کابینت

کابینت آشپزخانه های کوچک چگونه طراحی می شوند؟ از چه نوع کابینت هایی در فضای کوچک استفاده می شود؟

کابینت آشپزخانه های کوچک

امروزه با توجه به افزایش آپارتمان نشینی فضای داخلی خانه ها کوچک شده است. بر همین اساس اندازه ی آشپزخانه ها نیز کوچک می شوند و چیدمان این محیط کمی دشوار می شود.چیدمان این چنین آشپزخانه هایی باید به دقت و ظرافت انجام شود تا محیطی زیبا و مرتب داشته باشید.کابینت آشپزخانه های کوچک، یکی از گزینه هایی است که تاثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه می گذارد. باید از طرح ها و رنگ های مناسب استفاده کنید تا آشپزخانه ی شما در عین کوچکی، دلباز و بزرگ به نظر برسد.

طراحی کابینت آشپزخانه های کوچک 

کمبود فضا برای جا دادن وسایل ریز و درشت آشپزخانه اولین چیزی است که ذهن هر شخصی را در گیر می کند. آشپزخانه های کوچک فضای اضافه ای برای دکوراسیون های جا گیر جانبی ندارند. به همین دلیل سعی می کنیم با استفاده از دکورهای اصلی و اساسی جلوه ی زیبایی به محیط آن بدهیم.یکی از گزینه های اصلی برای کابینت آشپزخانه های کوچک استفاده ی بهینه از کمد و کشوهای بیشتر است.

آشپزخانه مدرن و کوچک

در هر دیوار آشپزخانه کمد و کابینت هایی نصب کنید که تعداد پارتیشن بندی داخلی آن و کشوهای آن بیشتر باشد. می توانید کابینت های دیواری خود را با ارتفاع بیشتری انتخاب کنید تا از فضای بالای آشپزخانه بتوانید استفاده مفید کنید. می توانید در بالای کابینت آشپزخانه های کوچک خود شلف هایی نصب کنید.

حتما بخوانید: دکوراسیون منزل کوچک

این مورد علاوه بر اینکه دکور زیبایی محسوب می شود از فضای آشپزخانه نیز به صورت بهینه استفاده شده است.برای آن که فضای آشپزخانه دلباز تر به نظر برسد از کابینت آشپزخانه های کوچک با در های شیشه ای استفاده کنید.این در های شیشه ای باعث می شوند فضای داخلی کابینت ها نیز دیده شود و به نوعی فضارا باز تر جلوه می دهند.

حتما بخوانید: کابینت آشپزخانه 

کابینت کوچک آشپزخانه تان می تواند مدل جزیره باشد.در این مدل بهترین گزینه کار گذاشتن سینک و گاز روی جزیره می باشد در این صورت هم از فضای وسط آشپزخانه استفاده کردید.هم دیوار های اطراف را کاملا به کابینت های بلند کمدی اختصاص داده اید.

تاثیر نورگیر و نور پردازی بر کابینت آشپز خانه 

نور عامل مهمی برای محیط آشپز خانه می باشد استفاده از پنجره های رو به خورشید باعث دلباز شدن آشپزخانه می شود. سعی کنید نور محیط آشپزخانه خود را افزایش دهید اگر پنجره مناسبی ندارید از لامپ ها و نور های مخفی استفاده کنید.کابینت آشپزخانه های کوچک می توانند از هر نوع کابینت هایی باشند.

یکی از مواردی که به نور محیط کمک می کند تا فضا روشن تر باشد استفاده از کابینت های هایگلاس می باشد. کابینت هایگلاس به واسطه روکش براقی که دارند به راحتی نور را منعکس می کنند و باعت ازدیاد نور محیط می شوند.از کابینت هایگلاس در محیط های مدرن استفاده ی زیادی می شود. این کابینت ها جزو پر طرفدار ترین کابینت ها محسوب می شوند.می توانید از این کابینت های شیک و براق برای فضای کوچک آشپز خانه خود استفاده کنید.

رنگ مناسب کابینت آشپزخانه های کوچک 

اکثر آشپزخانه های کوچک از کاغذ دیواری یا رنگ های روشن مانند سفید،کرمی، بژ و دیگر رنگ های روشن استفاده می کنند. هرچقدر که طراحی ها و رنگ های دیوار ها ساده تر باشد آشپزخانه فضای بیشتری را از خود به نمایش می گذارد. البته بسیاری از افراد دوست دارند که محیط بی روح و تک رنگ نباشد.به همین علت از کاغذ دیواری های رنگی در قسمتی از آشپزخانه خود استفاده می کنند.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا