قرنیز

راهنمای انتخاب رنگ قرنیز برای خانه های کوچک

نحوه انتخاب کردن رنگ قرنیز هم به اندازه رنگ دیوار، کفپوش پارکت لمینت، در و پنجره، کابینت و حتی وسایل اسباب و اثاثیه منزل حائز اهمیت است، پس از کنار آن به راحتی نگذرید. حتما در زمان تغییر دکوراسیون منزل مجبور به تغییر کلی دیوارها نیستید و فقط با تغییر رنگ می‌توانید تغییرات خیلی خوب و جالب توجهی را در فضای زندگی خودتان ایجاد کنید، پس در این مقاله با ما همراه باشید.

رنگ قرنیز

 

راهنمای کاملا برای انتخاب رنگ قرنیز

همیشه و هر زمان به محض اینکه فردی تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل خود می‌گیرد، اولین چیزی که به نظرش می‌رسد و در مورد آن فکر می‌کند، انتخاب رنگ است. رنگ‌ها تاثیر زیادی برای روی شکل و ظاهر خانه می‌گذارند و فضا را به نحوی تحت الشعاع خود قرار می‌دهند. البته انتخاب رنگ تنها محدود به انتخاب رنگ دیوارها نیست. همه قسمت‌های اتاق از چارچوب در و پنجره‌ها گرفته تا قرنیز که در پایین حاشیه دیوار نصب می‌شوند، از نظر طرح و رنگ تاثیر زیادی برای روی ظاهر فضای اتاق دارند.

 

رنگ قرنیز-2

رنگ تمامی اجزا باید با هم تناسب داشته باشد، تا کار به نهایت زیبایی خودش برسد. حتی باید به رنگ کوچک‌ترین بخش کار یعنی قرنیز که در حاشیه دیوار و پایین دیوار نصب می‌شود هم باید توجه زیادی داشت. البته برخی از افراد به این قسمت ممکن است، توجه زیاد نکنند و در زمان تغییر دکوراسیون تنها به تغییر رنگ دیوارها بسنده کنند، در حالی که نظر برخی از کارشناسان بر این است که بعکس گذشته کار کنید و به جای رنگ دیوار کلا رنگ قرنیز را تغییر دهید. مسلما تا زمانی که این کار را تجربه نکنید، به خوبی متوجه تاثیرات خوب آن در تغییر دکوراسیون منزل‌تان نخواهید شد.

حتما بخوانید: چگونه می توانیم بهترین نوع قرنیز را انتخاب و تهیه کنیم؟

 

قوانین اصولی از انتخاب قرنیز تا رنگ آن

همان طور که انتخاب رنگ دیوارپوش کاغذ دیواری برای فضای خانه متناسب با متراژ و کوچکی و بزرگی خانه تعیین می‌‌گردد، همین کار هم در مورد انتخاب رنگ قرنیز صدق می‌کند و مطابق با همان روش انتخاب خواهد شد. اگر فضا و متراز خانه تان کوچک است، هرگز ا رنگ تیره استفاده نکنید، تا حد امکان رنگ را روشن در نظر بگیرید و اگر خانه‌تان بزرگ و دلباز است، از رنگ‌های تیره استفاده کنید.

 

رنگ قرنیز-4

البته در انتخاب رنگ قرنیز برای فضاهای کوچک و نقلی تنها به روشن بودن رنگ اکتفا نکنید و به سایر رنگ‌های به کار رفته در اتاق و مخصوص کفپوش دقت و توجه کافی را داشته باشید. البته وجود رنگ‌های روشن به ایجاد زیبایی و هماهنگی بین قسمت‌های مختلف کمک زیادی می‌کند، در حالی که قرنیز با رنگ روشن به محض کثیف شدن خیلی سریع تر خودش را به چشم می‌آورد. بنابراین در صورتی که از قرنیز با رنگ روشن می‌خواهید استفاده کنید، حتما آن را از جنسی تهیه کنید، تا قابل شستشو باشد.

حتما بخوانید: طرح قرنیز با ۹ جنس مختلف برای سلایق متفاوت که قطعا در زیبای منزل تان بی تاثیر نخواهد بود

چیکار کنیم تا رنگ قرنیز بهتر و بیشتر به چشم بیاید؟

شاید افراد دوست داشته باشند، با هر تغییر جزیی که در سبک دکوراسیون منزل‌شان می‌دهند، آن تغییر به راحتی قابل رویت باشد، در نتیجه ممکن است، برای انجام این کار تنها به تغییر رنگ قرنیز اکتفا نکنند، در چنین شرایطی می‌توانید برخی از قسمت‌ها را قرنیز ست کنید، تا زیبایی و تاثیری که می‌تواند بر روی خانه بگذارد را بهتر نشان دهد. برای این منظور می‌توانید با رنگ قاب عکس‌ها را یکی بگیرید، یا رنگ و طرح قرنیز را با چارچوب در و پنجره یکسان در نظر بگیرید.

رنگ قرنیز-5

به طور کلی برای این کار می‌توانید رنگ در، پنجره، شومینه، دیوارپوش و کفپوش و کابینت را ملاک تعیین انتخاب رنگ قرنیز قرار دهید. اگر می‌خواهید رنگ را متناسب با کفپوش پارکت لمینت در نظر بگیرید، حتما رنگ آن را یک درجه روشن‌تر انتخاب کنید. زمانی که رنگ روشن‌تر کفپوش باشد، بدین ترتیب کفپوش خودش را بیشتر از قبل نشان می‌دهد و در معرض دید افراد قرار می‌گیرد. البته همان طور که در ابتدا گفتیم، این روش برای خانه‌های کوچک مناسب است، اما اگر از کفپوش‎های نسبتا روشن استفاده کرده‌اید هم می‌توانید رنگ قرنیز را یک یا دو درجه تیره‌تر در نظر بگیرید.

به طور کلی یک قرنیز خوب دارای ویژگی های ذیل است:

  • در برابر هر نوع ضربه و صدمه‌ای مقاوم است
  • در برابر رطوبت مقاوم باشد
  • به راحتی نصب می‌شود
  • حمل و جابه جایی آن راحت باشد
  • تنوع طرح و رنگ بالایی داشته باشد

رنگ قرنیز-6

جمع بندی: انتخاب کردن یک رنگ مناسب برای قرنیز به اندازه انتخاب رنگ دیوارها و سایر اجزا هم مهم است، هم اینکه تاثیر چشمگیری در زیبایی کار می‌تواند داشته باشد. به همان صورت که در انتخاب رنگ دیوارپوش را متناسب با متراژ فضا انتخاب می‌کنیم، بنابراین برای انتخاب رنگ قرنیز هم به همین شکل عمل می‌کنیم.

به طور کلی برای انتخاب به ابعاد فضا و رنگ اجزای فضای داخلی باید توجه داشت. اگر فضای خانه کوچک و نقلی باشد، از قرنیز با رنگ روشن استفاده می‌کنیم. در صورتی که قصد دارید، از  رنگ روشن و مخصوصا رنگ سفید استفاده کنید، جنس قرنیز را از نوعی انتخاب کنید که قابل شستشو باشد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا