چمن مصنوعی

چمن مصنوعی مینی گلف چیست؟

از چمن مصنوعی گلف در کدام مکان ها استفاده می شود؟

مینی گلف از ورزش های زیر شاخه ی گلف می باشد که در مساحت های کوچکت تری نسبت به زمین گلف اجرا می شوند. فاصله ای که میان درخت تا حفره ای که باید توپ درون آن بیفتد معمولا کمتر از 9 متر می باشد که فضایی کوچک را احاطه می کند. هدف بازی مینی گلف مثل بازی گلف انداختن توپ به درون حفره ی مد نظر با کمترین تعداد ضربه می باشد که بر روی زمین چمن صورت می گیرد و طبق تعریف فدراسیون جهانی که برای مینی‌گلف در نظر گرفته شده است، مینی گلف ورزشی برای افزایش خونسردی، تمرکز و قدرت تصمیم بازیکنان می باشد. ورزش گلف و مینی گلف می‌تواند فعالیتی خانوادگی برای گروه‌های سنی مختلف و یا در سطح بین‌المللی و به طور کاملا حرفه ‌ای باشد.

آماده سازی زمین چمن مینی گلف

چمن مصنوعی مینی گلف چیست؟

زمین های مینی گلف معمولا از کفپوش هایی مانند موکت ها و چمن های مصنوعی ساخته می شوند، دو نوع چمن مصنوعی برای زمین های گلف وجود دارد، مینی گلف و زمین گلف بزرگ زمین. همچنین این نوع چمن به عنوان مصنوعی چمن سبز شناخته می شود، چمن مصنوعی مینی گلف باید به صورتی باشد که جلوی حرکت توپ را نگیرد.

بازی گلف و زمین چمن مصنوعی

پس نیاز است که از چمن مصنوعی با الیاف و نخ های کوتاه کار شود، زمین های مینی گلف معمولا مساحت های کمی دارند و می توانید آن هارا در مکان هایی مانند مدرسه ها، هتل ها، بیمارستان ها و حتی در تراس و بالکن های آپارتمان ها نیز اجرا کرد.

حتما بخوانید: چمن مصنوعی Artificial Grass 

جنس الیاف چمن مصنوعی مینی گلف باید به چه صورت باشد؟

چمن مصنوعی مینی گلف باید تراکم بالا و الیافی با قد کوتاه و کمتر از 15 میلی متر داشته باشد. زمانی که به توب ضربه وارد می شود بتواند به راحتی بر روی چمن حرکت کند بدون آن که منحرف شود و یا در چاله یا گودی گیر بیفتند و حرکت توپ کند شود و به درون حفره بیفتد.

توپ گلف

همچنین به علت آن که زمین و چمن مصنوعی مینی گلف معمولا در فضای آزاد و باز نصب می شوند باید الیاف چمن مصنوعی آن ها مقاومت مناسبی در برابر گرما و اشعه های ماورای بنفش (UV) نور خورشید داشته باشند و در اثر سرما و یخبندان زمستان و باران های بهاری و پاییزی دچار پوسیدگی نشود.

رنگ چمن مصنوعی مینی گلف باید چگونه باشد؟

همان طور که در مقالات چمن مصنوعی ذکر کردیم رنگ چمن مصنوعی یکی از گزینه هایی است که بر کیفیت چمن مصنوعی تاثیر بسزایی دارد، هر آنچه رنگ چمن مصنوعی مینی گلف به رنگ تیره باشد از کیفیت مطلوب تری برخوردار می باشند.

رنگ چمن مصنوعی مینی گلف را باید طوری انتخاب کنید تا زمانی که در برابر نور خورشید قرار می گیرد رنگ و استحکام خود را از دست ندهد و بتواند برای مدت های طولانی به رنگ سبز اصلی باقی بماند.

رنگ زمین چمن مصنوعی

از زمین و چمن مصنوعی مینی گلف در کدام مکان ها می توانیم استفاده کنیم؟

یکی از مکان هایی که بسیار برای زمین های مینی گلف مناسب است فضاهای سبز پارکت ها، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی است. زمین های مینی گلف در مدل های مختلف صاف و یا با برآمدگی و فرو رفتگی در زمین ساخته می شوند. پوشش این زمین ها با چمن های طبیعی با مشکلات زیادی همراه است به همین دلیل از چمن مصنوعی برای زمین های مینی گلف استفاده می شود. یکی دیگر از مکان هایی که در آن جا می توانید زمین های مینی گلف را نصب کنید مدرسه ها و بالکن های خانه ها می باشد. نصب چمن مصنوعی مینی گلف در مدارس یکی از پروژه هایی است که باید بسیار به آن توجه شود.

ملزومات مینی گلف در مدرسه

زیرا معمولا در مدارس بچه ها بسیار پر جنب و جوش هستند و میزان تردد شان نیز بر روی زمین گلف بسیار است بستر چمن مصنوعی مینی گلف باید طوری طراحی و نصب شده باشد که مقاومت کافی را در اثر رفت و آمد و فشار ناشی از وزن افراد که بروی آن تردد می کنند را داشته باشند.

اگر فضای مناسبی در تراس خانه و یا حیات و بالکن منزل خود دارید می توانید زمین مینی گلف مناسبی برای آن مکان ها تعبیه کنید این زمین های مینی گلف در متراژ های کوچک تری ساخته می شوند و سرگرمی مناسبی برای تمامی افراد خانواده می باشد.

قیمت چمن مصنوعی مینی گلف چقدر است؟

قیمت چمن های مصنوعی با توجه به جنس و رنگ آن ها مشخص می شود , چمن های مصنوعی که در زمین های گلف و مینی گلف استفاده می شود معمولا کوتاه الیافند که قیمت آن ها ارزان تر از چمن های با الیاف و نخ های بلند می باشد.

برای اطلاعات دقیق از قیمت چمن مصنوعی و انواع آن ها با شرکت دکور چوب تماس حاصل فرمایید شرکت دکور چوب دارای نمایندگی چمن های مصنوعی برای انواع ورزشگاه ها، مدارس، پارک ها و روفگاردن ها می باشد.

 

قیمت چمن مصنوعی-دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا