کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق مستر

ویژگی های کاغذ دیواری اتاق مستر

یکی از اصلی ترین قسمت های هر خانه، اتاق خواب و یا در خانه های بزرگتر، اتاق مستر است. از آنجایی که عموما افراد زمان های مهم و زیادی را در این اتاق می گذرانند در نتیجه دکوراسیون داخلی این اتاق اهمیت ویژه ای دارد که به همین دلیل در این مقاله قصد داریم یکی از ابعاد مهم دکوراسیون آن یعنی ویژگی های کاغذ دیواری اتاق مستر را بررسی کنیم.

افراد بسیاری سعی می کنند از خرید کاغذ دیواری برای دیزاین در اتاق خواب مستر استفاده کنند، اما فقط تعداد کمی از آنها توانایی استفاده صحیح از آن را می دانند. کاغذ دیواری نباید فقط به عنوان پوشش دیوار در نظر گرفته شود بلکه باید بازیگر اصلی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما باشد.

به همین منظور، مجله دکورچوب سعی دارد در این مقاله راهکارهایی برای انتخاب صحیح کاغذ دیواری برای اتاق مستر به شما پیشنهاد دهد. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. البته قبل از آنکه نکات مهم انتخاب کاغذ دیواری اتاق مستر را برشماریم باید بدانیم ویژگی های بارز اتاق مستر چیست و چرا انتخاب کاغذ دیواری برای این اتاق دارای اهمیت بالایی است. پس با ما همراه باشید.

ویژگی های کاغذدیواری مخصوص اتاق مستر

ویژگی های یک اتاق مستر

برای اینکه بخواهیم اصول انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب یا اتاق مستر را بدانیم، در مرحله اول باید ببینیم که یک اتاق مستر چه ویژگی هایی باید داشته باشد. MASTER BEDROOM یا همان اتاق مستر، همانطور که از نام آن پیدا است، اتاق اصلی و ویژه در منزل است که معمولا در فضا و یا حریم خصوصی تری نسبت به سایر فضاها در خانه قرار دارد. اتاق خواب مستر بعضاً دارای یک حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی و یا اتاق مخصوص برای قرار دادن کمدهای لباس و اکسسوری نیز می باشد. بنابراین می توان گفت اتاق مستر اتاقی است که می توان آن را کانون آرامش و بازیابی انرژی دانست. پس اگر بگوییم طراحی داخلی فضای اتاق مستر مهم ترین بخش از طراحی منزل است بزرگنمایی نکرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله کاغذ دیواری حمام را مطالعه کنید.

نکات انتخاب کاغذ دیواری اتاق مستر

برای انتخاب کاغذ دیواری این اتاق باید به مسائلی نظیر متراژ اتاق، میزان نورگیری، وجود فضاهای خالی و در نهایت علاقه و سلیقه افرادی که می خواهند از آن استفاده کنند، توجه کنیم.

کاغذدیواری اتاق مستر و نکات آن
برای اینکه بتوانید یک کاغذ دیواری مناسب و خوب را انتخاب کنید باید مواردی از جمله طرح، رنگ، هارمونی و هماهنگی با سایر وسایل و اکسسوری های منزل، جنس قابل شستشو و با کیفیت، هزینه مناسب و … را بررسی کنید.

طرح کاغذ دیواری اتاق مستر

انتخاب طرح کاغذ دیواری بستگی به ابعاد اتاق مستر دارد. در اتاق مسترهای نسبتا کوچک طرح های ساده و خلوت  و در صورتیکه اتاق مستر شما بسیار بزرگ است طرح های شلوغ تر توصیه می شود. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که همیشه دوست دارند فضای منزلشان را به سبک کلاسیک نزدیک کنند پیشنهاد ما به شما  طرح های سلطنتی که عموما طلایی و یا نقره ای براق هستند می باشد. ناگفته نماند طرح های کلاسیک و به طور کلی سبک دکوراسیون  داخلی کلاسیک مخصوص خانه های بزرگ است.

طرح کاغذدیواری مناسب مخصوص اتاق مستر
برای افرادیکه به دکوراسیون مدرن علاقه مندند، طرح های هندسی بهترین گزینه است. اگر دیوارهای اتاق مستر شما کوتاه است و یا دوست دارید که بلندتر به نظر برسد، بهتر است از طرح های عمودی و مشابه آن که ارتفاع را بیشتر نشان می دهند، استفاده کنید و درغیر اینصورت طرح های افقی توصیه می شود.
بنابراین برای انتخاب بهتر و محدود کردن انتخاب ها قبل از اقدام برای خرید کاغذ دیواری با توجه به ویژگی های اتاق و سلیقه خود از بین دسته های کلاسیک، مدرن و ترکیبی، یکی از آن را انتخاب کنید تا در میان هزاران طرح و رنگ سردرگم نشوید.

رنگ کاغذ دیواری اتاق مستر

برای انتخاب رنگ مناسب کاغذ دیواری اتاق مستر، بهتر است کمی هم در مورد روانشناسی رنگ ها بدانید. اگر اتاق مستر شما متراژ و فضای بزرگی ندارد بهتر است از رنگ های روشن و طرح های خلوت استفاده کنید تا با این ترفند فضا بزرگتر به نظر برسد. عموما رنگ های خانواده گرم مثل قرمز و نارنجی به عنوان رنگ زمینه کاغذ دیواری اتاق مستر انتخاب مناسبی نیستند.

انتخاب رنگ مناسب کاغذدیواری

این رنگ ها نماد هیجان و انرژی زیاد هستند که در دراز مدت باعث ایجاد احساس تنش و عصبانیت می شود، در حالی که ما در اتاق مستر به دنبال احساس آرامش هستیم. انتخاب رنگهای آرامش بخش و خنثی مثل آبی، طوسی، کرم و امثال آن برای اتاق مستر بسیار مناسب است. البته حالت ایده آل تر آن این است که با انتخاب رنگ پس زمینه آرامش بخش و خنثی و ترکیب آن با رنگ های گرم و جذاب، ضمن ایجاد آرامش فضا را از یکنواختی خارج کنید.

البته برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید حتما به میزان نورگیری و یا المان های دیگر مثل شومینه و اکسسوری های مختلف در اتاق دقت کنید. اگر میزان نورگیری اتاق مستر زیاد نیست برای جبران این ایراد اتاق، حتما از رنگ های روشن استفاده کنید و یا اگر شومینه در اتاق وجود دارد به دلیل اینکه زود کثیف می شوند انتخاب رنگ های روشن اصلا توصیه نمی شود.

ایجاد اکسنت وال

از آنجائیکه کاغذ دیواری در زمره اقلام دکوراتیو منزل محسوب می شود، به طبع ایجاد اکسنت وال زیبایی دوچندانی ایجاد خواهد کرد. اکسنت وال برای جلب توجه ایجاد می شود، بنابراین در این فضا باید از رنگ های جذاب و طرح های درشت استفاده کرد.

اکسنت وال در اتاق خواب

در این مورد، انتخاب مکان مناسب برای اکسنت وال بسیار مهم است. در حالت کلی، اکسنت وال باید مظهر فوکال پوینت در فضای اتاق شما باشد، زیرا طوری طراحی شده که همه نظرها را به سمت خود جذب می کند. در اغلب موارد، در اتاق های خواب این دیوار همان دیوار پشت تخت است. البته هیچ اجباری در این مورد وجود ندارد و این شما هستید که انتخاب می کنید.

افزودن تکسچر

کاغذ دیواری برای اتاق مستر نه تنها می تواند چهره اتاقتان را به طور کلی تغییر دهد بلکه می تواند تکسچر نیز به اتاق اضافه کند. به خاطر داشته باشید که، در طراحی داخلی، تکسچر اشاره به هر چیزی که احساسی مثل نرمی، خشکی، زمختی، چوبی و … در فرد ایجاد کند دارد. افزودن تسکچرهای مختلف به اتاق مستر زیبایی خاصی ایجاد خواهد کرد. پس انتخاب کاغذ دیواری های دارای تکسچر را فرآموش نکنید.

خرید کاغذدیواری دارای تکسچر

کیفیت کاغذ دیواری اتاق مستر

کاغذ دیواری ها از قرن 18 در دکوراسیون داخلی منازل جا باز کردند. اگرچه در ابتدا فقظ ثروتمندان قادر به خرید کاغذ دیواری بودند اما از دوره رنوسانس به بعد به دلیل قیمت مناسب در اختیار بسیاری از افراد قرار گرفت و از آن پس جز جدایی ناپذیر بسیاری از منازل شدند. البته کاغذ دیواری ها برخلاف تمام زیبایی که با خود به ارمغان می آورند مشکلات خاص خود را دارند. مثلاً برخی از انواع نامرغوب کاغذ دیواری قابل شستشو نیستند و نگهداری از آنها مشکل است. بعلاوه استفاده از کاغذهای نامرغوب  می تواند سلامتی افراد را به خطر بیاندازد.  پس در هنگام خرید باید به این موارد توجه کنید.

قیمت کاغذ دیواری اتاق مستر

کیفیت کاغذدیواری

بر اساس نوع جنس،ضخامت،برند و همین طور طرح،کاغذ دیواری اتاق مستر قیمت های متفاوتی می توانند داشته باشند برای اطلاع بیشتر از قیمت های کاغذ دیواری اتاق مستر با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید. ولی به طور کلی نمی توان گفت همیشه قیمت بالا به منزله کیفیت بالاتر است. توصیه ای که به شما داریم این است که برای خرید مطمئن تر از فروشگاههای معتبر خرید نمایید تا ضمن داشتن انتخاب های بیشتر از کیفیت اجناس مطمئن شوید

خرید کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

امیدواریم با توجه به همه ویژگی هایی که در مورد انتخاب کاغذ دیواری اتاق مستر تا به اینجا مرور کردیم توانسته باشیم انتخاب شما را ساده تر کرده باشیم. البته نکات ذکر شده تنها جهت ایده دادن به شما ارائه شدند و در نهایت این شما هستید که می خواهید از اتاق مستری که در منزل خود دارید، استفاده کنید و حتما رنگ و طرحی را انتخاب کنید که نسبت به آن احساس خوبی دارید تا در دراز مدت در روحیه و احساس شما نقش مثبتی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا