والپیپر

معیار انتخاب الگوی کاغذ دیواری

اهمیت اندازه طول الگوی کاغذ دیواری

در این مقاله می خواهم به شما بگویم برای خرید کاغذ دیواری باید با الگوهای آن نیز آشنا باشید؛ الگوی کاغذ دیواری مناسب به دو دسته تقسیم می شود که شامل طرح کاغذ دیواری و ساختار هندسی آن می شود.

الگوی کاغذ دیواری بر اساس طرح

تصویر زمینه الگو میتواند یک تم منحصر به فرد را به هر محیط اضافه کند . بعضی از طرح ها به صورتی است که وقتی چند ردیف رول از آن کنار هم نصب می شود طرح خاصی را ایجاد می کند . در این موارد باید بدانیم برای هماهنگ کردن این طرح ها چند رول اضافه کاغذ دیواری بخریم بگذارید با یک مثال کمی این موضوع را روشن تر کنم ، فرض کنید طرحی را انتخاب می کنید که ساده نبوده ودر آن گل ها شامل شاخه های پیوسته نیز می باشد.

در این موارد حتما باید توجه شود که بعد از نصب ردیف اول کاغذ دیواری، ردیف دوم طرحش با ردیف اول هماهنگ شود یعنی اگر گل در ردیف اول دارای شاخه گلهای دیگر است در ردیف دوم نیز دقیقا همان شاخه گل ادامه پیدا کند و وقتی رول های کاغذ دیواری کامل در یک دیوار نصب شد، شاهد طرحی پیوسته و مزون با هم باشیم.

الگوی کاغذ دیواری بر اساس ساختار هندسی

به صورت کاملا کلاسیک حتما طرح هایی را با خطوط افقی و عمودی و داماسک را دیده اید و از خاصیت این خطوط در دکوراسیون آگاه هستید ولی به طور خلاصه اگر بخواهم باز به آن اشاره نمایم ، باید بگویم الگو های افقی برای ایجاد فضایی گسترده تر مناسب تر است و اگر شما یک اتاق با سقف بلند ولی کوچک دارید می توانید آن را با استفاده از الگو های افقی بهسازی کنید.

همچنین اتاق هایی که دارای قناسی بوده و به صورت دقیق مربع یا مستطیل  نمیباشند با استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی به صورت افقی نقص آنها خنثی شده و بهتر به نظر می رسند . و استفاده از الگوی عمودی برای داشتن سقفی بلند تر بسیار توصیه می شود الگوی کاغذ دیواری عمودی می تواند به فریب چشم کمک کند.

الگو های دارای اشکال هندسی متقارن و منحنی

الگو های دارای اشکال هندسی متقارن و منحنی ها چنانچه با وسایل دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشد میتواند یک هارمونی چشم نوازی را ایجاد کنند ، در اینجا باید به جانمایی وسایل دقت بیشتری شود.

الگوی کاغذ دیواری سه بعدی

الگوی کاغذ دیواری سه بعدی که این روز ها توجه بیشتری به آن می شود . حس اسپورت و مدرن را به دکوراسیون شما القا می کنند همچنین استفاده از آن در دفتر کار نیز ایده جالبی به نظر می آید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا