کاغذ دیواری

کاغذ دیواری راهرو و راه پله

کاغذ دیواری مخصوص راه پله

زمانی که می‌خواهیم خرید کاغذ دیواری راهرو و راه پله را انجام دهیم، سوال هایی به شکل زیر پیش می آیند: چه رنگ کاغذ دیواری برای راهرو و یا راه پله‌مان انتخاب کنیم ؟ از چه طرحی استفاده نماییم؟ طرح داماسک، مدرن یا سه بعدی ؟ از کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده کنیم یا کاغذ دیواری ساده ؟ از کاغذ دیواری pvc استفاده کنیم یا کاغذ دیواری نان وون؟ از کاغذ دیواری گران قیمت استفاده کنیم و یا کاغذ دیواری ارزان قیمت؟ بسیاری از مشتریان که به شرکت دکورچوب برای انتخاب کاغذ دیواری راهرو و راه پله مراجعه می کنند، از این دست سوالات برایشان پیش می آید . در اینجا سعی می کنیم به شکلی کامل به این سوالات پاسخ دهیم .

از چه رنگی برای کاغذ دیواری راهرو یا راه پله استفاده کنیم؟

انتخاب رنگ کاغذ دیواری از جمله موضوعاتی است که به دقت زیادی نیاز دارد . به خصوص اگر این انتخاب برای محیط های باریک و کوچکی همچون راهرو و راه پله باشد . در مقالاتی که برای انتخاب رنگ ها نوشتیم، ذکر نمودیم که معمولا برای محیط های کوچک از کاغذ دیواری با طرح روشن استفاده می کنیم . هر چند که این قانون کلی نیست و بنا به طرح، دیگر المان های منزل همچون نرده های راه پله، دکوراسیون منزل و … نیز می توانند تغییر یابند .

رنگ های روشنی همچون سفید،نقره ای، کرم قهوه ای روشن ، طوسی و آبی روشن می توانند جزو اولین گزینه ها برای انتخاب کاغذ دیواری راهرو و راه پله باشند . ترجیحا در راهرو و راه پله از رنگ های تیره استفاده نکنید زیرا باعث می شود تا حس دلگیری در محیط ایجاد نماید.

از چه طرحی برای کاغذ دیواری راهرو و راه پله استفاده کنیم ؟

برای استفاده از طرح ، همانند استفاده از رنگ محدودیتی نداریم اما بنا به تجربه ای که در دکورچوب کسب کرده ایم طرح های ساده زیباتر جلوه می کنند. از طرفی طرح های کلاسیک و داماسک در راهرو و راه پله استفاده کمتری دارند . استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی طرح روشن نیز می تواند برای استفاده در راهرو و راه پله مفید باشد .

از کاغذ دیواری pvc استفاده کنیم و یا کاغذ دیواری نان وون؟

استفاده از کاغذ دیواری pvc و یا کاغذ دیواری نان وون تفاوت زیادی در راهرو و راه پله ندارند . اما از آنجایی که در این محیط های تردد زیاد بوده و همچنین امکان آسیب رسیدن و ضربه به کاغذ دیواری نیز بسیار است ؛ استفاده از کاغذ دیواری های ضخیم و pvc در اولویت انتخاب هستند.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا