کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ساده چیست و در چه فضاهایی کاربر دارد؟

کاغذ دیواری ساده

وقتی برای خرید کاغذ دیواری آلبوم ها را ورق می زنید با مشاهده انواع طرح های گلدار، داماسک و پتینه ممکن است کمی گیج شوید و مردد شوید که کدام می تواند بهترین انتخاب برای منزل شما باشد. در این بین شاید نمونه های کاغذ دیواری ساده در لابه لای گل ها رنگارنگ نظر شما را جلب نکند. اما خوب که دقیق می شوید احتمالاً با خود فکر می کنید کاغذ دیواری ساده هم شاید انتخاب بدی نباشد. مخصوصاً اگر منزلی مدرن و امروزی داشته باشید. در این مقاله می خواهیم در مورد کاغذ دیواری ساده، انواع آن، جنس آن مزایا و معایب آن، بهترین برند کاغذ دیواری ساده، کاغذ دیواری ساده برای پروژه و دیگر موضوعاتی که برای یک خریدار می تواند مفید باشد صحبت کنیم.

کاربرد کاغذ دیواری ساده

اغلب نحوه استفاده از کاغذ دیواری های ساده به این شکل است که وقتی طرح کاغذ دیواری گلدار بویژه طرح های سنتی مثل گل داماسک انتخاب می شود در کنار آن کاغذ دیواری ساده به کار می رود تا به نحوی مکمل آن باشد. این می تواند محتمل ترین نحوه استفاده از کاغذ دیواری ساده باشد. اما کاربردهای کاغذ دیواری ساده محدود به این مورد نمی شود.

کاربردهای کاغذ دیواری ساده

افرادیکه دکوراسیون ساده را ترجیح می دهند اغلب از طرح های شلوغ و گلدار بیزار هستند، برای این افراد کاغذ دیواری ساده بهترین انتخاب است. در دکوراسیون های ساده و مدرن استفاده از یک کاغذ دیواری ساده برای کل منزل یا بخش بزرگی از منزل خیلی دور از ذهن نیست.

در نقطه مقابل افراد ساده پسند افرادی قرار دارند که بشدت عاشق رنگ و طرح های شلوغ و گلدار هستند. این علاقه ممکن است باعث شود که بخش بزرگی از اثباب و وسایل منزل از میان انواع طرح دار و شلوغ انتخاب شود. این سبک دکوراسیون دیگر جایی برای انتخاب کاغذ دیواری گلدار باقی نمی گذارد، بنابراین در این موارد هم توصیه می شود از کاغذ دیواری ساده استفاده شود تا شلوغی فضا مضاعف تر نشود.

جنس کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری ساده فقط یک طرح است و می تواند در انواع و اقسام جنس ها و در آلبوم های کاغذ دیواری مختلف موجود باشد. اما به طور کلی کاغذ دیواری های ساده ای که قرار است کل منزل را با آن پوشش داد بهتر است از جنسی انتخاب شوند که دارای تکسچر باشتد. این نوع از کاغذ دیواری ها می توانند ضمن سادگی بیشتر بر فضای اطراف خود تأثیر داشته باشند.

مزایا و معایب کاغذ دیواری ساده

از مزیت های مهم کاغذ دیواری ساده این است که برخلاف کاغذ دیواری های گلدار خسته کننده نمی شوند و استفاده طولانی مدت از آنها کسالت بار نیست. نکته مهم دیگر در مورد آنها این است که هرگز از مد نمی افتند و همیشه به روز هستند. اما از نظر برخی افراد پوشاندن تمام دیوارها با کاغذ دیواری ساده شاید فکر خوبی نباشد و بهتر باشد بخشی از دیوارها را با انواع گلدار پوشش داد تا به طور همزمان از مزیت های هر دو بهره برد.

مزایا و معایب کاغذ دیواری ساده

آلبوم کاغذ دیواری ساده و نکات ساده ای که در استفاده از آن نباید غافل بود

از گذشته تا کنون کاغذ دیواری نقش مهم و کلیدی در طراحی داخلی هر خانه ای داشته و در اغلب اوقات بهترین جایگزین برای نقاشی رنگ روغن بوده و به همین دلیل در بسیار مواقع مورد استقبال و استفاده افراد قرار گرفته است. ماهیت طرح و حالت کاغذ دیواری به گونه ای است که جلوه ای متفاوت تر از نقاشی رنگ روغن، به محیط می بخشد و حتی با استفاده از آن به راحتی می توانید کارهای بیشتری در کارهای طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان انجام دهید.

طراحان با در نظر گرفتن سلیقه همه افراد هر سال طرح هایی زیبا را به دنیای کاغذ دیواری وارد کرده و به همراه آلبوم های کاغذ دیواری روانه بازار دکوراسیون می کنند تا هر شخصی با هر سلیقه ای برای هر سبک دکوراسیونی از طرح های کلاسیک و مدرن آن در کار طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کند، از همان ابتدا از کاغذ دیواری ساده و رنگی در کنار کاغذ دیواری کلاسیک استفاده می شد و اکنون نیز در کنار طرح های مدرن و لوکس و لاکچری کاغذ دیواری به کار می رود.

طرح کاغذدیواری سادهماهیت طرح و رنگ بعضی از سبک های کلاسیک به شکلی است تا به امروز محبوبیت خود را همچنان بین مردم دنیا به خوبی حفظ کرده است و می توانید در تمامی عصرها برای طراحی دکوراسیون استفاده کنید، از جمله طرح های کاغذ دیواری کلاسیک که طرافدارن بسیاری دارند کاغذ دیواری طرح داماسک و کاغذ دیواری راه راه هستند که می توانید در هر مکانی از آنها به راحتی استفاده کنید و غالبا افراد لاکچری پسند به این سبک طرح، علاقه خاصی دارند اما در مقابل گروهی از افراد با آنکه به طرح های کاغذ دیواری مدرن علاقمند هستند از کاغذ دیواری گلدار استفاده می کنند ولی همچنان در کار طراحی دکوراسیون داخلی منزل شان به سراغ آلبوم کاغذ دیواری ساده نیز می روند.

گرچه با گذر زمان و آمدن طرح های شیک تر و جدیدتر در آلبوم های کاغذ دیواری هنوز کاغذ دیواری ساده نقش پر رنگ تری نسبت به سایر طرح های مدرن و کلاسیک در طراحی دکوراسیون دارد و علت اصلی آن این است که در هر نوع سبک دکوراسیونی می توانید بی دردسر از آن استفاده کنید، و همین موضوع باعث می شود تا در اغلب موارد افراد ترجیح دهند به دنبال آلبوم کاغذ دیواری ساده بگردند و در نهایت سادگی، خانه ای بی حد و اندازه زیبا و دلنشین را برای خود طراحی کنند.

بهترین آلبوم کاغذ دیواری ساده کدام است؟

افراد اغلب اوقات برای اینکه کار طراحی دکوراسیون داخلی منزل شان را راحت تر انجام دهند به سراغ آلبوم کاغذ دیواری ساده می آیند و بین رنگ های آن، رنگ متناسب با سبک دکوراسیون منزل شان را انتخاب می کنند و از آنجایی که اهمیت کاغذ دیواری ساده غیر قابل چشم پوشی است حتی در آلبوم های کاغذ دیواری مدرن و کلاسیک در کنار هر طرحی یک نمونه کاغذ دیواری ساده و تک رنگی که با آن قابل ست شدن است را می توانید ملاحظه کنید و حتی برخی از افراد برای پیدا کردن رنگ کاغذ دیواری ساده و دلخواه شان از آلبوم های کاغذ دیواری آنابلا، ایوانکا، ملانیا و… استفاده می کنند اما تنها آلبوم کاغذ دیواری که تمامی طرح های آن ساده است و غالبا بیشتری فروش را می تواند داشته باشد آلبوم کاغذ دیواری PUTIN است که تمامی رنگ بندی های تیره و روشن را در خود جای داده است و از این آلبوم حتما می توانید رنگ مناسب با دکوراسیون منزل تان را پیدا کنید.

روش انتخاب طرح و رنگ از آلبوم کاغذ دیواری ساده

ماندگاری بسیاری از مکان ها در خاطر شما بخاطر انتخاب درست و اصولی طرح و رنگ کاغذ دیواری در کنار سایر فاکتورهای مهم طراحی داخلی است و به همین خاطر توصیه می کنیم تا حد امکان از کاغذ دیواری با طرح شلوغ استفاده نکنید، مخصوصا اگر خانه تان کوچک و نقلی است می توانید با استفاده از کاغذ دیواری ساده رنگ روشن خانه خود را دلبازتر نشان بدهید.

ساده ترین راه انتخاب طرح و رنگ کاغذدیواری

حتما در زمان خرید به این نکته دقت داشته باشید که شما برای کدام قسمت خانه قرار است کاغذ دیواری ساده تهیه کنید و رنگ غالب در آن فضا کدام رنگ است و با توجه به رنگ های به کار رفته رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید، البته بهترین کار در چنین شرایطی این است که به رنگ پرده ها، مبلمان و فرش ها دقت کنید و متناسب با این ها رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید در نظر داشته باشید این است که باید با توجه به بزرگی و کوچکی فضا رنگ کاغذ دیواری ساده را انتخاب کنید تا با این کار کمی به فضای اتاق عمق و وسعت بدهید تا کوچک بودن آن زیاد به چشم نیاید و احساس نشود.

کاربردهای کاغذ دیواری ساده چیست و برای چه مکان هایی مناسب تر است؟

حسن بارز رنگ های آلبوم کاغذ دیواری ساده در این است که به سبب تک رنگ بودن شان به راحتی می توانید در طراحی دکوراسیون هر محیطی استفاده کنید و با کمترین زحمتی رنگ مناسب برای هر سبک دکوراسیون را نیز پیدا کنید، همچنین می توانید از کاغذ دیواری ساده به عنوان بهترین جایگزین برای نقاشی رنگ روغن استفاده کرد و به آسانی همه قسمت های اتاق و حتی سقف آن را با کاغذ دیواری سفید بپوشانید و در کوتاه ترین زمان کار را به اتمام برسانید، از این رو این نوع کاغذ دیواری برای منازل، ادارات و دفاتر کار، هتل آپارتمان ها و… کاملا گزینه ای خوب و به جا است و حتی بسیاری از هتل ها ترجیح می دهند با کاغذ دیواری ساده اتاق ها و سوئیت هایشان را جهت اقامت مسافران آماده کنند.

نکاتی در مورد انتخاب کاغذ دیواری ساده

اصلی ترین نکته در مورد کاغذ دیواری ساده به نحوه استفاده از آن در کنار سایر طرح های کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن مربوط است، اگر شما قصد دارید از کاغذ دیواری طرح دار مثل کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری آبرنگی گلدار یا کاغذ دیواری گل گلی استفاده کنید حتما این را خوب می دانید که همه دیوارها را با یک طرح، کاغذ دیواری نمی کنند و در کنار آن از طرح های ساده و هم رنگش برای زیبایی کار استفاده می کنند.

بهترین کار این است که فقط یک یا دو تا از دیوارهای اتاق را با کاغذ دیواری طرح دار دیوارپوش کنید و سایر دیوارها را با کاغذ دیواری ساده بپوشانید تا اینگونه کار جلوه و زیبایی خودش را بهتر به نمایش بگذارد. حتما در زمان تهیه کاغذ دیواری طرح دار و ساده به رنگ و جنس و نوع بافت آن دقت کنید تا از هر نظر به خوبی با هم قابل ست شدن باشند.

خرید کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری های ساده نیز مثل کاغذ دیواری های طرح دار زیبایی خاص خود را دارند و می توان از آنها در دکوراسیون داخلی بهره برد. استفاده از آنها می تواند به صورت کامل یا بخشی از فضای منزل باشد که البته به سلیقه فرد بستگی دارد و نمی توان یکی را درست و دیگری را غلط تصور کرد. نکته ای که وجود دارد این است که انتخاب آن باید براساس دکوراسیون کلی فضای منزل شما صورت بگیرد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا