کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری کودکانه

کاغذ دیواری کودکانه یکی از گزینه هایی می تواند باشد که کمک شایانی در انتخاب تزیین اتاق به پدر و مادر می کند. زیرا کاغذ دیواری اتاق کودک امروزه تنوع بسیاری پیدا کردند و مناسب با هر سن و سالی یافت می شوند. نصب کاغذ دیواری کودکانه بسیار آسان تر و ارزان تر از رنگ آمیزی کردن دیوار ها می باشد. اگر سلیقه فرزندتان عوض شود می توانید به راحتی بدون آن که صدمه ای به دیوار وارد شود آن را تعویض کنید.

کاغذ دیواری کودک چه خصوصیات و چه نوع جنسی باید داشته باشد؟

در مقالاتی که تا به امروز نوشتیم سعی کردیم انواع و اقسام کاغذ دیواری ها از قبیل کاغذ دیواری مدرن ، کاغذ دیواری داماسک ، کاغذ دیواری سه بعدی ، مدرن و همین طور بر اساس نوع رنگ و جنس بررسی کردیم. در این مقاله می خواهیم نوع متفاوتی از کاغذ دیواری یعنی کاغذ دیواری کودک را مورد بررسی قرار دهیم و کاغذ دیواری کودک برای طراح ها و همین طور دکوراتور ها همیشه ازمشکل ترین انتخاب ها می باشد.

تنوع بالا در طرح و رنگ وهمین طور سرو کار داشتن با کودکانی که خود نظری در انتخاب و نظر دادن ندارند بر سختی این موضوع می افزاید. هنگام انتخاب کاغذ دیواری کودک این نکته را بایستی مد نظر قرار دهیم که بایستی این کاغذ فضایی شاد ، زیبا ، دلنشین و جذاب برای کودک ایجاد نماید. معمولا در انتخاب طرح های اتاق کودک از شخصیت های کارتونی مثل فروزن ،پوکمون ،سیندرلا و …  استفاده می شود.

کاغذ دیواری کودک و نکات مربوط به انتخاب آن

در انتخاب کاغذ دیواری کودک این نکته را مد نظر داشته باشید که کاغذ بایستی با کلیه اجزا و اقلام اتاق کودک هماهنگی داشته تا فضایی دلنشین برای کودک شما فراهم نماید. موضوع بسیار مهمی که در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک می بایست مد نظر داشته باشیم بحث نوع جنس کاغذ دیواری برای اتاق کودک است.

از آنجایی که کاغذ های به اصطلاح  pvc  از خودشان پس از نصب سم پخش می کنند بایستی از کاغذ هایی استفاده کرد که به اصطلاح از الیاف و ترکیبات ارگانیک ساخته شده اند. در صورتی که کاغذ های ارزان و بی کیفیت برای اتاق کودک استفاده شود علاوه برسمی بودن می تواند آلرژی زا و حساسیت زا برای کودکان باشد. برای اتاق کودک می توان از پوسترهای دیواری هم استفاده کرد.

در صورتی که تمایل داشته باشید صورت کودک دلبندتان را می توانید به صورت پوستر دراورده که این موضوع موجب می شود تا اعتماد به نفس کودک افزایش یابد و حس دل نشینی از دیدن تصویر خود پیدا کند.

کاغذ دیواری کودکانه دخترانه

یکی از موارد مهمی که باید درانتخاب کاغذ دیواری در نظر بگیرید جنسیت فرزندتان است. اگر فرزند شما دختر است بهتر است از رنگ های دخترانه ای مانند رنگ های صورتی، گلبهی، یاسی و نارنجی استفاده کنید. معمولا دختر بچه ها به شخصیت های کارتونی دخترانه به شدت علاقه پیدا می کنند. و دوست دارند آن ها را در انواع وسایل اتاق خود ببینند وسایلی مانند رو بالشتی کیف و حتی لوازم تحریری که استفاده می کنند. استفاده کردن از شخصیت های کارتونی در کاغذ دیواری کودکانه انتخابی جالب برای علاقه مندان به شخصیت های کارتونی می باشد.

در این نوع از کاغذ دیواری کودکانه دیوار اصلی اتاق با کاغذ دیواری با طرح های شخصیت های کارتونی پوشانده می شود. و در سایر دیوار ها از رنگ مناسبی که با طراحی کاغذ دیواری هماهنگ است استفاده می شود. اگر طرح اتاق شخصیت گیسو کمند (همان راپونز والت دیزنی) باشد بهتر است طرح اصلی روی یک دیوار باشد و در بقیه دیوار ها از کاغذ دیواری ساده به رنگ صورتی یا سفید صورتی استفاده بشود.

کاغذ دیواری کودکانه پسرانه

کاغذدیواری پسرانه-دکورچوب

پسر بچه ها اکثرا به طرح های متفاوت تری نسبت به دختران علاقه مند می شوند. رنگ های انتخابی اکثر پدر و مادر ها و همچنین پسرشان برای کاغذ دیواری کودکانه رنگ های آبی سبز قرمز و ترکیبی از این رنگ ها است. یکی از طرح های انتخابی آنها همانند دختران طرح های کارتونی مانند “ماشین ها”، “آلوین”، “بنتن” و … است. ما قبلا در مقاله ای جدا گانه توضیحات مفیدی در مورد کاغذ دیواری اتاق پسرانه ارائه کردیم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

استفاده از طرح های کارتونی با توجه به روحیات فرزندان شما می تواند بسیار متفاوت باشد. معمولا پسر بچه ها بسیار به ماجراجویی علاقه دارند و استفاده از کاغذ دیواری کودکانه با طرح هایی مانند جنگل و حیوانات میتواند حس یک ماجراجو و مکتشف را به آنان منتقل کند.

همچنین طرح های فضایی نیز می تواند گزینه ای هیجان انگیز برای انتخاب کاغذ دیواری کودکانه برای پسر دلبندتان باشد.

و حس یک فضا نورد را به آن بدهد این طرح ها در مدل های مختلفی از قبیل سفینه های فضایی و آدم فضایی طراحی شده اند.

پسر بچه ها معمولا به ورزش هایی مانند فوتبال و والیبال علامند هستند. استفاده کردن از طرح های فوتبالی و توپی در کاغذ دیواری اتاق آنها انگیزه و حس و حال بازیکن فوتبال بودن را به انها می دهد.

اگر فرزند شما به مطالعه و علم علاقه مند باشد می توانید از کاغذ دیواری طرح جهان برای دیوار اتاق خواب استفاده کنید. این کاغذ دیواری بسیار شیک بوده و حتی در نوجوانی نیز کاغذ دیواری مناسبی برای فرزند شما خواهد بود.

اهمیت رده سنی در انتخاب کاغذ دیواری کودکانه

کاغذ دیواری کودکانه طیف گسترده ای از طرح های کودکانه با رده سنی های مختلفی را در خود جای داده است. والدین باید زمان انتخاب کاغذ دیواری کودکانه بسیار دقت کنند. زیرا ممکن است بعد از چند سال نظر فرزندشان راجع به آن تغییر کند و دیگر نخواهد طرح های قبلی را روی دیوار های اتاقش ببیند. در سنین خردسالی علاقه کودکان به سمت کارتونی بودن است. برای مثال دوست دارند شخصیت باب اسفنجی یا هلو کیتی را روی دیوار اتاقشان داشته باشند.

ولی این کاغذ دیواری ها با بزرگ شدن فرزندان و وارد شدن آنها به سنین نو نهالی و نوجوانی جذابیت خود را از دست می دهند. گزینه ی مناسب تر استفاده از کاغذ دیواری کودکانه با طرح هایی فانتزی مانند طرح های جنگلی و حیواناتی می باشد که طراحی آنان مناسب گروه سنی بالا تری باشد که به واقعیت نزدیک تر می باشد.

استفاده از رنگ های ساده در کاغذ دیواری کودکانه گزینه ای اقتصادی!

از این مورد نمی توانیم چشم پوشی کنیم که همیشه والدین به دنبال گزینه های اقتصادی تری برای تزییات اتاق خواب هستند. استفاده از کاغذ دیواری کودکانه با طرح های ساده و رنگ های ساده معمولا ارزان تر از بقیه موارد ذکر شده می باشد. همچنین احتمال این که استفاده از طرح ها و رنگ های ساده باعث دلزدگی شوند بسیار کم است. می توانید از کاغذ دیواری آبی ساده استفاده کنید و آن را با وسایل چوبی سفید و پرده های آبی و سفید ست کنید. البته همیشه گزینه های زیادی برای تززین اتاق خواب وجود دارد.

زمانی که کاغذ دیواری اتاق فرزند شما تک رنگ باشد می توانید برای ایجاد تنوع بیشتر از قاب عکس و تابلو های رنگی استفاده کنید. استفاده از طرح های صورتی با گل های ریز یا ستاره دار و اشکال هندسی یکی از زیبا ترین طرح هایی می باشد که می توانید برای اتاق خواب دخترتان انتخاب کنید.

حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک در طرح های دخترانه و پسرانه

از آنجایی که خرید کاغذ دیواری یکی از اقلام ضروری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود و مخصوصا امروزه که از آن به طور چشم گیرتری نسبت به گذشته در حال استفاده شدن است، شما می توانید در بازه زمانی کوتاه تغییرات چشم گیری در منزل خود ایجاد کنید.

با توجه به اینکه از کاغذ دیواری در طرح های خوب و مناسب برای طراحی داخلی اتاق خواب کودکان به میزان زیادی استفاده می شود و ما می توانیم به راحتی طرح های مختلف و متنوعی را برای اتاق خواب دخترانه و اتاق خواب پسرانه را پیدا کنیم و بر روی دیوارهای اتاق نصب نمائیم.

با طرح های شاد و متنوعی که در بین کاغذ دیواری کودک و نوجوان وجود دارد برای هر گروه سنی می شود طرح های مناسب سن کودک مان را برای تزئین اتاق خوابش استفاده کنیم.

حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک

البته ممکن است از زمان استفاده کاغذ دیواری کودک تان زمان زیادی گذشته باشد و آن همچنان دوام و کیفیت روز اول خود را به خوبی حفظ کرده باشد و دلیلی برای جایگزینی یک کاغذ دیواری جدید به جای آن را لازم و ضروری ندانید ولی همچنان دوست داشته باشید از همان کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودک تان استفاده کنید اما کودک تان از این بابت چندان راضی نباشد.

در صورتی که شرایط تعویض کاغذ دیواری اتاق خواب کودک برای تان میسر نیست می توانید به جای تغییر کاغذ دیواری کل اتاق تنها با ایجاد یکسری تغییرات جزئی در اتاق خواب کودک آن را نسبت به قبل متفاوت تر و حتی متمایزتر کنید.

یکی از بهترین روش های ایجاد تغییر در اتاق خواب کودک استفاده از حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک است که تنها با نوار باریکی از کاغذ دیواری که بر روی آن طرح های زیبا و کودکانه ای چاپ شده به راحتی اتاق خواب کودک خود را متحول سازید.

از آنجا که اغلب افراد به دنبال یک راه حل ساده و کم هزینه برای ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق خواب کودکان هستند در اکثر مواقع با پیشنهاد حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک روبه رو هستند و این موضوع خود عاملی بر این شد تا تصمیم بگیریم در این مقاله در مورد حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک برای تان بیشتر توضیح دهیم تا بدانیم شامل چه طرح هایی است و چگونه از آن استفاده کنیم تا اتاقی زیباتر داشته باشیم.

حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک چیست و شامل چه طرح هایی است؟

حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک در حقیقت نوعی کاغذ دیواری است که نسبت به سایر انواع دیگر کاغذ دیواری عرض کمتری دارد و شامل طرح های خاص و شخصیت های کارتونی جذاب برای کودکان است. این نوع کاغذ دیواری را بسته به سبک طراحی اتاق می توان در قسمت بالای دیوار و نزدیک به سقف نصب نمود و یا در هر قسمت دیگری که در نظرتان است نصب نمائید.

در بین طرح های حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک می توان طرح های دخترانه و پسرانه زیادی را پیدا کنید تا با کاغذ دیواری اتاق خوابش ست کنید. متداول ترین طرح های حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک شامل طرح هایی مثل هلو کیتی، بامزی، مرد عنکبوتی، سیندرلا، عروس دریایی، ملوان زبل، بتمن، ویکی موز و… است که در طراحی اتاق خواب دخترانه و پسرانه به طور چشم گیری استفاده می شود.

چگونه از حاشیه کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنیم؟

از حاشیه کاغذ دیواری طرح کودکانه ارزان می توان به شکل های مختلفی بسته به سبک و طراحی اتاق خواب کودک مان و چیدمانی که دارد استفاده کنیم و البته همه این ها به سلیقه شخصی افراد بر می گردد.

ما می توانیم در کنار کاغذ دیواری با طرح شلوغ و نگاره های سیاه و سفید از حاشیه کاغذ دیواری رنگی با شخصیت ها و کارکترهایی که در فیلم و بازی های کامپیوتری اتاق خواب پسرانه را تغییر دهیم.

و یا می توان اگر از کاغذ دیواری رنگ روشن برای اتاق خواب دخترانه و یا پسرانه استفاده می کنیم در کنار آن از حاشیه کاغذ دیواری با طرح های چوت ماهی و مرجان های دریایی برای تزئین و طراحی اتاق خواب کمک بگیریم.

در صورتی که از کاغذ دیواری ساده و خالدار استفاده می کنید می توانید از حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح و یا کارکتر گربه و سگ که مورد پسند کودکان است استفاده کنیم.

شما می توانید از طرح های مختلف و بی شماری از حاشیه کاغذ دیواری برای طراحی اتاق خواب فرزندتان استفاده کنید و برای این که بدانید کدام یک از طرح های آن با کاغذ دیواری اتاق خواب کودکان بهتر جور در می آید از یک کارشناس دکوراسیون داخلی فعال در این کار راهنمایی بخواهید.

قیمت کاغذ دیواری اتاق کودک چقدر است؟

قیمت حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک با توجه به متراژ و اندازه فضای اتاقی که قصد استفاده از آن را دارید، تعیین می گردد و همچنین نوع جنس و کیفیتی که در تولید حاشیه کاغذ دیواری به کار رفته است بر روی قیمت آن تاثیر گذار است و طرح و رنگ روی آن هیچ تاثیری بر روی هزینه و قیمت نهایی آن نخواهد گذاشت.

با توجه به این که بعضی از مشتریان به منظور بررسی آلبوم های کاغذ دیواری طرح کودک مستقیما به شرکت دکورچوب مراجعه می کنند و پس از انتخاب کاغذ دیواری دخترانه و یا کاغذ دیواری پسرانه، طرح های حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک شان را هم انتخاب و تهیه می کنند.

کاغذ دیواری بچه شامل چه طرح هایی است؟

همه کسانی که در انتظار تولد کودکی هستند و به روزهای پایانی انتظار چند ماهه خود دارند می رسند همه تلاش خود را برای آماده کردن اتاق خواب نوزاد خود می کنند. والدین اتاق نوزاد خود را به گونه ای طراحی می کنند که علاوه برای ایجادهمه حس های خوب در خودشان و فرزندشان حتی حال و هوای کودک درون شان را تازه می کند. عامل ایجاد این همه حس خوب و قشنگ بخاطر استفاده از رنگ های متنوع و شادی است که در وسایل کودک و همچنین رنگ دیوار های اتاق به کار رفته است می باشد.

بعضی از افراد برای رنگ آمیز اتاق بچه استفاده از رنگ های روغن مثل رنگ صورتی، نارنجی، قرمز، آبی و… را می پسندند و برخی هم استفاده از کاغذ دیواری نانو که برای هر بچه ای بی خطر است را ترجیح می دهند.

خرید و فروش اینترنتی انواع کاغذ دیواری بچه

ولی در اغلب موارد افراد برای تزیین اتاق خواب کودک سراغ کاغذ دیواری دخترانه و یا کاغذ دیواری پسرانه می روند و متناسب با سن دختر یا پسر شان سبک و طرح و رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب فرزندشان را انتخاب می کنند و بعضی از والدین کاغذ دیواری را برای اتاق بچه خود تعیین می کنند که با گذشت زمان و بزرگ تر شدن آنها نیاز به تغییر کاغذ دیواری اتاق خواب آنها نباشد که برای این منظور استفاده از کاغذ دیواری های ساده و تگ رنگ مثل کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری سبز و… توصیه می گردد.

چگونه از کاغذ دیواری کودک استفاده کنیم؟

پیدا کردن یک کاغذ دیواری زیبا و با کیفیت تنها کافی نیست و طرز استفاده از کاغذ دیواری و شیوه های به کارگیر آن بسیار در میزان زیبا شدن اتاق خواب بچه مهم است. اما آنچه که در این بین مهم است نحوه انتخاب و چطور استفاده کردن کاغذ دیواری بچه برای اتاق خواب او است. بعضی از افراد تصور می کنند که حتما باید تمام دیوارهای اتاق خواب کودک دلبند خود را با یک مدل و یا یک طرح خاص پوشش دهند در صورتی که می توانند از دو طرح کاغذ دیواری مختلف به طور همزمان برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک شان کمک بگیرند.

کاغذدیواری طرح کودک

البته بعضی از افراد استفاده همزمان نقاشی رنگ روغن و کاغذ دیواری طرح دار را می پسندند و در مقابل آنان گروهی از افراد فقط یکی از دیوارهای اتاق خواب کودک را برای انجام کار در نظر می گیرند و به سایر دیوارها کار ندارند که عموما این افراد در این حالت به سراغ پوستر دیواری دخترانه یا کاغذ دیواری سه بعدی پسرانه می روند و اگر در فکر پیدا کردن طرح های خاص و رویایی هستید استفاده از کاغذ دیواری فانتزی برای شما کاملا مناسب و ایده آل خواهد بود.

و علاوه بر آن خوب است که آلبوم های مختلف کاغذ دیواری را هم به دقت بررسی کنید تا بهترین طرح را انتخاب کنید. مسلما اگر فرزندتان هنوز متولد نشده باشد انتخاب کاغذ دیواری بچه به عهده مادر و پدر خواهد بود ولی اگر فرزند شما متولد شده و در حال رشد است بهتر است نظر و سلیقه او را در امر انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری در نظر داشته باشید.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک

در زمان انتخاب رنگ کاغذ دیواری حتما با توجه به جنسیت فرزندتان رنگ آن را انتخاب کنید. مسلما هر کسی با توجه به روحیات و خلقیاتی که دارد و تیپ شخصی که دارد به گروه خاصی از رنگ ها علاقه نشان می دهد. طبق بررسی های انجام شده پسرها از بعد تولد به رنگ آبی تمایل بیشتری نشان می دهند و در مقابل آنان دخترها به رنگ های قرمز و صورتی علاقمند هستند.

پس کاملا طبیعی از که در زمان طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بیشتر شاهد استفاده از رنگ های آبی، آبی نیلی، آبی لاجوردی، آّی کله غازی هستیم تا سایر رنگ ها و در طراحی اتاق خواب دخترانه هم بیشتر رنگ های صورتی در تن های مختلف و قرمز را می بینیم.

اگر منزل تان کوچک است و یا یک خانواده پرجمعیت هستید و فرزندتان باید از یک اتاق خواب به طور مشترک استفاده کنند و هم فرزند دختر دارید و هم پسر برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری ممکنه است دچار مشکل شوید.

در این حالت جای نگرانی نیست در این مواقع طراحان دکوراسیون داخلی به شما پیشنهاد استفاده از رنگ هایی را می دهند که هم برای دخترها و هر آقا پسر ها مناسب باشد و در نهایت اتاق خوابی زیبا هم خواهند داشت.

کاغذ دیواری بچه شامل چه طرح هایی است؟

طراحان کاغذ دیواری با در نظر گرفتن انواع سلیقه های موجود در بین کودکان و با استفاده از روانشناسی رنگ ها طرح و رنگ های کاغذ دیواری بچه را تعیین کرده و به مرحله تولید می رسانند. کاغذ دیواری بچه شامل طرح های مختلفی مثل کاغذ دیواری با طرح هلو کیتی، کاغذ دیواری تک رنگ ساده، کاغذ دیواری با طرح شخصیت های کارتونی که غالبا به عنوان پوستر دیواری شناخته می شوند است.

البته طرح های مختلف زیاد دیگری چون شخصیت های کارتونی مثل باب اسفنجی، بامزی، مرد عنکبوتی، بتمن و… در بین پسر بچه ها طرفداران زیادی دارد. در مقابل هم دخترها شخصیت های کارتونی و معروفی مثل سیندرلا و عروس دریایی را دوست دارند.

خرید اینترنتی حاشیه یا بوردر کاغذ دیواری

همان طور که گفتیم بهترین کار برای انتخاب طرح حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک این است که با توجه به طرح و رنگ کاغذ دیواریی که قصد استفاده از آن را داریم انجام گیرد تا بدین طریق کار طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک مان بهتر انجام شود.

در صورتی که شما هم به دنبال طرح های خاص و متفاوت و یا یک طرح مناسب از حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک که قابل ست شدن با طرح کاغذ دیواری اتاق فرزندتان باشد هستید توصیه می کنیم قسمتی از نمونه طرح های حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک ما را در این مقاله قرار گرفته است را بررسی بفرمایید.

چنانچه به دنبال طرح های بیشتر و متنوع تری برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب فرزند دلبندتان هستید می توانید با مراجعه حضوری و از نزدیک آلبوم های نمونه طرح های حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک را بررسی کرده و طرح دلخواه کودک تان را انتخاب و تهیه نمائید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا