والپیپر

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری با طرح کودکانه و سه بعدی

کاغذ دیواری اتاق کودک یکی از گزینه هایی است که کمک شایانی در انتخاب تزیین اتاق به پدر و مادر می کند، زیرا کاغذ دیواری اتاق کودکان امروزه تنوع بسیاری پیدا کردند و مناسب با هر سن و سالی یافت می شوند، نصب کاغذ دیواری نیز در این وضعیت بسیار آسان تر و ارزان تر از رنگ آمیزی کردن دیوار ها می باشد، همچنین اگر سلیقه فرزندتان عوض شود می توانید به راحتی بدون آن که صدمه ای به دیوار وارد شود آن را تعویض کنید.

چگونه کاغذ دیواری سه بعدی اتاق کودک را انتخاب کنیم؟

هدف شما از تهیه کاغذ دیواری نباید منحصر به تزیین و زیبا سازی اتاق خواب کودک دلبندتان باشد، اگرچه اول شما باید با در نظر گرفتن روحیات و خلقیاتی که یک دختر یا یک پسر دارد کاغذ دیواری را انتخاب کنید، در انتخاب کاغذ دیواری حتما نظر فرزندتان را حتی اگر خیلی کوچک و کم سن و سال است را باز بپرسید چون چیزی را که با سلیقه خودش انتخاب کند را برای همیشه دوست خواهد داشت.

کاغذدیواری طرح حیوانات

همیشه حس قدرت تصمیم گیری را در فرزندتان تقویت کنید، اگر همه فرزندانتان به طور مشترک از یک اتاق خواب استفاده می کنند نصب کاغذ دیواری اسپرت برای شما مناسب خواهد بود، به همین خاطر تصمیم داریم در این مقاله در مورد کاغذ دیواری سه بعدی اتاق کودک برای تان توضیح دهیم.

طرح های کاغذ دیواری سه بعدی دخترانه

کاغذ دیواری های سه بعدی اتاق خواب کودک دارای طرح و رنگ های مختلف بسیار زیادی است، معمولا افراد برای خرید کاغذ دیواری دخترانه سراغ پوستر های دیواری با شخصیت های کارتونی معرفی مثل سیندرلا، پری دریا، سفید برفی، مولان، بل، گیسو بلند، آنا، السا و هلو کیتی می باشند.

کاغذدیواری دخترانه طرح سیندرلا

معمولا دختر بچه های کمتر از 13 سال سراغ این طرح ها می روند؛ دختر خانم ها معمولا با ورود به دوران نوجوانی و یا در زمان نزدیک شدن به این دوران ترجیح می دهند طرح های مناسب سن خود را جایگزین شخصیت های دوست داشتنی کارتن های مورد علاقه خود کنند.

طرح های کاغذ دیواری سه بعدی پسرانه

با توجه به روحیاتی که یک پسر بچه داردف مادر و پدرها همیشه برای تزیین اتاق خواب فرزند خود سراغ طرح های خاص پسرانه می روند، پسر بچه ها با توجه به تیپ شخصیتی و حالات روحی و خلقی که دارند بیشتر به دنبال فوتبال و بازی های کامپیوتری هستند.

کاغذدیواری طرح کودکانه

با علاقه ای که پسرها از اوایل دوران کودکی به فوتبال و بازی های آنلاین از خود نشان می دهند، کاملا طبیعی است که به دنبال عکس هایی باشند که در بازی های کامپیوتری بارها دیده اند، معمولا پسر بچه به دنبال شخصیت ها معروفی مثل مرد عنکبوتی، بت من، ملوان زبل، لوک خوش شانس، باب اسفنجی، فوتبالیست ها و… است.

خصوصیات و جنس دیوارپوش برای اتاق فرزند شما

 • با توجه به سن و جنسیت فرزند تان کاغذ دیواری سه بعدی را تهیه کنید.
 • جنس و الیاف به کار رفته در تولید کاغذ دیواری را در نظر بگیرید.
 • به کوچکی یا بزرگی اتاق توجه داشته باشید
 • روی همه دیوارها یک طرح مشخص نصب نکنید. روی یکی از دیوارها به تنهایی کفایت می کنید و روی سایر دیوارها را کاغذ دیواری ساده نصب کنید.
 • با توجه به هارمونی رنگ به کار رفته در دکوراسیون اتاق خواب کودک طرح و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید.
 • کاغذ دیواری حتما قابل شستشو و مقاوم در برابر هرگونه ضربه ای باشد.
 • کاغذ دیواری ضد خش بوده و به راحتی پاره نشود.

طرح کاغذ دیواری سه بعدی  با شخصیت های کارتونی

بسیار مواقع والدین به محض شنیدن کاغذ دیواری کودکانه سه بعدی تصور می کنند همه طرح های کودکانه شامل شخصیت های کارتونی و بازی های کامپیوتری است که تا کنون دیده اند در صورتی که تنوع طرح های کودکانه بی حد و اندازه زیاد و گسترده است.

کاغذدیواری طرح سه بعدی کارتنی کودکانه

ممکن است برخی از والدین استفاده از شخصیت های کارتونی که متعلق به کشورهای غربی است را به عنوان طرح کاغذ دیواری کودک نپسندند و دوست داشته باشند از طرح های دیگری برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک شان استفاده کنند.

 در چنین شرایطی از سایر طرح های موجود در آلبوم های کاغذ دیواری کودک طرح ایده آل و مورد پسند کودک شان را انتخاب کنند تا با این کار با توجه به فرهنگی که مد نظرشان است ذهنیت فرزندشان را سوق دهند.

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می کنید شما می توانید از مشابه طرح های کاغذ دیواری کودکانه با طرح های جذاب و شاد که متناسب با فرهنگ ایرانی است برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نیز کمک بگیرید.

حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک در طرح های دخترانه و پسرانه

ممکن است برخی از والدین امکان تعویض کاغذ دیواری اتاق کودک شان را نداشته باشند، یا حتی از آن رضایت کامل را داشته باشند ولی در فکر ایجاد تغییراتی در دکوراسیون اتاق خواب فرزندتان باشند؛ در چنین شرایطی پیشنهاد بسیاری از دکوراتورها استفاده از برچسب های دیواری با طرح های شاد کودکانه خواهد بود، در کنار آن ممکن است برخی دیگر به شما استفاده از حاشیه کاغذ دیواری را پیشنهاد بدهند.

تبدیل کردن کاغذدیواری ساده به سه بعدی

شما می توانید با کمترین هزینه ممکن با تهیه چند برچسب دیواری یا حاشیه کاغذ دیواری و با نصب آن بر روی کاغذ دیواری طرح آن را به کلی تغییر دهید، به طوری که وقتی کسی وارد اتاق خواب کودک تان می شود تصور می کند، کاغذ دیواری اتاق خواب را تعویض کرده اید و با این کار می توانید تا حد زیادی از نظر اقتصادی هم صرفه جویی کرده باشید و در کنار تنوعی که ایجاد کردید رضایت فرزندتان را هم جلب کنید.

خرید کاغذ دیواری سه بعدی برای اتاق کودک

بنابراین با توجه به آنچه تا کنون گفته شد با توجه به نقش و اهمیت رنگ ها در روان هر کودکی نباید استفاده از رنگ های سبز و آبی را فراموش کرد چرا که این دو رنگ به خوبی احساس راحتی و آرامش را به کودک القا می کنند.

کاغذدیواری کودک ساده

همچنین طرح کاغذ دیواری کودکانه سه بعدی را هر شخصی متناسب با فرهنگی که قصد تربیت فرزند خود را دارد انتخاب می کند و در صورتی که امکان تعویض کاغذ دیواری اتاق خواب کودک تان برای تان از نظر اقتصادی محیا نیست، می توانید با استفاده از برچسب های دیواری یا حاشیه کاغذ دیواری با طرح های سه بعدی این کار را انجام دهید و به طور باور نکردنی دکوراسیون اتاق خواب کودک دلبند و عزیزتان را تغییر دهید.

کاغذ دیواری طرح کودکانه ارزان قیمت در برندهای مختلف

کودکان از اینکه فضایی اختصاصی برای خود داشته باشند لذت می برند. اتاقی که مناسب سن کودک بوده و از رنگ های شاد در المان های مختلف آن استفاده شده باشد می تواند بهترین هدیه برای کودکان باشد. یکی از عناصری که می توان با استفاده از آن بین اتاق کودک و سایر فضاها تمایز قائل شد دیوارها هستند. یک روش ایده آل و ارزان برای تغییر دیوار اتاق کودکان استفاده از کاغذ دیواری با طرح کودکانه است. در این مطلب سعی داریم به بررسی نکات انتخاب کاغذ دیواری ارزان برای اتاق کودکان بپردازیم.

کاغذ دیواری مخصوص کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

اتاق کودک نیز مثل سایر قسمت های منزل با کمک کاغذ دیواری روح و هویتی تازه می یابد. درواقع تا پیش از استفاده از آن دیوارها سفید و ساده هستند و نمی توانند گویای تفاوت هایی باشد که اتاق کودک را از سایر فضاها جدا می کند. خرید کاغذ دیواری برای اتاق کودک در کنار مزیت های بسیار یک ایراد اصلی دارد و آن هم قیمت نسبتاً بالای آن است.

کاغذدیواری بچه گانه سبز

اگر بخواهید کاغذدیواری بخرید که چندین سال دوام داشته باشد حتماً باید به سراغ انواع باکیفیت آن که قیمت بالایی دارند بروید. اما اتاق کودک با سایر قسمت های منزل متفاوت است. کودک دائماً در حال رشد است و این بدان معناست که دکوراسیون اتاق کودک نیز باید همزمان تغییر کند. بنابراین از کاغذ دیواری اتاق کودک انتظار طول عمر چندساله نداریم. به همین دلیل به والدین توصیه می کنیم به سراغ انواع کاغذ دیواری کودکانه ارزان بروند.

جنس کاغذ دیواری اتاق کودک ارزان

همانطور که احتمالاً می دانید کاغذ دیواری ها در انواع جنس های PVC، نانوون و نانوون-PVC در بازار موجود هستند. جنس کاغذ دیواری یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت کاغذ دیواری می باشد. بنابراین اگر بخواهیم کاغذ دیواری ارزانی تهیه کنیم باید به این مورد توجه داشته باشیم. به طور کلی جنس نانوون مرغوب ترین و PVC نامرغوب ترین ها هستند، البته استثناهایی هم در این زمینه وجود دارد.

انواع جنس کاغذدیواریبا این حال انواع پی وی سی به طور کلی قیمت مناسب تری نسبت به سایر جنس ها دارند. بنابراین می توان از آنها به عنوان یک گزینه اقتصادی یاد کرد. با این حال برخی از انواع کاغذ دیواری پی وی سی که به طور غیر استاندارد تهیه شده اند حساسیت زا هستند. پس قبل از خرید حتماً به کیفیت آن توجه داشته باشید.

حتما بخوانید: ارزان ترین کاغذ دیواری

طرح کاغذ دیواری مخصوص کودکان

یکی از عواملی که می تواند کمترین تأثیر را بر قیمت کاغذ دیواری داشته باشد طرح آن است. درست است که طرح های جدیدتر ممکن است اندکی گرانتر از طرح های قدیمی تر به فروش برسند، اما با این حال این تفاوت قیمتی چندان قابل توجه نیست.

کاغذدیواری مدرن کودکانه

کاغذ دیواری کودکانه از تنوع طرح فوق العاده ای برخوردار هستند؛ انواع طرح های اسپرت، نوجوان، دخترانه و پسرانه که هر یک شامل صدها رنگ و طرح متفاوت است همگی در آلبوم کاغذ دیواری با طرح کودکانه مشاهده می شود.

انواع کاغذ دیواری کودکانه

به طور کلی می توان گفت کاغذ دیواری کودکانه در دو نوع طرح های تکرار شونده و تک تصویره موجود هستند.

طرح های تکرار شونده مشابه نمونه های رایج کاغذ دیواری هستند. به این صورت که یک طرح با ابعاد مشخص در سراسر طول کاغذ دیواری تکرار می شود. با این تفاوت که به جای طرح های مخصوص سایر قسمت های منزل طرحی کودکانه و کارتنی می باشد.

کاغذ دیواری با طرح تکرار شده

برخی از انواع کاغذ دیواری های مخصوص اتاق کودکان در حقیقت پوستر دیواری هستند. به این ترتیب که یک تصویر خاص بر روی کاغذ پرینت می شود. ویژگی مثبت پوسترهای کودکانه این است که طرح براساس سلیقه مشتری انتخاب می شود. همچنین پوسترها برای یک قسمت دیوار خریداری می شوند بنابراین ابعاد آن نیز با سفارش مشتری تعیین می شود. به همین دلیل خرید پوستر می تواند انتخابی به مراتب مقرون به صرفه تر باشد.

نکات خرید کاغذ دیواری برای کودک

در خرید کاغذ دیواری باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا پس از نصب نیز بتوانید از خرید خود لذت ببرید. این نکات را به صورت خلاصه در ادامه توضیح می دهیم.

 • انتخاب طرح کاغذ دیواری باید با ابعاد اتاق کودک همخوانی داشته باشد (طرح های خیلی بزرگ برای اتاق کوچک مناسب نیستند)
 • جنس کاغذ دیواری کودکانه باید قابل شستشو باشد.
 • رنگ کاغذ دیواری با طرح کودکانه باید با مشورت با او انتخاب شود.
 • رنگ کاغذ دیواری باید در اتاق های کم نور روشن و در اتاق های نور گیر اندکی تیره تر انتخاب شود.
 • طرح کاغذ دیواری باید متناسب با سن و جنسیت کودک انتخاب شود. البته برخی از طرح های اسپرت در اتاق دختران و پسران قابل نصب است.
 • لزومی به استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن تمام دیوارها وجود ندارد. حتی انتخاب یک دیوار بدین منظور می تواند جذاب تر هم باشد.

کشور سازنده کاغذ دیواری کودکانه

اینکه کاغذ دیواری تولید کدام کشور باشد بر قیمت آن مؤثر است. کاغذ دیواری کودکانه که محصول کشورهای اروپایی همچون ایتالیا و آلمان باشد قیمتی به مراتب بالاتر از سایر انواع آن دارد. البته ناگفته نماند کاغذ دیواری های تولید این کشورها از نظر جنس، ضخامت، دوام و حتی طرح کیفیت بالاتری دارند.

نکات خرید کاغذدیواری

اما از آنجائیکه در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودکان طول عمر عامل کم اهمیت تری تلقی می شود می توان به سراغ نمونه های چینی رفت. کاغذ دیواری های چینی از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند و از همه مهم تر به لحاظ تنوع رنگ و طرح بسیار متنوع هستند.

چنانچه به دنبال طرح های بیشتر و متنوع تری برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب فرزند دلبندتان هستید می توانید با مراجعه حضوری و از نزدیک آلبوم های نمونه طرح های حاشیه کاغذ دیواری اتاق کودک را بررسی کرده و طرح دلخواه کودک تان را انتخاب و تهیه نمائید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دکوراسیون داخلی با شرکت دکورچوب در تماس باشید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا