کاغذ دیواری

کاغذ دیواری های داماسک (DAMASk) چیست و چه ویژگی هایی دارد

طرح داماسک

از جمله پرطرفدارترین کاغذ دیواریها کاغذ دیواریهای داماسک هستند کاغذ دیواری های داماسک همانطور که از نامشان پیداست دارای طرح های مختلف و رنگهای مختلف داماسک می باشند. این کاغذ دیواری ها بیشتر برای پذیرایی و یا دیوارهای پشت میز تی وی استفاده می شوند. البته محدودیتی برای استفاده از کاغذ دیواری داماسک وجود ندارد. کاغذ دیواری با طرح داماسک به دلیل تنوع در نوع رنگ با اکثر سلیقه ها همخوانی دارد. ولی بیشتر با منازلی که دکوراسیون کلاسیک و یا مدرن – کلاسیک دارند سازگاری دارد.

کاربرد کاغذ دیواری داماسک

یکی از بیشترین کاربردهای کاغذ دیواری های داماسک برای یک دیواری خاص در پذیرایی منزل مثل دیوار پشت میز تی است. کاغذ دیواری داماسک با جلوه گلهای کلاسیک در دیزاین های منازل لاکچری استفاده می شود. طرح های داماسک طلایی هم از جمله پر طرفدارترین طرح داماسک هستند. این طرح ها بصورت برجسته برروی کاغذ دیواری قرار گرفته اند..

جنس طرح های برجسته داماسک می تواند پی وی سی و یا بصورت پارچه باشد یعنی از الیاف درست شده باشد. گاهی طرح داماسک از مواد وینیلی درست شده است و زمانی که روی کاغذ دست می کشید بصورت برجسته دیده می شود. کاغذ دیواری داماسک برای پشت میز تی وی کاغذ دیواری با طرح داماسک یکی از پرفروش ترین طرح های کاغذ دیواری در بازار ایران و جهان است، به همین دلیل اگر شما هر آلبوم کاغذ دیواری را مشاهده کنید حداقل 2یا 3 طرح داماس می بینید.

طرح داماسک خواستگاه مشرقی اش شهری به نام دمشق برگرفته است. طرح و نقش گل هایی که در گذشته بر روی پارچه تام مشرق زمین (سوریه) به فروش می رقته است که از آنجا به دیگر کشور های اروپایی و سایر کشور های دیگر صادر می شد همین امر باعث که این طرح یکی از محبوب ترین ها در جهان شود. مدل کاغذ دیواری داماسک از قدیم تا به امروز برای طراحی خانه های لوکس و مجلل استفاده می شود که این طرح به خوبی سبک دکوراسیون کلاسیک همخوانی دارد این طرح مناسب برای فضای مدرن نمی باشد مگر آنکه گلهای داماس با رنگبندی خاصی باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا