کاغذ دیواری

5 روش طراحی حمام با طرح هایی الهام گرفته شده از دل طبیعت

حتما زمانی که در حمام هستید و به محض بازکردن شیر آب داغ پس از چند دقیقه همه جا را پر از بخار و مه غلیظ می‌بینید، بودن در کنار دریا یا بودن در جنگل‌های مه گرفته با هوای شرجی را به یادتان می‌آورد. استفاده از دیوارپوش‌هایی مثل کاغذ دیواری با طرح و نقش برگ‌های پهن و بزرگ، یا کاغذ دیواری با طرح درختانی بلند و سر به فلک کشیده به ایجاد این حس و تصویری روشن تر از بودن در یک جنگل انبوه را در ذهن‌تان بهتر و بیشتر تداعی می‌کند. در این مقاله قصد داریم، تا در مورد 5 روش طراحی حمام که الهام گرفته شده از دامن طبیعت هستند، برای‌تان صحبت کنیم، پس با ما همراه باشد.

5 روش طراحی حمام با استفاده از کاغذ دیواری و طرح های الهام گرفته شده از دل طبیعت

شاید شما هم زمانی که به حمام خانه خود فکر می‌کنید، خوشی و تازگی اولین چیزی است که به ذهن‌تان می‌آید. واقعیت این است، هنگامی که بسیاری از ما در حمام منزل خود هستیم، به این فکر می‌کنیم و تصاویری از یک وان تمیز با دیوارهای براق را در ذهن مرور می‌کنیم. اما یک حمام می تواند به اندازه‌ای زیبا و آرامبخش باشد که به همان اندازه کاغذ دیواری می‌تواند نقش بزرگی را در این بین داشته باشد. کاغذ دیواری یکی از متریال‌های دکوراسیون داخلی است که اصلی‌ترین نقش را در زیبایی هر فضایی به دوش دارد.

هر طراحی در تلاش است تا فضای هر خانه‌ای را نه تنها زیبا جلوه دهد، بلکه برای کسانی که وقت خود را بیشتر در خانه هستند، لذت بخش‌تر از هر وقتی کنند. به همین دلیل طراحان عاشق استفاده از تصاویر پس زمینه الهام گرفته شده از دامن طبیعت هستند، تا در هنگام ایجاد یک مکان آرام و شاد، احساس بهتری را داشته باشید. هیچ الهامی بهتر از طبیعت نیست. گذارندن وقت در طبیعت باعث می‌شود احساس آرامش، سر زندگی و خوشحالی داشته باشید. اگر می‌خواهید فضای حمام خود را به یک مکان جالب و سرگرم کننده برای خود تبدیل کنید، در نظر بگیرید یکی از این سبک‌های کاغذ دیواری با الهام از طبیعت را در طراحی آن بگنجانید.

حس پرواز پرندگان را در فضای حمام ایجاد کنید

اگر می‌خواهید مقداری رنگ و علاقه بصری اضافه کنید، بدون هیچ وقت کشی‌ای بهترین کار این است که از یک الگو کاغذ دیواری با طرح ایده آل استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری با زمینه روشن با پرندگان قرمز که در حال پرواز هستند، برای فضای حمام یا قسمت روشویی می‌تواند کاملا مناسب باشد. چه از نظر روحی و چه از لحاظ زندگی واقعی، چیزهای عجیب و آزاد در مورد پرندگان وجود دارد که می‌تواند با نصب کاغذ دیواری طرح پرنده این حس را در حمام‌تان ایجاد کنید. معمولا این گونه طرح‌ها احساسی از جنس خوشبختی را در افراد ایجاد می‌کنند.

حتما بخوانید: کاغذ دیوار ضد آب و قابل شستشو با روکش وینیل و PVC

کاغذ دیواری ضد آب با طرح پرنده مانند خود پرندگان، اندازه‌ها، شکل‌ها و رنگ‌های مختلفی دارد و این بدان معنا است که وقتی می‌خواهید تصویر زمینه‌ای را پیدا کنید، به سبک مورد پسندتان نزدیک باشد. اما با توجه به تنوع طرح پرندگان در کاغذ دیواری گزینه‌های زیادی را پیش رو خواهید داشت. انتخاب کاغذ دیواری که وجود پرندگان در آن توجه را بیشتر جلب می‌کند، یک عنصر برجسته کننده به شمار می‌آید. همچنین سایر جنبه‌های مکمل طبیعت باعث می‌شود، محیط بازتر به نظر بیاید و انرژی فضا بیشتر حس شود.

از آنجایی که برخی از طرح‌های کاغذ دیواری با پس زمینه سبک پرنده است، به مانند آسمانی که پرنده در آن در حال پرواز است، به عنوان یک دیوارپوش می‌تواند یک گزینه زیرکانه نسبت به سایر طرح‌های دیگر با مضمون طبیعت باشد. کاغذ دیواری یک متریال سبک  و سرگرم کننده در طراحی حمام است، احساسی لطیف و اما غریب را در هر کس ممکن است، ایجاد کند. انتخاب پوشش قسمت بالای دیوار جلوه ای لطیف‌تر می‌بخشد و شخصیتی به آن می‌بخشد، باعث حفظ آرامش و خونسردی در فضاهای بسته می‌شود.

سفری گرمسیری پرجنب و جوش را تجربه کنید

اگر عاشق طبیعت گرمسیری هستید، استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های گرمسیری می‌تواند گزینه مناسبی باشد. غالبا از کاغذ دیواری با طرحی از برگ‌های بزرگ و پهن به خوبی چنین فضایی در ذهن هر کس تداعی می‌کند. استفاده از این طرح در حال حاضر داغ است. اگر به دنبال ایجاد تنوعی خاص هستید، از این طرح حتما برای فضای حمام یا قسمت روشویی استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح‌های گرمسیری جزیی از جسورانه ترین طرح‌های انتخابی است، زیرا اغلب رنگ‌های روشن و مفرح گیاهان گرمسیری و حیات وحش را نشان می‌دهد. این می تواند یک حسی از انرژی را در فضا ایجاد کند. همان طور که در تصویر پایین می‌بینید، بر خلاف تصویر بالا طرحی ظریف و ملیحانه‌تری دارد. وجود گل و گیاه زینتی در کنار طرح گرمسیری غوغای بیشتری کرده است و به ایجاد این حس کمک زیادی کرده است. البته ترکیب رنگ وان، حوله، کاغذ دیواری، دیوارپوش و گلدان‌ها در کنار هم به تداوم این حس دست به یکدیگر دادهاند.

حتما بخوانید: دکوراسیون حمام منزل تان را با استفاده از یکی از ۱۰ روش پیشنهادی متحول کنید

اما اگر به دنبال این هستید که فضای حمام از نظر رنگ بندی ساده‌تر باشد، استفاده از کاغذ دیواری با زمینه نخل گزینه بسیار خوبی است. بسیاری از برگ‌های نخل سبز همراه با زمینه سفید حسی از جنب و جوش را بیشتر در محیط به پا می‌کنند. اگر برای قسمت‌هایی شبیه به دالان از این روش طراحی حمام استفاده کنید، بیشتر چیزی شبیه به بودن در جنگل‌های انبوه را تصور می‌کنید، تا چیزی دیگر.

اگر می‌خواهید تاثیر بیشتری در حمام خود ایجاد کرده باشید، به دنبال الگوهای پر جنب و جوش تر و پیچیده‌تری باشید که شامل سایر گل‌های گرمسیری و حیوانات وحشی هستند. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این الگوی رنگارنگ با رنگ سفید چقدر خوب با هم جفت و جور شده است، منظره زیبایی را در این حمام  ایجاد کرده است. فضایی کاملا شاد، شبیه به منظره رویایی که در آن روشنایی روز هیچ وقت به غروب نمی‌رسد.

طرحی از بیشه و جنگل در حمام

عناصر آرامش بخش زیادی در جنگل وجود دارد، جای تعجب نیست که بسیاری از ما در طراحی به آن نیز توجه داریم. تصاویر پس زمینه کاغذ دیواری با طرح جنگل و همچنین نقاشی‌های دیواری در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، این بدان معنا است که هنگام ایجاد طراحی حمام منزل گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیش رو دارید. استفاده از چنین طرحی الهام گرفته شده از حس لطیف طبیعت است.

همانطور که در تصویر می‌بینید با خطوطی نرم ، طرحی از درختانی زیبا را شکل داده‌اند. کاغذ دیواری با طرح جنگل با ترکیب رنگ خنثی برای افرادی که به محیط های پرشور روستایی علاقه دارند، مناسب است. هرچه ترکیب رنگ خنثی‌تر باشد، فضای آرامش بخش و لطیف‌تری را احساس می‌کنید.

طرح‌های جنگل انبوه با درختانی باریک و بلند و سر به فلک کشیده زمینه‌ای مناسب برای یک تابلوی چوبی با آینه های دکوراتیو است که در آن ساخته شده است و در یک فضای کوچک منظره ای روستایی و زیبا را به نمایش می‌گذارد.

کاغذ دیواری با طرح گل

گل‌هایی که زیبا، غریب و سر سبز هستند. استفاده از کاغذ دیواری با طرح گل می‌تواند یکی از عناصر الهام بخش از حس صلح و دوستی باشد. کاربرد کاغذ دیواری گلدار برای اتاق نشیمن و هال و اتاق خواب یا حتی پذیرایی منزل خلاصه نمی‌شود، می‌توان از این طرح‌های زیبا با رنگ‌های صورتی و قرمز یا زرد کمرنگ حس و لطافت بهاری را در فضای حمام ایجاد کرد.

هر چه طرح و الگوی گل بزرگتر و براق تر می‌شود، فقط درام را بالاتر می‎برد. اگر به دنبالی حسی سر زنده و با طراوت‌تر هستید، از استفاده از کاغذ دیواری با طرح گل‌های بزرگ و یا با رنگ تیره برای‌تان مناسب‌تر خواهد بود. همان طور که در تصویر پایین می‌بینید، زمینه تیره با گل‌های سفید و بزرگ گویا این ماجرا است.

استفاده از طرح‌های ساده‌تر و تکراری یا بیشتر تک رنگ هستند یا ظاهرا کمتر به نظر می‌رسند، اما در مقابل ظاهری براق‌تر و لطیف‌تری خواهند داشت. طرح‌هایی زیبا که تنها خطوط گلبرگ‌ها با رنگ طلایی مشخص شده و مرز بین هر گلبرگ را با دیگری تفکیک می‌کند، در کنار رنگ زمینه تیره جلوه زیبایی به خود گرفته است.

استفاده از این گونه طرح‌ها به سبک سنتی باعث می‌شود، تا فضای حمام سراسر حسی از آرامش را به خود بگیرد. اضافه کردن سایر عناصر سنتی مانند صندلی آینه طلایی و سینک پایه طرح را فراتر از حس خوشی و سرزندگی است.

کاغذ دیواری با طرح ماهی و جانوران دریایی

کسی نیست که عاشق زیبایی‌های زیر دریا نباشد، مخصوصا زمانی که در داخل وان حمام هستید. استفاده از کاغذ دیواری با طرحی از انواع ماهی‌ها قطعا پس از نصب جذابیت بخصوصی به آن می‌بخشد، این طرح برای سرویس بهداشتی هم کاملا خوب و مناسب است.

با توجه به اینکه محل نصب کاغذ دیواری یکی از فاکتورهای مهم و اثرگذار در زیبایی محیط است، آن را جایی که حس می‌کنید، راحتتر هستید و به حفظ زیبایی کمک می‌کند، نصب کنید. البته می توانید آن را بر روی دیواری که روبه روی درب ورودی است نصب کنید، یا اینکه دیواری که دارای در است را برای این کار در نظر بگیرید. با این کار فضای سرویس حمام و توالت ظاهری مجزا و دوست داشتنی به خود می‌گیرد. یک فرم طراحی تازه و سرگرم کننده را ایجاد می‌کنند.

ماهی یکی از سرگرم کننده‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری است، اما هنوز هم می‌توانند فضای تصفیه شده کار کنند. طرح ماهی‌های رنگ پریده، ماهی‌هایی با ظاهر عجیب تا طرح‌های جسورانه و رنگ‌های روشن و تاریک استفاده کنید. انتخاب سبک، رنگ، اندازه متناسب برای حمام بسیار مهم است. به آنچه از نظر الگو توجه‌تان را جلب می‌کند، اعتماد کنید، زیرا شما کسی هستید که می‌خواهید هر روز با آن زندگی و از این استفاده کنید. حتما در زمان طراحی این را در نظر داشته باشید که دقیقا چه چیزی شما را خوشحال می‌کند.

جمع بندی: اگر به دنبال طراحی جدید و متفاوتی برای حمام و سرویس‌های منزل‌تان هستید، می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح‌های الهام گرفته شده از دل طبیعت این کار را انجام دهید. مخصوصا زمانی که فضای حمام پر از بخار آب داغ شده باشد، وجود طرح درختان انبوه باریک و بلند و وجود برگ‌های بزرگ و پهن به ایجاد این حس بهتر کمک می‌کند. کاغذ دیوار‌های ضد آب با چنین طرح‌هایی برای طراحی دکوراسیون حمام کاملا جذاب و منحصر به فرد خواهد بود. البته اگر از گلدان‌های بزرگ با گیاهان زینتی هم کمک بگیرید، برای ایجاد این حس و تداوم آن کمک زیادی کرده‌اید.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. اگر مادرم اهل بشور و بساب نبود حتما حمام و سرویس بهداشتی رو با کاغذ دیواری طراحی می کردم
    چند خط اول این متن منو قشنگ برد تو دل جنگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا