چمن مصنوعی

چمن مصنوعی روفگاردن

،7 ویژگی چمن مصنوعی در روفگاردن ها که باعث ماندگاری بیشتر چمن در محیط می شود

پشت بام های اکثر خانه ها فضای مناسبی برای ایجاد محیطی آرام و با نشاط است که کمتر به آن توجه می شود درحالی که با اجرای کمی دکور های گیاهی و گلدان و چمن ها می توانید پشت بام خانه ی خود را به باغچه ی رو باز (روفگاردن) تبدیل کنید و از آن لذت ببرید. استفاده از چمن مصنوعی ‏روفگاردن ابتکار زیبا و جذابی است که در زمینه اجرای فضای سبز آپارتمانی توانسته یک باغ کوچک را در فضا های کوچک و آپارتمانی به خانواده‌های ایرانی هدیه دهد.

روفگاردن ها محیطی شاد و طبیعی مانند باغ هستند که در بام یا فضایی باز در آپارتمان ها اجرا می شوند. برای به وجود آوردن محیطی مانند روفگاردن ها از چمن ها گلدان و بوته های گلدانی در کنار میز و صندلی ها استفاده می شود. معمولا برای پوشش این مکان ها از چمن، سنگ و پوشش هایی مانند پارکت لمینت ها و یا ترکیبی از آن ها استفاده می کنند.

اجرای چمن طبیعی در روفگاردن ها از کار های پر هزینه ای می باشد که همراه با مشکات متعددی است به همین دلیل از چمن مصنوعی روفگاردن برای پپوشش کف استفاده می کنند.

کاربرد چمن مصنوعی در روفگاردن

شرکت بازرگانی دکورچوب نماینده فروش انواع چمن مصنوعی روفگاردن چمن مصنوعی تزیینی و ورزشی در طرح ها و رنگ های مختلف می باشد، چمن مصنوعی روفگاردن ،7 ویژگی چمن مصنوعی در روفگاردن ها که باعث ماندگاری بیشتر چمن در محیط می شود، چمن مصنوعی روفگاردن منظره ای کاملا نچرال، شاداب و تازه را به نمایش می گذارد.

نسل جدید چمن مصنوعی روفگاردن به قدری طبیعی است که هر کسی با مشاهده ی آن در نگاه اول تصور می کند چمن ها طبیعی هستند، چمن های تزیینی که در روفگاردن ها استفاده می شوند دارای یکسری ویژگی های منحصر به فردی هستند که در چمن های طبیعی وجود ندارد.

مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش (UV)

1) الیاف و نخ های چمن مصنوعی روفگاردن در برابر اشعه های یو وی (UV) بسیار مقاوم می باشد. بنابراین اگر برای مدت طولانی در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرند الیافشان خراب نمی شود و رنگ خود را از دست نمی دهند.

2) چمن مصنوعی روفگاردن معمولا در متراژ های بالا مورد استفاده قرار می گیرد و همین موضوع به ماندگاری این چمن ها کمک بسیاری می کند زیرا بافت چمن مصنوعی روفگاردن منسجم است و در رفت و آمد های زیاد مانند رستوران ها و کافه های روفگاردن که فشار به آن وارد می شود می تواند سالم و محکم بماند.

خاصیت ضد آب چمن مصنوعی روفگاردن

3) این چمن های مصنوعی ضد آب هستند و جنس نخ ها طوری می باشد که پس از هر شستشو و یا بارانی که بر روی آن ها می بارد، آب به بافت نخ ها نفوذ نمی کند و باعث خیس و نمناک شدن آن ها در دراز مدت نمی شود.

4) استفاده از چمن طبیعی برای پشت بام خانه ها سنگین است و ممکن است بعدا بر اثر آبیاری و فشار، کف بام نم بدهد و باعث نشست ساختمان شوند این اتفاق در زیر سازی های محکمی که برای چمن طبیعی انجام می دهند نیز ممکن است اتفاق بیفتند.

سیستم زه کش و خروج آب از چمن مصنوعی روفگاردن

5) در زیر چمن مصنوعی روفگاردن سیستم زه کش و مدیریت و خروج آب وجود دارد و خیلی راحت آبی که وارد بافت چمن مصنوعی روفگاردن ها می شود توسط این سیستم از بستر چمن مصنوعی خارج می شود.

باغچه زیبا به همراه چمن مصنوعی باکیفیت

در چمن های طبیعی این آب جذب خاک می شود و در شرایطی که نتواند آب اضافی را خارج و یا جذب کند آب در چمن می ماند و باعث ایجاد خزه و جلبک و حتی فاسد شدن چمن می شود و حتی حشره هایی مانند پشه ها در زیر ریشه های چمن های طبیعی رشد می کنند که خیلی بد است چمن های مصنوعی این مشکلات را ندارند.

هزینه های اجرایی چمن در روفگاردن

هزینه ی اجرای جمن مصنوعی روفگاردن ها نسبت به نوع طبیعی چمن بسیار اقتصادی تر می باشد زیرا پروسه ی بذر پاشی و کاشت تا نگه داری و اصلاح از چمن های طبیعی هم زمان بر و هم بسیار هزینه بر می باشد همچنین طول عمر چمن های طبیعی کوتاه می باشد و هر ساله باید چمن جدید روی زمین کاشته شود. در حالی که چمن مصنوعی روفگاردن عمری متوسط 10 ساله دارند و تقریبا 10 درصد از کل هزینه ی اجرای چمن های طبیعی را برای مشتری ایجاد می کند. ظاهر زیبا و نبودن نقص در چمن ها در محیط هایی مانند روفگاردن ها حائز اهمیت است.

چمن مصنوعی روفگاردن بافتی یکدست و یکپارچه دارد و می تواند پستی و بلندی های کوچک را بپوشاند همچنین مشکلاتی مانند زرد شدن و یا کچلی هایی که چمن طبیعی به آن دچار می شود را ندارند و همیشه تازه و سبز به نظر می رسند.

نکات و ویژگی هایی خرید چمن مصنوعی روفگاردن 

  1. الیاف چمن مصنوعی روفگاردن باید مطابق با استانداردهای مقاومت در برابر پرتوی (UV)  نور خورشید  باشد . این استاندارد ها در سازمان و موسسات معتبر جهانی تایید و ارائه می شوند.
  2.  الیاف و نخ های چمن مصنوعی باید دیتکس بالا داشته باشد که فرسایش و تغییر شکل را به تاخیر می اندازد .
  3. لطافت و انعطاف پذیری الیاف و نخ های چمن مصنوعی روفگاردن را حتما در نظر بگیرید هرچه الیاف و نخ ها بلند تر باشند نرمی و لطافت بیشتری را دارند
  4. از رنگ های تیره و پر رنگ چمن های مصنوعی استفاده کنید زیرا نسیت به نوع روشن تر آن ها جنس و مقاومت بیشتری دارند.

حتما بخوانید: کاربرد چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی برای روفگاردن

چمن های مصنوعی در بازار با قیمت های متفاوتی پیدا می شوند و شما می توانید بار هر بودجه ای آن ها را تهیه کنید. نکته قابل توجه در خرید چمن مصنوعی جنس و تراکم الیاف و نخ های چمن مصنوعی می باشد و زمانی که چمن مصنوعی برای روفگاردن خریداری می کنید دقت داشته باشید تا تراکم الیاف در چمن بالا باشد و به طبع هر آن چه تراکم الیاف و نخ های چمن مصنوعی روفگاردن بالاتر باشد قیمت تمام شده ی آن نیز بیشتر خواهد بود، همچنین رنگ های سبز که پر رنگ تر هستند بر قیمت آن تاثیر دارند و گران تر هستند.

خرید چمن مصنوعی -دکورچوب

ارتفاع قد چمن ها از 11 تا 30 میلی متر می تواند متغیر باشد هر آنچه ارتفاع قد چمن های مصنوعی بیشتر باشد باز قیمت بالا تر می رود.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا