دکوراسیون

خانه تکانی در دوران کرونا با سرکه و جوش شیرین

سرکه و جوش شیرین قوی ترین شوینده برای خانه تکانی جهت حذف کرونا ویروس از محیط زندگی

سرکه سفید و جوش شیرین اصلی‌ترین مواد ضد کرونا ویروس به شمار می‌ روند. کافی است قدری جوش شیرین بر روی سطوح بپاشید و سپس سرکه سفید را بر روی آن اسپری کنید و بعد از چند دقیقه با دستمال سطوح را تمیز کنید و عاری از هر نوع ویروس و میکروبی تحویل بگیرید و از ایجاد شفافیت زیاد سطوح لذت ببرید. با این کار خانه تکانی متفاوتی در پایان سال 1398 خواهید داشت و مسلما در دید و بازیدهای عید 99 تمیزی خانه بیشتر از سال ‌های گذشته توجه مهمانان‌تان را جلب می ‌کند.

به دنبال مواد ضد کرونا ویروس نباشید

در روزهای آخر سال همه در تب و تاب ویروس کرونا به سر می ‌برند و با توجه به توصیه‌هایی که می‌ شود افراد به دنبال مواد ضد عفونی کننده و تمیز کننده‌ های مختلف هستند تا همه جا را به نوعی استریل کنند. همه به دنبال مواد ضد کرونا ویروس می ‌گردند تا به طریقی استرس خود را کاهش دهند تا مطمئن شوند که هرگز در منزل‌شان به خاطر وجود ویروس کرونا، به آن مبتلا نخواهند شد.

اما متاسفانه برخی از خانم ‌ها به خاطر استفاده مداوم از مواد شیمیایی تمیز کننده مختلف در این روزها خیلی اذیت می ‌شوند و نمی ‌توانند از هر نوع ماده تمیز کننده که ممکن است باعث عوارض بیماری ‌های مختلف ریه شود را استفاده کنند. به همین دلیل با استفاده از مواد صد در صد طبیعی چون سرکه سفید و جوش خیلی راحت و بهتر از هر نوع شوینده دیگری بدون دردسر همه جا را تمیز و ضد عفونی کنید. خیلی از افراد بی‌خبر از مزایا و فواید سرکه سفید و جوش شیرین برای سلامتی و بهداشت خانه خود هستند و از اینکه این دو بهترین مواد ضد کرونا ویروس که به شکل طبیعی در دسترس است کاملا بی اطلاع هستند.

استرس کرونا ویروس از خود کرونا ویروس خطرناک تر است

شنیدید که می‌ گویند که از چه بترسید به سرتان می ‌آید؟ دقیقا از هر چیزی که انسان بترسد و ذهن را بر روی آن ترس متمرکز کند حتما دیر یا زود به فکری که به طور مداوم و پیوسته مثل یک فیلم در حال مرور آن است مبتلا خواهد شد. این یک حقیقت خواه تلخ یا شیرین به خاطر تکرار یک تصویر زهنی بد یا خوب ممکن است هر کسی را که ذهنش را درگیر استرس‌های زیاد در این چند هفته اخیر کرده است ممکن است خود را ناخواسته یا مبتلا به ویروس کرونا کند و یا به خاطر ترس از ابتلا شدن به مردن پیش از موعد نزدیک کند.

هرگز استرس و نگرانی از بابت یک موضوع و حتی کرونا باعث نجات یافتن کسی نشده است در واقع استرس هم چون یک با تلاق است که هر چه در آن دست و پا بزنید بیشتر در آن فرو می ‌روید در نتیجه به اتفاقات ناخوشایند و متاسفانه مرگ زود هنگام بدون اینکه سیستم دفاعی بدن درگیر کوچکترین ویروسی شده باشد نزدیک می ‌شوید پس داشتن استرس در چنین شرایط بدتر از خود کرونا ویروس عمل می ‌کند.

ترس برادر مرگ است و اگر از چیزی بترسید قطعا به آن مبتلا خواهید شد اما به جای ترسیدن و استرس داشتن باید ذهن خود را متمرکز به عوامل و مخصوصا مواد ضد کرونا کنید تا در کنار استفاده از آنها به همراه رعایت بهداشت فردی از ابتلا شدن به این بیماری خطرناک به راحتی پیشگیری کنید. کرونا تنها بیماری خطرناکی نیست که در دنیای امروز پدیدار شده است. هزاران ویروس خطرناک دیگر وجود دارند که ما از آنها بی اطلاع هستیم و به خاطر همین تا قبل از ظهور کرونا ویروس بی دغدغه حتی با دست‌ های آلوده به هر نوع ویروسی خوراکی‌ های متنوع می ‌خوردیم ولی سالم بودیم.

متاسفانه ذهنیت عموم افراد بر این است که به طور ناخواسته با شنیدن شیوع هر نوع بیماری شروع به تولید موج شدیدی از افکار منفی در جامعه می‌ کنند بدون اینکه ذهن ‌ها را بر روی عوامل باز دارنده از شیوع یک بیماری متمرکز کرده باشند و مخصوصا اینکه به نکات ایمنی که به پیشگیری از مبتلا شدن به آن بیماری کمک می ‌کنند کمترین توجه را دارند. بنابراین بهترین کار برای رها شدن از استرس کرونا ویروس در درجه اول رعایت بهداشت فردی است و پس از آن براساس آنچه که در رسانه ملی توصیه شده است می ‌تواند راه‌گشا باشد.

خانه تکانی بهترین زمان برای مقابله با کرونا ویروس است

بر عکس آنچه که برخی از افراد در رسانه ‌های مختلف خانم ‌ها را در روزهای آخر سال از خانه تکانی شب عید منع می ‌کنند باید بگوییم که اتفاقا اکنون که خطر کرونا ویروس در هر جا و مکانی در کمین سلامتی افراد نشسته است انجام نظافت و خانه تکانی اساسی جزیی از ضروریات برای مقابله با این ویروس خطرناک است. طبیعتا با وجود مواد شوینده و بسیار قوی که در هر خانه‌ ای یافت می ‌شود به راحتی می ‌توانید در کنار اینکه نظافت بهاره را انجام می‌ دهید از حذف ویروس خطرناکی مثل کرونا هم مطمئن شوید.

سرکه سفید و جوش شیرین اصلی ترین و مهمترین قاتل کرونا ویروس

با توجه به اینکه در این چند هفته اخیر همه افراد به شدت درگیر کرونا شده ‌اند و سعی می ‌کنند با توجه به آنچه که در رسانه گفته می ‌شود به نظافت و ضد عفونی کردن قسمت‌ های مختلف منزل‌شان بپردازند طبیعتا میزان خرید و مصرف مواد شوینده چند برابر گذشته شده است در نتیجه ممکن است برخی از افراد نتوانند مواد ضد عفونی کننده و تمیز کننده مورد نظرشان را پیدا کنند و یا حتی شک داشته باشند که هر نوع تمیز کننده ‌ای جوابگو باشد. به همین دلیل استفاده از سرکه سفید که سرشار از اسیدهای قوی است به همراه جوش شیرین به خوبی تمامی سطوح را برای‌تان تمیز و براق می ‌کنند و از همه مهمتر اینکه قاتل جدی کرونا ویروس محسوب می ‌شود و با این دو قلم به شکلی کاملا موثر می‌ توانید هر جایی را ضد عفونی کنید.

با استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین می ‌توانید به راحتی در و دیوار، سرویس‌ های بهداشتی، کاشی و سرامیک، آشپزخانه و کابینت ‌ها و گاز اجاق پز، یخچال و فریز و حتی تمامی ظروف و… را کاملا تمیز و براق کنید و خانه ‌ای مثل دست گل و عاری از هر نوع ویروس و میکروب را داشته باشید. سرکه سفید سر سخت‌ترین و خطرناک‌ترین دشمن هر نوع ویروس کشنده است و با اطمینان می ‌توانید از آن به عنوان مواد ضد کرونا ویروس بدون ایجاد هیچ گونه عوارضی در سلامتی‌تان و آسیب زدن به وسایل زندگی‌تان از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن کابینت

کفپوش پارکت لمینت را چگونه تمیز کنیم تا عاری از هر نوع ویروسی شود

برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن انواع کفپوش از جمله پارکت لمینت کافی است یک بطری سرکه سفید را در یک قوطی شیشه پاکن که تمام شده است خالی کرده و خوش شیرین را در یک نمکدان بریزید. اکنون با یک تی حوله ‌ای خیس کفپوش را تی بکشید و بعد از آن با نمک پاش مقداری جوش شیرین بر روی کفپوش بپاشید و حالا سرکه سفید را بر روی آن اسپری کنید و دو دقیقه صبر کنید و سپس با تی محل را تمیز کنید.

اگر میزان جرم روی کفپوش زیاد بود زمان بیشتری صبر کنید تا سرکه سفید به کمک جوش شیرین جرم ‌های قدیمی را از روی سطح کفپوش حرکت دهند و سپس تی بکشید. بعد از آن شما شاهد براقیت و شفافیت سنگ و سرامیک ‌ها خواهید بود و هر کسی با آمدن به منزل‌تان متوجه تغییرات زیاد خواهد شد. کافی است هم اکنون این کار را امتحان کنید.

حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن پارکت لمینت 

قابلمه های جرم گرفته را با سرکه سفید و جوش شیرین جلا دهید

تمیز کردن و برق انداختن قابلمه ‌های که مدت‌ های طولانی از عمر آنها گذشته است به خاطر استفاده زیاد و مداوم مسلما براقیت روز اول شان را ندارند و به همین دلیل خانم ‌ها یا مجبورند با زحمت زیاد و با کلی تلاش قابلمه‌ های جنس روی را تمیز کنند و یا مجبور می‌ شوند یک دست سرویس قابلمه جدید تهیه کنند. با استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین دیگر بدون نیاز به تلاش زیاد و هر گونه دردی در مفاصل‌تان قابلمه ‌های تمیز و براق داشته باشید.

برای این کار کافی است ظروفی که خیلی کدر شده ‌اند و یا به خاطر پخت و پز غذایی به دستگیره ظرف مانده و کنده نشده است را درون یک طرف خیکی بزرگ بگذارید و سرکه و جوش شیرین را همزمان در درون آن بریزید به طوری که درون و بیرون قابلمه ‌های کثیف توسط مایع سرکه و جوش شیرین احاطه شوند و سپس نیم ساعت تا یک ساعت صبر کنید و حالا قابلمه ‌ها را از درون مایع خارج کنید و با کمک سیم ظرفشویی تمام سطح روی آن را تمیز کنید و از شفافیت حاصل شده لذت ببرید. با این کار همیشه ظروف‌تر و تمیز خواهید داشت به طوری که کاملا نو به نظر می ‌رسند. حتی می ‌توانید با استفاده از این روش تمام آبکش ‌های پلاستیکی که جرم گرفته‌ اند و با هر نوع مایع تمیز کننده ‌ای پاک نمی‌ شوند را کاملا تمیز و جرم گیری کنید.

جمع بندی: آب در کوزه و ما گرد جهان می ‌گردیم. همیشه دم دست‌ترین و طبیعی‌ترین چیزها مثل همین سرکه و جوش شیرین که عاری از هرگونه عوارض جانبی برای سلامتی انسان هستند می‌ توانند خیلی راحت همه زندگی‌تان را مثل دست گل تحویل‌تان دهد و همه جا را کاملا ضد عفونی کند اما شما از این مطلب بی اطلاع بودید. اکنون که از این موضوع مطلع هستید حتما در اولین فرصت با این روش راحت و طبیعی خانه خود را تمیز کنید و آن را با افرادی که سلامتی‌شان برای شما مهم است در میان بگذارید.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

‫17 دیدگاه ها

 1. این مقاله رو هر کسی که نوشته ، شیر مادرش حلالش باشه
  من این مقاله رو بعد از عید خوندم و کارهایی که گفته بود رو انجام دادم واقعا همون طوری که گفته شده بود نتیجه رو دیدم
  فقط اومدم تشکر کنم

  1. بله دقیقا
   موافقم
   منم دنبال یه راه راحت و کم هزینه بودم. درسته که دیر پیداش کردم اما بازم با شرایط موجود خیلی کاربردیه

  2. واقعا خدا خیرش بده
   این مقاله رو هر کسی که نوشته با این روش هایی که گفته باعث شد تمام ظرف های خونم مثل چی بدرخشه
   ازشون متشکرم
   دیگه مجبور نیستم با سیم ظرفشویی مدام کار کنم.

  3. سپاس از مقاله خوب تون واقعا در این شرایط بحرانی مفید و کاربردی هست
   همین مقاله رو قبلا هم خونده بودم
   ممنونم از نویسنده این مقاله کاربردی
   خدا اموات شون رو بیامرزه

  4. این مقاله رو دوست خوبم خانم حسین آبادی نوشتند وجود ایشون همیشه باعث افتخار من و بقیه دوستانم هست و به واسطه ایشون با این سایت آشنا شدم برخی از مقالات واقعا برام کاربردی هستن مخصوصا این مقاله که در این دوران سخت واقعا برای من و خانوادم مناسب بود.
   متشکرم

 2. راستی در مقاله گفتین سرکه سفید چرا عکس سرکه سیب رو گذاشتید؟
  یعنی می تونم از سرکه سیب هم استفاده کنم؟

   1. بله درسته
    ولی کسی از سرکه سیب برای تمیز کردن محیط استفاده نمی کنه
    سرکه سیب بیشتر برای خورد و خوراک هست و از سرکه سفید علاوه بر خوردن برای تمیز کردن محیط استفاده میشه

 3. از وقتی که کرونا اومده من به همه جور ماده ضد عفونی کننده ای فکر کرده بودم به جز جوش شیرین و سرکه سفید
  واقعا راست گفتید که آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم

 4. با استفاده از سرکه و جوش شیرین بالاخره تونستم خیلی از ظرف های کهنه و قدیمی خونمو تر و تمیز کنم و اصلا مشخص نیست که کهنه هستن از بس که خوشگل و تر و تمیز شدن
  خدا خیرتون بده بابت این مقاله

  1. بسیار کار خوبی می کنید
   استفاده از سرکه و جوش شیرین از بهترین روش های تمیز کردن هست.

 5. چندین ساله که ما خانوادگی از سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن خونه و سرویس بهداشتی داریم استفاده می کنیم
  واقعا سرکه و جوش شیرین می تونن بهترین ضدعفونی کننده در این ایام سخت تو هر خونه ای باشه

 6. با سلام و درود
  باعث خوشحالی هست که می بینم این مقاله برای عده ای مفید بوده
  واقعا انتظار این همه پیام مسرت بخش رو نداشتم

  با آرزوی سلامتی و بهروزی برای همه عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا