دکوراسیون

لابی مجتمع مسکونی خود را چگونه زیبا و چشم نواز کنیم؟ از چه متریالی برای این منظور استفاده نماییم؟

لابی مجتمع مسکونی

اگر نگاهی به چشم انداز شهرهای بزرگ بکنیم از رشد بی حد و اندازه مجتمع های مسکونی بزرگ و آپارتمان ها به وجد می آییم. در این بین ظاهر مجتمع ها و همین طور لابی آن ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. لابی ها فضاهای عمومی هستند که مورد استفاده تمامی اهالی ساختمان می باشند و به همین دلیل لابی مجتمع مسکونی می بایست که به خوبی تزیین گردند تا فضایی روح بخش و زیبا را تداعی نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم تجربیاتی را که در دکورچوب برای متریال هایی چون کف پوش، پارکت لمینت و کاغذ دیواری در استفاده از لابی های مجتمع های مسکونی بدست آورده ایم مورد بررسی قرار داده و با خوانندگان محترم به اشتراک بگذاریم.

حتما بخوانید : آینه دکوراتیو روی در کمد چگونه است؟ آیا از آن می توان بر روی در هر کمدی نصب کرد؟ و قیمت آینه دکوراتیو چقدر است؟

چگونه یک پارکت لمینت مناسب برای لابی مجتمع مسکونی مان انتخاب نماییم؟

همان طور که در بالا هم گفته شد،لابی ها فضایی است که مورد استفاده تمامی اهالی ساختمان می باشد و عبور ومرورهای زیادی در آن رخ می دهد. دوام و قوام پارکت لمینت از مهم ترین ویژگی هایی است که می بایست از آن غاف نگردید. استفاده از پارکت لمینت های با کیفیتی چون ایشیک، هیرو، ایزوفام، فلورپن و زنیت از جمله موضوعاتی است که می بایست به آن دقت فراوانی کرد. پارکت لمینت ها ی بادوام موجب می گردند که در برابر ضربه های ناشی از اسباب کشی و همین طور حمل بار آسیب نبینند و همین طور به راحتی امکان این را دارند که مورد نظافت قرار بگیرند.

نکته مهمی که به افرادی که می خواهند فضای مجتمع خود را پارکت لمینت نمایند این است که ترجیحا از رنگ های تیره برای پارکت لمینت لابی استفاده ننمایید زیرا به علت رفت و آمد و همین طور غبارهای موجود و اثر کفش افراد بر روی آن ها نمایان می گردد. همین طور حتما می بایست برای جلوی درب لابی از یک پادری مناسب استفاده نمایید.

حتما بخوانید : پارکت لمینت روشن چه مزایا و معایبی دارد ؟ پارکت لمینت تیره بهتر است یا پارکت لمینت روشن؟

دیوارپوش مناسب برای لابی مجتمع مسکونی

برای انتخاب دیوارپوش مناسب برای لابی مجتمع مسکونی تان این نکته را بایستی مد نظر داشته باشید که اگر مساحت لابی مجتمع تان کم می باشد می بایست از دیوار پوش های توپر استفاده نمایید زیرا در فضاهای کم احنمال برخورد وسایل و آسیب دیدن این دیوارپوش ها بیشتر است به همین دلیل توصیه ما در دکور چوب این است که از دیوارپوش ها ی توپر استفاده نمایید که مقاومت بیشتری دارند.همین طور در صورتی که وسعت ابی مجتمع مسکونی تان زیاد است می توانید با دیوارپوش های توخالی و یا کاغذ دیواری های مختلف فضایی زیبا و چشم نواز را ایجاد نمایید.

نکته ای که در این مورد بایستی مد نظر داشته باشید لابی مجتمع های مسکونی نورپردازی در آن تاثیر زیادی دارد. یعنی از هر دیوارپوشی که استفاده می نمایید می بایستی که نورپردازی زیبا و جذابی داشته باشد تا دیوارپوش،جلوه گر باشد؛ برای این منظور می توانید با استفاده از لوستر های آویزی، هالوژن های توکار، انواع چراغ های رومیزی و یا پایه بلند، فضایی زیبا و متفاوت بدست بیاورید.

حتما بخوانید : لابی ساختمان نشانه ای از موقعیت و سبک زندگی ساکنان آن است

کاغذ دیواری مناسب برای لابی مجتمع های مسکونی

کاغذ دیواری ها یکی از زیبا ترین و بهترین متریال ها برای پوشش دیوار در فضای مجتمع مسکونی می باشند. کاغذ دیواری ها با تنوع طرح بالا یی که دارند برای هر نوع طراحی و همین طور سلیقه ای در مجتمع های مسکونی این امکان را ایجاد می نمایند که زیبایی و همین طور هارمونی مورد نظر را ایجاد نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا