کاغذ دیواری

کاغذ دیواری حمام و میز روشویی در ایران جواب نمی دهد

ذهنیت استفاده از کاغذ دیواری حمام و میز روشویی شاید بین مردم ایران چندان رواج نداشته باشد، اما با وجود کاغذ دیواری وینیل به راحتی می‌توانید سرویس حمام توالت خانه خود را به هر شکلی که دوست دارید، طراحی و تزیین کنید. با وجود روکش ضد آب روی کاغذ دیوار وینیل، به بالا بردن دوام هر چه بیشتر آن کمک کرده است و بسیاری از نگرانی‌ها را از میان برداشته است. به همان میزان که به انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری متناسب با سبک دکوراسیون منزل توجه می‌شود، برای انتخاب طرح و رنگ آن هم برای سرویس‌ها باید دقت و توجه داشت.

کاغذدیواری روشویی

آیا اصلا کاغذ دیواری برای حمام  و میز روشویی مناسب است؟

برخلاف تصور عموم افراد، شاید به خاطر بالا بودن رطوبت در فضای حمام و سرویس بهداشتی، کاشی را بهترین نوع دیوارپوش بدانند و از نصب کاغذ دیواری منصرف شوند. شاید در نگاه اول کاغذ دیواری، دیوارپوشی خوب و مناسبی برای این گونه فضاها نباشد، با توجه به اینکه طرح و رنگ‌های بسیار متنوع‌تری هم دارد. اما از آنجایی که با توسعه و پیشرفت در تولید کاغذ دیواری، تلاش تولیدکنندگان بر این بوده است، تا کاغذی سازگار یا مقاوم در برابر آب و رطوبت تولید کنند، اکنون بعکس گذشته می‌توانید از کاغذ دیواری‌های جنس وینیل به راحتی استفاده کنید. بنابراین دیگر با نصب کاغذ دیواری نگران خرابی آن نخواهید بود.

حتما بخوانید: کاغذ دیوار ضد آب و قابل شستشو با روکش وینیل و PVC

کاغذدیواری-روشویی2

چرا ایرانی ها از کاغذ دیواری برای طراحی حمام استفاده نمی کنند؟

علت عدم استفاده از کاغذ دیواری در فضای حمام و سرویس بهداشتی، بین ایران‌ها به خاطر ضعیف دیدن جنس کاغذ دیواری برای این فضا باشد. در حقیقت تا زمانی که مردم از دوام و کیفیت دیوارپوش در محیطی مثل حمام مطمئن نباشند، هرگز از آن استفاده نمی‌کنند. اما ورود کاغذ دیواری وینیل به بازار ایران تا حد زیادی به عنوان یک کاغذ دیواری مقاوم در برابر نم و رطوبت، اعتماد ایرانی‌ها را به خود جلب کرده است. در نتیجه به راحتی می‌توانید از کاغذ دیواری حمام و میز روشویی در طراحی دکوراسیون منزل‌تان با کمتر نگرانی استفاده کنید.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری حمام را از هر جنسی انتخاب نکنید

چطوری از کاغذ دیواری برای طراحی حمام و میز روشویی استفاده کنیم؟

همان طور که در نحوه استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل بارها گفته بودیم، لزومی ندارد که همه دیوارهای خانه را با آن دیوارپوش کنید، در اینجا هم در مورد حمام و سرویس بهداشتی هم این حرف را دوباره می‌زنیم. برای طراحی دیوار پشت میز روشویی یا وان حمام می‌توانید همه دیوار را تا لبه سنگ قرنیز دیوارپوش کنید، یا برای راحتی کارتان در نظافت و دیرتر خراب شدن کاغذ دیواری از سقف تا کمر آن را نصب کنید. البته با توجه به سبک دکوراسیون منزل می‌توانید طرح و رنگ کاغذ دیواری را برای فضای حمام و سرویس بهداشتی تعیین و انتخاب کنید.

کاغذدیواری روشویی3

انتخاب کاغذ دیواری حمام و میز روشویی

مسلما انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای هر کدام از قسمت‌های خانه تاثیر زیادی بر روی ظاهر آن می‌تواند داشته باشد و به آن شکل و نمایی به خصوصی بدهد، حتی اگر آن مکان جایی مثل حمام و میز روشویی باشد. همان طور که برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری به رنگ بندی سایر اجزا محیط توجه باید داشت، برای این دو قسمت هم با این که جلو چشم هم نیست، باید این گونه عمل کرد. اگر به فرض مثال در سرویس از آینه طلایی استفاده می کنید، کاغذ دیواری با رنگ‌های مشکی طلایی و یا رنگ سبز مایل به یشمی کاملا مناسب خواهد بود. دقیقا مثل تصویر زیر، البته دیوار پشت میز روشویی و دیوار کنار آن از سقف تا پایین به طور کامل دیوارپوش شده است.

کاغذدیواری-روشویی4

اما اگر نگران این هستید که در زمان شستشو دست‌ ها، قسمت‌های پایین دست دیوار به طور ناخواسته خیس شود، می‌‌توانید قسمت بالا دست را با کاغذ دیواری وینیل دیوارپوش کرده و قسمت پایین دست را کاشی یا سنگ کنید.

کاغذدیواری-روشویی-5

به همان روالی که کار طراحی میز روشویی را انجام می‌دهید، برای راحت بودن کارتان هم می‌توانید دقیقا به همین شکل برای طراحی داخل حمام اقدام کنید. با این روش نه تنها طراحی دکوراسیون داخل حمام جذاب‌تر خواهد شد، حتی از طول عمر مفید کاغذ دیواری حداکثر استفاده را می‌برید.

شاید باز در نگاه اول در نظر برخی از افراد این روش کار چندان معقولی نیاید، اما از آنجایی که جنس و کیفیت کاغذ دیواری وینیل خودش را به خوبی ثابت کرده است، با اطمینان از این نوع دیوارپوش برای طراحی دکوراسیون فضای حمام منزل تان بهره ببرید. بهترین روش برای نگهداری از کاغذ دیواری در فضای حمام و سرویس بهداشتی این است که به محض تمام شدن کارتان در آنجا چند دقیقه‌ای در سرویس‌ها را کامل باز بگذارید، تا سریع‌تر خشک شود. اما بهترین کار قبل از این روش باز نگهداشتن پنجره حمام است.

کاغذدیواری-روشویی-6

جمع بندی: طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی با کاغذ دیواری تنها در اروپا رایج نشده است. این روش بر خلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می‌‍کنند، کاغذ دیواری در برابر رطوبت موجود در حمام اصلا مقاوم نیست، باید گفت، با وجود کاغذ دیواری‌های وینیل که همراه با روکش ضد آب هستند، به راحتی می‌توانید فضای حمام و دیوار پشت میز روشویی را طراحی و تزیین کنید.

برای مراقبت بیشتر از کاغذ دیواری می‌توانید پس از هر بار استفاده از حمام در آن را برای مدتی باز بگذارید، تا کاملا فضای آن خشک شود، یا پنجره حمام را در اغلب موارد باز نگهدارید. بهترین روش طراحی حمام با کاغذ دیواری این است که به صورت ترکیبی و همزمان با کاشی و سرامیک از آن بهره ببرید. حتما نباید کل دیوارهای حمام را با کاغذ دیواری، دیوارپوش کنید. برای زیبا شدن کار می‌توانید قسمت‌های بالا دست را کاغذ دیواری کنید و قسمت‌های پایین دست را با کاشی دیوارپوش کنید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. کوتاه و مختصر و مفید بود و در عین حال جالب
  فکر نمی کردم کاغذ دیواری برای چنین فضایی کاربرد داشته باشه

  1. همین طوره که شما می فرمایید
   کاغذ دیواری کاربرد های متعددی داره که ما در سایت دکورچوب سعی می کنیم به ان ها اشاره کنیم.

 2. من تا حالا ندیدم دکوراتورهای ایرانی از کاغذ دیواری برای داخل سرویس استفاده کنن
  آیا طراح های ایرانی این کار رو انجام دادن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا