کاغذ دیواری

کاغذ دیواری نانو چیست؟

کاغذ دیواری نانو

خرید کاغذ دیواری نانو دیوارپوشی مدرن و تولید شده با فناوری نانو است. این نوع کاغذ دیواری دوستدار طبیعت بوده و مثل کاغذ دیواری هایی PVC تأثیر منفی بر سلامت انسان ندارد. به همین دلیل استفاده از کاغذ دیواری تولید شده با فناوری نانو تکنولوژی برای اتاق خواب افرادی مثل سالمندان و کودکان می ‌تواند دیوارپوش مناسبی باشد. نکته مثبت دیگری که در مورد کاغذ دیواری های نانو وجود دارد این است که گرد و غبار را جذب نمی کند و این از بابت نیاز به تمیزکاری کمتری دارد.

کاغذ دیواری‌ های مختلف در جنس‌ هایی مثل کاغذ دیواری PVC، کاغذ دیواری مخملی، کاغذ دیواری الیافی در بازار موجود هستند، اما کاغذ دیواری نانو نیز به تازگی در میان خرید کاغذ دیواری های باسابقه تر جایی برای خود باز کرده است. این نوع کاغذ دیواری در واقع یکی از جدیدترین انواع کاغذ دیواری‌ موجود در بازار محسوب می ‌شود. به همین خاطر تصمیم داریم، در این مقاله در مورد این نوع کاغذ دیواری بیشتر توضیح دهیم.

کاغذ دیواری نانو چیست؟

همان طور که از نام کاغذ دیواری نانو  برمی آید در تولید آن از تکنولوژی نانو استفاده می ‌شود. در حقیقت تکنولوژی نانو در بافت و جنس هر محصولی قابلیت انعطاف پذیری بیشتر را ایجاد می ‌کند. مثلاٌ با استفاده از فناوری نانو در تولید پارچه و لباس می ‌توان از کثیف شدن آن پیشگیری کرد و حتی مانع از خیس شدن آن شد. در حال حاضر چند سالی است که فناوری نانو وارد مراحل تولید کاغذ دیواری شده است و نسل جدید کاغذ دیواری را وارد بازار کرده است.

کاغذدیواری نانو در پذیرایی

قیمت کاغذ دیواری نانو در سال 1399

قیمت کاغذ دیواری نانو با توجه به نوع تکنولوژی به کار رفته در تولید و فرایند این نوع دیوارپوش نسبت به سایر انواع جنس های مختلف کاغذ دیواری قدری متفاوت است. اما با توجه به مزایای فناوری نانو تکنولوژی در تولید و ساخت کاغذ دیواری ارزش آن را دارد تا برای آن هزینه کنید و با اطمینان خاطر در کنار طراحی دکوراسیون منزل تان از آن بهره ببرید.

قیمت کاغذ دیواری نانو

از آنجایی که بسیار مواقع همه آلبوم های کاغذ دیواری از کشورهایی چون ایتالیا و چین وارد شده و تمامی قیمت ها براساس قیمت ارز و دلار برآورد می شود. اما به علت نوسان زیاد در قیمت ارز در داخل کشور نمی توانیم برای کاغذ دیواری نانو قیمت ثابت و مشخصی را ارائه دهیم و تمامی قیمت های آن به صورت روزانه و از طریق مراکز معتبر ارائه دهنده کاغذ دیواری نانو در بازار دکوراسیون قابل استعلام است. معمولا رنج قیمت کاغذ دیواری نانو با در نظر گرفتن قیمت دلار چیزی بین 90 هزار تومان تا 300 هزار تومان است.

قیمت کاغذ دیواری نانو

آیا کاغذ دیواری نانو همان کاغذ دیواری نانوون است؟

برخی از افراد به خاطر شباهتی که بین کلمه کاغذ دیواری نانو با کاغذ دیواری نانوون وجود دارد به اشتباه این دو را یکی تصور می کنند و به همین دلیل لازم است تا در ادامه کمی در مورد کاغذ دیواری نانو و کاغذ دیواری نانوون برای تان توضیح دهیم تا بهتر متوجه تفاوت های آنها از یکدیگر شوید.

کاغذ دیواری نانو و نانوون

تفاوت کاغذ دیواری نانو با کاغذ دیواری نانوون

همان طور که از اسم کاغذ دیواری نانو مشخص است این نوع دیوارپوش با استفاده از فناوری نانو تکنولوژی طراحی و تولید شده است. مزیت بارز فناوری نانو در این است که در هر چیزی انعطاف پذیری قابل توجه ای را ایجاد می کند که می تواند باعث افزایش بهره وری آن کالا بشود و مخصوصا اینکه آن را با توجه به شرایط و محیط زندگی سازگارتر سازد. طبیعتا می توانید از این نوع کاغذ دیواری برای تمامی اماکن به راحتی استفاده کنید. شاید در گذشته نانو تکنولوژی تنها در یکسری از محصولات مورد استفاده قرار می گرفت اما در چند سال اخیرا اصلی ترین عنصر در حوزه دکوراسیون داخلی را به کلی متحول ساخته است.

کاغذ دیواری نانو عایق صدا

اما در مورد کاغذ دیواری نانوون باید بگوییم که با توجه به اینکه جنس موادی که در تولید این نوع دیوارپوش استفاده شده است کاملا با محیط زیست سازگار است و برای انسان هیچ خطری هم ندارد و به راحتی قابل بازیافت بوده و می توان آن را به طبیعت بازگرداند. کاغذ دیواری نانوون در حقیقت از مواد اولیه طبیعی و الیاف ساخته شده است که اصطلاحا به عنوان نانوون شناخته می شوند. کاغذ دیواری نانوون دارای پی وی سی نیست و تماما از الیاف فیبری سلولوزی همراه با الیاف نساجی تولید می شود و برای ایجاد استحکام بیشتر در بافت آن از مواد اکرلیک استفاده می کنند. بنابراین نباید تصور کنید که به خاطر شباهت اسمی بین کاغذ دیواری نانو و کاغذ دیواری نانوون فرایند تولید و مواد به کار رفته در آنها یکسان بوده است.

چرا کاغذ دیواری نانو را توصیه می کنیم؟

دقیقا از زمانی که فناوری نانو تکنولوژی، مهندسی مواد را تحت تاثیر خود قرار داده است به طور ناخواسته در تولید بسیاری از اجناس مورد استفاده قرار گرفته است و به سبب ایجاد مقاومت خوب و بالایی که در هر چیز می تواند ایجاد کند به شدت مورد توجه تولید کنندگان کاغذ دیواری در سراسر دنیا قرار گرفته است. عامل اصلی که باعث می شود تا کاغذ دیواری نانو را توصیه می کنیم، بی خطر بودن آن است. مخصوصا اینکه کاملا با سلامت افراد سازگار هم است و این خود می تواند بیشتر از قابلیت هایی که دارد مورد توجه افراد یک جامعه قرار بگیرد.

چرا کاغذ دیواری نانو توصیه می شود؟

مزایای کاغذ دیواری نانو

 • اگر به تمیز بودن محیط زندگی خود خیلی اهمیت می دهید و دوست دارید دیوارهای منزل تان بدون ذره ای گرد و غبار باشند کاغذ دیواری نانو برای شما کاملا مناسب است. این نوع کاغذ دیواری اجازه جذب ذره ای گرد و غبار و هر نوع کثیفی دیگری را بر روی سطح خود نمی دهد. (تمیز کردن کاغذ دیواری)
 • اگر دچار حساسیت های خاص نسبت به عوامل محیطی هستید و حتی در منزل تان نمی توانید از هر نوع دیوارپوش به راحتی استفاده کنید و یا در مراکزی مشغول به کار هستید که گروه های سنی حساس و آسیب پذیر حضور دارند استفاده از کاغذ دیواری نانو حتما برای شما مناسب خواهد بود.
 • فناوری نانو به کار رفته در این نوع کاغذ دیواری مانع جذب هر گونه آلودگی و گرد و غبار می‌ شود.
 • کاملا ضد حساسیت بوده و برای همه گروه‌ های سنی و حتی نوزادان کاملاً بی‌خطر است.
 • کاملا ضد خش بوده و پاره نمی ‌شود.
 • قابل شستشو است.
 • اشعه نور خورشید روی آن تأثیر منفی ندارد.
 • عایق صوتی و حرارتی است.
 • اگر در منزل تان ممکن است به خاطر جابه جا کردن وسایل سطح دیوار را خط و خش بی اندازد و یا اگر از بابت وجود کودک خردسالی که ممکن است با برخی از اشیا بر روی دیوار خط بی اندازد نگران هستید می توانید از کاغذ دیواری نانو با خیالی راحت و آسوده استفاده کنید چرا که این نوع کاغذ دیواری کاملا ضد خش بوده و اصلا پاره نمی شود.
 • اگر از اینکه کاغذ دیواری های سایق منزل تان به سرعت در مقابل نور خورشید تغییر رنگ داده و زیبایی اولیه خود دست می دادند ناراحت هستید دیگر با استفاده از کاغذ دیواری نانو چنین چیزی را تجربه نخواهید کرد. مزیت بارز کاغذ دیواری نانو در میزان مقاومت آن در مقابل نور و اشعه خورشید است و طول عمر آن بیش از 10 سال است.
 • کاغذ دیواری نانو به شکل یک عایق صوتی و حرارتی عمل می کند و می تواند هدر رفت انرژی سرمایی و گرمایی محیط را کاهش دهد.

خرید اینترنتی کاغذ دیواری نانو

بنابراین با توجه به این همه مزیت و حسن در این دیوارپوش کاملا قیمت کاغذ دیواری نانو با هر رنج قیمتی می تواند مقرون به صرفه باشد. اگر در فکر استفاده از یک کاغذ دیواری خوب هستید که تا سال های طولانی و بدون از دست رفتن شکل و حالت روز اولش مورد استفاده باشد حتما کاغذ دیواری نانو برای تان مناسب تر از سایر انواع کاغذ دیواری موجود در بازار خواهد بود.

کاربردهای کاغذ دیواری نانو

 مزیت بارز فناوری نانو بی خطر بودن آن برای سلامتی انسان و محیط زیست است. این فناوری کاملا با سلامت انسان سازگار بوده و به راحتی می‌ توانید از این کاغذ دیواری برای اتاق خواب تمامی افراد با هر گروه سنی استفاده کنید. بنابراین می توان گفت در استفاده از کاغذ دیواری نانو هیچ محدودیتی وجود ندارد و تمام افرادی که به سلامتی خود و خانواده یشان اهمیت می دهند و دغدغه های زیست محیطی دارند اولین و تنهاترین انتخاب است.

قیمت کاغذ دیواری نانو

قیمت این نوع کاغذ دیواری که با فناوری نانو تولید و به بازار عرضه می ‌شود، متنوع است. قبل از خرید کاغذ دیواری نانو سعی کنید، اطلاعات خود را در مورد این نوع کاغذ دیواری کامل کنید، تا خرید مطمئن داشته باشید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی: کاغذ دیواری نانو برخلاف سایر انواع کاغذ دیواری گرد و غبار و آلودگی محیطی را جذب نمی کند. از طرفی دیگر با رطوبت سازگاری کامل دارد و به راحتی می توانید با دستمال مرطوب سطح روی آن را تمیز کنید. البته تماس طولانی مدت با آب می تواند اثرات منفی روی آن داشته باشد و در این مورد نباید افراط کنید.

 

مزیت های کاغذ دیواری نانواگر دچار آلرژی خاصی هستید یا می ‌خواهید برای اتاق خواب از مطمئن‌ترین و سالم‌ترین دیوارپوش استفاده کنید، کاغذ دیواری تولید شده با فناوری نانو از هر نظر مناسب خواهد بود. حضور فناوری نانو در تولیدات کاغذ دیواری نقطه عطفی از تکنولوژی قدیمی به صنعت مدرن محسوب می شود و شاید در آینده نه چندان دور شاهد پیشرفت های شگفت انگیز دیگر در ادامه آن باشیم.

امیدواریم از مطالعه این مقاله آموزشی شرکت دکورچوب لذت برده باشید و با اشتراک گذاری این مقاله به ما در ارتقاع دانش و آگاهی عموم افراد در حوزه دکوراسیون کمک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا