کفپوش

چه کف پوشی برای کف منزلمان انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب کفپوش

انتخاب کف پوش یکی از سوالاتی است که بسیاری از افراد هنگام بازسازی و یا ساخت منزل می پرسند.در این مقاله سعی کردیم به شکل اجمالی به این سوال پاسخ دهیم.امیدواریم که این مقاله به انتخاب کف پوش مناسب برای منزل مشتریان دکورچوب کمک نماید. پاسخی که ما می دهیم این است که بنا به هزینه و همین طور سلیقه و همین طور دکوراسیونی که می خواهید انجام دهید هرکدام از این اجناس می تواند مفید و مثمر ثمر باشد.

اصولا در سبک دکوراسیونی که تمایل به گرم نشان دادن منزل و حس طبیعی نشان دادن باشد از کف پوش چوبی استفاده می شود.البته بایستی این نکنه را بدانید که کف پوش های چوبی بسیار گران هستند و استفاده از آنها در منازل بسیار خاص استفاده می گردد. همین طور کف پوش های چوبی رطوبت را جذب می کنند و نیاز به ساب و لاک هر چند سال یکبار دارند.

سرامیک ها اما این ویژگی را دارند که  متناسب با هر بودجه ای  می توانند انتخاب  شوند.به راحتی قابل تمیز شدن هستند و همانند کف پوش چوبی نیاز به ساب و لاک مداوم ندارند.ولی سر بودن و همین طور سرد بودن در زمستان و امکان شکستن و خرد شدن از معایب آن می باشد. موکت ها اما قابلیت نصب نسیتا ساده تری نسبت به چوب و سرامیک را دارند و نرم بودن آن از ویژگی های آن است . از مهم ترین معایب آن هم می توان به قابلیت جذب بالای میکروب ها و کثیفی ها دانست.

پارکت لمینت ها  ترکیبی ازمزایا و معایب موکت و سرامیک و چوب را دارند.در مقاله ای به صورت جداگانه به صورت کامل به توضیح کامل لمینت ها پرداختیم.اما به صورت خلاصه می توان به مزایا و معایب زیر اشاره کرد.

مزایا:قابلیت نصب آسان-قیمت های متناسب باهر بودجه-ترکیب های زیبا و متنوع-قابلیت باز وبسته کردن آسان و همین طور قابلیت این  را داند که تا حدودی حس چوب را منتقل کنند.قابلیت تمیز کردن  آسان و همین طور حمل ونقل آسان هم از مزایای این محصول می باشد.

معایب:در صورت عدم نصب صحیح بین کلیک های آن درز می افتد.همین طور همانند سرامیک و سنگ در برابر آب قابلیت دفع رطوبت را ندارند.

در کل همان طور که در اول مقاله هم توضیح داده شد انتخاب هر یک از این متریال ها به سلیقه و نوع دکوراسیون و همین طور بودجه مشتریان دارد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا