قرنیز

طرح قرنیز با 9 جنس مختلف برای سلایق متفاوت که قطعا در زیبای منزل تان بی تاثیر نخواهد بود

طرح قرنیز قطعا بر روی شکل و ظاهر هر خانه ای تاثیرگذار است و با آن می توان هر فضایی را دست خوش تغییرات چشمگیری کرد به طوری که شما را از هر گونه هزینه هنگفتی در امر بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون برای مدتی طولانی راحت خواهد کرد. شما می توانید با هر کدام از 9 طرح قرنیز در این مقاله منزل تان را کاملا زیبا و منحصر به فرد کنید.

9 طرح قرنیز که هر خانه ای را چشم نوازتر می کند

قرنیز-دکورچوب-2

در اغلب موارد تجربه ثابت کرده است در بسیار مواقع خانواده ها برای تغییر دکوراسیون منزل شان به نوع دیوارپوش و کفپوش منزل توجه می کنند و به ندرت نسبت قرنیز توجه داشته باشند یا بخواهند طرح و رنگ آن را تغییر دهند، در حالی که گاهی با کمترین هزینه می توانستند تنها با تغییر رنگ و طرح قرنیزهای منزل شان و با ست کردن آن با رنگ دیوار یا رنگ قاب عکس ها تغییرات خوبی را ایجاد کنند به طوری که تاثیر خوبی با این کار در نمای داخلی منزل ایجاد کنند و به همین دلیل قصد داریم تا این مقاله به شما 9 طرح قرنیز را معرفی کنیم که با هر کدام می توانید به بهترین شکل ممکن منزل خود را بیارید، پس با ما همراه باشید.

1- قرنیزهای مدرن و کوچک مسطح

قرنیز-دکورچوب-3

طرح قرنیزهای مدرن بسیار ساده است و سطح روی آن کاملا صاف و مسطح است و فاقد هر گونه نقش و نگاره ای است.

معمولا از قرنیزهایی با طرح مدرن در طراحی خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن مورد استفاده قرار می گیرد اما به خاطر ظاهر ساده ای که این نوع قرنیز دارد باعث شده است تا بدون هیچ دخالتی به خوبی در سبک دکوراسیون مینیمالیتست مورد پذیرش و استقبال قرار بگیرد. طرح قرنیز مدرن در عین سادگی که دارد با رنگ سفید و یکدستش فضایی آرام را شکل می دهد.

حتما بخوانید: قرنیز ترمووود چیست و چه کاربردهایی دارد؟ این نوع قرنیز برای چه مکان هایی مناسب است؟

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمایید طرح کاغذ دیواری نصب شده بر روی دیوار کمی شلوغ است، بنابراین نگه داشتن سایر جزئیات موجود در سرویس فضایی بسیار ساده و آرام را فراهم ساخته است. قرنیز ساده سفید بیشتر به جای جلب توجه به حفظ نظم و هماهنگی در دیوارها از نظر طرح و رنگ کمک می کند و بدین طریق دیوارها را می تواند کمی مرتفع تر نشان بدهد.

2- قرنیزهای مستطیلی

این نوع قرنیز هم از نظر طرح شبیه به قرنیز مدرن است. این طرح قرنیز در طراحی دکوراسیون معاصر بیشترین کاربرد را دارد. در حقیقت از آن می توانید در انتقال سبک دکوراسیون منزل از یک سبک به سبک دیگر به خوبی استفاده کرد و افراد که دکوراسیون منزل شان مدرن است و می خواهند سبک طراحی داخلی منزل شان را به سبک معاصر نزدیکتر کنند قطعا طرح قرنیز مستطیلی برای آنها کاملا مناسب خواهد بود.

3- قرنیزهای دست ساز

قرنیز دست ساز یکی از زیباترین و پرطرفدارترین طرح های قرنیز است که با ارتفاع 12 اینج به بالا تولید می شود که طراح در نهایت سلیقه سطح روی قرنیز را طراحی می کند. قرنیزهای دست ساز، نما و جلوه دیگری به منزل تان خواهند بخشید مخصوصا اگر بین آن با دیوار و کف منزل از نظر رنگ تفاوت ایجاد کرده باشید به خوبی خودش را نشان می دهد و تا حد امکان رنگ قرنیز دست ساز را با چارچوب و رنگ در و پنجره ست کنید تا زیبایی آن بهتر به چشم بیاید.

حتما بخوانید: قرنیز طرح دار شامل چه طرح هایی است؟ چگونه بهترین طرح های قرنیز را پیدا کنیم؟

4- قرنیزهای فلزی براق

قرنیز-دکورچوب-4

شاید در اینجا یک مفهوم غیر معمول اما واقعا جالب باشد که بخواهید از فولاد ضد زنگ و سایر ورق های فلزی در عین درخشش و زیبایی که دارند از آنها به عنوان قرنیز در طراحی دکوراسیون منزل تان بهره ببرید. این روش می تواند یکی از متفاوت ترین روش های ممکن در طراحی دکوراسیون منزل تان باشد و اگر فکر می کنید با سایر روش های گفته شده نتیجه دلخواه تان را نمی گیرید قطعا قرنیز فلزی براق برای شما کارآمدتر خواهد بود.

5- قرنیزهای قهوه ای مایل به خاکستری

گاهی اوقات جزئیات معماری مانند نمای در و پنجره و تزییناتی که دارند از ویژگی های کلیدی است که باعث می شود تا شما در یک اتاق احساسی غنی داشته باشید و به همین دلیل افراد از آن استقبال بیشتری می کنند و قرنیز قهوه ای مایل به خاکستری دقیقا چنین حسی را برای تان فراهم می کند.

همان طور که در تصویر پایین مشاهده می کنید با توجه به هارمونی رنگ ها در کنار قرنیز قهوه ای مایل به خاکستری در این اتاق در شما احساسی که شما در فکر فور می برد و به شما حس آرامش و دلپذیری را ایجاد می کند و البته بخشی از گرمای رنگ خاکستری بژ و همچنین حس قوام بخشیدن به این ترمیم همه به یک سایه چون سایه تاپه منتهی می شود.

6- قرنیزهای هوشمند و براق

طرح قرنیز های هوشمند در واقع خاص ترین نوع قرنیز است که به طور معمول باید قبل یا در حین ساخت برای آن برنامه ریزی کنید و توجه به حساسیت کار خوب است که تمامی این کارها تحت نظر یک متخصص اجرا و نصب گردد تا از این کار لوکس و پیشرفته به بهترین شکل بهره ببرید.

حتما بخوانید: مدل های قرنیز چوبی در طرح و رنگ های زیبا ویژه افراد خوش سلیقه

پایه های فلاشینگ به عنوان لایه هایی در بالای دیواره مانند پایه های معمولی نصب نمی شوند. اینها به طور جداگانه در زیر دیوار خشک نصب شده اند، بنابراین هر دو با یکدیگر شکوفا می شوند و فاصله کمی بین آنها آشکار می شود.

7- قرنیزهای برجسته با طرح و رنگ هنری

قطعا این گونه رنگ ها برای کسانی که نسبت به رنگ های غنی بی تفاوت هستند مناسب نخواهد بود، اما اگر دنبال یک رنگ جسورانه برای دیوارهای منزل تان می گردید به جای اینکه دیوارهای اتاق را از سقف تا نزدیک قرنیز رنگ آمیزی کنید بهتر است به جای این کار از سقف تا کف زمین به کار نقاشی ادامه دهید و با این کار شما یک اثر هنری در منزل تان خلق خواهید کرد. هماهنگی رنگ دیوار و قرنیز می تواند دیوار را مرتفع تر نشان بدهد و این کار برای اتاق های کوچک کاری کاملا مناسب و به جا است.

همان طور که در تصویر پایین می بینید همان سایه صورتی مروارید تمام راه را از سقف تا پایین قرنیز تا قالب تاج و روی سقف به خوبی چشم هر مخاطبی را به خود می دوزد. در حقیقت این رنگ منحصر به فرد کمک می کند تا رنگ صورتی کم رنگ شود و پس زمینه را از بین می برد و بدین طریق توجه افراد را به خود جلب می کند.

8- قرنیزهای سنگی

قرنیزهای سنگی بیشتر در طراحی منزل واقع در مناطق گرمسیری مورد استفاده قرار می گیرد که نمای واقعی آن بیشتر در آشپزخانه و حمام نشان داده می شود اما از نظر کاربردی کاملا مناسب و شیک است و در تمامی قسمت های منزل می توانید از آن استفاده کنید. قرنیزهای سنگی بیشتر برای اماکنی که در خطر رطوبت هستند کاملا مناسب خواهد بود و نسبت به قرنیزهای چوبی و دست ساز در چنین شرایطی مناسب تر است و علاوه بر آن این نوع قرنیز کمتر از سایر انواع قرنیز در خطر پوسیدگی قرار می گیرد و بنابراین می توانید تا سال های سال بدون نیاز به تعویض، از آن استفاده کنید و از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است.

9- قرنیزهای کوتاه و باریک

حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی وارد به محیطی می شوید ارتفاع قرنیز آنقدر زیاد است که بیشتر از سایر عناصر موجود در اتاق توجه تان را جلب کرده است و یا حتی زمانی که وارد به محیطی شده اید که آن قدر قرنیز باریک و کوتاه بوده است که به چشم تان هم نیامده باشد و در حقیقت این نوعی نکته در طراحی دکوراسیون است.

همان طور که در تصویر زیر می بینید قرنیزهای باریک و کوتاه  در این خانه معاصر ژاپنی فقط چند سانتی متر طول دارند یا شاید طول آنها کمتر از 2 اینچ برسند در نگاه اول غالبا به چشم هیچ شخصی ممکن است نیاید یا اصلا توجه اش را جلب هم نکند.

البته در تصویر پایین اگر دقت کنید خواهید دید که ارتفاع قرنیز نصب شده در این حمام به مراتب کوتاه تر از قرنیز نصب شده در خانه ژاپنی در تصویر  بالا است. اگر شما دوست دارید تمام دیوار سرتاسر یکدست و یک رنگ باشد و مستقیم و بدون دخالت قرنیز متصل به کف منزل به نظر برسد می توانید از قرنیز کوتاه و باریک و به رنگ دیوار جهت پیشگیری از هر نوع آسیب دیدگی استفاده کنید.

جمع بندی:

بنابراین شما با هر کدام از انواع قرنیز در طرح و شکل هایی که گفته شد بنا به سلیقه شخصی تان می توانید در امر بازسازی و یا حتی تغییرات جزیی در سبک دکوراسیون منزل تان استفاده کنید و در ضمن انتخاب طرح و رنگ قرنیز حتما ارتفاع قرنیز را با توجه به موقعیت کاربری تعیین کنید تا پایین دیوارها از هر نوع آسیب دیدگی و خرابی و حتی نم و رطوبت محفوظ باقی بمانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا