کاغذ دیواری

کاغذ دیواری گلدار بنفش

کاغذ دیواری بنفش

صحبت از رنگ دلنواز بنفش که می شود انسان ناخود آگاه به یاد بنفش زیبایی که روی گل یاس هست و یا گل ارغوان می افتد. بنفش ترکیبی از تضادهاست. قرمز گرم و آبی سرد. رنگ بنفش را اصطلاحا رنگ ثانویه می نامند زیرا توسط انسان و از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی که گفته شد ساخته می شود.

رنگ بنفش به شکل کلی رنگی روحانی و معنوی به حساب می آید و بالاترین سطح اگاهی را می رساند. رنگ بنفش نماد شجاعت است و در آمریکا به سربازان زخمی در جنگ ها قلب بنفش هدیه می دهند. دقت شود که رنگ بنفش همانند رنگ آبی آرامش دهنده است ولی دقت شود که استفاده زیاد از آن موجب افسردگی می شود. کاغذ بنفش از جمله کاغذ هایی است که استفاده از آن در حال رایج شدن است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

کاغذ دیواری بنفش در دکوراسیون منزل

کاغذدیواری ببنفش از جمله کاغذ دیواری هایی است که انتخاب آن اگر دقت نشود با ریسک همره است و اگر با دیگر اکسسوری ها ست شود بسیار جلوه گر و زیبا خواهد بود. کاغذ دیواری بنفش خالص در برخی از دکوراسیون ها استفاده می شود ولی خرید کاغذ دیواری بنفش با سفید که به صورت راه راه باشند استفاده بیشتری دارد و ترکیب زیادی دارد. رنگ بنفش یاسی یکی دیگر از طیف های بنفش می باشد هم از پرکاربرد ترین بنفش هاست . این رنگ زیبا به دلیل آن که رنگ ملایمی به حساب می آید در اتاق کودک هم قابلیت استفاده را داراست.

کاغذ دیواری بنفش پوست پیازی

اگر به دنبال کاغذ دیواری بنفش با تم تیره می گردید،بنفش پوست پیازی ترکیب زیباتری را می سازد، بنفش پوست پیازی اگر با گل داماسک ترکیب شود بسیار زیبا می شود.

کاغذ دیواری بنفش طلایی

از نظر علم رنگ شناسی رنگ بنفش مکملش رنگ زرد می باشد به همین دلیل ترکیب رنگ بنفش و رنگ زرد در کاغذ دیواری بسیار زیبا و خیره کننده می باشد.

کاغذ دیواری بنفش بادمجانی

بنفش بادمجانی از جمله رنگ هایی است که به علت تیره بودن ممکن است فضا را بسته کند به همین دلیل معمولا در ترکیب با رنگ های دیگر استفاده می شود.

کاغذ دیواری بنفش و دکوراسیونی زیبا در منزل و محیط کار شما

کاغذ دیواری یکی از اقلام مهم و اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می رود و هر شخصی که قصد بازسازی منزل یا محل کارش داشته باشد درحقیقت با این کار روحی تازه به خانه خود می بخشد و اولین کاری که به افراد برای این منظور پیشنهاد می شود استفاده از کاغذ دیواری است، در واقع ما با تنوع طرح و رنگ بسیار زیاد موجود در کاغذ دیواری به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانیم دکوراسیون خانه خود را تغییر دهیم.

یکی از علت های بارز و مهم در محبوبیت هر چه بیشتر کاغذ دیواری در بین مردم این است که در کوتاه ترین زمان ممکن می توانیم آن را بر روی دیوارهای خانه نصب کنیم و با چیدمان وسایل و ست کردن مبلمان با پارکت لمینت به خوبی خانه مان را آرایش کنیم و برای اینکه در کار آرایش منزل مان موفق باشیم باید به رنگ بندی و رنگ های غالب در فضای اتاق دقت لازم و کافی را داشته باشیم و به گونه ای رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنیم تا با سایر رنگ های موجود در فضایی که مد نظرمان است ست شود.

کاغذدیواری به رنگ بنفش

همان طور که گفتیم علت اصلی گرایش هر چه بیشتر مردم به کاغذ دیواری این است که نصب کاغذ دیواری در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود و دیگر مثل نقاشی رنگ روغن مجبور به ترک منزل خود برای مدتی طولانی نیستند و پس از اتمام نقاشی منزل شان، دیگر خبری از بوی بد رنگ تا چند روز و چند هفته نخواهد بود و با وجود طرح و رنگ های بسیار زیاد در آلبوهای کاغذ دیواری و آلبوم های پارچه دیواری افراد قدرت انتخاب بالاتری خواهند داشت و با توجه به سبک دکوراسیون منزل شان بهتر می توانند اقدام به تهیه یک طرح مناسب برای منزل شان کنند‌.

کاغذ دیواری گل بنفش

اصولا افرادی که نقاشی رنگ روغن را دوست دارند و در فکر آن هستند مسلما به سراغ آن می روند اما افرادی که تحمل دردسرهای آن را ندارند به جای رنگ روغن سراغ یکی از رنگ های کاغذ دیواری ساده و تک رنگ مثل کاغذ دیوار سبز، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری سرمه ای، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری قرمز و کاغذ دیواری زرشکی و یا هر رنگ دیگری که مد نظرشان باشد بروند و بهترین آلبوم کاغذ دیواری برای این گروه از افراد آلبوم کاغذ دیواری PUTIN خواهد بود‌.

کاغذ دیواری رنگ بنفش برای اتاق خواب

گرچه بعضی از افراد هم پس بررسی تعدادی از آلبوم های کاغذ دیواری مثل آلبوم کاغذ دیواری ملانیا، آلبوم کاغذ دیواری آنابلا، آلبوم کاغذ دیوار ایوانکا، آلبوم کاغذ دیوار پورشه، آلبوم کاغذ دیواری هلما و… ترجیح می دهند به جای استفاده از کاغذ دیواری ساده از کاغذ دیواری طرح پتینه استفاده کنند و برخی از افراد هم به شدت جذب کاغذ دیواری طرح دار و کاغذ دیواری نقش برجسته می شوند و عده ای هم بخاطر ذوق و سلیقه هنری شان سراغ کاغذ دیواری گلدار می روند.

کاغذ دیواری گلدار بنفش

در تمامی آلبوم های کاغذ دیواری و آلبوم های پارچه دیواری طرحی نیست که طراحان آن را به نقش و نگارهایی مزین نکرده باشند مخصوصا طرح های خاصی که به زیباتر شدن محیط کمک زیادی می کنند و هر ساله طراحان طرح هایی جدیدی از این طرح ها را در آلبوم های جدید کاغذ دیواری ثبت می کنند که کاغذ دیواری گلدار یکی از این طرح ها است که می توانیم در هر آلبومی نمونه های مختلفی از آن را به صورت کاغذ دیواری با گل های ریز و یا درشت دید و همچنین طرح و رنگ های مختلفی از کاغذ دیواری آبرنگی گلدار که جلوه هنری خاص خودش را دارد و معمولا افرادی که به کاغذ دیواری گل گلی علاقه مند هستند از این نوع کاغذ دیواری برای طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل خود استفاده می کنند.

کاغذدیواری طرح سنتی

چه کسانی بیشتر از رنگ بنفش استقبال می کنند؟

بین تمامی رنگ های موجود در کاغذ دیواری گلدار بعضی از رنگ ها طرفداران بیشتری نسبت به سایر رنگ های دیگر آن دارند و معمولا این گروه از رنگ ها، جزئی از رنگ های مورد علاقه جامعه اشرافی محسوب می شوند که رنگ بنفش یکی از این رنگ ها است و ثروتمندان، اشراف زادگان و پادشاهان از این رنگ برای طراحی دکوراسیون قصرهای خود استفاده می کنند.

ترکیب رنگ در منزل

بنفش اسم رنگی است که بین رنگ های ارغوانی و آبی قرار گرفته است؛ در حقیقت بنفش از ترکیب دو رنگ آبی و سرخ بدست می آید و بهترین و موثرترین رنگ در مقابله با استرس و افسردگی محسوب می گردد و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد و به خاطر همین محبوبیت، طراحان کاغذ دیواری از این رنگ بی نظیر غافل نبودند و بخاطر علاقه افراد به رنگ بنفش و کاغذ دیواری با طرح گل، اقدام به طراحی کاغذ دیواری گلدار بنفش در تن رنگ های مختلف کردند و همین عوامل، عاملی بر این شد تا تصمیم بگیریم در این مقاله در مورد کاغذ دیواری گلدار بنفش برای تان به طور کامل صحبت کنیم.

از کاغذ دیواری گلدار بنفش در چه اماکنی می توان استفاده کرد؟

کاغذ دیواری گلدار بنفش از جمله طرح هایی است که می توان از آن در طراحی هر مکانی به راحتی استفاده کرد و با این کار به فضا و محیط زندگی خود روحی تازه بدهیم و خانه ای تازه را برای خود بسازیم؛ مسلما پس از نصب این نوع کاغذ دیواری هم چون سایر افراد حس و نظری متفاوت خواهیم داشت و زمانی این احساس راحتی برای ما فراهم می شود که با شیوه ای درست و در مکانی مناسب از خانه، کاغذ دیواری گلدار بنفش را نصب کرده باشیم و در کنار آن از کاغذ دیواری رنگی هم استفاده کرده باشیم تا تعادلی در سبک و طرح خانه مان ایجاد شود.

استفاده از کاغذ دیواری گلدار بنفش در مراکز مشاوره

همان طور که گفتیم ما می توانیم در هر مکانی از کاغذ دیواری گلدار بنفش استفاده کنیم و استفاده از این نوع کاغذ دیواری منحصر به خانه های مسکونی نمی شود و بخاطر تاثیرات روانی مثبتی که رنگ بنفش بر روی افراد می گذارد تمامی روانشناسان و مشاوران از این رنگ به شدت استقبال می کنند و حتما از رنگ بنفش برای طراحی دکوراسیون مرکز مشاوره شان استفاده می کنند.

برای این منظور غالبا روانشناسان و مشاوران برای طراحی دکوراسیون اتاق مراجعان شان، کاغذ دیواری های گلدار بنفش را انتخاب می کنند و آن را تنها بر روی یکی از دیوارهای اتاق کارشان اجرا می کنند؛ معمولا سعی می شود روی دیواری کاغذ دیواری گلدار بنفش را نصب کنند که در معرض دید مستقیم مراجعان باشد و اگر چنین نبود از نورپردازی با رنگ بنفش برای ایجاد احساس راحتی در مراجعان کمک می گیرند.

البته در بسیاری از مراکز درمانی هم از رنگ بنفش استفاده می شود، معمولا درمانگاه ها برای طراحی اتاق ویزیت پزشکان شان از کاغذ دیواری بنفش و یا کاغذ دیواری گلدار نبفش بهره می برند و برخی از مراکز از سایر رنگ های آرام کننده و کاهش دهنده استرس در بیماران استفاده می کنند.

چگونه از کاغذ دیواری گلدار بنفش استفاده کنیم تا خانه ای زیباتر داشته باشیم؟

همان طور که در مقالات پیشین دکورچوب برای تان توضیح داده بودیم گفته بودیم که انتخاب کاغذ دیواری زیبا به تنهایی کافی نیست و برای اینکه زیبایی کاغذ دیواری پس از نصب به خوبی در نظرها عیان شود باید کار نصب توسط یک نصاب حرفه ای انجام پذیرد و در کنار آن نیز نوع چسب کاغذ دیواری هم تاثیر زیادی می تواند بر روی خروجی کار نصب بگذارد و با رعایت این کارها می توان از نتیجه کار رضایت کامل را داشت.

استفاده از رنگ بنفش در منزل

اما با همه این حرف ها یکی از فاکتورهای مهم در نصب کاغذ دیواری وجود دارد که نباید از آن غافل بود و آن انتخاب مکان درست و مناسب برای اجرای کار است؛ در واقع منظور ما از انتخاب محل و مکان مناسب برای نصب کاغذ دیواری این است که قسمتی از خانه را در نظر بگیریم که از سایر قسمت های خانه برای اجرای کار بهتر است.

اگر شما قصد دارید از کاغذ دیواری گلدار بنفش با طرح داماسک برای اتاق خواب تان استفاده کنید بهترین مکان برای نصب آن بدون شک در پشت تخت خواب خواهد بود اما اگر بنا به سلیقه خود تخت خواب تان را در جلوی پنجره اتاق خواب گذاشته اید و امکان نصب کاغذ دیواری پشت تخت خواب برای تان میسر نیست می توانید یکی از دیوارهای اتاق تان را برای انجام این کار در نظر بگیرید و بر روی سایر دیوارها کاغذ دیواری ساده و رنگی نصب کنید و یا با نقاشی رنگ روغن سایر دیوارها را نقاشی کنید.

خرید کاغذ دیواری بنفش رنگ

بهترین کار برای استفاده ار کاغذ دیواری گلدار بنفش این است که بر روی همه دیوارهای خانه نصب نگردد و فقط بر روی یکسری از دیوارها و در قسمت های مشخص نصب شود و سایر دیوارها با یک کاغذ دیواری رنگی و ساده که با رنگ بنفش قابل ست شدن است کاغذ دیواری کنیم.

البته کار دیگری که می توان انجام داد این است که می توانیم رنگ قاب عکس ها یا کوسن های مبلمان خود را با رنگ گل های کاغذ دیواری خانه مان ست کنیم و با این کار، کاملا هنرمند و منحصر به فرد به چشم بیایم و این اتفاق دقیقا در تصویر بالا به خوبی مشهود است و رنگ های کاغذ دیواری گلدار بنفش با رنگ کوسن به خوبی ست شده و رنگ سبز گلدان ها با رنگ سبز عکس های روی دیوار به همراه رنگ سبز موجود در کاغذ دیواری به خوبی با یکدیگر ست شده اند.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا