لغزندگی می شود و می توانید با اطمینان کامل بر روی آن ها راه بروید یا بدوید. به عنوان یک امتیاز مثبت، چمن مصنوعی استخر بر اثر خیس شدن ایجاد آب گل آلود نمی کند. در حالی که چمن طبیعی به دلیل بستر خاکی که دارد حتما چنین خواهد بود.

مضرات کاشت چمن طبیعی در اطراف استخر به علت استفاده از سم ها و آفت کش ها

یکی دیگر از نگرانی های مربوط به چمن طبیعی استفاده از مواد شیمیایی است که برای سم پاشی و آفت کشی چمن ها و گیاهان طبیعی اطراف استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است در صورت استفاده از سموم دفع آفات یا علف کش ها در چمن خود با راه رفت بر روی چمن ها ناخواسته این سموم و آفت کش ها را وارد آب استخر کنید.

استخر در فضای باز

این سموم باعث ایجاد حساسیت بر روی چشمان و پوست شما می شود و در کل خطرناک هستند کلر موجود در آب استخر نیز برای چمن های طبیعی اطراف استخر مناسب نیستند. و باعث پوسیدگی و مردن علف ها می شوند استفاده از چمن مصنوعی استخر دیگر هیچ کدام از این مصمومیت ها را نه برای انسان و نه برای چمن در پی نخواهد داشت.

همچنین کاملاً محتمل است که تیغه های چمن به داخل آب استخر شما وارد شوند که منجر به صرف زمان بیشتر برای تمیز کردن استخر برای از بین بردن علف های کنده شده می شود و می تواند منجر به گرفتگی فیلتر های موجود در استخر ها شوند. و مطمئنا رفت و آمد با پا های خیس روی چمن ها می تواند آشغال های روی آن به پایتان بچسبند و آن ها را به درون خانه منتقل کند.

گرم شدن چمن طبیعی و چمن مصنوعی استخر ها چه تفاوتی با هم دارند؟

بر اثر تابش نور خورشید بر روی چمن باعث می شود تا دمای آن ها نیز بالا رود. این اتفاق برای چمن های مصنوعی بیشتر اتفاق می افتد و بیشتر داغ می شوند. ولی به راحتی با آب اسپری کردن و آب ریختن بر روی آن ها می توان خیلی راحت دمای آن ها را پایین آورد. در چمن های طبیعی ممکن از بر اثر گرم شدن چمن ها پلاسیده شوند و این روش همیشه جواب ندهد.

معایب چمن طبیعی

قیمت چمن مصنوعی استخر 

چمن مصنوعی استخر در قیمت های مختلفی در بازار موجود هستند. ولی نکته مهمی که در رابطه با تععین قیمت چمن های مصنوعی وجود دارد میزان کیفیت آن ها می باشد. همیشه چمن هایی با تراکم بالا قیمت چمن مصنوعی را بیشتر می کنند. استفاده از سیستم مدیریت آب و زهکش ها نیز باعث گران تر شدن قیمت چمن مصنوعی استخر ها هستند. با توجه به متراژ و طرح های برش چمن ها قیمت ها متغیر می باشد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا