کاغذ دیواری

کاغذ دیواری آبی ساده، آبی نفتی، آبی کاربنی

کاغذ دیواری آبی

انتخاب و خرید کاغذ دیواری آبی و تاثیر شگفت انگیز آن در دکوراسیون داخلی منزل دلیل این امر بی انتها بودن آبی هست. آبی رنگ اقیانوس و دریاست. رنگ آبی نگرانی و استرس را از بین می برد . از این رو در بحث روانشناسی جایگاه رنگ آبی اثبات شده است. از این رو تیراژه هارمونی همگام با پیشگامان صنعت کاغذ دیواری در محصولات خو دجایگاه عظیمی برای کاغذ دیواری های با رنگ آبی در نظر گرفته است.

کاغذ دیواری آبی و تاثیر شگفت انگیز آن در دکوراسیون داخلی منزل

خوب هست برای سازماندهی فکر خود برای قسمتی از خانه از طراحی آبی استفاده کنیم. کاغذ دیواری آبی چون آبی رنگ شب است گزینه مناسبی برای رنگ اتاق خواب نیز می باشد. برای اتاق های شمالی بهتر است که از آبی فیروزه ای استفاده شود و اتاق هایی که نورگیر خوبی دارند رنگ آبی برای اتاق کودک پسر به عنوان یک دکوراسیون شیک و همیشه پرطرفدار به حساب می آید. کاغذ دیواری آبی رنگ به خوبی با دکوراسیون اتاق کودک پسر جور می شود.

رنگ آبی در دکوراسیون داخلی منزل

همچنین برای محل کار نیز می توانیم از ترکیبی از کاغذ دیواری هایی با زمینه آبی و سفید استفاده کنیم . تمام طیف های رنگ آبی با سفید کاملا هماهنگ هستند و فضای متناسبی را در کنار هم ایجاد می کنند. آبی یک رنگ اجتماعی است و رنگ برقراری ارتباط نیز محسوب می شود. چرا فکر می کنید که ممکن است رنگ آبی برای اتاق خواب عالی باشد اما برای پذیرایی نه ؟! رنگ آبی درهر تون و سایه رنگی یک رنگ ایده آل و آرامش دهنده است.

چطور می توانید از دکوراسیون پذیراییبا رنگ آبی درباری یا رنگ فیروزه ای چشم پوشی کنید وقتی این رنگ در عین حال که برای شماآرامش را هدیه ارمغان می آورد ، صبر و حوصله شما را برای انجام امور روزانه و زندگی بالا می برد. خلاصه اینکه در فضایی با رنگ آبی احتمال اینکه کسی بتواند اعصاب شما را خوردکندبسیار پایین است ! در عین حال که رنگ آبی طیف گسترده ای از رنگ ها با تون آبی را برای شما ارائه می دهد.

کاغذ دیواری آبی آرامش و آسایش را به محیط زندگی شما به ارمغان می آورد

در مقالات قبلی در مورد کاغذ دیواری طوسی ، طلایی ، صورتی ، قهوه ای و نقره ای نوشتیم. حال امروز می خواهیم در مورد یکی دیگر از فواید خرید کاغذ دیواری های پر فروش یعنی کاغذ دیواری آبی صحبت کنیم . قبل از هر چیز باید در مورد رنگ آبی کمی اطلاعات داشته باشیم و بعد از آن در مورد کاغذ دیواری آبی بتوانیم بهتر نظر دهیم .

رنگ آبی برای ایرانیان فوتبال دوست یاد آور تیم استقلال و برای دوست داران طبیعت یاداور دریا و آسمان است . رنگ آبی ، رنگی خنک و آرام بخش است و پیام آور صلح و دوستی است. رنگ آبی یک رنگ معنوی و آرامش بخش فضاست. آبی سلطنتی در کاغذ دیواری نشان دهنده وقار و تمول است. آبی فیروزه ای آرامش بخش و صفا دهنده فضاست.

آبی نفتی و آبی سیر هم آرامش بخش فضاست. آبی روشن هم نشان دهنده طهارت و پاکیزگی است و استحکام و اطمینان را می رساند. نکته جالبی که در مورد رنگ آبی وجود دارد این است که نیاکان ما رنگ آبی را تشخیص نمیدادند و با رنگ سبز تمایزی قایل نبودند . در تمامی متون قدیمی اگر مطالعه کنید هیچ اثری از آبی نمی بینید . دانشمندان با تحقیقاتی که کردند به این نتیجه رسیدند که آبی بر میزان هوشیاری تاثیر می گذارد .

کاغذ دیواری آبی در کجا ها قابل استفاده است؟

به شکل کلی کاغذ دیواری آبی در همه جا قابل استفاده است. به دلیل تنوع طیف رنگ آبی بالاخره یکی از رنگ ها قابلیت استفاده را دارد. کاغذ دیواری آبی به دلیل ویژگی های خود به خوبی با دکوراسیون چوبی منزل قابلیت ست شدن را دارد به همین دلیل ما در دکورچوب به خانم هایی که دنبال رنگی خاص و در عین حال با قابلیت هارمونی با دکوراسیون منزل را دارند آبی را پیشنهاد می کنیم.

همین طور برای اتاق خواب که نیاز به آرامش و امنیت دارند هم آبی را توصیه می کنیم. در میان طیف های آبی در کاغذ دیواری ،کاغذ دیواری آبی نفتی ، آبی سلطنتی (درباری) ، آبی فیروزه ای و آبی لاجوردی ، آبی نیلی طرفداران بیشتری دارند. به شکل کلی کاغذ دیواری آبی بیشتر برای مکان هایی که نیاز به آرامش و آسودگی خاطر دارند قابلیت استفاده دارد.

کاغذ دیواری آبی برای اتاق پذیرایی

یکی از سریع ترین راه ها برای داشتن اتاق پذیرایی با دکور آبی است. هنگام استفاده از کاغذ دیواری آبی رنگ به رنگ پرده ها خوب توجه کنید. رنگ پرده ها باید به خوبی با رنگ کاغذ دیواری ست شوند. رنگ سورمه ای رنگ خوبی برای هماهنگ شدن با کاغذ دیواری آبی می باشد. رنگ آبی رنگی است که بهتر است در آشپزخانه استفاده نشود.

با این حال ببینید که کاغذ دیواری های سورمه ای رنگ چقدر این آشپزخانه را شیک و زیبا کرده اند. این آپشزخانه ها برای افرادی که می خواهند همیشه لاغر بمانند عالی است! چرا که رنگ آبی باعث بی اشتهایی می شود. کاغذ دیواری آبی برای سرویس بهداشتی عالی است چرا که همخوانی خوبی با رنگ دریا ، اقیانوس و آب دارد و یک هارمونی خوب ایجاد میکند.

کاغذ دیواری آبی نفتی یک نوع آبی بسیار تیره تا حد سیاه است. این رنگ کاغذ دیواری برای فضاهایی که قصد دارید رسمی و تاثیرگذار باشد مناسب است. فضاهایی مانند پذیرایی های بزرگ و دفاتر کاری یک جلوه زیبا و شیک خواهد داشت. کاغذ دیواری ابی کاربنی یک رنگ خاص و منحصر به فرد است میزان درخشانی این رنگ بیشتر از رنگ سورمه ای است. و به طور کلی رنگ آبی کاربنی یک رنگ خیره کننده در طیف های رنگی آبی است. کاغذ دیواری کاربنی به خوبی با رنگ زرد و سفید ست می شود.

آبی فیروزه ای یک رنگ سنتی و دلنشین است. این رنگ به خوبی با دکوراسیون سنتی ست می شود البته به این معنی نیست که با دکوراسیون مدرن هماهنگ نمی شود. این رنگ با رنگ قهوه ای ترکیب خوبی پیدا می کند. رنگ آبی لاجوردی و کاغذ دیواری آبی تیره که به عنوان رنگ آبی ایرانی نیز شناخته می شود. یک نوع از طیف رنگی آبی است این رنگ نیز به خوبی با زرد خردلی ست می شود.

آبی سورمه ای که نوعی آبی تیره است و برای همه افرادی که از سایه های رنگی آبی اطلاعی ندارند . کلیه رنگ های آبی تیره سورمه ای شناخته می شود. آبی کله غازی  آبی ای است که با مقداری سبز ترکیب شده است. این رنگ نیز به خوبی با قهوه ای و رنگ چوب ست می شود. جز رنگ های خاص ابی می باشد که در دکوراسیون منزل هر کسی آن را نمی بینید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا