والپیپر

مشخصات کاغذ دیواری ارزان

کاغذ دیواری ارزان

کاغذ دیواری ارزان برای خرید دغدغه بسیاری از مشتریان ما در شرکت دکورچوب میباشد، آن‌ها سوالشان این است که کاغذ دیواری ارزان را چگونه می‌توانند تهیه کنند؟ ما قبل از پاسخ به این سوال به همه مشتریان این پاسخ را می‌دهیم که هیچ ارزانی بی‌علت نیست. البته ناگفته نماند که قیمت مناسب با قیمت ارزان تفاوت دارد، بسیاری از آلبوم های کاغذ دیواری هستند که نسبت به سایر آلبوم‌ها قیمت مناسبی دارند. اما احتمال اینکه این گومه کاغذ دیواری‌ها به اصطلاح «ته انباری» باشند زیاد است.

کاغذ دیواری ته انباری ارزان

کاغذ دیواری از آنجایی که کالایی لوکس است و طرح‌ های زیادی دارد، پس از مدتی که آلبوم آن پخش شد، طرح‌ های کاغذ دیواری اصطلاحا از مد افتاده و میزان فروشش به تدریج کاهش می‌یابد. واردکنندگان ، یک سری از طرح‌ های کم فروش آلبوم را پس از پخش چندین ماهه به فروش نرفته‌اند را اصطلاحا ته انباری می کنند.

یعنی بدین صورت که طرح‌ های فروش نرفته را به قیمت خرید و یا گاها کمتر از قیمت خرید به حراج گذاشته تا انبار خود را خالی کنند. طبیعتا کدهای باقی مانده کدهایی هستند که از نظر طرح و رنگ جذابیت دیگر طرح‌ ها را را نداشته، اصطلاحا به این کاغذ دیواری‌ ها، کاغذ دیواری پروژه ای گفته میشود.

عوامل مؤثر بر خرید یک کاغذ دیواری ارزان و با کیفیت

سال ها قبل کاغذ دیواری یکی از اجناس لوکس محسوب می شد که فقط عده محدودی توان خرید و استفاده از آن را داشتند اما همزمان با انقلاب صنعتی و اختراع دستگاههای تولید پیشرفته تر سرعت تولید کاغذ دیواری همچون سایر محصولات افزایش یافت به نحوی که قیمت کاغذ دیواری به نحوی تغییر کرد که بسیاری از افراد طبقه متوسط می توانستند آن را تهیه کنند. بنابراین این چنین شد که امروزه شاهد استفاده گسترده از کاغذ دیواری در بسیاری از منازل هستیم.

اما این تمام ماجرا نیست، اگرچه قیمت کاغذ دیواری پس از تولید انبوه به نحوی تغییر کرد که در اختیار افراد بیشتری قرار گرفت اما خریداران بویژه از طبقه متوسط همواره تلاش می کنند مطمئن ترین و ارزان ترین کاغذ دیواری را از فروشگاه های معتبر کاغذ دیواری خریداری کنند. به همین دلیل قیمت کاغذ دیواری عاملی تعیین کننده در خرید و انتخاب کاغذ دیواری محسوب می شود. اما در ادامه به نکاتی در این رابطه خواهیم پرداخت.

کیفیت کاغذ دیواری ارزان

نکته ای که باید در هنگام خرید کاغذ دیواری در نظر داشت کیفیت محصول است نه فقط توجه به قیمت. به این خاطر که هیچ ارزانی بی دلیل نیست احتمالاً کاغذ دیواری هایی که قیمت بسیار پایینی نسبت به کاغذ دیواری های موجود در بازار دارند می تواند دلیل بر کیفیت پایین آن محصول باشد. در ساخت کاغذ دیواری عوامل متعددی دخیل هستند که می توانند تعیین کننده قیمت نهایی باشند.

کیفیت کاغذ دیواری

جنس کاغذ دیواری ارزان

کاغذ دیواری از جنس های مختلف پی وی سی، کاغذی، نانوون، نانو، پی وی سی-نانوون وجود دارد که هر یک مزیت ها و طول عمر مفید خاص خود را دارند. مثلاً کاغذ دیواری نانوون بهترین جنس کاغذ دیواری موجود در بازار است که از الیاف گیاهی در تولید آن استفاده می شود و از این رو هم کیفیت بالا و هم از زیبایی بی نظیری برخوردار است. از این رو کاغذ دیواری های نانوون به نسبت مثلاً کاغذ دیواری که از جنس کاغذ می باشد قیمت بالاتری دارد.

جنس کاغذ دیواری

بنابراین لازم است پیش از آنکه اقدام به خرید کاغذ دیواری کنید یا از فروشنده بخواهید که ارزانترین کاغذ دیواری را به شما معرفی کند بهتر است خود را با انواع جنس و متریال های به کار رفته در کاغذ دیواری ها آشنا کنید تا خدایی ناکرده در آینده از خرید خود پشیمان نشوید.

کشور سازنده کاغذ دیواری های ارزان

تولیدکنندگان کاغذ دیواری خارجی از تکنولوژی های مختلفی در تولید محصولات خود استفاده می کنند و این تکنولوژی در تعیین کیفیت محصول نهایی بسیار مؤثر است؛ برای مثال کاغذ دیواری هایی را در نظر بگیرید که جزو محصولات درجه سه کشور چین هستند و کاغذ دیواری های ایتالیایی تفاوت های فاحشی در نوع و کیفیت محصول دارند به همین دلیل با قیمت های مختلفی به فروش می رسند. در بازار کاغذ دیواری ارزانترین کاغذ دیواری ها معمولاً مربوط به کاغذ دیواری های ایرانی و چینی می شود.

نوع طرح کاغذ دیواری ارزان

برخی از طرح های کاغذ دیواری به این دلیل که پیچیده تر بوده و به طبع زمان بیشتری صرف فرآیند طراحی آن شده است این دسته از کاغذ دیواری ها که اغلب طرفداران بیشتری دارند از قیمت بالاتری برخوردار هستند. مثلاً آلبوم های کاغذ دیواری با طرح های کلاسیک، مثل آلبوم کاغذ دیواری تیفانی و ملانیا نسبت به آلبوم های کاغذ دیواری مدرن و آبرنگی سلواجیا و المنتس به مراتب ارزانتر هستند.

نوع طرح کاغذ دیواری

 

همچنین برخی از کاغذ دیواری ها دارای طرح های برجسته هستند درصورتیکه برخی دیگر مسطح هستند این تفاوت در شکل ظاهری هم در تعیین قیمت کاغذ دیواری نقش دارد و کاغذ دیواری ارزانتر همانی ست که دارای طرح مسطح است البته بدیهی ست که زیبایی کاغذ دیواری های برجسته به مراتب بیشتر خواهد بود.

کاغذ دیواری هایی با متراژ پایین و ارزان

برخی از فروشگاهها با رو به اتمام رفتن موجودی برخی از کاغذ دیواری ها برای اینکه سرعت فروش باقیمانده را افزایش دهند تخفیف های کاغذ دیواری خوبی در نظر می گیرند تا مشتریان را برای خرید ترغیب کنند. این کاغذ دیواری ها از نظر کیفیت هیچ مشکلی نداشته و تنها به خاطر کاهش موجودی با قیمتی بعضاً تا 50% زیر قیمت واقعی به فروش می رسند.

کاغذ دیواری با متراژ پایین

کاغذ دیواری ارزان ایرانی

نوع دیگری از کاغذ دیواری ارزان، کاغذ دیواری‌های ایرانی هستند، کاغذ دیواری‌ های ایرانی که سابقه طولانی در تولید کاغذ دیواری دارند . از نظر قیمت نیز جزو کاغذ دیواری‌های ارزان قیمت به حساب می‌آیند . کاغذ دیواری‌های ایرانی با بهبود کیفیت و طرح‌های خود در حال نزدیک شدن به رقبای چینی ، کره‌ای و اروپایی هستند.

همچنین این عامل باعث میشود تا کاغذ دیواری چسب‌ پذیری مناسبی نداشته و برای سلامتی هم مضر باشد . این کاغذها قیمت بسیار ارزانی داشته که متاسفانه برخی از تجار برای سود بیشتر اقدام به واردات این کاغذ دیواری‌ ها میکنند . همان‌ طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد هیچ ارزانی بی‌ علت نبوده و کاغذ دیواری‌ های ارزان قیمت احتمالا اشکالاتی دارند.

دلایل بوجود آمدن ارزان ترین کاغذ دیواری

هرچه پول بدهید آش میخورید، بله کاملا شفاف عرض می کنم، عناوینی چون ارزان ترین کاغذ، کاغذ ارزان، کاغذ به قیمت گمرک و… همه عناوینی هستند که به نوعی خبر از بی کیفیتی جنس می دهند.

پارامترهای تعیین کننده در قیمت کاغذ دیواری

در حال حاظر هر رول کاغذ دیواری با ۷۰۰۰ تومان گمرکی و حداقل ۳ هزار تومان هزینه حمل و …به شکل می شود که به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان فروخته می شود؟ البته ناگفته نماند که بسیاری از شرکت ها موقعی که آلبومی را بخواهند منقضی کنند ته بارو به اصطلاح ته انباری آن را به قیمت حراج می گذارند که در بسیاری از موارد کاغذ هایی با جنس هایی عالی هستند که این مورد مستثنی می باشد.

ارزان ترین کاغذ دیواری ها را در کاغذ دیواری های ته انباری شرکت ها بخرید.

شایان ذکر است که کاغذی که ته انباری می شود طبیعتا در آن نباید دنبال طرح ها و رنگ های خاص و زیبا گشت زیرا قبلا آن طرح ها و رنگ ها به نوعی به فروش رسیده اند، موضوع بعدی بحث کشورهای تولید کننده است، عمدتا کاغذ هایی که در ایران هستند از چین، اروپا و یا کره به ایران می آیند.

خرید کاغذ دیواری ارزان

خرید کاغذ دیواری های چینی و کره ای به نوعی کاغذهای ارزان قیمت محسوب می شوند و کاغذ های اروپایی کاغذ های اصیل و گران هستند. هرچند که به تازگی یک سری از شرکت ها تمامی کاغذ های اروپایی را کپی می کنند و به قیمت ارزان در بازار به فروش می رسانند.

نوع دیگری از کاغذ دیواری هستند که در ایران تولید می شوند و به نوعی ارزان ترین کاغذ های موجود دربازار هستند؛ برای جاهایی که صرفا دنبال ارزان ترین هستند این کاغذها پیشنهاد می شود. دکورچوب با واردات کاغذ دیواری با برند گرند دیزاین با کیفیت ترین و زیباترین کاغذ دیواری ها را به مشتریان محترم عرضه می نماید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام
    برای یک پروژه مقدار زیادی کاغذ دیواری نیاز داریم، امکان راهنمایی دارید چکار باید بکنیم؟؟

    1. سلام
      برای پروژه ها شرکت دکور چوب پیشنهادات ویژه و مناسبی برای کاغذ دیواری داره که می تونید برای پروژه هاتون از اون استفاده کنید.برای پروژه هایی که حجم زیادی دارند می تونیم به دوشکل قراردادی و یا تحویل در گمرک با پروژه ها همکاری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا