کابینت

کابینت های مدرن چه ویژگی دارند و نقش آنها در دکوراسیون داخلی آشپزخانه چیست؟

كابينت مدرن

کابینت ها مهمترین بخش در دکوراسیون داخلی آشپزخانه هستند. معمولا انتخاب مدل کابینت یکی از اولین اقدام هایست که برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های مدرن صورت می گیرد چرا که هیچ کس نمی تواند از میزان تاثیر بسیار زیاد کابینت بر طرح کلی دکوراسیون آشپزخانه چشم پوشی کند. در دکوراسیون خانه های مدرن با آشپزخانه های باز و متصل به سایر اتاق های خانه، هیچ چیز مانند کابینت های مدرن آشپزخانه مدل جدید و بروز نمی تواند دیزاین خانه را تحت تاثیر قرار دهد. طراحی پلان و ظاهر آشپزخانه کاری سخت و نیازمند دقت فراوان است

کابینت های درب شیشه ای

این طرح ها نیز برای آشپزخانه های کوچک آپارتمانی بسیار مناسب هستند چرا که حسی از باز بودن فضا ایجاد می کنند در این قسمت لوازمی از قبیل ظروف کریستالی، شیشه ای، فنجان ها و … جاگذاری می شوند

کابینت های ام دی اف

مدل کابینت mdf از انواع طرح های پرطرفدار و زیبا کابینت آشپزخانه است و در اغلب دکوراسیون آشپزخانه های امروزی از این مدل کابینت استفاده می شود. یکی از بهترین انواع mdf نوع هایگلاس آن است که بسیار زیبا و شیک است. قیمت mdf هایگلاس از mdf معمولی بالاتر است و تقریبا به دو برابر mdf ایرانی میرسد. این متریال از پوششی براق در لایه ی خارجی استفاده می کند که زیبایی فوق العاده ای در کابینت های مدرن دارد.

کابینت های لوورد

پنل های چوبی باریک و جدا از هم که به صورت افقی کنار یکدیگر قرار می گیرند و معمولا در پنجره های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند اما نصب چنین طرح هایی در کابینت های مدرن آشپزخانه جذابیت و جلوه بسیار زیبایی به آن می دهد. قیمت این نوع کابینت ها بسیار گران است اما شک نکنید این قیمت زیاد ارزشش را دارد. در بعضی کابینت های لوورد بین پنل های باریک چوبی فاصله ای کمی وجود دارد که آنها را برای تهویه لوازم قرار گرفته در داخل بسیار مناسب می کند.

کابینت های های گلاس

امروزه در بیشتر خانه های مدرن, از کابینت هایگلاس که نمونه ای از کابینت های ام دی اف با روکش براق هستند، استفاده می شود. مهمترین دلیل این مسئله زیبایی این کابینت ها می باشد. کابینت گلاس براق و صاف و صیقلی است و از این رو نمای زیبایی به آشپزخانه می دهد. به علاوه این کابینت ها از آن جایی که براق می باشند, خود می توانند منبعی از نور به شمار روند.

کابینت های با طرح جزیره

کابینت های چوبی که به صورت کلایک با یک قسمت مجزا در میان آشپزخانه که به جای اپن استفاده می شود . کابینت جزیره را می توان از هر جنسی ساخت:چوب، mdf، هایگلاس و… کابینت جزیره برای آشپزخانه های با مساحت زیاد پیشنهاد می شود که اجاق گاز توکار و سینک را داخل جزیره قرار می دهند. ساخت این نوع کابینت به مراتب هزینه بالایی دارد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا