کاغذ دیواری

کاغذ دیواری سه بعدی اتاق نوجوان با طرح های دخترانه و پسرانه

کاغذدیواری سه بعدی نوجوان

طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان می تواند اندکی چالش برانگیز باشد به این دلیل که نه می توان آنها را بزرگسال در نظر گرفت و از طرح هایی که در سایر فضاهای منزل به کار می رود استفاده کرد و نه اقتضای سن آنهاست که از طرح های کودکانه استفاده کرد. بنابراین انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان می تواند پیچیده به نظر برسد. در این راستا تصمیم گرفته ایم به بررسی یکی از گزینه هایی که پیش روی والدین می باشد بپردازیم.

کاغذ دیواری سه بعدی طرح نوجوان

کاغذ دیواری سه بعدی یکی از انواع طرح های خاص و البته پرطرفدار کاغذ دیواری محسوب می شود که می تواند برای اتاق نوجوان یک انتخاب ایده آل محسوب شود. طرح های سه بعدی بیش از هر طرح دیگری می توانند روحیات و علائق نوجوانان را منعکس کنند.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی درواقع شامل طرح هایی هستند که به شکلی هنرمندانه طراحی شده اند و کاملاً زنده و طبیعی به نظر می رسند. می توان گفت اثر بخشی کاغذ دیواری های سه بعدی بیشتر از انواع دو بعدی آن است. به همین دلیل است که طرفداران زیادی دارد . طرح های سه بعدی این روزها در بسیاری از منازل و فضاهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذدیواری صورتی اتاق دخترانه

پوستر سه بعدی اتاق نوجوان

به طور کلی طرح های کاغذ دیواری سه بعدی اتاق نوجوان هم به صورت پوسترهای دیواری و هم به شکل کاغذ دیواری در دسترس هستند. البته هر یک از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند و نمی توان گفت کدامیک بر دیگری برتری دارد. پوسترهای سه بعدی اتاق نوجوان از نظر تنوع طرح و رنگ بسیار متنوع هستند. درواقع طرح به انتخاب مشتری و در ابعاد دلخواه او چاپ می شود. بنابراین بسادگی می توان طرح های مناسب نوجوانان را از فضای مجازی یا هر منبع دیگری بیابید و به شرطیکه طرح کاملاً باکیفیت باشد می توان آن را چاپ کرد.

پوستر سه بعدی طرح گل

نمونه های مختلف طرح های فوتبالی، چهره های معروف، بازیگران و گزینه های متعدد دیگر را می توان برای پسران نوجوان و انواع طرح های چهره هنرپیشه ها، گل، طبیعت و طرح هایی که دارای رنگ های پاستلی هستند می تواند انتخاب مناسب دخترهای جوان باشد.

بیشتر بخوانید:

کاغذ دیواری سه بعدی اتاق نوجوان

اما علاوه بر پوسترهای سه بعدی کاغذ دیواری سه بعدی اتاق نوجوان نیز در دسترس است. کاغذ دیواری ها برخلاف پوسترها دارای طرح هایی هستند که در سراسر طول کاغذ به نوعی تکرار شده اند. همچنین ابعاد آن ثابت بوده و غالباً به شکل رول های 5 متری تولید می شوند.

کاغذدیواری سه بعدی اسپورت طرح گیره

کاغذ دیواری های سه بعدی که در رنگ های آبی، طوسی و بعضاً مشکی تولید می شوند در اتاق های پسران نوجوان قابل استفاده هستند. نوع طرح می تواند شامل طرح های هندسی منظم و یا نامنظم باشد.

در طرف مقابل کاغذ دیواری سه بعدی برای اتاق دختران اغلب شامل رنگ هایی ست که دختران به آن تمایل دارند. به عنوان مثال صورتی، نارنجی و فیروزه ای از آن دسته اند. البته انتخاب رنگ در خرید کاغذ دیواری کاملاً سلیقه ای بوده و نمی توان برای همه یک رنگ خاص را توصیه کرد. به لحاظ طرح انواع گل ها و طرح های مدرن می تواند انتخاب ایده آلی برای خانم های جوان باشد.

کاغذ دیواری اتاق نوجوان

جنس کاغذ دیواری

به طور کلی کاغذ دیواری سه بعدی اتاق نوجوان را می توان در جنس های مختلفی در بازار یافت، که هر یک مزیت ها و معایب خاص خود را دارد. در ادامه با انواع آنها آشنا خواهیم شد.

کاغذ دیواری PVC، که از مواد پلیمری در ترکیبات آن استفاده شده است و در برابر شست و شو مقاومت بالایی دارد. به طور کلی در فضاهایی که امکان آلوده شده آن زیاد باشد مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا می توان با دستمال نم دار آن را تمیز کرد.

جنس کاغذ دیواری

کاغذ دیواری نانوون، یا به اصطلاح بافته نشده از ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی ساخته شده است. این نوع جنس نازکتر و ظریفتر از پی وی سی بوده و ریزه کاری های طرح را بهتر نشان می دهد. گذشته از آن به دلیل استفاده شدن الیاف طبیعی در آن با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد.

کاغذ دیواری PVC-نانوون، در برخی از قسمت های طرح مواد PVC و در بخش هایی ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی به کار برده می شود.

کاغذ دیواری نانو، از تکنولوژی نانو در ساخت آن استفاده می شود. این فناوری باعث می شود انعطاف پذیری آن به نسبت سایر جنس ها بیشتر باشد. از طرفی به علت ریز بودن روزنه های سطحی امکان نفوذ ذرات گرد و غبار و آلودگی به داخل آن وجود ندارد. از دیگر ویژگی های این کاغذ دیواری می توان به قابلیت شستشوی آن اشاره کرد.

جنس پوستر

پوسترهای دیواری سه بعدی که در اتاق نوجوانان به کار برده می شوند نیز می توانند شامل موارد زیر باشد:

  • پوستر چرمی (گرماژ ۲۲۰)
  • پوستر چرمی (گرماژ ۲۸۰)
  • پوستر سندی
  • پوستر اوکسین (هلندی)
  • پوستر الماسی
  • پوستر برلیان (کاترین)

نمونه های ذکر شده همگی به لحاظ گرماژ (وزن) و میزان براقیت سطحی با هم تفاوت دارند. تفاوت ویژگی های سطحی باعث می شود قیمت هر کدام از آنها متفاوت باشد.

جنس پوستر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا