پارکت لمینت

کاربردهای پارکت لمینت

پارکت لمینت در دکوراسیون و کاربردهای آن در اماکن مختلف

بررسی کاربردهای پارکت لمینت موضوع این مقاله از سایت دکورچوب میباشد، این روزها بسیاری از مشتریان که با دکورچوب تماس می گیرند سوالشان این است: چرا باید از پارکت لمینت استفاده کنند؟ کاربرد های پارکت لمینت چیست؟ در چه جاهایی بیشتر می توان از پارکت لمینت استفاده کرد؟ آیا در آشپزخانه هم می توان از پارکت لمینت استفاده کرد؟ و سوالاتی از این قبیل که اگر در مجله دکورچوب جستجو کنید ما پاسخ تمام این سؤالات را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم از خرید پارکت لمینت گرفته حتی تا نصب آن

کاربردهای پارکت لمینت چیست؟

پاسخی که باید عرض کنیم این است که کاربردهای پارکت لمینت روز به روز در حال گسترده تر شدن است و فضاها و مکان هایی که می توان از پارکت لمینت استفاده کرد در حال گسترده تر شدن است. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که با بهترشدن و افزایش یافتن کیفیت ضریب اصطحکاک سایشی پارکت لمینت ها (موضوعی که تحت عنوان AC) در پارکت لمینت ها شناخته می شود باعث گردیده است که مکان هایی که در آنها پارکت لمینت استفاده می گردد روز به روز در حال گسترش یافتن گردد.

به عنوان مثال زمانی که پارکت لمینت با روکش AC5 به بازار آمد (همانند برند FAUSاسپانیا) باعث گردید تا پارکت لمینت ها در مکان های بسیار پر تردد همانند ایستگاه های قطار، فرودگاه ها، متروها، بیمارستان ها و…  قابلیت استفاده داشته باشند. هم اکنون به دلیل تنوع طرح و همین طور تنوع رنگ پارکت لمینت ها هیچ گونه محدودیتی در استفاده از پارکت لمینت وجود ندارد.

با گسترده تر شدن تنوع طرح و رنگ پارکت لمینت ها از پارکت لمینت در اتاق خواب کودک، پذیرایی، آشپزخانه، راهرو و دیگر مکان های منزل میتوان استفاده نمود و فقط باید از هر رنگ پارکت لمینت در مکان صحیح استفاده کرد. به عنوان نمونه در اتاق خواب کودک از رنگ های شاد، در پذیرایی بنا به متراژ و همین طور مبلمان و پرده رنگ های متناسب و همین طور در فروشگاه از پارکت های طرح اسپورت استفاده نمود.

سایر کاربردهای پارکت لمینت برای اماکن خاص

یکی دیگر از کاربرد های پارکت لمینت در جاهایی است که نیاز به یک کف پوش موقت دارند می باشد. برای مثال در نمایشگاه ها و فضاهایی که نیاز دارند تا برای چند روز یک کف پوش نصب گردد و بعد باز گردد بهترین گزینه پارکت لمینت می باشد.

بدین صورت که پارکت لمینت را در غرفه ای که قرار است که نمایشگاه برگزار شده نصب کرده و بعد از نمایشگاه به سادگی آن را باز می نماییم.

فقط بایستی دقت کنیم که پارکت لمینتی که در نمایشگاه استفاده میشه باید از جنس های باکیفیت بالا باشه ، زیرا جنس های باکیفیت پایین بعد از یک بار باز کردن دچار شکستگی کلیک می شوند.

پارکت لمینت هایی چون پارکت لمینت هیرو، پارکت لمینت ایشیک، پارکت لمینت ایزوفام، پارکت لمینت زنیت و پارکت لمینت هایکا از جمله پارکت لمینت های با کیفیتی هستند که برای غرفه های نمایشگاهی قابلیت استفاده دارند.

آیا در آشپزخانه هم می توان از پارکت لمینت استفاده کرد؟

پاسخ در یک کلمه بستگی دارد و معمولا عرف بر این است که در آشپزخانه به علت این که شست و شو زیاد است از کفپوش های پی وی سی استفاده می گردد اما به تازگی به علت این که برخی می خواهند ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ما بین هال و آشپزخانه یک هارمونی ایجاد گردد در آشپزخانه ها هم استفاده از پارکت لمینت ها در حال باب شدن است.

نکته مهم این است که دقت کنید در صورتی که می خواهید در آشپزخانه از پارکت لمینت استفاده کنید حتما از پارکت لمینت هایی که دارای روکش سطح AC4 و همین طور مقاومت در برابر رطوبت دارند، استفاده نمایید.

حتما بخوانید: انتخاب بهترین پارکت لمینت برای آشپزخانه

استفاده از پارکت لمینت ها به جای دیوار پوش

در برخی از مکان ها ملاحظه می شود که از پارکت لمینت ها در دیوار استفاده گردیده اند. هر چند این موضوع معمولا رایج نیست و به شکل کلی استفاده از دیوار پوش های پی وی سی و یا ام دی اف بیشتر استفاده می گردد ، اما در برخی از مکان ها به دلیل موضوعاتی چون همرنگی کف و دیوار و همین طور مقاومت بالای پارکت لمینت ها (به دلیل استفاده از فیبر با دانسیته بالا یا همان HDF) استفاده از پارکت لمینت ها در دیوار هم در حال رایج شدن می باشد.

همان طور که در بالا توضیح داده شد، کاربرد پارکت لمینت مختلف و متعدد است  و در مکان ها و کاربردهای مختلف و متعددی قابلیت استفاده دارند. بازرگانی دکورچوب با داشتن نمایندگی از برندهای مختلف آمادگی همکاری با شرکت ها و افراد مختلف در سطح کشور می باشد.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. سلام
      شرکت دکورچوب نماینده پارکت لمینت های زنیت و فلورپن هست که هر دو لمینت های 12 میل با کیفیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا