والپیپر

کاغذ دیواری هتل

معیارهای انتخاب کاغذ دیواری برای هتل

کاغذ دیواری برای هتل موضوع این مقاله از محله دکورچوب میباشد، با پیشرفت صنعت، و چاپ انواع کاغذ دیواری در طرح و رنگ های مختلف در دنیا به تنهایی باعث تحولاتی اساسی در حرفه دکوراسیون داخلی شد، مسلما کاغذ دیواری با افزایش قدرت اختیار و انتخاب افراد است که باعث شده است تا به عنوان یکی از عناصر مهم در طراحی داخلی از آن به طور بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد.

در درجه اول اعضا خانواده و مخصوصا خانم خانه برای داشتن منزلی متفاوت سراغ کاغذ دیواری می رود و پس از آن استفاده از کاغذ دیواری مد نظر مالکان کسب و کارها در شرکت ها، ادارات، تالارها و هتل و… است، عاملی که در حقیقت باعث می شود افراد به جای استفاده از نقاشی رنگ روغن به دنبال خرید کاغذ دیواری باشند به دو دلیل است:

کاغذدیواری هتل

اول اینکه به راحتی می توان طرح های ایده آل خود را از بین آلبوم های کاغذ دیواری به راحتی پیدا کنیم و دلیل دوم این است که در کوتاه ترین زمان و بدون هیچ بویی کار نصب کاغذ دیواری انجام می شود و در وقت و زمان و هزینه های پنهان و آشکار شما صرفه جویی خواهد شد، اما برای بعضی از افراد و یا حتی در اغلب موارد برای اکثریت مردم دلیل سومی هم وجود دارد و آن ایجاد تنوع در محیط است.

کاری که کاغذ دیواری برای محیط پیرامون ما انجام می دهد و تاثیری که بر روی ما و حتی مهمان های ما خواهد داشت بندرت چنین تاثیری را نقاشی رنگ روغن بر روی مخاطبین دارد و در صورت علاقه به کاغذ دیواری و نقاشی رنگ روغن می توانید از هر دو به طور همزمان و در کنار هم بهره ببرید که این کار هم جذابیت خاصی را به محیط می بخشد.

معرفی انواع مدل کاغذ دیواری برای نواحی مختلف هتل

میزان موثر بودن استفاده از کاغذ دیواری به سلیقه شخصی و نوع انتخاب آنها بستگی دارد و علاوه بر آن به سبک دکوراسیون محیطی که قصد نصب کاغذ دیواری داشته باشند هم کاملا مرتبط است.

معرفی انواع مدل کاغذ دیواری هتلی برای نواحی مختلف هتل

گاهی با توجه به سبک دکوراسیون منزل تان و طرح مبلمان و قالی هایی که در منزل تان است استفاده از کاغذ دیواری ساده و تک رنگ مثل کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری زرشکی، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری طلایی، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری قهوه ای، کاغذ دیواری سفید طلایی، کاغذ دیواری کرم و کاغذ دیواری نارنجی مناسب تر و بهتر از کاغذ دیواری های طرح داری مثل کاغذ دیواری آبرنگی گلدار، کاغذ دیواری گل گلی، کاغذ دیواری طرح شلوغ و…. برای منزل تان خواهد بود.

آلبوم کاغذ دیواری ملانیا

اما مساله انتخاب کاغذ دیواری مناسب مثل آلبوم ملانیا، فقط مربوط به خانه های مسکونی نیست و حتی دفاتر کاری و اداری و حتی مراکز همایش های بین المللی، سالن های کنفرانس و سمینار، تالارهای مجالس و حتی هتل هایی که از سراسر دنیا مهمان دارند و در حال ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی و حتی مدیران عالی بلند پایه و عالی رتبه هستند هم، به دنبال کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون داخلی محل کارشان می باشند.

در اکثر اوقات هتلداران بزرگ ایرانی برای طراحی دکوراسیون هتل شان از دکوراتورهای حرفه ای کمک می گیرند و یکی از اصلی ترین پیشنهادات مهم و اساسی این دکوراتورها به هتلداران استفاده از کاغذ دیواری  است.

بعضی از دکوراتورها برای هر کدام از قسمت های مهم یک هتل از یک نوع کاغذ دیواری استفاده می کنند.

بعضی از هتلداران ایرانی به دنبال کاغذ دیواری های خاص و حتی کم یاب برای هتل خود می گردند تا محیط خاص تر و متفاوت تر خلق کنند به گونه ای که مهمانانشان در هیچ جا و مکانی چنین فضایی را تجربه نکنند تا بدین طریق نهایت ثاثیر محیط بر خاطرهای آنان ثبت و ماندگار گردد.

همین موضوع باعث شده است تا هتلداران سوالات زیادی در این مورد داشته باشند تا به هدف خود برسند و این مطلب عاملی شد تا تصمیم بگیریم در مورد کاغذ دیواری برای تان بیشتر توضیح دهیم تا صاحبان هتل های ایرانی با دیوارپوش های مختلف بیشتر آشنا شده تا بدین طریق از دغدغه آنان کاسته شود.

انواع کاغذ دیواری هتل

کاغذ دیواری شامل طرح های مختلفی است که بسته به هر بخش یا قسمت از هتل می توان از آن بهره برد، در اکثر مواقع کاغذ دیواری شامل طرح های خاص و شیک و مخصوصا لاکچری است تا بدین طریق فضای داخلی هتل به مثال یک قصر سلطنتی در نظر مهمانان جلوه کند، و دقیقا همین باعث می شود تا کاغذ دیواری لاکچری در گروه دیوارپوش های هتل به خوبی چشم نوازی کند و بیشتر مورد پسند هتلداران در ایران و یا هر کجای دیگر باشند. معمولا از کاغذ دیواری لاکچری برای لابی و سپس برای سالن همایش های هتل در نظر گرفته می شود.و

انواع کاغذ دیواری هتل

البته کاغذ دیواری برای اتاق استراحت مهمان ها هم می تواند با طرح های شیک و لاکچری هم باشد که در اغلب موارد این کار را برای اتاق های ویزه یا VIP برای افراد برجسته و عالی رتبه بیشتر انجام می گیرد، ولی از کاغذ دیواری در طرح های ساده و تک رنگی که در ابتدا هم گفتیم می توان به عنوان کاغذ دیواری استفاده کرد.

با استفاده از کاغذ دیواری در طرح ساده به راحتی می توانید قسمت های مختلف اتاق را با هم هماهنگ و ست کنید، و حتی می توانید از کاغذ دیواری طرح داماسک هم به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب برای اتاق استراحت مسافران در هتل ها هم استفاده کرد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهد می فرمایید از کاغذ دیواری با گل های داماسک به زیبایی در پشت تخت خواب استفاده شده است و بین رنگ زمینه کاغذ دیواری هتل با رنگ موکتی که کف اتاق را پوشش داده است با رنگ روتختی  هماهنگ و ست شده است.

کاغذ دیواری برای اتاق استراحت مسافران دیگر شامل چه طرح هایی می شود؟

البته از کاغذ دیواری با طرح گل هم به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب هم استفاده کرد، استفاده از کاغذ دیواری گل دار برای اتاق استراحت مسافران و یا مهمانان هنرمند و یا طبیعت دوست مناسب و ایده آل خواهد بود و البته بعضی از هتلداران استفاده از کاغذ دیواری با طرح ساده و راه راه بیشتر می پسندند.

کاغذ دیواری راه راه تک رنگ و یا با دو رنگ مختلف هم جذابیت خاصی را به فضای اتاق می دهند و یکی از بهترین طرح های کاغذ دیواری محسوب می شوند، دیوارپوش های هتل باید به گونه ای باشد تا هم اتاق زیباتر شود و هم باعث انتقال حس آرامش و راحتی به مسافران شود، همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید کاغذ دیواری راه راه و یا رنگ طوسی و صورتی با رنگ چراغ خواب و دیوار و پرده ها و سایر عناصر اتاق کاملا ست شده است.

استفاده از کاغذ دیواری چرمی برجسته در هتل

یکی دیگر از بهترین طرح های برای هتل استفاده از کاغذ دیواری چرمی است، کاغذ دیواری چرمی یک نمونه از لاکچری ترین طرح های موجود در بین انواع کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون اتاق های ویژه برای مهمانان خاص است.

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمائید از کاغذ دیواری چرمی برجسته بیشتر به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب استفاده می شود، این سبک طراحی اتاق را می توان برای اتاق استراحت مدیران، تاجران و دولتمردان مهمان از سایر کشور به کار برد، در اینجا است که می توان به خوبی به نقش و اهمیت دیواپوش های هتل پی برد.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی یک گزینه فوق العاده و منحصر به فرد برای هر هتلی خواهد بود، کاغذ دیواری سه بعدی به علت خاصیت چند وجهی بودن باعث انتقال حس تحرک و پویایی به محیط می گردد، همان طور که در تصویر بالا می بینید از این نوع کاغذ دیواری به خوبی استفاده شده است و به زیبایی محیط کمک کرده است.

رنگ جذاب قرمز خود به تنهایی باعث انتقال حس انرژی و هیجان است و در کنار شکل هندسی با طرح سه بعدی حس تحرک و پویایی را بیشتر هم کرده است.

کاغذ دیواری آبرنگی

البته استفاده از کاغذ دیواری با طرح های ساده مثل تصویر زیر که در حال مشاهده آن هستید برای هتل های ساحلی و یا مجاور دریا گزینه ی خوبی است.

کاغذ دیواری برای لابی هتل

مسلما هر هتلی به زیبایی طراحی لابی و قسمت پذیرش هتل خود اهمیت زیادی می دهد، سبک طراحی درب ورودی هر هتلی در کنار لابی آن نقش زیادی در معرفی و یا پرزنت کردن کل مجموعه خواهد داشت و در میزان جذب مسافر و گردشگر  را به آن هتل تعیین می کند.

کاغذ دیواری برای لابی هتل

رنگ قرمز از جمله رنگ هایی است که توجه افراد را به خوبی به خود جلب می کند و باعث انتقال حس قدرت و بزرگی به افراد است، استفاده از کاغذ دیواری با رنگ قرمز فوق العاده محیط را جذاب و خواستنی می کند، اگر به تصویر دقت کنید حتما متوجه می شوید که رنگ قرمز در کاغذ دیواری لابی و مبلمان ها و آباژور هماهنگی خاصی را در محیط ایجاد کرده است که خود باعث جذابیت بیشتر محیط است، و حتی می توان از کاغذ دیواری گلدار هم به عنوان کاغذ دیواری هتل برای لابی هم بهره برد.

کاغذ دیواری گلدار می تواند به سالن لابی هتل علاوه بر زیبایی که فضا می بخشد حس آرامش را هم به افراد منتقل کند.

کاغذ دیواری برای راهرو

البته استفاده از کاغذ دیواری برای راهروهای هتل در طبقات مختلف هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اگر به تصویر پایین دقت کنید می بینید که از کاغذ دیواری با طرح و نقش و نگاره های زرد رنگ به خوبی در قسمت پذیرش و سالن راهرو استفاده کرده اند، رنگ زرد و طلایی از جمله رنگ های مناسب برای هر هتلی هستند، رنگ طلایی یکی از رنگ های مورد علاقه افراد خاص پسند و صد البته علاقمند به سبک های لاکچری و سلطنتی است.

 بعضی از هتلداران هم ترجیح می دهند از کاغذ دیواری های ساده و یا کاغذ دیواری با طرح ساده دیوارهای راهرو هتل خود را پوشش دهند، و البته با نصب تابلوهای نقاشی و یک نورپردازی مناسب می توانند محل رفت و آمد مسافران خود را زیبا و خواستنی تر کنند.

نقش و اهمیت کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون هتل

حتما تا به این جا بر اساس برداشتی که از مطالب این مقاله داشته اید پی به اهمیت و نقش کاغذ دیواری برده اید، دقیقا استفاده از دیوارپوش هتل به اندازه سایر اجزا و عناصر به کار رفته در یک هتل دقیقا تاثیر زیادی در ایجاد و حفظ آرامش و راحتی مهمانان هتل خواهد داشت.

اگر داشتن مهمانان ویژه برای شما مهم است پس باید به همان اندازه به طراحی دکوراسیون هتل خود بها دهید و در اینجا استفاده از کاغذ دیواری یک ابزار کاربردی برای داشتن دکوراسیونی زیبا خواهد بود.

قیمت کاغذ دیواری هتل

قیمت کاغذ دیواری هم مثل سایر انواع کاغذ دیواری متناسب با جنس و کیفیتی که دارد برآورد می گردد و تعیین قیمت آن ارتباطی با طرح و رنگ آن نخواهد داشت، اما از آنجا که هتلداران برای طراحی داخلی هتل خود سراغ هر نوع کاغذ دیواری و با هر کیفیتی نمی روند، می توانند طرح ایده آل خود را از  آلبوم های کاغذ دیواری ویژه ای را که شامل طرح های خاص برای افراد خاص پسند در نظر گرفته شده است پیدا و تهیه کنند.

چنانچه علاوه بر کسب قیمت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاغذ دیواری دارید توصیه می کنیم هم اکنون با یکی از کارشناسان شرکت دکورچوب تماس بگیرید و یا به طور حضوری به شرکت دکورچوب مراجعه نمائید تا از خدمات مشاوره رایگان برای طراحی دکوراسیون هتل خود بهره مند گردید و کلیه آلبوم های کاغذ دیواری هتل ها را از نزدیک بررسی کنید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام،
  یک،هتل در جزیره کیش داریم که مقدار زیادی کاغذ دیواری برای اون می خواستیم، لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام
   شرکت دکورچوب یک شرکت وارد کننده در حوزه دکوراسیون هست که که تنوع بالایی در حوزه کاغذ دیواری دارد.
   در مورد جزیره کیش که فرمودین شرکت ما چندین پروژه رو تا الان اجرا کرده که تجربه کای در این مورد رو دارا هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا