کاغذ دیواری

کاغذ دیواری تالار و ورودی تالار

کاغذ دیواری تالار

وجود زیبایی و جذابیت محیط همیشه برای همه افراد در هر جا و هر مکانی مهم و حائز اهمیت بوده است و این موضوع فقط در خصوص منازل مسکونی نیست. همه دوست دارند که خانه ای زیبا و یا دفتر کاری شیک داشته باشند و این زیبایی مستلزم رعایت نکات و استفاده از ابزارآلات خاص است.

از جمله اقلام و ابزارهایی که  می توان از آن حتی در امر بازسازی ساختمان هم بهره برد استفاده از کاغذ دیواری است، در گذشته بارها در مورد نقش و اهمیت کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل، شرکت، دفاتر کار، آرایشگاه و هتل و سایر اماکن صحبت کرده ایم، دقیقا بخاطر وجود رنگ های متنوع و طرح های مختلف در آلبوم های کاغذ دیواری قابلیت خلق محیطی خاص تر را برای ما فراهم کرده  است.

استفاده از کاغذ دیواری مخصوص تالار

کاغذ دیواری به ما این امکان را می دهد تا متناسب با موقعیت کاربری که در آن قرار داریم از یکی از انواع کاغذ دیواری ساده و یا کاغذ دیواری تک رنگ مثل کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری طلایی، کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری سفید طلایی، کاغذ دیواری بنفش و … را انتخاب کنیم و یا از کاغذ دیواری طرح گل مثل کاغذ دیواری آبرنگی گلدار، کاغذ دیواری گل گلی، کاغذ دیواری پتینه ای، کاغذ دیواری با طرح داماسک، کاغذ دیواری نقش برجسته، کاغذ دیواری طرح چرم، کاغذ دیواری سه بعدی و… برای قسمت های خاصی از منزل تان استفاده کنید.

در گذشته تا قبل از ابداع کاغذ دیواری و گسترش این صنعت منحصر به فرد در حوزه دکوراسیون داخلی استفاده از کاغذ دیواری در بین مردم مرسوم تر و متداول تر بود و افراد مجبور بودند تنها با استفاده از یک رنگ یا دو رنگ منزل یا محیط کار شان را نقاشی کنند اما در نیم قرن گذشته با استفاده از کاغذ دیواری های مختلف با تنوع و رنگ بسیار زیاد افراد را به خوبی، به خود جلب کرده است.

کاغذ دیواری تالار پذیرایی

اوایل از خرید کاغذ دیواری بیشتر در منازل برای تعمیراتت منزل استفاده می شد و پس از آن برای شرکت ها و سایر مکان های دیگر به کار گرفته شد، قابلیت گسترده کاغذ دیواری به گونه است که می توان از آن در مکان هایی چون مراکز درمانی، مهد کودک ها، سالن های کنفرانس و همایش، هتل ها و مخصوصا تالارها به راحتی استفاده کرد و به بهترین شکل ممکن، محیطی جذاب را آفرید.

معمولا صاحبان و مالکان برگزار کنند مجالس جشن و عروسی ها و حتی هتل ها بیشتر دوست دارند از سبک های ویژه و خاصی در طراحی دکوراسیون تالار و یا هتل خود پیروی کنند.

هتلداران می توانند با استفاده از آلبوم های کاغذ دیواری به راحتی طرح و نقش کاغذ دیواری هتل خود را پیدا و تهیه کنند و آنچه که در این بین مطرح است این می باشد که آیا می توان از کاغذ دیواری هتل به عنوان کاغذ دیواری تالار برای سالن های بزرگ پذیرایی هم بهره برد؟

این موضوع باعث شده است تا مدیرانی که قصد دارند با شروع فصل تابستان تغییراتی را در طراحی دکوراسیون تالار پذیرایی خود را دارند در مورد کاغذ دیواری تالار سوالات متعدد و مختلفی بپرسند. همین موضوع دلیلی بر این شد تا تصمیم بگیریم تا مقاله ای در مورد کاغذ دیواری تالار و نقش و اهمیت آن در طراحی دکوراسیون داخلی تالار را برای تان تهیه و آماده نمائیم.

کاغذ دیواری تالار

  • ممکن است تا به اینجا در ذهن شما سوالات مختلفی ایجاد شده باشد که اصلا کاغذ دیواری تالار چیست؟
  • آیا برای مکان های خاصی مثل تالار طرح های کاغذ دیواری متفاوت از کاغذ دیواری برای منزل و سایر اماکن دیگر است؟
  • و اگر جواب بله است کاغذ دیواری تالار شامل چه طرح هایی است و چطور می توانیم از طرح های کاغذ دیواری تالار در طراحی دکوراسیون داخلی تالارها بهره ببریم؟

در اکثر مواقع از کاغذ دیواری با طرح های خاص و لاکچری که بیشتر در قصرهای سلطنتی استفاده می شود در طراحی داخلی هر تالاری استفاده می گردد. با توجه به اینکه رنگ طلایی جز رنگ های چشمگیر است و محیط را لوکس و لاکچری تر نشان می دهد تا سایر رنگ های دیگر، استفاده از رنگ طلایی را در اکثر تالارهای ایران شاهد هستیم.

و البته یکی دیگر از رنگ های ایده آل و دلخواه افراد که نماد عشق و دوستی، هیجان و تحرک و شادی می باشد رنگ قرمز است که در از این رنگ هم در اکثر تالارها به طور زیادی استفاده می شود.

کاغذ دیواری تالار طلایی

استفاده از کاغذ دیواری طلایی براق نقش برجسته در کنار نقاشی رنگ روغن به سالن تالار جذابیت خاصی می بخشد و با چیدن میز و صندلی های قرمز رنگ محیط سالن را خواستنی تر می کند. دو رنگ طلایی و قرمز به خوبی با هم ست می شوند و تالار را خاص و لاکچری نشان می دهد. البته استفاده از کاغذ دیواری قهوه ای طرح دار و با نقوش برجسته و هم در کنار رنگ قرمز و طلایی هم زیبایی خاصی را در محیط ایجاد می کند.

ممکن است افراد با خود فکر کنند آیا کاغذ دیواری تالار قهوه ای می تواند به جذابیت محیط کمک کند؟

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید دقیقا وجود کاغذ دیواری تالار با رنگ قهوه ای در قالب طرحی لوکس در کنار رنگ های قرمز و طلایی به خوبی سالن پذیرایی تالار را جذاب کرده است.

ممکن است در نگاه اول افراد کاغذ دیواری رنگ قهوه ای را برای تالار نپسندند و تصور کنند گزینه خوبی برای هیچ تالاری نیست در صورتی که در اینجا با توجه به رنگ سایر وسایل موجود در داخل سالن انتخاب کاغذ دیواری تالار با رنگ قهوه ای کاملا هم مناسب است.

کاغذ دیواری تالار سورمه ای

البته بعضی دیگر ترجیح می دهند از کاغذ دیواری تالار در رنگ های خنثی و یا تیره استفاده کنند. کاغذ دیواری تالار با نقوش برجسته کرم طلایی و با زمینه سورمه ای هم بسیار سالن پذیرایی را زیبا می کند و همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید با وجود اینکه رنگ کاغذ دیواری تالار تیره است در کنار صندلی های قهوه ای روشن و رومیزی های سورمه ای و مخصوصا رنگ طلایی به کار رفته در کچ بری های سالن فضایی شیک را فراهم کرده است.

استفاده همزمان از دو نوع کاغذ دیواری تالار در کنار هم می توان از دو نوع کاغذ دیواری تالار و با دو رنگ متفاوت به طور همزمان و در کنار هم استفاده کرد. اگر در تصویر زیر دقت کنید متوجه می شود برای ستون ها و قاب های دیوار تالار از کاغذ دیواری طرح دار کرم رنگ استفاده شده است و برای جایگاه عروس و داماد از کاغذ دیواری قرمز.

دقیقا با این روش می توان محل و جایگاه اصلی تالار که به عروس و داماد اختصاص دارد را به شکل خاص تر و ویژه تر طراحی کرد. در حقیقت کرم جز رنگ های خنثی است ولی رنگ قرمز یک رنگ جلب کننده محسوب می گردد و توجه همه را به سمت خود جلب می کند و به همین دلیل می توان از کاغذ دیواری مخمل قرمز طرح لوزی را برای دیواری که در پشت کاناپه قرار دارد در نظر بگیریم.

البته در طراحی این سالن با قرار دادن صندلی های قرمز و طلایی بین سایر اجزا و رنگ های موجود در سالن هماهنگی لازمه را ایجاد کرده است. در بعضی از تالارها هم از کاغذ دیواری تالار با رنگ های خنثی به جای رنگ های پر تحرکی مثل قرمز و طلایی بیشتر استفاده می شود.

کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون تالار چه اهمیتی دارد؟

از آنجایی که مناسبت های مهم و مخصوصا در اکثر مواقع جشن های عروسی در تالارها برگزار می گردند می توان تالار را مهمترین مکان برای هر عروس و دامادی است.

همه عروس و دامادها دوست دارند مکانی که برای برگزاری جشن عروسی خود در نظر گرفته اند از هر نظر زیبا و خواستنی باشد تا خاطره انگیزترین شب وصل خود را تجربه کنند.

اهمیت این موضوع به قدری است که در انتخاب شدن و با نشدن یک تالار توسط تازه عروسان تاثیر بسیاری دارد و همه مدیران سعی می کنند از بهترین طرح های کاغذ دیواری تالار برای طراحی دکوراسیون داخلی تالار مجالس عروسی به خوبی بهره برند.

برای اینکه کاغذ دیواری تالار تان را به خوبی و درستی انتخاب کنید حتما به سایر رنگ های به کار رفته در محیط سالن تالار پذیرایی ویژه مجالس جشن ها دقت داشته باشید.

رعایت هارمونی رنگ ها در هر تالار عروسی لازم و ضروری است؛ اگر شما تعادل هارمونی رنگ ها را به درستی پیاده سازی کرده باشید با این شگرد به راحتی می توانید توجه و رضایت مخاطب رای برای عقد قرار دارد جلب نمائید.

دانستن این نکته بسیار مهم است که اگر شما به قدر کافی نحوه استفاده از رنگ ها و کاربرد هر یک از آنان را بلد نباشید و رنگ و طرح کاغذ دیواری تالار خود را به درستی انتخاب نکرده باشید این موضوع بر روی کسب و کارتان تاثیرات منفی خواهد داشد و اگر همه موارد به خوبی انجام گرفته باشد باعث جلب توجه افراد به مکان شما برای برگزاری جشن های شان خواهد بود.

قیمت کاغذ دیواری تالار

با توجه به تنوع طرح در بین آلبوم های کاغذ دیواری تالار مدیران و مالکان تالار به راحتی می توانند طرح کاغذ دیوای تالار خود را متناسب با سبک دکوراسیون تالار خود انتخاب کنند.

و جود تنوع طرح و رنگ هیچ ارتباطی با قیمت کاغذ دیواری تالار ندارد و قیمت آن براساس میزان کیفیت و جنس به کار رفته در مراحل تولیدش تعیین می کردد.

برای انتخاب کاغذ دیواری خوب برای تالار لازم و ضروری است که همه قسمت ها و بخش های آن را به دقت بررسی کنید تا مناسب ترین طرح کاغذ دیواری تالار را تهیه کنید.

برای مدیران تالارها از انتخاب خود مطمئن باشند لازم است که از یک کارشناس در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرند بهترین طرح کاغذ دیواری را با خود ببرند تا در نهایت تالارشان مورد پسند هر عروس و دامادی باشد. بعضی از مدیران و مالکان تالارها برای انتخاب کاغذ دیواری تالار به طور مستقیم به دکورچوب مراجعه می کنند و مشاوره رایگان دکوراسیون داخلی دریافت می کنند.

در صورتی که نیاز به مشاوره طراحی دکوراسیون داخلی برای طراحی نمای داخلی تالارتان دارید توصیه می کنیم قبل از هر کاری از نمای فعلی تالار خود عکاسی کرده و برای کارشناسان شرکت دکورچوب بفرستید تا در جهت انتخاب کاغذ دیواری تالار راهنمایی نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر لیست قیمت ها و نحوه روند کار با واحدشرکت دکورچوب در تماس باشید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا