دکوراسیون

استفاده از گروه خانواده رنگ سبز در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

همیشه افراد برای انتخاب رنگ دیوارهای هال و پذیرایی و سایر قسمت های منزل توجه خاص و ویژه ای دارند اما به ندرت پیش می آید تا از بین این افراد به انتخاب رنگی مناسب برای سرویس ها فکر کنند و یا بخواهند اقدام به خصوصی انجام دهند‌.

غالبا افراد نمی دانند از چه رنگی برای طراحی توالت و اطراف میز روشویی استفاده کنند بهتر خواهد بود، و برخی تصور می کنند حتما باید رنگ دیوارهای اطراف میز روشویی، هم رنگ دیوارهای هال باشد بهتر است؛ در حالی که با استفاده از یک رنگ دیگر می توانید توالت را را بهتر طراحی کنید چرا که توالت یک مکان بسته و دور از چشم است. برای طراحی توالت و میز روشویی خوب است از گروه خانواده رنگ سبز استفاده کنید. به همین دلیل با توجه به تنوع زیاد نتاژ رنگی سبز در این مقاله ۶ رنگ سبز مختلف را معرفی خواهیم کرد.

6 رنگ سبز زیبا و جذاب برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

در صنعت دکوراسیون شما با دنیای وسیعی از رنگ ها رو به رو هستید و به راحتی می توانید پا را از مرزهای محدودیت ها برای داشتن انتخاب ها بهتر و بیشتر فرارتر بگذارید و آنطور که دوست دارید فضا خانه یا هر جایی که مد نظرتان است را به طروق مختلف رنگ آمیزی کنید. شاید تصور عده ای بر این باشد که در دنیا نهایت ۳۶ تا ۱۰۰ رنگ داشته باشیم اما با ترکیب خلاقانه با میزان مشخص می توانید رنگ های بسیار زیادی را به دنیا رنگ ها وارد کنید به طوری که بیشتر از سایر رنگ هایی که مداوم جلو چشمان تان بوده به منزل تان نما و جلوه بدهد. شما با تعیین میزان رنگ سبز و آمیختن آن با هر رنگی که ایده آل شما است می توانید آن را به شکل رنگی جدید و تازه استفاده کنید. تنوع رنگ سبز با تناژ مختلف به قدری زیاد است که نمی توان همه را در این مقاله معرفی کرد در نتیجه ۶ تن رنگ سبز پر طرفدار که بیشتر مورد پسند عموم است را معرفی می کنیم.

استفاده از کاشی سبز تیره در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

ممکن است برخی از افراد از تم رنگ سبز تیره خوششان نیاد و آن را برای طراحی دکوراسیون قسمت روشویی در سرویس بهداشتی اصلا نپسندند، اما اگر کمی براقیت به آن تیرگی افزوده شود حتما توجه هر کسی را به سمت خود جلب می کند و تا حدی همچون آینه مات عمل می کند و به انعکاس نور کمک خوبی خواهد کرد و بخاطر ایجاد سایه های تیره و روشن بر روی آن جلوه زیباتری پیدا می کند و اگر در کنار آن از رنگ هایی که از نظر هارمونی رنگ با آن قابل ست شدن باشد مورد استفاده قرار بگیرد قطعا نما و جلوه زیبایی خود را بیشتر نشان خواهد داد.

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمایید کاشی متروی سبز تیره دست ساز که به شکل شاه ماهی بر روی دیوار قرار گرفته است نمای آن را در عین سادگی که دارد خیره کننده کرده است و نقوش دیواری برنجی، قاب آینه، با کاشی سبز به خوبی در کنار هم ست شده اند.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با دیوارپوش سبز کم رنگ

اما اگر شما به رنگ های روشن علاقه بیشتری دارید استفاده از رنگ های سبز با تم روشن برای شما کاربردی تر خواهد بود و می توانید با توجه به رنگ های استفاده شده در دکوراسیون سرویس بهداشتی و قسمت میز روشویی، میزان روشن بودن رنگ سبز را مشخص کنید تا با این کار بین تمامی رنگ های فضا تناسب لازم را برقرار کرده باشید. البته شما باید درجه تیره یا روشن بودن آن را با توجه به سبک دکوراسیون مشخص کنید اگر سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی کلاسیک است بهتر است از رنگ سبز تیره استفاده کنید و اگر از سبک مدرن پیروی می کنید رنگ سبز روشن در چنین شرایطی مناسب تر است و به زیبایی آن بیشتر از قبل می افزاید.

حتما بخوانید: دکوراسیون حمام منزل تان را با استفاده از یکی از ۱۰ روش پیشنهادی متحول کنید

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می کنید تمامی وسایل موجود در قسمت روشویی کاملا ساده بوده و به دور از هر گونه تکلفی تزیین شده است و آینه دیواری و چراغ بالا سر آن و همچنین میز روشویی و گلدان ها همگی با سادگی ظاهری که دارند فضا را زیبا کرده اند و با وجود کفپوش سیاه و طوسی تعادل خوبی بین رنگ بر قرار کرده است و رنگ سبز روشن به آن جلوه ای مدرن تری بخشیده است.

کاغذ دیواری طرح دار با رنگ سبز کمرنگ و پر رنگ

البته در نگاهی دیگر می توانید به جای استفاده از دیوارپوش های ساده از کاغذ دیواری های طرح دار و در رنگ های سبز تیره و روشن به شکل های مختلف استفاده کنید. با توجه به تنوع تن رنگ های مختلفی که از رنگ سبز در آلبو های کاغذ دیواری وجو دارد شما می توانید صدها طرح مختلف رنگ سبز را با تن رنگی متفاوت پیدا کنید که هر کدام به طریقی با سایر رنگ استفاده شده در سرویس بهتر از سایرین ست می شود که در چنین شرایط اگر شما علاقه خاصی به رنگ سبز داشته باشید خیلی راحت تر از آنچه که تصورش را کنید می توانید تن رنگ سبز را مشخص کنید و حتی در ضمن سفارش طرح کاغذ دیواری مشخص کنید که رنگ سبز با چه میزان روشن یا تیره باشد.

همان طور که در تصویر پایین می بینید با توجه به اینکه بین رنگ سبز و طبیعت مطابقت وجود دارد استفاده از کاغذ دیواری با طرح برگ می تواند فضاهای بسته ای مثل سرویس بهداشتی را طراحی کنید و اگر از نورگیر خوبی برخوردار نباشد با این گونه از طرح و رنگ ها خیلی بیشتر و راحت تر می توانید از میزان سنگینی فضا بکاهید.

اجباری برای شما وجود ندارد تا حتما از کاغذ دیواری تک رنگ و تماما سبز و یک دست استفاده کنید اگر رنگ روشویی سرویس بهداشتی سبز است بهتر است به جای استفاده از کاغذ دیوار سبز، از کاغذ دیواری استفاده کنید که در کنار رنگ سبز از سایر رنگ ها استفاده شده باشد و برای زیباتر شدن کار خوب است، تا رنگ سبز روشویی و کاغذ دیواری بهم نزدیک باشد.

رنگ سبز کله غازی

همیشه نباید از رنگ سبز به تنهایی استفاده کرد و گاهی لازم است از ترکیب رنگ سبز با رنگ های آبی و یا زرد استفاده کرد تا رنگ های جذاب تری را ایجاد کرد تا با ایجاد یک تنوع رنگ خوب فضای سرویس را به کلی تغییر دهید. توصیف برخی از رنگ های موجود در گروه خانواه رنگ سبز کمی سخت است و باید آن را به خوبی نگاه کرد و با سایر قسمت ها مطابقت داد.

سبز زیتونی

رنگ سبز زیتونی یکی از متداول ترین رنگ های رایج است که مورد علاقه اغلب افراد است و معمولا بیشتر از سایر رنگ های خانواده سبز در طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد و از آن می توانید برای ایجاد تمایز با سایر قسمت ها به خوبی بهره برد، مخصوصا برای سرویس های بهداشتی با رنگ سبز زیتونی می توانید آن را با بیشتر رنگ ها ست کنید.

همان  طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سینک مدرن، آینه های گرد و دیواری مخصوص صابون، کاشی های سنتی با طرح برجسته استفاده شده در قسمت روشویی در سرویس بهداشتی به آن جذابیت خاصی داده است. ترکیب تیره و روشن سبز در واقع برای معرفی سبک انتقالی و به روزتر انتخاب شده است.

کاغذ دیواری مدرن سبز و سفید

کابینت سفید با یک سینک در قسمت روشویی که دیوار پشت آن با کاغذ دیواری مدرن سبز و سفید و تابلوهایی به رنگ، سبز پر رنگ طراحی شده است. مخصوصا اینکه طرح های روی کاغذ دیواری با استفاده از نقاط سبز رنگ و نحوه قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر طرح زیبایی را ایجاد کرده است و در عین سادگی که دارد با رنگ سفید روشویی و رنگ سبز قرنیز و همچنین در ورودی سرویس ست شده است.

جمع بندی

تنوع رنگ در خانواده رنگ سبز کم نیست و می توانید مناسب ترین آن را با توجه به رنگ های به کار رفته در قسمت روشویی سرویس بهداشتی به راحتی مطابقت دهید و مناسب ترین، تن رنگ سبز را برای این کار انتخاب کنید. اگر به منظور ایجاد تضاد از آن استفاده می کنید باید به شکلی باشد تا با ترکیب رنگ های موجود، هماهنگی لازم را داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا