والپیپر

کاغذ دیواری مرغوب

ویژگی های کاغذ دیواری با کیفیت

کاغذ دیواری مرغوب به راحتی روی دیوار نصب می شود، هنگام نصب روی دیوار جمع و کشیده نمیشود؛ جزو کاغذ دیواری های قابل شستشو با آب و مواد شوینده هستند و کاملا تمیز می شوند؛ حتی رد خودکار و ماژیک نیز قابل پاک کردن است. کاغذ دیواری های با کیفیت بالا با گذر زمان با تابش آفتاب مکرر دچار رنگ رفتگی نمی شود.

مزایا و معایب این دیوارپوش

یکی از مزایای خرید کاغذ دیواری های مرغوب نسبت به تغییر رنگ این است که در مجاورت دوده و آلودگی هوا کثیف نمی شوند. چراکه رنگ در بالای شوفاز و سایر گرم کننده ها دوده می گیرد. کاغذ دیواری های مرغوب پس از نصب روی دیوار و پیش از آنکه چسب آن خشک شود، قابل برداشتن و نصب دوباره هستند بدون آنکه پاره شوند. کاغذ دیواری های با کیفیت ضد حساسیت و بدون بو هستند. به همین دلیل برای استفاده در اتاق کودکان بسیار مناسب است.

قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری برای خانه، این مطلب را بخوانید

اگر واقعاً بخواهید دستی به سر و روی منزل خود بکشید، هیچ راهی بهتر از استفاده از کاغذ دیواری سریع تر و ارزانتر شما را به هدفتان نخواهد رساند. استفاده از کاغذ دیواری در واقع یک راه کم دردسر برای تغییر دکوراسیون منزل محسوب می شود.

استفاده از کاغذ دیواری چه در طرح های ساده و چه در طرح های جالب توجه تر می تواند به فضا عمق ببخشد. حتی با ایجاد دیوار اکسنت می توان ضمن صرفه جویی در هزینه ها فضای شیک و جذابی را ایجاد کنید. البته به یاد داشته باشید تمام این موارد در صورت استفاده از انواع مرغوب آن میسر است. اما چه مواردی می تواند وجه تمایز بین کاغذ دیواری خوب و بد باشد؟ در ادامه سعی داریم بیشتر به بررسی این موضوع بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با مجله دکورچوب همراه باشید.

کاغذ دیواری مرغوب

کاغذ دیواری مرغوب

درست است که در ابتدای ورود این محصول استقبال چندانی از آن نشد اما کاغذ دیواری به مرور زمان تبدیل به عنصری کلیدی در دکوراسیون داخلی شد و روز به روز بر تعداد افرادیکه آن را انتخاب می کنند افزوده می شود. به همین دلیل این موضوع بیش از پیش مطرح می شود که چطور می توان کاغذ دیواری مرغوب را برگزید؟ چطور می توان از میان هزاران جنس، طرح و رنگ مناسب ترین را انتخاب کرد؟ و اصلاً بهترین و مناسب ترین کاغذ دیواری برای برطرف کردن نیازهای خاص شما کدامند؟ ویژگی هایی که می توان کاغذ دیواری ها را براساس آنها مقایسه کرد به شرح زیر می باشد.

کاغذ دیواری جنس خوب

قابلیت شستشوی کاغذ دیواری

شاید بی راه نگفته ایم اگر قابلیت شستشو را یکی از مهم ترین ویژگی هایی یک کاغذ دیواری بدانیم. درواقع همه کاغذ دیواری ها در ابتدای خرید زیبا و دلفریب به نظر می رسند اما تنها کاغذ دیواری قابل شستشو و با کیفیت خواهند توانست زیبایی خود را حفظ کند.

قابلیت شستشوی کاغذدیواری

قابلیت شستشوی کاغذ دیواری یعنی کاغذ بتواند رطوبت دستمال و یا اسفنج را تحمل کند و تغییر رنگ و شکل ندهد. درواقع داشتن چنین ویژگی کاغذ دیواری را مناسب بسیاری از موقعیت ها و اماکن کرده است. اگر این عناصر قابل شستشو نبودند شاید به این سطح از محبوبیت نمی رسیدند. با این حال هنوز هم می توان کاغذ دیواری هایی را در بازار یافت که این ویژگی را ندارند و با قیمت پایینی به فروش می رسند.

قابلیت اسکراب کاغذ دیواری

این قابلیت یعنی کاغذ دیواری را می توان با پارچه یا دستمال های نسبتاً زبر آغشته به محلول های شوینده تمیز کرد. این ویژگی در برخی از انواع کاغذ دیواری موجود است که از آنها بیشتر در آشپزخانه ها، حمام و سرویس های بهداشتی استفاده می شود. به طور کلی استفاده از چنین کاغذهایی در فضاهایی که امکان الوده شدن آن بالاست مرسوم است.

قابلیت ضدلک

قابلیت ضدلک به این معناست که پس از آلودگی کاغذدیواری با انواع مختلف لک ها شاهد تغییر رنگی نخواهیم بود. این ویژگی به خصوص اگر تمایل دارید کاغذ دیواری را در آشپزخانه نصب کنید از اهمیت ویژه تری برخوردار خواهد بود. به این دلیل که امکان لک شدن آنها به مراتب بیشتر از سایر فضاها مثل نشیمن است.

قابلیت رنگ ثابت کاغذ دیواری

این قابلیت یعنی کاغذ دیواری در برابر تغییر رنگ حاصل از نور آفتاب مقاومت داشته باشد. برخی از انواع کاغذ دیواری که جنس خوبی ندارند؛ در صورت قرار گرفتن در معرض نور آفتاب رنگ اولیه خود را از دست می دهند. بنابراین محدودیت نصب داشته و در فضاهای نورگیر قابل استفاده نیستند.

کاغذ دیواری رنگ ثابت

مقاومت در برابر فرسایش

کاغذ دیواری ها در برابر شرایط محیطی مختلفی قرار می گیرند؛ به هر روی لازم است کاغذ دیواری را در فواصل زمانی مشخصی تمیز کرد، احتمالاً در ساعاتی در روز در برابر نور آفتاب قرار خواهد گرفت و بسیاری دیگر از شرایطی که می تواند عمر مفید آن را بکاهد. به مجموع توانایی یک جنس از کاغذ دیواری در برابر مجموعه ای از شرایط این چنینی مقاومت در برابر فرسایش گفته می شود.

جدا کردن کاغذ دیواری مرغوب

پوسته شدن کاغذ دیواری به معنای جدا شدن خشک لایه کاغذ دیواری از سطح دیوار می باشد. درواقع کاغذ دیواری ها بسته به جنس آن به طرق مختلف از روی دیوار جدا می شوند. برخی از انواع کاغذدیواری باید خیس شوند و به صورت تکه تکه جدا شوند اما برخی دیگر را می توان براحتی و به صورت خشک جدا کرد. اگر کاغذ دیواری هایتان را اغلب خیلی زود تعویض می کنید بهتر است از انواعی که دارای این قابلیت هستند استفاده کنید.

کاغذ دیواری قابل جدا شدن

همچنین برخی از انواع کاغذ دیواری ها پس از جدا شدن حداقل بقایا را بر روی دیوار باقی می گذارند و چسب و مواد زائد ظاهر دیوار را مخدوش نمی کنند. این کاغذ دیواری ها اغلب در زمره کاغذ دیواری مرغوب قرار می گیرند.

نوع چسب کاغذ دیواری

برای چسباندن کاغذ دیواری به دیوار می توان از انواع مختلفی از چسب استفاده کرد. با این حال برخی از انواع کاغذ دیواری ها دارای چسب در پشت کار هستند. این کاغذ دیواری ها نصبی به مراتب ساده تر خواهند داشت.

مراحل نصب

نوع جنس و همچنین طرح کاغذ دیواری می تواند بر طریقه نصب آن تأثیر داشته باشد. به عنوان مثال برخی از کاغذ دیواری به دلیل ضخامت پایین تر نصب سخت تری نسبت به انواع دارای ضخامت بالاتر دارند. حتی ممکن است چسب زیر کار پس از نصب نمایان شود و مشکلاتی از این دست در هنگام نصب ایجاد شود.

مرغوب ترین جنس دیوارپوش

کاغذ دیواری در جنس های مختلف عرضه می شود به عنوان مثال کاغذ دیواری پی وی سی، نانوون، نانوون-پی وی سی، کاغذی و نانو هم اکنون بخش بزرگی از بازار کاغذ دیواری را به خود اختصاص داده اند. کاغذ دیواری نانو از بهترین و مرغوب ترین جنس ها در این میان محسوب می شود.

این کاغذ دیواری علاوه بر آنکه ضدلک می باشد ضدآب نیز هست و در برابر نم و رطوبت بیشترین مقاومت را دارد. همچنین کاغذ دیواری های نانو از طول عمر بالایی برخوردار هستند و می توان گفت در برابر عوامل فرسایشی کاغذ مثل نور خورشید و موارد دیگر بیشترین مقاومت را دارند. با این حال سایر انواع کاغذ دیواری نیز می تواند تحت شرایط خاص عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

یک کاغذ دیواری با کیفیت دارای چه ویژگی هایی است؟

این کاغذ دیواری ها طول عمر بسیار بالایی دارند. مقاومت کاغذ دیواری های مرغوب در مقابل خراش بسیار  بالاست. کاغذ دیواری های مرغوب با یک خراش، پاره نمی شوند. فقط کشیده شدن یک جسم تیز مانند چاقو یا کاتر می تواند کاغذ دیواری را پاره کند.

حتی در این صورت هم پارگی بسیار کوچک خواهد بود و به دلیل روکش های پلاستیکی روی کاغذ دیواری، پارگی گسترده نمی شود. در تولید کاغذ دیواری یک استاندارد وجود دارد که استاندارد ضد حریق وجود دارد که استاندارد ضد حریق است.

کاغذ دیواری های مرغوب در برابر حریق مقاومت بالایی دارند  به کندی می سوزند و آتش را گسترش نمی دهند؛  این استاندارد باید در آلبوم کاغذ دیواری ذکر شده باشد.

برخی از این محصولات ب قابل نصب مجدد هستند؛  این بدان معناست که وقتی کاغذ دیواری روی دیوار نصب می شود، پیش از آنکه چسب آن کاملا خشک شود، می توان آنرا از دیوار برداشت و روی دیوار دیگری نصب کرد.

این ویژگی کاغذ دیواری با اینکه به نظر بی فایده می رسد، اتفاقا بسیار مفید است و زیاد از آن استفاده می شود؛ خیلی اوقات پیش می آید که نظر خریداران کاغذ دیواری پس از نصب کاغذ دیواری، عوض شده و تصمیم می گیرند  که آن کاغذ دیواری را روی دیوار دیگری نصب کنند. در این مواقع به سادگی می توان آن کاغذ دیواری را از دیوار جدا کرده و روی دیوار دیگری نصب کرد.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا