والپیپر

گرماژ کاغذ دیواری

تشخیص تفاوت گرماژ کاغذ دیواری

اگر قصد خرید کاغذ دیواری دارید به شما توصیه می کنم با دقت این مقاله را بخوانید . اگر بخواهم کوتاه بگویم گرماژ کاغذ دیواری به چه معنی است باید بگویم مقدار وزن کاغذ دیواری در هر متر مربع از آن را گرماژ کاغذ دیواری می گویند . خوب این موضوع وزن کاغذ دیواری به طور مستقیم روی قیمت و دوام آن تاثیر می گذارد به طوری که هر چقدر گرماژ کاغذ دیواری بیشتر باشد ، قیمت و مقاومت آن در برابر آسیب هم بیشتر می شود. البته نا گفته نماند برای نصب کاغذ دیواری های سنگین نیاز به نصابان حرفه ای است و این نصبان دستمز بیشتری به دلیل سختی و حساسیت نصب از شما طلب خواهند کرد.

روش تشخیص

برای فهمیدن و درک کردن این موضوع شما می توانید چند آلبوم کاغذ دیواری را ورق زده و با دست ضخامت کاغذ ها را لمس کنید، به راحتی متوجه فرق آنها خواهید شد . به طور معمول کاغذ دیواری با وزن های  120 ، 180 ، 220 ، 270 ، 320 ، 450 و بیشتر در بازار موجود هستند . من همیشه به تعادل اعتقاد دارم و اگر بخواهم برای خودم کاغذی را انتخاب کنم سعی می کنم از آلبوم های 220 تا 320 گرم انتخاب کنم.

زیرا اگر کاغذ خیلی نازک و سبک باشد به آسانی آسیب می پذیرد و طرح ها به زیبایی روی آنها به نمایش در نمی آید و اگر کاغذ خیلی سنگین باشد مشکلات نصب و درز انداختن در طول زمان را خواهد داشت و همین طور قیمت به مراتب بالای دارد ولی اگر شما هم با من هم عقیده باشید و گرماژ کاغذ دیواری متوسط را انتخاب کنید ، کاغذی با مقاومت خوب در برابر آسیب ، نصب خوب و قیمت به مراتب مناسب تر را به خانه خود خواهید برد.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا