کاغذ دیواری

کاغذ دیواری برای اتاق خواب عروس و داماد

کاغذ دیواری اتاق خواب عروس

تزیین و آرایش خانه همیشه از مسائل پر دغدغه هر تازه عروسی است. تازه عروسان اصولا در نحوه چیدمان وسایل آشپزخانه نهایت سلیقه خود را به خرج می دهند. در نحوه چیدمان مبلمان در حال و پذیرایی منزل خود بسیار دقت می کنند و حتی در زمان خرید جهیزیه خود به هارمونی رنگ ها دقت زیادی دارند. فرش و پرده دو وسیله اساسی هستند که علاوه بر مبلمان، بسیار به خانه نما و جلوه می دهند. بعضی از عروس و دامادهای در شروف ازداوج علاوه بر این موارد به شکل و نمای داخلی خانه اهمیت زیادی می دهند. در ابتدا نوساز بودن خانه جدیدشان برای آنان در اولویت است.

البته زیبایی آشپزخانه، کابینت ها، طرح و رنگ کاشی ها و همچنین محل قرار گرفتن آشپزخانه در محلی مناسب برای خانم خانه بسیار مهم است. بعضی از عروسان در مورد رنگ و طرح دیوارها استفاده از گچ بری و رنگ روغن، و برخی دیگر کاغذ دیواری را می پسندند. امروزه عروس و دامادها بیشتر کاغذ دیواری را ترجیح می دهند، به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم در مورد خرید کاغذ دیواری برای اتاق خواب عروس توضیح دهیم.

طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب عروس

تجربه ثابت کرده است قابلیت و کاربرد کاغذ دیواری می تواند حتی بیشتر از رنگ روغن باشد. ممکن است بعضی از خانم ها یک فضای شاد و حتی رویایی را در خانه جدیدشان داشته باشند. تازه عروان قبل از اینکه به تزیین و چیدمان اتاق خواب خود فکر کنند به طرح کاغذ دیواری اتاق شان فکر می کنند. به شکل های مختلفی می توان از کاغذ دیواری در اتاق خواب عروس و داماد استفاده کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

بهترین آلبوم های کاغذ دیواری برای اتاق عروس

طرح های مناسب و بعضا بی نظیر به عنوان  کاغذ دیواری برای اتاق خواب عروس در آلبوم های کاغذ دیواری ایوانکا، گرند دیزاین و Aidi است. می توانند با طرح های اموجود در این آلبوم ها فضایی شاد، رویایی و یا حتی، خلق کننده فضایی کاملا رویال و سلطنتی برای تان باشند. بعضی از افراد تصور می کنند مجبور هستند با یک نوع و یک طرح خاص همه قسمت های خانه را کاغذ دیواری کنند، در صورتی که اصلا این گونه نیست. درست ترین کار این است که در کنار کاغذ دیواری از نقاشی رنگ روغن هم استفاده کنید. البته برخی از افراد با تلفیق گچ بری، نقاشی رنگ روغن و کاغذ دیواری فضایی خاص و کاملا لوکس و لاکچری را طراحی کنید.

کاغذ دیواری پشت تخت خواب

یکی از عواملی که بسیار به زیبایی منزل شما کمک می کند استفاده از کاغذ دیواری پشت تخت خواب است. همان طور که از اسم آن مشخص است از این نوع کاغذ دیواری فقط در پشت تخت خواب استفاده می شود. سایر دیوارهای اتاق خواب را می توان رنگ آمیزی کرد یا با یک کاغذ دیواری ساده پوشش داد. شما می توانید به جای کاغذ دیواری پشت تخت خواب از پوسترهای دیواری استفاده کنید

با استفاده از پوستر کاغذ دیواری پشت تخت می توان فضای خاص و منحصر به فرد را در اتاق تان خلق کرد. بعضی از عروس و دامادهای خوش سلیقه ترجیح می دهند به جای کاغذ دیواری پشت تخت خواب از پوستر دیواری استفاده کنند. شما می توانید یک از عکس های دو نفره خود را به شکل پوستر دیواری تهیه کنید و در پشت تخت تان نصب کنید.

رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب عروس را چگونه و به چه شکل انتخاب می شود؟

اتاق خواب مکانی است که ساعات زیادی را آنجا سپری می شود و محیا کننده بیشترین شرایط آسایش آدمی است. بخش زیادی از امنیت روانی افراد بستگی به بهداشت خواب آنان بستگی دارد. انتخاب رنگ دیوار یا کاغذ دیواری که روی آن نصب شده است بر روی سطح بهداشت خواب و سلامت روانی افراد بی تاثیر نخواهد بود. براساس روانشناسی رنگ ها استفاده از رنگ ها در محیط پیرامون ما نشانه طرز فکر و خلق و خوی ما است.

عموما افراد کاغذ دیواری ای که رنگ های ایده آل و مورد پسند شان در بین نقش های آن باشد را می پسندند. نکته اصلی و بارز انتخاب رنگ کاغذ دیواری به تاثیر آن در روحیه و نحوه عملکرد ما بر می گردد. اگر شرایط کاری سخت دارید و یا ممکن است به طور مکرر شرایط پر استرس را تجربه کنید بهترین کار استفاده از رنگ های کاهنده فشار عصبی است. رنگ های بنفش، صورتی، سبز، سفید  و آبی به کاهش فشار عصبی و استرس تاثیر فوق العاده ای هستند.

12 نکته مهم برای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق عروس

 • تجمل گرایی و هزینه های زیاد را از فکر خود بیرون کنید
 • اصل را بر سادگی بگذارید ( سادگی نشانه بی سلیقه بودن نیست گاهی سادگی به زیبایی بیشتر کمک می کند )
 • بزرگی یا کوچگی اتاق عروس را در نظر داشته باشید
 • با توجه به رنگ تخت خواب و سایر وسایل داخل اتاق خواب رنگ و طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید
 • استفاده از نورپردازی به زیبایی بیشتر اتاق و دادن جلوه به کاغذ دیواری کار شده کمک زیادی می کند
 • اگر اتاق خواب شما کوچک است از کاغذ دیواری با طرح شلوغ استفاده نکنید
 • اگر اتاق خواب تان کوچک است از کاغذ دیواری های رنگ روشن و شاد برای بزرگتر نشان دادن آن بهره ببرید
 • به جنس کاغذ دیواری دقت داشته باشد و در مورد علائم اختصاری کاغذ دیواری اطلاعات کسب نمائید
 • سعی کنید از کاغذ دیواری های جنس خوب و با قابلیت شستشو استفاده کنید
 • قبل از نصب کاغذ دیواری از سالم بودن دیوارهای اتاق خواب و عدم رطوبت آن اطمینان حاصل نمائید
 • هرگز با یک مدل کاغذ دیواری چهار طرف اتاق را کاغذ دیواری نکنید سعی کنید به شکل ترکیبی اتاق را تزیین کنید البته این مورد کاملا سلیقه ای است
 • یادتان نحوه چینش وسایل اتاق خواب در زیبا بنظر رسیدن کاغذ دیواری بی تاثیر نخواهد بود

انتخاب کاغذ دیواری برای هر فرد می تواند یک انتخاب چالش برانگیز باشد، از یک سو دکوراسیون فعلی شما و از سویی دیگر هزاران طرح و رنگ می تواند قضیه را از آنچه که هست پیچیده تر کند. این انتخاب می تواند برای زوج های جوان اندکی سخت تر باشد. به این دلیل که زوج های جوان تجربه ای در این زمینه ندارند و در اصل اولین باری ست که می خواهند اقدام به انتخاب کاغذ دیواری کنند. به همین دلیل در این راهنما دکورچوب سعی می کند طرح های کاغذ دیواری که قابلیت استفاده در اتاق خواب عروس را دارند معرفی کند.

کاغذ دیواری مخصوص اتاق عروس داماد

کاغذ دیواری اتاق عروس و داماد

اگرچه تنوع طرح و رنگ در کاغذ دیواری بسیار گسترده است اما این بدان معنا نیست که هر کاغذ دیواری می تواند مناسب اتاق خواب شما باشد. درواقع فاکتورهای مختلفی مثل سبک دکوراسیون منزل شما، ابعاد منزل و میزان نورگیر بودن فضا همگی بر انتخاب شما تأثیر خواهند گذاشت. در این راهنما اما به صورت کلی به بررسی موارد مهم می پردازیم و بررسی جزئی تر را به فرصت های دیگر موکول می کنیم.

انواع طرح کاغذ دیواری عروس

رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد

مهم ترین مرحله در خرید کاغذ دیواری رنگ آن است. درواقع حتی می توان گفت فاکتور رنگ می تواند اهمیتی به مراتب بیشتر از طرح داشته باشد. در هر صورت توصیه می شود تا جایی که امکان داشته باشد از رنگ های روشن استفاده کنید زیرا رنگ سفید در دکوراسیون منزل عروس باید رنگ قالب باشد.

رنگ کاغذ دیواری اتاق عروس

طرح کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد

در مورد طرح های کاغذ دیواری اتاق خواب عروس شاید تفاوتی با اتاق خواب های دیگر وجود نداشته باشد. این طرح ها را می توان در گروههای زیر دسته بندی کرد.

طرح داماسک: طرح های داماسک که بسیار معروف هستند و همه کاغذ دیواری را با طرح داماسک شناخته اند. انواع و اقسام این طرح در رنگ های طلایی و نقره ای می تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب عروس و داماد باشد.

طرح گلدار: طرح های گلدار از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و مثل بقیه طرح ها با توجه به سبک دکوراسیون اتاق و ابعاد آن تعیین می شوند.

کاغذ دیواری طرح گلدار

طرح هایبری: شاید اسم این طرح کاغذ دیواری را خیلی نشنیده باشید ولی حتماً طرح های مشابه با آن را زیاد دیده اید. این طرح با آن ترکیب هندسی خاص یک گزینه مناسب برای استفاده در اتاق خواب است.

کاغذ دیواری طرح هایبریطرح مراکشی: این کاغذ دیواری ها از طرح های مراکشی با رنگبندی های خاص تهیه می شوند که به زعم بسیاری از افراد خاص ترین و شکیل ترین طرح کاغذ دیواری محسوب می شود که مناسب اتاق خواب های لاکچری است.

کاغذ دیواری طرح مراکشی

طرح خال خالی: کاغذ دیواری های خال خالی نیز از نظر بسیاری از افراد می تواند یک انتخاب ایده آل برای اتاق خواب باشد. این طرح به خوبی با هر سبک دکوراسیون همخوانی دارد.

کاغذ دیواری خال خالی

طرح هندسی: طرح های هندسی نیز مدت هاست نظر طراحان داخلی را به خود جلب کرده است. این طرح ها در دو مدل مدرن و کلاسیک عرضه می شوند. در نمونه های مدرن اشکال هندسی نامتقارن با رنگ های خاص را داریم درحالیکه در مدل های کلاسیک از تکرار یک شکل هندسی متقارن به صورت پیاپی تشکیل شده اند.

کاغذ دیوار طرح هندسیطرح سوزنی: کاغذ دیواری های طرح سوزنی به رنگ روشن می تواند یکی دیگر از ایده های خاص برای طراحی اتاق خواب عروس باشد.

کاغذ دیواری طرح سوزنی

طرح راه راه: کاغذ دیواری های طرح دار علاوه بر زیبایی در عین سادگی می توانند در صورت عدم هماهنگی در ابعاد اتاق آن را پوشش دهند. مثلاً اتاق های کوچک را می توان با کاغذ دیواری راه راه افقی بزرگتر جلوه داد. یا اگر سقف منزلی کوتاهتر از ارتفاع معمولی است می توان با کاغذ دیواری راه راه عمودی آن را برطرف کرد.

کاغذ دیواری راه راه

سبک کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد

سبک کاغذ دیواری اتاق عروس و داماد کاملاً بستگی به سلیقه فرد و سایر وسایل منزل دارد. اگر به طور کلی تخت و تابلوها از انواع مدرن انتخاب شده اند سبک های کاغذ دیواری مدرن اولویت دارند و درصورتیکه این وسایل از انواع کلاسیک انتخاب شده اند طرح های کاغذ دیواری کلاسیک بهترین انتخاب هستند.

قیمت کاغذ دیواری اتاق عروس و داماد

قیمت کاغذ دیواری براساس میزان کیفیت آن و همچنین کشور تولیدکننده تعیین می شود. بنابراین از آنجایی که همه آلبوم های کاغذ دیواری به نوعی وارداتی هستند قیمت آنها کاملاً به قیمت دلار وابسته است، پس درنتیجه نوسانات ارزی اخیر منجر به نوسان در قیمت کاغذ دیواری نیز شده است.

کاغذ دیواری برای اتاق خواب عروس با قیمت های مختلفی در بازار در حال فروش است. قبل از خرید کاغذ دیواری برای اتاق خواب عروس به چند مرکز فروش کاغذ دیواری مراجعه نمایید و آلبوم های کاغذ دیواری آنها را با دقت بررسی نمائید. در صورت امکان نمونه های کار شده هر کدام از کاغذ دیواری های مورد نظرتان را از فروشنده در خواست نمائید.

خرید کاغذ دیواری اتاق خواب عروس و داماد

مشتریانی که به شرکت دکورچوب مراجعه می کنند در ابتدا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت می کنند و بس از آن طرح های آلبوم های مناسب خود را بررسی می نمائیند. شما می توانید همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید و در مورد انتخاب کاغذ دیواری خود سوالات تان را بپرسید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا