پارکت لمینت

اصطلاحات لمینت کاری منزل

اصطلاحات مورد استفاده در خرید پارکت لمینت کاری منزل، شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای خرید پارکت لمینت به مغازه مراجعه کرده باشید و فروشنده از الفاظی استفاده کند که برای شما نا آشنا باشد.  ما از هر جایی که قصد تهیه لمینت را داشته باشیم حتما با یکسری اصطلاحات لمینت کاری منزل هم مواجه می شویم که ممکن است همه یا تعدادی از آن برای ما تازه و جدید باشند، الفاظی از قبیل گرده، میانه، اسکوتیا و… در این جا ما سعی داریم به شکل مختصر این موضوع را بسط  داده و به اختصار شرح دهیم.

قرنیز

از قدیم برای جدا سازی کف و دیوار از وسیله ای استفاده می شد تحت عنوان قرنیز، ابزاری که در چند سال گذشته جنسش از سنگ به MDF متمایل گردیده است. البته قرنیز های ام دی افی هم به مرور در حال تعویض جای خود به قرنیز های PVC هستند. قرنیزهای PVC ضد آب و ضد حشره هستند و از نظر تنوع پروفیل و رنگ از قرنیز های MDF بیشتر هستند. قرنیزها MDF معمولا به ضخامت ۱۶ و در طول تاج ۷ و ۹ مورد استفاده قرار می گیرند.

تاشو

تاشوها در کنج دیوارها جهت  محافظت از نازک کاری استفاده می شود.

خط کش

ابزار مورد استفاده جهت اجرای دیوار که در بالا و یا پایین کار جهت پوشانده برش های مورد استفاده قرار می گیرد.

میت

براساس اصول نصب و رعایت درز انبساط در فضاهایی که ارتفاع آنها کمتر از ۵ سانتی متر باشد از ابزار میت استفاده می شود مانند زیر درب و…

گرده

ابزار گرده همان پایان کار می باشد برای مثال در مواقعی شما فقط قصد دارید پذیرایی را لمینت نمایید و اتاق همان سنگ بماند برای پوشش اختلاف سطح لمینت و سنگ در انتها زیر درب اتاق نصب می شود.

لب پله

همان طور که از اسم آن مشخص است در لب پله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

میانه

برای اتصال دو فضای هم سطح که لمینت می باشد مورد استفاده قرار می گیرد مانند اتاق خواب و پذیرایی نکته مهم این است که قبل از نصب می بایست تمامی ابعاد و اندازه این وسایل توسط نصاب مورد اندازه گیری دقیق صورت گیرد تا هنگام نصب با مشکل کسری مواجه نشوید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا