دکوراسیون

چگونه یک اتاق خواب زیبا داشته باشیم؟

نکات مهم دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب ها مکانی هستند که انسان ها در آن جا می خواهند آرامشی که شاید درطول روز از دست رفته را بدست بیاورند و برای یک روز دیگه آرامش  وشادی و نشاط بدست بیاورند.در این بین داشتن یک دکوراسیون زیبا،جذاب و همین طور بر اساس اصول و قواعد از مهم ترین و اساسی ترین موضوعاتی است که بایستی مد نظ ر داشته باشیم.

فرض کنید اتاق خوابی دارید که در  آن روتختی ها در نهایت ظرافت و زیبایی و دقت در سر جای شان هستند. پرده ها به شکل زیبایی با دیگر لوازم و وسایل ست شده اند و طنازانه بر روی پنجره خودنمایی و جلوه گری می کنند. گلدان ها و شمع ها در کنار لیوان چای سبز شما هستند و روزنامه بر روی میز قرار دارد. لباس ها و کیف و پالتو و کفش تان در نهایت دقت در سرجای شان هستند و لازم نیست دنبال کیف و یا لباس و یا دیگر وسایل تان باشید.

کاغذ دیواری با پارکت لمینت کف به خوبی ست شده و فضایی روح بخش و با آرامش و جذاب را به وجود آورده است. به نظر خیلی جذاب به نظر می رسد؟ در این مقاله ما در دکورچوب سعی می کنیم که تمامی اطلاعات لازم را برای آنکه یک چنین اتاق خواب جذابی داشته باشید را به شما بگوییم پس با ما همراه باشید.

2 قدم اصلی برای داشتن اتاق خواب زیبا

2 گام برای داشتن اتاق خواب زیبا

در اولین و مهم ترین قدم می بایست که هر وسیله ای در جای خود قرار داشته باشد و شلوغی و بی نظمی در هیچ جایی نباشد. هر وسیله ای که نمی خواهید را دور بندازید و تمام وسایل تان بایستی در جای مخصوص به خود قرار داشته باشد. شما حتما کوهی از ورقه ها و یا کتاب های بهم ریخته و وسایل درهم برهم و اسباب بازی بچه ها در جارو برقی را نمی خواهید. پس سریع دست بکار شوید و این اولین  قدم را با دقت و سرعت انجام دهید.

پس از انکه قدم اول را برداشتید به سراغ قدم دوم می رویم. موضوعی که در اینجا بایستی بگوییم این است که به طور کلی اتاق خواب صرفا بایستی برای خواب و استراحت باشد اما از آنجایی که در 90 درصد مواقع بنا به تجربه ما در دکورچوب میز کار و یا میز مطالعه در اتاق خواب قرار دارد می بایست که میز کارتان خالی از هرگونه وسیله اضافی باشد. حتی الامکان هرگونه وسیله که یادآور کار و بیزینس شما هست را از اتاق دور کنید تا محیطی سرشار از آرامش و آسایش برای خود ایجاد نمایید. برای این موضوع حتی الامکان کتاب ها و دفاتر و… را دور از چشم و در کمد قرار دهید.

ایجاد محیط آرام

ایجاد محیط دلنشین

برای آشنایی با مبحث دکوراسیون داخلی منزل کلیک کنید.

یک اتاق خواب زیبا و سرشار از آرامش چگونه ایجاد می گردد؟ رنگ دیوارها و یا کاغذ دیواری ها به چه شکلی بایستی باشد؟ رنگ پرده ها و پارکت لمینت ها و قرنیز ها بایستی به چه صورت باشد؟ از چه المان هایی بایستی استفاده کنیم و…

از مهم ترین المان ها برای یک فضای زیبا و روح نواز در اتاق خواب ها رنگ است. سعی کنید از رنگ های ملایم استفاده کنید. مثلا سبز ملایم، زرد ملایم و اهمین طور رنگ آبی را در انتخاب های تان در نظر داشته باشید رنگ آبی می تواند در ایجاد یک فضای روح نواز موثر باشد. موضوع بعدی که که برای یک اتاق خواب زیبا و آرامش بخش بایستی در نظر داشته باشید استفاده از عطر و یا روغن و یا عودهایی با رایحه اسطوخودوس و یا گل رز می باشد که  این رایحه ها انرژی بسیار مثبتی به محیط القا می کنند.

  • استفاده از گلدان ها و گیاهان نیز به یک محیط آرامش بخش کمک زیادی می کنند.
  • استفاده از یک تخت خواب تمیز و زیبا و مرتب
  • یک میز کوچک کنار تخت خوابتان برای اینکه قبل از خواب خاطرات روزانه تان را بنویسید نیز به آرامش شما کمک می کند.
  • استفاده از یک چراغ خواب زیبا در کنار تخت

نکاتی که در بالا گفته شد بخش هایی هستند که بنا به تجربه و همین طور مطالعاتی که در دکورچوب از مقالات خارجی و داخلی داشتیم بدست آورده ایم. خوشحال می شویم اگر که شما هم تجربیاتی در این زمینه دارید به ما در بخش کامنت ها اطلاع دهید تا از آن ها استفاده نماییم.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا