کاغذ دیواری

کاغذ دیواری هتل

معیارهای انتخاب کاغذ دیواری برای هتل

با پیشرفت صنعت، و چاپ انواع کاغذ دیواری در طرح و رنگ های مختلف در دنیا به تنهایی باعث تحولاتی اساسی در حرفه دکوراسیون داخلی شد، مسلما کاغذ دیواری با افزایش قدرت اختیار و انتخاب افراد است که باعث شده است تا به عنوان یکی از عناصر مهم در طراحی داخلی از آن به طور بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد.

در درجه اول اعضا خانواده و مخصوصا خانم خانه برای داشتن منزلی متفاوت سراغ کاغذ دیواری می رود و پس از آن استفاده از کاغذ دیواری مد نظر مالکان کسب و کارها در شرکت ها، ادارات، تالارها و هتل و… است، عاملی که در حقیقت باعث می شود افراد به جای استفاده از نقاشی رنگ روغن به دنبال خرید کاغذ دیواری باشند به دو دلیل است:

اول اینکه به راحتی می توان طرح های ایده آل خود را از بین آلبوم های کاغذ دیواری به راحتی پیدا کنیم و دلیل دوم این است که در کوتاه ترین زمان و بدون هیچ بویی کار نصب کاغذ دیواری انجام می شود و در وقت و زمان و هزینه های پنهان و آشکار شما صرفه جویی خواهد شد، اما برای بعضی از افراد و یا حتی در اغلب موارد برای اکثریت مردم دلیل سومی هم وجود دارد و آن ایجاد تنوع در محیط است.

کاری که کاغذ دیواری برای محیط پیرامون ما انجام می دهد و تاثیری که بر روی ما و حتی مهمان های ما خواهد داشت بندرت چنین تاثیری را نقاشی رنگ روغن بر روی مخاطبین دارد و در صورت علاقه به کاغذ دیواری و نقاشی رنگ روغن می توانید از هر دو به طور همزمان و در کنار هم بهره ببرید که این کار هم جذابیت خاصی را به محیط می بخشد.

کاغذدیواری هتل

میزان موثر بودن استفاده از کاغذ دیواری به سلیقه شخصی و نوع انتخاب آنها بستگی دارد و علاوه بر آن به سبک دکوراسیون محیطی که قصد نصب کاغذ دیواری داشته باشند هم کاملا مرتبط است.

گاهی با توجه به سبک دکوراسیون منزل تان و طرح مبلمان و قالی هایی که در منزل تان است استفاده از کاغذ دیواری ساده و تک رنگ مثل کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری زرشکی، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری طلایی، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری قهوه ای، کاغذ دیواری سفید طلایی، کاغذ دیواری کرم و کاغذ دیواری نارنجی مناسب تر و بهتر از کاغذ دیواری های طرح داری مثل کاغذ دیواری آبرنگی گلدار، کاغذ دیواری گل گلی، کاغذ دیواری طرح شلوغ و…. برای منزل تان خواهد بود.

اما مساله انتخاب کاغذ دیواری مناسب، فقط مربوط به خانه های مسکونی نیست و حتی دفاتر کاری و اداری و حتی مراکز همایش های بین المللی، سالن های کنفرانس و سمینار، تالارهای مجالس و حتی هتل هایی که از سراسر دنیا مهمان دارند و در حال ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی و حتی مدیران عالی بلند پایه و عالی رتبه هستند هم، به دنبال کاغذ دیواری هتل برای طراحی دکوراسیون داخلی محل کارشان می باشند.

در اکثر اوقات هتلداران بزرگ ایرانی برای طراحی دکوراسیون هتل شان از دکوراتورهای حرفه ای کمک می گیرند و یکی از اصلی ترین پیشنهادات مهم و اساسی این دکوراتورها به هتلداران استفاده از کاغذ دیواری هتل است.

بعضی از دکوراتورها برای هر کدام از قسمت های مهم یک هتل از یک نوع کاغذ دیواری استفاده می کنند.

بعضی از هتلداران ایرانی به دنبال کاغذ دیواری های خاص و حتی کم یاب برای هتل خود می گردند تا محیط خاص تر و متفاوت تر خلق کنند به گونه ای که مهمانانشان در هیچ جا و مکانی چنین فضایی را تجربه نکنند تا بدین طریق نهایت ثاثیر محیط بر خاطرهای آنان ثبت و ماندگار گردد.

همین موضوع باعث شده است تا هتلداران سوالات زیادی در این مورد داشته باشند تا به هدف خود برسند و این مطلب عاملی شد تا تصمیم بگیریم در مورد کاغذ دیواری هتل برای تان بیشتر توضیح دهیم تا صاحبان هتل های ایرانی با کاغذ دیواری هتل بیشتر آشنا شده تا بدین طریق از دغدغه آنان کاسته شود.

انواع کاغذ دیواری هتل

کاغذ دیواری هتل شامل طرح های مختلفی است که بسته به هر بخش یا قسمت از هتل می توان از آن بهره برد، در اکثر مواقع کاغذ دیواری هتل شامل طرح های خاص و شیک و مخصوصا لاکچری است تا بدین طریق فضای داخلی هتل به مثال یک قصر سلطنتی در نظر مهمانان جلوه کند، و دقیقا همین باعث می شود تا کاغذ دیوای لاکچری در گروه کاغذ دیواری هتل به خوبی چشم نوازی کند و بیشتر مورد پسند هتلداران در ایران و یا هر کجای دیگر باشند. معمولا از کاغذ دیواری لاکچری برای لابی و سپس برای سالن همایش های هتل در نظر گرفته می شود.

البته کاغذ دیواری هتل برای اتاق استراحت مهمان ها هم می تواند با طرح های شیک و لاکچری هم باشد که در اغلب موارد این کار را برای اتاق های ویزه یا VIP برای افراد برجسته و عالی رتبه بیشتر انجام می گیرد، ولی از کاغذ دیواری در طرح های ساده و تک رنگی که در ابتدا هم گفتیم می توان به عنوان کاغذ دیواری هتل استفاده کرد، با استفاده از کاغذ دیواری هتل در طرح ساده به راحتی می توانید قسمت های مختلف اتاق را با هم هماهنگ و ست کنید، و حتی می توانید از کاغذ دیواری طرح داماسک هم به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب برای اتاق استراحت مسافران در هتل ها هم استفاده کرد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهد می فرمایید از کاغذ دیواری هتل با گل های داماسک به زیبایی در پشت تخت خواب استفاده شده است و بین رنگ زمینه کاغذ دیواری هتل با رنگ موکتی که کف اتاق را پوشش داده است با رنگ روتختی  هماهنگ و ست شده است.

کاغذ دیواری هتل برای اتاق استراحت مسافران دیگر شامل چه طرح هایی می شود؟

البته از کاغذ دیواری هتل با طرح گل هم به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب هم استفاده کرد، استفاده از کاغذ دیواری گل دار برای اتاق استراحت مسافران و یا مهمانان هنرمند و یا طبیعت دوست مناسب و ایده آل خواهد بود و البته بعضی از هتلداران استفاده از کاغذ دیواری هتل با طرح ساده و راه راه بیشتر می پسندند.

کاغذ دیواری راه راه تک رنگ و یا با دو رنگ مختلف هم جذابیت خاصی را به فضای اتاق می دهند و یکی از بهترین طرح های کاغذ دیواری هتل محسوب می شوند، کاغذ دیواری هتل باید به گونه ای باشد تا هم اتاق زیباتر شود و هم باعث انتقال حس آرامش و راحتی به مسافران شود، همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید کاغذ دیواری راه راه و یا رنگ طوسی و صورتی با رنگ چراغ خواب و دیوار و پرده ها و سایر عناصر اتاق کاملا ست شده است.

استفاده از کاغذ دیواری چرمی برجسته در هتل

یکی دیگر از بهترین طرح های کاغذ دیواری هتل استفاده از کاغذ دیواری چرمی است، کاغذ دیواری چرمی یک نمونه از لاکچری ترین طرح های موجود در بین انواع کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون اتاق های ویژه برای مهمانان خاص است.

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمائید از کاغذ دیواری چرمی برجسته بیشتر به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب استفاده می شود، این سبک طراحی اتاق را می توان برای اتاق استراحت مدیران، تاجران و دولتمردان مهمان از سایر کشور به کار برد، در اینجا است که می توان به خوبی به نقش و اهمیت کاغذ دیواری هتل پی برد.

کاغذ دیواری سه بعدی برای هتل

کاغذ دیواری سه بعدی یک گزینه فوق العاده و منحصر به فرد برای هر هتلی خواهد بود، کاغذ دیوای سه بعدی به علت خاصیت چند وجهی بودن باعث انتقال حس تحرک و پویایی به محیط می گردد، همان طور که در تصویر بالا می بینید از این نوع کاغذ دیواری هتل به خوبی استفاده شده است و به زیبایی محیط کمک کرده است.

رنگ جذاب قرمز خود به تنهایی باعث انتقال حس انرژی و هیجان است و در کنار شکل هندسی با طرح سه بعدی حس تحرک و پویایی را بیشتر هم کرده است.

کاغذ دیواری آبرنگی برای هتل

البته استفاده از کاغذ دیواری هتل با طرح های ساده مثل تصویر زیر که در حال مشاهده آن هستید برای هتل های ساحلی و یا مجاور دریا گزینه ی خوبی است.

کاغذ دیواری برای لابی هتل

مسلما هر هتلی به زیبایی طراحی لابی و قسمت پذیرش هتل خود اهمیت زیادی می دهد، سبک طراحی درب ورودی هر هتلی در کنار لابی آن نقش زیادی در معرفی و یا پرزنت کردن کل مجموعه خواهد داشت و در میزان جذب مسافر و گردشگر  را به آن هتل تعیین می کند، همان طور که در تصوریر پایین مشاهده می کنید از کاغذ دیواری چرمی قرمز در سالن لابی به خوبی استفاده شده است.

رنگ قرمز از جمله رنگ هایی است که توجه افراد را به خوبی به خود جلب می کند و باعث انتقال حس قدرت و بزرگی به افراد است، استفاده از کاغذ دیواری هتل با رنگ قرمز فوق العاده محیط را جذاب و خواستنی می کند، اگر به تصویر دقت کنید حتما متوجه می شوید که رنگ قرمز در کاغذ دیواری هتل و مبلمان ها و آباژور هماهنگی خاصی را در محیط ایجاد کرده است که خود باعث جذابیت بیشتر محیط است، و حتی می توان از کاغذ دیواری گلدار هم به عنوان کاغذ دیواری هتل برای لابی هم بهره برد.

کاغذ دیواری گلدار می تواند به سالن لابی هتل علاوه بر زیبایی که فضا می بخشد حس آرامش را هم به افراد منتقل کند.

کاغذ دیواری برای راهرو هتل

البته استفاده از کاغذ دیواری هتل برای راهروهای هتل در طبقات مختلف هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اگر به تصویر پایین دقت کنید می بینید که از کاغذ دیواری با طرح و نقش و نگاره های زرد رنگ به خوبی در قسمت پذیرش و سالن راهرو استفاده کرده اند، رنگ رزد و طلایی از جمله رنگ های مناسب برای هر هتلی هستند، رنگ طلایی یکی از رنگ های مورد علاقه افراد خاص پسند و صد البته علاقمند به سبک های لاکچری و سلطنتی است.

 بعضی از هتلداران هم ترجیح می دهند از کاغذ دیواری های ساده و یا کاغذ دیواری با طرح ساده دیوارهای راهرو هتل خود را پوشش دهند، و البته با نصب تابلوهای نقاشی و یک نورپردازی مناسب می توانند محل رفت و آمد مسافران خود را زیبا و خواستنی تر کنند.

نقش و اهمیت کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون هتل

حتما تا به این جا بر اساس برداشتی که از مطالب این مقاله داشته اید پی به اهمیت و نقش کاغذ دیواری هتل برده اید، دقیقا استفاده از کاغذ دیواری هتل به اندازه سایر اجزا و عناصر به کار رفته در یک هتل دقیقا تاثیر زیادی در ایجاد و حفظ آرامش و راحتی مهمانان هتل خواهد داشت.

با توجه به آنچه که در مقالات قبلی مرتبط با کاغذ دیواری گفته بودیم بارها به اهمیت ضرورت انتخاب رنگ مناسب برای محیطی که قصد دارید از کاغذ دیواری استفاده کنید را توضیح داده ایم.

دانستن طرز استفاده از رنگ ها در محیط کارتان، منزل شخصی تان و حتی هتلی که محل اقامت مسافران است تاثیر زیای بر میزان در آمد شما هم خواهد داشت، در نتیجه وجود یک مشاوره حرفه ای برای طراحی دکوراسیون داخلی هر هتلی لازم و ضروری است.

اگر دقت کرده باشید سبک طراحی یک هتل معمولی با هتل های بزرگ بسیار متفاوت است و قطعا این مطلب ارتباط مستقیم به روحیات و خلقیات مسافران شما خواهد داشت، سبک طراحی داخلی هر هتلی تعیین می کند که در انتظار چه مسافرانی با چه طرز تفکری و حتی از کدام مناطق کشورتان و یا چه کشورهایی هستند.

اگر داشتن مهمانان ویژه برای شما مهم است پس باید به همان اندازه به طراحی دکوراسیون هتل خود بها دهید و در اینجا استفاده از کاغذ دیواری هتل یک ابزار کاربردی برای داشتن دکوراسیونی زیبا خواهد بود.

قیمت کاغذ دیواری هتل

قیمت کاغذ دیواری هتل هم مثل سایر انواع کاغذ دیواری متناسب با جنس و کیفیتی که دارد برآورد می گردد و تعیین قیمت آن ارتباطی با طرح و رنگ آن نخواهد داشت.

اما از آنجا که هتلداران برای طراحی داخلی هتل خود سراغ هر نوع کاغذ دیواری و با هر کیفیتی نمی روند، می توانند طرح ایده آل خود را از  آلبوم های کاغذ دیواری ویژه ای را که شامل طرح های خاص برای افراد خاص پسند در نظر گرفته شده است پیدا و تهیه کنند.

طراحی دکوراسیون هتل از جمله مکان هایی است که از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است و همه این ها به خاطر این است که هتل ها نقش مهم کلیدی را برای معرف یک شهر یا یک کشور را در مقابل گردشگران داخلی و خارجی را دارند و همین موضوع باعث می شود تا هر هتلداری تمایل داشته باشد از عنصر مهم و حیاطی که نقش موثری در روند کار دارد را داشته باشد.

بعضی از طراحان و حتی هتلدارانی که این موضوع برای شان از جایگاه ویژه ای برخوردار است با شرکت دکورچوب تماس می گیرند و در مورد کاغذ دیواری هتل و انواع آن و طرز استفاده بیشتر و حرفه ای تر از این نوع کاغذ دیواری را از کارشناسان واحد بازرگانی دکورچوب می پرسند.

چنانچه علاوه بر کسب قیمت کاغذ دیواری هتل نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاغذ دیواری هتل دارید توصیه می کنیم هم اکنون با یکی از کارشناسان شرکت دکورچوب تماس بگیرید و یا به طور حضوری به شرکت دکورچوب مراجعه نمائید تا از خدمات مشاوره رایگان برای طراحی دکوراسیون هتل خود بهره مند گردید و کلیه آلبوم های کاغذ دیواری هتل ها را از نزدیک بررسی کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام،
  یک،هتل در جزیره کیش داریم که مقدار زیادی کاغذ دیواری برای اون می خواستیم، لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام
   شرکت دکورچوب یک شرکت وارد کننده در حوزه دکوراسیون هست که که تنوع بالایی در حوزه کاغذ دیواری دارد.
   در مورد جزیره کیش که فرمودین شرکت ما چندین پروژه رو تا الان اجرا کرده که تجربه کای در این مورد رو دارا هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا