دکوراسیون

9 رنگ پرطرفدار در سال 2020 و مناسب برای تغییرات دکوراسیون شب عید

رنگ‌هایی که سایه‌هایی از رنگ بژ، رنگ‌های خنثی و سبز را دارند و حتی رنگ‌هایی که از دامن طبیعت  و از روی شن‌ها تا وانیل با بررسی و کنکاش بسیار شناسایی شده‌اند در کنار رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای تا آبی کلاسیک که به عنوان رنگ سال میلادی معرفی شده است به همراه 9 رنگ پرطرفدار در سال 2020 آشنا خواهید شد. رنگ‌هایی که این روزها برای نقاشی خانه بیشتر مورد پسند افراد است، توجه شما را بیشتر هم جلب خواهد کرد. مخصوصا اینکه آبی آسمانی ملیح بیشتر حس و حال آمدن بهار را به خانه‌تان خواهد داد را هرگز از دست ندهید. برای شناختن این 9 رنگ پرطرفدار با ما همراه باشید.

9 رنگ پرطرفدار سال 2020

سایه بژ و خنثی

رنگ‌های خنثی هم مثل رنگ‌هایی که باعث ایجاد تحرک و نشاط افراد می‌شود طرفداران کمی ندارد و این امری طبیعی است که به عنوان اولین رنگ پرطرفدار در سال 2020 در طراحی دکوراسیون معرفی شود. آنها امروزه نقش اصلی و مهمی در پالت‌های رنگ در طراحی و تزیین هر مکانی را بازی می‌کنند. در سال 2020 رنگ‌های بژ و خنثی را نه تنها به عنوان رنگ دیوارها بلکه در انتخاب رنگ بسیاری از اثباب و اثاثیه قابل مشاهده است و در کنار رنگ‌های تیره‌تر به ایجاد انرژی منجرب خواهد شد.

رنگ بژ

بنابراین رنگ بژ در کانون توجه همه افراد قرار دارد و بخشی از پالت رنگ‌های طبیعی است که در فضاهای داخلی محبوبیت بیشتری دارد. وقتی صحبت از دکوراسیون می‌شود دکوراتورها بیشتر از رنگ‌های قرمز مایل به قهوه‌ای و بژ استفاده می‌کنند. افراد از گذشته تا کنون به استفاده از این گروه رنگی بیشتر علاقه داشته‌اند.

از رنگ شن تا رنگ وانیلی

همیشه از دل طبیعت بهترین و ناب‌ترین رنگ‌ها را می‌توان یافت و تحولی اساسی در فضای زندگی ایجاد کرد. هنوز هم در طیف رنگ‌های خنثی، رنگ‌های دیگری همچون ماسه، وانیل و نی محبوبیت خاص و بیشتری دارند. وجود این رنگ‌ها  گرمای ملایمی به فضای منزل می‌بخشند و مانند رنگ‌های خنثی باعث ایجاد احساس آرامش در افراد می‌شود و به تسکین دادن دردها ختم می‌شود. استفاده از این گروه رنگی برای محیط‌ های کاری با فشار روانی بالا کاملا مناسب و پر کاربرد است.

رنگ شنی وانیلی

سایه هایی از رنگ سبز

رنگ‌های اصلی حتما در رنگ‌های سال حضور دارند اما نه همیشه ولی سایه‌هایی از رنگ‌هایی اصلی قطعا جزیی از رنگ‌های منتخب سال میلادی خواهند بود. سایه‌هایی از رنگ سبز در سبک طراحی دکوراسیون همیشه به ایجاد حس‌هایی گرفته شده از دامن طبیعت در فضای زندگی خانه‌تان را صمیمی‌تر می‌کند. همیشه برای کاهش استرس به دنبال سایه‌هایی از رنگ سبز باشید. اگر دوست ندارید از رنگ سبز استفاده کنید می‌توانید به دنبال رنگ‌هایی باشید که سایه‌هایی از رنگ سبز در آنها وجود دارد بهره ببرید.

سایه سبز

از رنگ سبز نعنایی تا آبی طاووسی

بین رنگ‌های پرطرفدار 2020 می‌توان انواع بی‌شماری از رنگ‌های سبز را به عیان دید. همه رنگ‌ها با یک مخرج مشترک اما به میزان متفاوت از رنگ سبز در ترکیبات خود سود برده‌اند. فراتر از مریم گلی، نعناعی سبز وجود داشت که با احساس طراوت آمدن بهار را برای هر کسی زنده می‌کند را به همراه دارد. استفاده از این رنگ برای کسانی که به دنبال یک رنگ مناسب برای تغییر رنگ طراحی دکوراسیون منزل‌شان هستند در سال 1399 کاملا منحصر به فرد خواهد بود مخصوصا اینکه رنگ سال میلادی هم است.

از سبز تا آبی

رنگ طاووسی که چیزی بین رنگ‌های سبز و آبی است حس خاصی از جنس درام و با احساسی عمیق به همراه دارد و یکی از رنگ‌های پرطرفدار بین افرادی است که تمایل به دکوراسیون تیره دارند.

آبی آسمانی ملیح

رنگ آبی آسمانی بر عکس سال‌های پیش که به فراموشی سپرده شده بود امسال در سال 2020 از جمله رنگ‌هایی مطرحی است که توجه همه را به خود جلب کرده است. این سایه یک پالت طبیعی را با تمثیلی از آسمان و آب همراه است که مکملی طبیعی برای رنگ‌های خاک و گیاهان به شمار می‌رود، یعنی می‌توانید در کنار رنگ‌های متعلق به طبیعت به راحتی مورد استفاده قرار داد.

حتما بخوانید: رنگ آبی کلاسیک، رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی در طراحی دکوراسیون

سایه ای از رنگ صورتی

حتی رنگ‌های، رنگ پریده هم خاموش و ساکت در لیست رنگ‌های سال 2020 قرار دارند. هر سال خاص‌ترین رنگ‌ها، از پر تحرک‌ترین‌ تا خسته‌ترین‌ها با در نظر گرفتن سلایق مختلف گرد هم می‌آورند. همان طور که در تصویر پایین می‌بینید رنگ استفاده شده در این اتاق، سایه‌ای از رنگ صورتی را به همراه دارد، و به ایجاد نرمی و تعادل در بین رنگ‌های گرم و سرد به زیبایی اتاق می‌افزاید.

سایه صورتی

رنگ قرمز مایل به قهوه ای

رنگ‌هایی مثل قرمز که پر از حس شور و حرارت هستند با ترکیب شدن با رنگ‌های دیگر ما را از نور و روشنایی به سمت پالت‌های تاریک می‌کشد که انتظار می‌رود این رنگ در سال 2020 در طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به سایر رنگ‌های دیگر رواج بیشتری داشته باشد. قرمز مایل به قهوه‌ای با رنگ‌های خاکی به خوبی ست می‌شود.

این رنگ، رنگی پر جاذبه و گرم است که با سایه‌ای از رنگ‌های سرد از نظر هارمونی رنگ‌ها قابل ست شدن است. همان طور که در تصویر پایین می‌بینید جایی که مبل سبز رنگ توسط رنگ‌های قرمز مایل به قهوه‌ای، صورتی و خردلی خودش را بهتر به چشم می‌آورد.

آبی کلاسیک

رنگ آبی کلاسیک، با نام رنگ سال 2020 در ماه دسامبر توسط موسسه رنگ پانتون معرفی شد. این رنگ احساس آرامش و اعتماد بنفس به افراد القا می‌کند و به راحتی با سایر رنگ‌ها و مخصوصا سایه‌هایی از رنگ‌هایی که از نظر هارمونی رنگ نزدیک هستند ست می‌شود. لاتریس آیزمن، مدیر اجرایی پژوهشکده، رنگ آبی کلاسیک را چنین توصیف می‌کند:

“یک حضور گرم که در اواخر روز آسمان را بیرون می‌کشد، گسترده و بیکران است و دنیایی از امکانات را در اختیار می‌گذارد.”

جمع بندی: هیچ وقت و در هیچ سالی رنگ‌های ثابت و مشخصی برای طراحی دکوراسیون تعیین نمی‌کنند. همیشه از هنر ترکیب رنگ‌ها و از حضور سایه‌هایی از رنگ‌های اصلی به همراه رنگ‌های دیگر سعی می‌شود رنگی جدید و متفاوت را ایجاد کنند. آبی کلاسیک به عنوان رنگ اصلی سال 2020 تعیین شده است. سایر رنگ‌هایی که ملاحظه کردید با در نظر گرفتن سلایق مختلف ارائه شده است تا افراد با خیالی آسوده مطابق با مد روز رنگ دکوراسیون منزل‌شان را مشخص کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا