کاغذ دیواری

کاغذ دیواری طرح داماسک

اگر برای خرید کاغذ دیواری به مغازه و یا شو روم دکوراسیون وارد شده باشید بیشترین اسمس که در مورد کاغذ دیواری ها شنیده اید کاغذ دیواری طرح داماسک می باشد. در اینجا می خواهیم در این مورد بیشتر بحث کنیم.

احتمالا شما هم برای خرید کاغذ دیواری به مغازه دکوراسیون و یا خرید اینترنتی مراجعه کرده اید. یکی از پرفروش ترین و همین طور پرطرف دار ترین طرح های کاغذ؛ کاغذ دیواری طرح داماسک می باشد. در این مقاله سعی می کنیم در مورد این کاغذ دیواری اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.

کاغذ دیواری طرح داماسک چیست؟

طرح داماسک از جمله طرح های زیبا و با ظرافت در کاغذ دیواری می باشد. کاغذ دیواری طرح داماسک از جمله طرح هایی است که نگاه هر خریداری به سمت خود جذب می کند. این طرح ها ممکن است که برجسته و بزرگ؛ تیره و روشن باشند. این از جمله طرح هایی می باشد که هیچ وقت از مد نمی افتد و به قولی همیشه در بازار خواهد ماند. داماسک از زمان قدیم همراه خود لوکس بودن و ثروت را تداعی می کند.

شاید جالب باشد که بدانید که اسم داماسک از دمشق(پایتخت سوریه)مشتق شده است.حال چرا از دمشق؟

قرن ها قیل بافندگان در شهر دمشق طرح هایی برروی پارچه های کتان و ابریشم ابداع کردند که این طرح ها با دو نخ رنگی ساخته می شدند. طرح های داماسک از جمله طرح هایی هستند که هنوز هم تقلید می شوند و به صورت گسترده در پارچه های مبلی؛ پرده ها و دیوارپوش ها مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از طرح های داماسک از قرن ها قبل مانده اند. عمده این طرح ها از برگ گل ها و گیاهان مشتق شده اند.

طرح داماسک در اتاق های رسمی معمولا استفاده می شود.این طرح زیر مجموعه کاغذ دیواری های کلاسیک می باشد.

چگونه در کاغذ دیواری داماسک؛طرح انتخاب کنیم.؟

یک قانون کلی در طرح داماسک وجود دارد و آن هم اینجاست که ابتدا طرح و شکل و اندازه اتاق را می بایست در نظر داشته باشیم.در اتاق ها کوچک اگر طرح های بزرگ انتخاب کنیم اتاق شلوغ به نظر میرسد همین طور در اتاق های بزرگ اگر طرح های ظریف انتخاب کنیم جلوه طرح از بین می رود و خوب نشان داده نمیشود.به همین دلیل معمولا در اتاق های بزرگ معمولا از طرح های بزرگ و در اتاق های کوچک طرح های ظریف انتخاب می کنیم. البته این قاعده یک قانون کلی نیست و می تواند بنا به سلیقه مشتریان تغییر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن