پارکت لمینت

کیفیت پارکت لمینت به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

کیفیت پارکت لمینت

موضوع کیفیت و دوام یکی از مهم ترین موضوعات در تمامی محصولات و ابزار ها می باشد. طبیعتا هر کسی هر محصولی را که می خرد یک عمر مفیدی را از آن انتظار دارد. در دنیا موضوع کیفیت یک موضوع حل شده است یعنی بدین صورت که اگر جنسی بی کیفیت باشد قطعا آن جنس در بازار هیچ گونه جایگاه و خواستاری نخواهد داشت، پس قبل از خرید پارکت لمینت حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اما متاسفانه این موضوع در کشور ما هنوز مقوله ای حل نشده باقی مانده است. متاسفانه پس از واردات پارکت لمینت دیده می گردد که برندهای بسیار زیادی از پارکت لمینت به بازار عرضه گردیده اند که متاسفانه بسیاری از آن ها هیچ گونه کیفیت و دوام مشخصی ندارند و ما هر روزه در شرکت دکورچوب این موضوع را می بینیم که افراد بسیار زیادی پارکت لمینت های بی کیفیت خریداری کرده اند و دچار مشکل گردیده اند. در این مقاله سعی می کنیم که عوامل موثر بر کیفیت پارکت لمینت را بررسی نماییم و نکات و ویژگی های لازم را به مشتریان اطلاع دهیم.

حتما بخوانید : پارکت لمینت روشن

سوالاتی که مشتریان دکورچوب درمورد عوامل موثر بر کیفیت پارکت لمینت می پرسند عبارتند از:

چه عواملی بر کیفیت پارکت لمینت موثر است؟ ویژگی های یک پارکت لمینت با کیفیت چیست؟ بهترین کشورهای سازنده پارکت لمینت کدام کشورها می باشند؟ بهترین برندهای سازنده پارکت لمینت با کیفیت کدام ها هستند؟ چطور از اینترنت پارکت با کیفیت با دوام تهیه کنیم؟ ضریب AC در پارکت لمینت چیست و چه عواملی بر آن موثر است؟ در ادامه سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم.

حتما بخوانید : شوینده پارکت لمینت

عوامل موثر بر کیفیت پارکت لمینت کدام ها هستند؟

این عوامل را به دو قسمت عوامل درونی و عوامل بیرونی تقسیم بندی می کنیم.

1. عوامل درونی موثر بر کیفیت پارکت لمینت

به شکل کلی عوامل درونی موثر بر کیفیت پارکت لمینت،متریال و اجزای تشکیل دهنده پارکت لمینت می باشد.اجزای تشکیل دهنده پارکت لمینت عبارتند از:

  1. روکش روی پارکت لمینت
  2. مغزی پارکت لمینت
  3. کاغذ بالانس (لایه بالانس)
  4. کاغذ دکوراتیو

تمامی اجزای بالا بسیار مهم و پر اهمیت می باشند اما در این بین مغزی پارکت لمینت و همین طور روکش سطح پارکت لمینت اهمیت زیادی دارند. به شکل کلی پارکت لمینت های با کیفیت همچون پارکت لمینت ایشیک، فلورپن، هیرو، زنیت، ایزوفام و هانتر از جمله پارکت لمینت هایی هستند که تمامی اجزای آن از اجزای بسیار باکیفیت هستند. پارکت لمینت طی سال ها در صورتی که عوامل بیرونی که در قسمت بعد شرح می دهیم درست صورت گیرند، دچار هیچ گونه مشکلی نخواهند شد.

2. عوامل برونی موثر بر کیفیت پارکت لمینت

  1. نحوه نظافت پارکت لمینت
  2. شرایط آب و هوایی که پارکت لمینت در آن نصب می گردد.
  3. نحوه قرار گیری اجسام بر روی پارکت لمینت
  4. نصب صحیح پارکت لمینت
  5. سیستم های گرمایشی(بخصوص گرمایش از کف)
  6. رطوبت

تجربه ما در شرکت دکورچوب 6 عامل مطرح شده در بالا را به عنوان مهم ترین عوامل برونی که در حفظ پارکت لمینت اهمیت دارند شناسایی نموده است. در صورتی که هر یک از این عوامل به درستی صورت نگیرند پارکت لمینت هر چند که با کیفیت و درست هم باشد باز دچار آسیب نمی گردد. نظافت پارکت لمینت می بایست که حتما با یک دستمال و یا یک تی مرطوب صورت گیرد. همین طور هنگام نظافت پارکت لمینت بایستی دقت کرد که رطوبت و آب به زیر پارکت لمینت و بین کلیک های آن نفوذ نکند. همین طور در مورد شرایط آب و هوایی که پارکت لمینت نصب می گردد دقت گردد که در مناطق مرطوب،رطوبت به زیر پارکت لمینت نفوذ نکند. نصب پارکت لمینت ریزه کاری های زیادی دارد که بایستی صورت گیرد. در صورتی که این ریزه کاری ها دربست صورت نگیرد پارکت لمینت دچار آسیب و مشکل می گردد.

قبلا در مقاله ای نحوه نصب پارکت لمینت در منزل را به طور کامل شرح داده ایم. امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا