کابینت

کابینت بدون دستگیره چیست؟ کابینت بدون دستگیره انتخابی بی نظیر برای آشپزخانه مدرن، نحوه استفاده از کابینت های مگنتی در محیط های مدرن به چه صورت می باشد

شاید شما هم مایل باشید آشپزخانه خود به سبک ساده و نمای آشپزخانه خود را بدون هیچ وسیله ی اضافه ی دست و پاگیری دکور کنید. همان طور که می دانید ظاهر کابینت یکی از المان های مهم در دکوراسیون آشپزخانه می باشد. قابل ذکر است که کابینت ها از اجزا (بدنه کابینت، صفحه کابینت، پایه کابینت، درب ها، و یراق آلات) تشکیل شده اند.

هر کابینتی ملزم به داشتن موارد بالا می باشد ولی در مواقعی می توانید بعضی از این گزینه ها را تغییر دهید . یراق آلات کابینت شامل دستگیره کابینت ،ریل ،جک، لولا ،پایه و… هستند. تقریبا در تمامی کابینت ها از دستگیره استفاده می شود و این دستگیره ها انواع مختلفی دارند که می توانید آن ها را در تمامی سبک ها استفاده کنید.

کابینت بدون دستگیره چیست؟ کابینت بدون دستگیره انتخابی بی نظیر برای آشپزخانه مدرن

به تازگی نوع جدید و مدرنی از کابینت ها وارد بازار شدند که از دستگیره در ساخت آن ها استفاده نشده است . حال این سوال پیش می آید که چگونه بدون دستگیره باز و بسته کردن کمد و کشو ها امکان پذیر است؟ نگران نباشید! در این کابینت ها از ابزار های تو کار مانند آهنربا ها و جک ها استفاده می شود. ظاهر کابینت بدون دستگیره بسیار ساده، شیک، تمیز و بدون یراق آلاتی تزیینی می باشد. نبودن دستگیره روی درب های کابینت باعث می شود که کابینت ها نمای بسیار ساده و مینیمال به خود بگیرند. شرکت دکورچوب سعی دارد در این مقاله کابینت بدون دستگیره و مزایا و معایبش را برای شما شرح دهد تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید.

کابینت های بدون دستگیره-دکورچوب

انواع کابینت بدون دستگیره و نحوه ی کاربرد آن ها

در طراحی کابینت بدون دستگیره از دو مدل متفاوت برای باز و بسته کردن درب ها استفاده می شود که به اختصار به آن ها می پردازیم. این کابینت ها از داخل دارای ابزاری هستند که دیده نمی شود و می تواند درب های کابینت را روی هم نگه دارد.

حتما بخوانید: کابینت سفید مشکی انتخابی جذاب برای آشپزخانه های مدرن و مینیمال، چگونه رنگ سفید و مشکی را در کابینت آشپزخانه به کار ببریم؟

کابینت بدون دستگیره ی مگنتی

در کابینت مگنتی  آهنربا هایی مخصوص و قوی را روی درب کابینت و بدنه کابینت نصب می کنیم. و در سمت دیگر روی بدنه ی کابینت قطب دیگر همان آهنربا چسبانده می شود. زمانی که در به نزدیکی بدنه میرسد نیروی ربایشی میان آهنربا ها باعث می شود درب بسته و کیپ شوند.

کابینت های بدون دستگیره

همچنین زمانی که می خواهید در را باز کنید کافیست از گوشه در کابینت کمی آن را فشار دهید. و سپس درب را باز کنید بسیاری از طراحان برای این در ها قسمتی را برای جای دست طراحی می کنند. تا به راحتی بتوانید در هارا به جلو بکشید و اثر انگشتتان کمتر بروی کابینت ها بماند.

کابینت بدون دستگیره مکانیکی

در مدل دیگر به جای آهنربا از جک های کابینت استفاده میشود این جک ها با استفاده از نیروی مکانیکی کار می کنند زمانی که در کابینت را فشار می دهیم ،فنر و یا جکی که بر روی بدنه کابینت بدون دستگیره نصب شده است، آزاد می شود و در کابینت را به جلو هدایت می کند و زمانی که می خواهید در را ببندید با فشردن مجدد، درب در محل اصلی خود حرکت می کند و بصورت بسته در می آید.

انواع دستگیره آشپزخانه

از انواع جک هایی که برای کابینت ها استفاده می شود می توانیم به جک پمپی اشاره کنیم. این نوع جک برای نصب در های داشبوردی و درهایی که روبه بالا باز می شوند استفاده می شوند بیشترین کاربرد جک در درب کابینت برای قسمت کابینت آبچکان است. این جک ها از جنس های مختلفی مثل پلاستیک، برنجی و فولادی در بازار موجود هستند بهتر است برای جلو گیری از شکستن و زنگ زدن این جک ها از جنس با کیفیت تر مانند فولاد های ضد آب استفاده کنید.

در اهرمی

حتما بخوانید: کابینت آشپزخانه های کوچک چگونه طراحی می شوند؟ 

مزایای کابینت بدون دستگیره

1) اولین مزیت کابینت بدون دستگیره سادگی و مینیمال بودن ظاهر آن می باشد، کابینتی که بر روی درهایش از هیچ دستگیره ای استفاده نشده باشد حس سادگی را به وجود می آورد. این مدل نمایی یکدست و یکپارچه را به وجود می آورد و باعث مرتب و تمیز به نظر رسیدن آشپزخانه می شود.

2) حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که زمانی که در حال رفت و آمد در آشپزخانه اید لباستان به دستگیره ها گیر کند. این اتفاق ممکن است ساده به نظر برسد اما گاهی دردسر ساز می شود ممکن است لبه های تیز دستگیره به بدنتان برخورد کند و باعث ایجاد خراش و جراحت بر روی شما شود، کابینت بدون دستگیره این ایراد را ندارد.

3) بسیاری از خانواده ها فرزندان کوچک و خردسال دارند که علاقه مند به شیطنت کردن هستند! مدام به دستگیره های کابینت ها دست می زنند و آن ها را می کشند یا به عنوان جای پا از آنها استفاده می کنند تا از کابینت ها بالا بروند.. ممکن است این کار برای فرزندانتان خطر ناک باشد و آسیبی به آن ها بزند. کابینت بدون دستگیره می تواند این مشکل را حل کند و دیگر نگرانی در مورد فرزندانتان را نداشته باشید.

4) کابینت های مگنتی از مد نمی افتند زیرا سبک و طراحی های ساده همیشه یکی از مواردی بوده است که در تمامی دوران ها افراد آنها را پسندیده و مورد استفاده قرار می دهند.

5) کابینت بدون دستگیره بهترین و اولین انتخاب آشپزخانه هایی با فضای کوچک است . نبود دستگیره با اینکه تاثیر زیادی در فضا ندارد اما نمایی بزرگ و یکدست به آشپزخانه می دهند.

حتما بخوانید: صفحه کابینت کوارتز و کورین چیست؟ ۵ مزیت سنگ های کورین که باعث شده است برتری نسبت به گرانیت پیدا کند.

کابینت آشپزخانه آبی

معایب کابینت بدون دستگیره

1) زمانی که دستگیره وجود نداشته باشد باید از انگشتانمان برای باز کردن کابینت بدون دستگیره استفاده کنیم و سطح کابینت را فشار دهیم. پس از مدتی میبینید که تعداد زیادی جای اثر انگشت بر روی کابینت مانده است. و اگر کابینت بدون دستگیره شما مانند کابینت هایگلاس براق باشد بسیار به چشم می آیند.

2) گاهی اوقات پیش آمده است که مکانیزم عمکلرد فنر های کابینت دچار مشکل می شود . به صورتی که یا گیر می کنند و باز نمی شوند و یا پس از باز کردن وقتی درب را می بندیم در و کابینت چفت نمی شوند. این مورد به استفاده ی نا مرغوب از فنر ها و جنس های بی کیفیت بر می گردد که با قیمت های ارزان به بازار عرضه می شوند.

کابینت هایگلاس سفید

3) یکی از معایب کابینت بدون دستگیره در قسمت آبچکان ها اتفاق می افتد زمانی که از جک های پمپی استفاده می کنید باید وزن درب کابینت ها را در نظر بگیرید. امکان دارد جک ها یا خیلی ضعیف باشند و درب هارا نگه ندارند و یا بر عکس نیرویی که به در ها وارد می کند زیاد باشد. در این صورت هنگام باز کردن در آبچکان امکان دارد در به بالا پرتاب شود و ضربه محکمی به لولا گازور و حتی شما بزند که نزدیک آن ایستاده اید.

قیمت کابینت بدون دستگیره 

بعضی از افراد تصور می کنند چون از یراق آلات تزیینی و دستگیره ها بر روی کابینت استفاده نشده است. قیمت این کابینت حتما نسبت به کابینت های دیگر پایین تر خواهد بود. ولی این تصور اشتباه است زیرا هزینه هایی که برای کار گذاشتن مگنت ها و جک های داخل کابینت هست دست کمی از هزینه های دستگیره ها ندارد. برای اطلاعات دقیق و بیشتر می توانید با مشاوران و کارشناسان حرفه ای کورچوب تماس بگیرید. و یا به صورت حضوری به شرکت دکورچوب مراجعه کنید و از خدمات رایگان ما استفاده کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا