کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق خواب

معرفی رنگ های مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب

اصلی ترین فضای یک خانه در دکوراسیون داخلی که به نوعی قلب خانه نامیده می شود،اتاق خواب می باشدو مهمترین قسمت اتاق خواب نیز مربوط به کاغذ دیواری اتاق خواب و دکوراسیون ان میشود.                               

در انتخاب و خرید کاغذ دیواری اتاق خواب , علاوه بر رنگ و زیبایی آن باید به نکات دیگری نیز توجه کرد. یکی از این نکات هماهنگی و تناسب کاغذ دیواری اتاق خواب با سرویس خواب می باشد. از آن جا که سرویس خواب با توجه به اتاق فرد و سلیقه آن, متفاوت است کاغذ دیواری نیز انواع مختلفی دارد.

بهتر است برای خانه هایی که سقف بلندی دارند از کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر جلوه می دهد و در ضمن نوعی گرما و صمیمیت نیز به وجود می آورد. استفاده از کاغذ دیواری اتاق خواب بافت دار به دیوارها عمق می بخشد و نیز سبب جذب صدای فضا می شود.

کاغذ دیواری اتاق خواب

برای آنکه فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی داشته باشید بهتر است از کاغذ دیواری هایی گلدار با رنگ های ملایم استفاده کنید. اگر خواهان فضایی پر از انرژی و هیجان هستید کاغذ دیواری هایی با رنگ های شاد و درخشان که طرح های هندسی و هنری دارند به کار ببرید که در این صورت هر بیننده ای را سر ذوق می آورد.

بنابراین بهتر است از کاغذ دیواری های گل‌دار یا با طرح و شکل های شلوغ برای خانه هایی با کفپوش ساده استفاده کنید و برعکس کاغذ دیواری ساده اتاق خواب را برای خانه هایی با کفپوش های طرح‌دار به کار ببرید تا این هماهنگی، زیبایی خانه شما را چند برابر کند.

1-کاغذ دیواری (3d)سه بعدی: امروزه یکی از انواع مدل های کاغذ دیواری اتاق خواب , کاغذ های دیواری با طرح های سه بعدی می باشند که جلوه بسیار زیبا و متنوعی به اتاق خواب می بخشند.

2-کاغذ دیواری طرح دار: کاغذ دیواری های طرح دار یکی دیگر از گزینه های انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب می باشند.

این کاغذ دیواری های بسیار زیبا را می توان برای اتاق خواب های بزرگ در نظر گرفت.

3-کاغذ دیواری اتاق عروس: از آنجایی که اتاق خواب عروس باید یکی از زیباترین فضاهای داخلی خانه باشد، به دکوراسیون داخلی اتاق خواب عروس باید توجه و دقت بیشتری شود.

رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب

 • یکی از رنگ های مناسب برای کاغذ دیواری اتاق کودکان, رنگ نارنجی می باشد.
 • اگرچه از این رنگ به ندرت استفاده می شود اما این رنگ یکی از مناسب ترین رنگ های اتاق کودک به شمار می رود.
 • این رنگ به رنگ گرم و دوستانه و جوان شهرت دارد و موجب افزایش اعتماد به نفس, برونگرایی و استقلال در کودکان می شود. همچنین این رنگ حس ارتباطات و همکاری در کودک را تقویت می کند.
 •  رنگ سبز برای اتاق خواب یکی از طبیعی ترین رنگ ها به شمار می رود که دارای اثرات آرام بخش به خصوص روی کودکان است.
 • تحقیقات نشان داده است رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان را افزایش دهد.
 • از آن جایی که این رنگ اضطراب را کاهش می دهد, یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ اتاق کودک محسوب می شود.

 رنگ اتاق خواب

 • از نظر روانشناسی رنگ آبی آرام بخش است و اضطراب و استرس را کاهش می دهد. از آن جایی که اغلب کودکان پسر پر هیجان هستند, رنگ آبی گزینه مناسبی برای اتاق آن ها می باشد.
 • رنگ آبی اضطراب و پرخاشگری و فشار خون کودکان را کاهش می دهد. از این رو برای اتاق کودکانی که کج خلق هستند و یا از دیگر مشکلات رفتاری رنج می برند, مناسب است.
 • صورتی یکی از رنگ های مورد علاقه کودکان دختر است که تصور می شود نمی توان از آن برای کودکان پسر استفاده نمود. در حالی که این طور نیست.
 • در واقع رنگ صورتی القاء کننده حس آرام بخش است و برای همه کودکان اعم از دختر و پسر مناسب است.
 • رنگ ارغوانی دوست داشتنی و آرامش بخش است، درست مانند آبی و صورتی برای هر دو جنسیت فرزند شما مناسب است.
 • بنفش به نسبت آنکه به آبی و یا قرمز نزدیک باشد خصوصیات آنها را منتقل می‌کند. این رنگ همچنین یک حس رویا و جادو به انسان ‌می‌دهد و اگر به دنبال فضای جادویی هستید بنفش همان رنگ است.
 • این رنگ با وفاداری و وظیفه‌شناسی ارتباط دارد.
 • بنفش روشن و یاسی حس آرامش دارد و بنفش تیره فضای اتاق را لوکس و تجملی می‌کند.

کاغذ دیواری ساده اتاق خواب

یکی از مهمتربن بخش های هر خانه ای اتاق خواب است. پس کاملا طبیعی است که افراد همان طور که برای حال و پذیرایی و آشپزخانه دکوراسیون خاصی را در نظر می گیرند برای اتاق خواب هم دکوراسیون ویژه ای را مد نظر داشته باشند. مخصوصا اگر منزل شما چند تا اتاق خواب داشته باشد مسلما برای هر کدام دکوراسیون مختص به خود را خواهید داشت و با توجه به شرایط سنی خود یا سایر اعضا خانواده هر کدام از اتاق خواب ها را تزیین خواهید کرد.

و اگر شما به تازگی ازدواج کرده اید و یا در شرف ازداوج هستید و در حال آماده سازی منزل جدیدتان هستید حتما برای تزیین اتاق خواب عروس از دیگران و یا حتی مشاوران دکوراسیون داخلی راهنمایی گرفته اید و قطعا یکی از اقلامی که برای تزیین اتاق خواب جدیدتان به شما پیشنهاد داده اند به طور حتم استفاده از کاغذ دیواری بوده است.

عموما افراد دوست دارند فضای اتاق خواب خود را با سایر بخش های منزل شان متفاوت تزیین کنند. شما به محض ورود به اتاق خواب کاملا متوجه می شوید که وارد اتاق خواب چه گروه سنی شده اید بزرگ سال یا کودک. دنیا کاغذ دیواری و قابلیت های آن باعث شده است تا حرفه دکوراسیون و معماری داخلی را تحت تاثیر خود قرار دهد وبه طوری که از آن به عنوان جزیی از اساسی ترین اقلام در دکوراسیون داخلی یاد شود. با وجود هر یک از انواع کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ مثل کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری قهوه ای، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری بنفش و … همچنین با تولید هریک از انواع کاغذ دیواری چون کاغذ  دیواری گل دار، کاغذ دیواری آبرنگی، کاغذ دیواری طرح منظره، کاغذ دیواری نقش برجسته، کاغذ دیواری طرح پتینه ای و… که در آلبوم های کاغذ دیواری موجود است به راحتی و در کوتاه ترین و سریع ترین زمان ممکن فضای منزل و مخصوصا اتاق خواب خود را متحول سازید.

کاغذدیواری ساده برای اتاق خواب

بعضی از افراد استفاد از کاغذ دیواری طرح دار مثل کاغذ دیواری طرح گل را ترجیح می دهند و بعضی دیگر استفاده از کاغذ دیواری ساده را بیشتر می پسندند. البته انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب کاملا سلیقه ای و اختیاری است. بعضی از مشتریان ما به دنبال کاغذ دیواری ساده اتاق خواب هستند و در مورد نحوه انتخاب رنگ و طرز استفاده آن سوالات مختلفی می پرسند به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله در خصوص کاغذ دیواری ساده اتاق خواب برای تان توضیح دهیم.

مشخصات کاغذ دیواری اتاق خواب

با حضور دنیایی رنگ های مختلف در تولید کاغذ  دیواری نظیر رنگ های چون آبی، سفید، قرمز، نارنجی، بنفش، سبز، طوسی، مشکی، نقره ای، صورتی، نیلی، سبز یشمی، سبز کله غازی، سورمه ای، ارغوانی، آبی نفتی، گل بهی، کرم، قهوه ای، شکلاتی و… به راحتی می توانید کاغذ دیواری ساده تگ رنگ را برای اتاق خواب تاند تهیه و نصب نمائید. شما بسته با سبک دکوراسیون اتاق خواب تان می توانید یک رنگ کاغذ دیواری ساده اتاق خواب تان را انتخاب کنید.

همان طور که قبلا گفتیم شما متناسب با سبک چیدمان اتاق خود می توانید بهترین رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب را شناسایی کنید. اگر چه انتخاب رنگ کاملا وابسته به سلیقه شخصی است و کاغذ دیواری ساده و تک رنگ را خیلی راحت تر می توان با سبک دکوراسیون به کار برد. یکی از حسن های خود کاغذ دیواری ساده اتاق خواب این است که شما می توانید از آن برای هر گروه سنی به راحتی استفاده کنید. اگر شما به تازه عروس هستید و در حال اماده کردن منزل خود می باشید مسلما استفاده از کاغذ دیواری های سفید و صورتی برای شما بهترین گزینه خواهد بود و اغلب تازه عروس ها به دلیل حس لطافت و رویایی که سفید و صورتی دارند سراغ این دو رنگ می روند تا به شکوهمندی تزیین خود کمک کنند.

یا اگر در انتظار تولد فرزندتان هستید به راحتی می توانید با نصب یک کاغذ دیواری ساده و تک رنگ تا سال های طولانی از آن برای اتاق خواب کودک دلبندتان استفاده نمائید. یکی از خوبی های دیگر کاغذ دیواری ساده اتاق خواب این است که به جای هزینه برای کاغذ دیواری فانتزی و کاغذ دیواری دخترانه و یا کاغذ دیواری پسرانه برای بچه های خود از یک رنگ مناسب با در نظر گرفتن جنسیت فرزندتان خود را از پرداخت هزینه های زیاد نجات دهید.  بهترین رنگ کاغذ دیواری برای اتاق خواب دختر خانم ها صورتی و قرمز می باشد و بهترین رنگ برای پسر بچه ها هم رنگ آبی است.

قیمت کاغذ دیواری اتاق خواب

خوب تعیین قیمت کاغذ دیواری بر معیار رنگ و طرح آن نبوده و نیست و آنچه که بر قیمت کاغذ دیواری اثر گذار است میزان کیفیت و جنس و نحوه فرآیند تولید آن خواهد بود. اگر به دنبال جنسی خوب و با کیفیت هستید که تا سال ها بتوانید از آن استفاده کنید مسلما باید بابت آن هزینه زیادی پرداخت کنید ولی اگر فردی تنوع طلب و اهل تغییر هستید و تمایل دارید هر سال یا هر چند سال یک بار دکوراسیون منزل تان و مخصوصا کاغذ دیواری اتاق خواب تان را عوض کنید شما می توانید از کاغذ دیواری ارزان قیمت استفاده کنید تا از نظر هزینه راحت باشید.

خرید کاغذ دیواری برای اتاق خواب

بعضی از مشتریان ما حضورا به شرکت دکورچوب مراجعه می کنند و در مورد انتخاب رنگ و آلبوم های تک رنگ مثل آلبوم کاغذ دیواری PUT IN سوال می پرسند. البته غالبا رنگ های ایده آل خود را از این آلبوم پیدا و تهیه می کنند. چنانچه شما هم به دنبال رنگ های خاص به عنوان کاغذ دیواری ساده اتاق خواب هستید و به مشاوره نیاز دارید می توانید هم اکنون در انتهای این مقاله سوالات خود را بپرسید و یا به طور مستقیم با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا