کاغذ دیواری

همه چیز در مورد کاغذ دیواری نانوون (non-woven)

کاغذ دیواری non-woven

کاغذ دیواری نانوون (non-woven) آخرین محصول فناوری کاغذ دیواری است و از مرغوب ترین نوع کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری نانوون(non-woven) تلفیقی از الیاف پارچه و کاغذ می باشد. در اصل  ساخته شده از ترکیب خاصی از فیبرهای طبیعی و مصنوعی است که سبب می شود قابل شستشو و قابل تنفس باشند. این فیبرها را در بسیاری دیگر از محصولات خانگی مانند چای کیسه ای، کاغذ صافی قهوه و گاز پانسمان می یابید.

ویژگی های کاغذ دیواری نانوون (non- woven)

  • نصب آسان و سریع و مستلزم صرف انرژی کمتر
  • کندن آسان و خشک و بدون آسیب به سطح زیری
  • این کاغذها قابل تنفس هستند که از حبس بخار آب که به ایجاد کپک منجر می شود جلوگیری میکند. در نتیجه این کاغذ دیواری ها گزینۀ بسیار مناسبی برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی هستند.
  • مقاوم در برابر پارگی هستند. این مزیت مهمی است و کاغذها طی فرآیند نصب و جداسازی از دیوار پاره نمی شوند.
  • این کاغذها در گروه محصولات سازگار با محیط زیست قرار میگیرند و بیش از همۀ کاغذدیواری های موجود در بازار دوستدار طبیعت محسوب می شوند.
  • ضد آلرژی و حساسیت هستند و بهترین گزینه برای پوشش اتاق کودکان دلبندتان می باشند.
  • این کاغذدیواری ها به گونه ای هستند که اصلا درز آنها را روی دیوار پیدا نمی کنید و به سرعت ناپدید می شوند. میتوانید به راحتی جای کاغذ را روی دیوار تغییر دهید. و اگر لازم شد کل قطعه کاغذ را بردارید و دوباره روی دیوار قرار دهید.
  • ترمیم هیچ یک از کاغذ دیواری های موجود در بازار به آسانی ترمیم این کاغذها نیست. خیلی ساده تکه ای از کاغذ اضافی را بردارید و الگوی کاغذ آسیب دیده را روی آن بکشید و آن را کمی بزرگتر از آن ناحیه برش دهید. پشت این تکه کاغذ جدید را چسب بزنید و آن را به دقت سر جایش بچسبانید.

کاغذ دیواری ها از نظر جنس زیر لایه به چند نوع تقسیم می شوند

Paper Backing : که عبارتست از بکار گیری کاغذ به عنوان زیر لایه، که البته این کاغذ معمولا به منظور افزایش استحکام و مقاومت در برابر رطوبت با موادی پوشش داده می شود.

Woven Fabric Backing : برخی انواع پارچه ها مثل نوعی کرباس نازک یا کتان که بعنوان زیر لایه در تولید کاغذ دیواری بکار میرود.

Non-woven Fabric Backing : این زیر لایه نوعی از صفحات است

که توسط ماشین آلات کاغذ سازی از ترکیب رشته های بلند خمیر سلولز و الیاف پارچه با نوعی چسب ساخته می شود و سپس برای استحکام و تثبیت رنگ به آن رنگدانه و اکریلات می افزایند.

این نوع زیر لایه دارای ویژگی خاصی است که هنگام خیس شدن تغییر ابعاد نمی دهد بنا براین برای نصب کاغذ دیواری هایی از این دست می توان چسب را به دیوار زد که سرعت عملیات نصب بیش از زمانی است که چسب را به کاغذ میزنند.

۱۰دلیلی که باید کاغذ دیواری نانوون (بدون بافت) بخرید

۱. کاغذدیواری بدون بافت بیش از همه انواع کاغذ در بازار برای کاربر به صرفه است.
۲. کاغذدیواری بدون بافت دوست زمین است و ۱۰۰% بدون وینیل است.
۳. افراد غیرحرفه ای به راحتی می توانند کاغذدیواری بدون بافت را نصب کنند. زیرا این کاغذها به شدت راحت نصب و همچنین جدا میشوند.
۴. حتی در هنگام خیسی هم در برابر پارگی مقاوم هستند و در نتیجه کنترل آنها در زمان نصب آسان تر است.
۵. کاغذدیواری بدون بافت قابلیت تنفس دارند و در نتیجه در فضاهای مرطوب و نمدار دوام بیشتری دارند.
۶. کاغذدیواری بدون بافت نه بزرگ می شوند و نه کوچک. این کاغذها تغییر سایز نمی دهند و وقتی خشک شوند آب نمی روند.
۷. درزها در این کاغذها دیده نمی شوند.
۸. ترکیبات خاصی از مواد طبیعی در کاغذدیواری نانوون بدون بافت سبب می شوند این کاغذها قابل شستشو باشند. کاغذ دیواری نانوون (non-woven) را با شوینده ملایم و اسفنج بشویید.
۹. کاغذدیواری بدون بافت را می توان کاملاً خشک از دیوار جدا کرد. این کاغذها در صفحات کامل، کاملاً خشک و بدون نیاز به ابزارها و مواد شیمیایی خاص جدا می شوند.
۱۰. کاغذدیواری بدون بافت نیازی به زمان استراحت ندارد. به راحتی می توانید به آنها چسب بزنید و نصبشان کنید.همچنین این نوع از کاغذ دیوار ها ضدپارگی هستند. این یک امتیاز عالی برای کاغذ دیواری ها به شمار می رود چرا که نه در هنگام نصب و در هنگام کندن کاغذ دیواری با پارگی های احتمالی که پیش می آید مواجه نخواهید بود.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا